eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Filistin için Ortak Duruş

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Oca/2009 saat 13:41
dünyanın bir ucu dediğin yer ABD'nin de ..nin dibi. Bence olay politik kararlılıkla ilgilidir. ve Chavez bence bunu gösterebilirdi, nitekim göstermiştir de. Türkiye ye bölgenin en önemli ülkesi demişsiniz de Türkiye İsrail ve ABD nin "ılımlı müslüman figruranı"ndan başka nedir ki.  Chavez ve Nasrallah kararlı davranmıştır. Keşke bizim de böyle liderlerimiz olsa, katliamcılarla müttefik olmasak...
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
mmt26 Liste gör
Usta Yazar

M. Mesut Taner
Yer: İstanbul
  Alıntı mmt26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Oca/2009 saat 13:55

video:

http://www.ajansspor.com/video/v/20090108/kanouteden_filistin_tepkisi.html

İsrail'in Gazze'de işlediği vahşete toplumun her kesiminden tepkiler yağarkan Sevilla'nın dünyaca ünlü Müslüman oyuncusu Kanoute golünü attı ve...

İsrail'e 'en anlamlı protesto' ve Filistinlilere 'en anlamlı destek' yeşil sahaladan geldi. İspanya'nın takımında oynayan dünyaca ünlü Müslüman futbolcu Frederic Kanoute attığı golden sonra İsrail'i binlerce kişinin önünde protesto etti.

Kanoute, dün akşam oynanan İspanya Kral Kupası mücadelesindeDeportivo de La Coruna'ya gol attıktan sonra, formasının altında "Filistin" yazısı bulunan siyah tişörtünü seyircilere gösterdi.

KATOLİK FABİANO'DAN DESTEK

2-1 galip geldikleri maçın 40. dakikasında takımının 2'inci golünü atan Kanoute sevinci yaşarken formasını kaldırdı ve altına giydiği üstünde İngilizce, Arapça, İspanyolca ve Çince Filistin yazan tişörtünü gösterdi. Kanoute'nin bu protestosuna  Brezilyalı ve Katolik olan takım arkadaşı Luis Faibiano'dan da destek gördü.

İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
  Alıntı AzTecK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Oca/2009 saat 17:11
Günlerdir camileri, okulları, hastaneleri, ambulansları, sivillerin evlerini bombalayan terörist devlet şimdide yurt dışından gelen yardım konvoylarına saldırıyormuş. İyice çizmeyi aştı bunlar.
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 10/Oca/2009 saat 14:47
Filistin için her akşam 3 dakika ses ver

İSTANBUL (10.01.2009)- “Filistin için ses ver” şiarıyla her akşam saat 18.00'de yapılacağı duyurulan Filistinli dayanışma eylemleri dün akşam başladı. Sendikalar, meslek odaları ile demokratik kurumlar başta İstanbul ve İzmir olmak üzere çok sayıda ilde eylemler gerçekleştirdi, Gazze halkı için ses verdi.

İstanbul'da dün akşam yapılan eylemlerin merkezi Taksim Gezi Parkı'nda idi. Sendika ve meslek odaları ayrıca Kadıköy, Kartal ve Bakırköy'de de bir araya geldi, Filistin için 3 dakika ses verdi, öfkeli sloganlar ile İsrail saldırganlığını protesto etti.

Taksim Gezi Parkı'nda emek örgütleri adına bir açıklama yapan DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Filistin'de yaşlı çocuk demeden her gün onlarca kişinin katledildiğini hatırlattı. Tüm işçi ve emekçilerin “Filistin için ses ver” eylemlerine katılmaya, Gazze halkı ile dayanışma içinde olmaya çağırdı. Türkiye'deki siyasal gelişmelere de değinen Çelebi, “Ergenekon'daki son operasyon ve bir yandan kriz haberleriyle gündem değiştiriliyor” dedi. Gelişmelere seyirci kalınmaması çağrısında bulunan Çelebi, barış oluncaya ve Filistin'de silahlar susuncaya kadar her akşam eylemlerini sürdüreceklerini ifade etti. Halka yaşamını yitiren Filistinliler için her gün üç dakika boyunca düdük, zil, klakson çalma, ses çıkarma çağrısı yaptı.

Çelebi'nin açıklamasının ardından Filistinliler için üç dakika boyunca düdükler çalındı, sloganlar atıldı. Eylem Gazze'de katledilenler için saygı duruşu ile tamamlandı.

İsrail ile tüm anlaşmalar iptal edilmeli

İzmir'de DİSK Ege Bölge Temsilciliği önünde toplanan işçiler ve Genç-Sen üyeleri, “Filistin halkına yapılan katliam durdurulsun” ve “İsrail döktüğü kanda boğulacak” yazılı pankartlarla yürüyüşe geçti. Siyonist İsrail ve işbirlikçisi AKP hükümetini protesto eden işçiler, Çankaya’da bulunan Telekom binasına kadar yürüdü. Burada 3 dakika hiç susmadan alkışlar ve ıslıklarla İsrail saldırısına karşı bir ses ver eylemi yapan kitle, eylemi her akşam İzmir’in her bölgesinde gerçekleştireceklerini söylediler. Halk eyleme katılarak ve alkışlarıyla destek verdi.

Telekom binası önünde bir açıklama yapan Genel-İş 5 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çınar, günlerdir Filistin’de bir soykırım uygulandığına dikkat çekti. İsrail’in savaş suçu işlediğini söyledi. Türkiye’de yaşayan halklar olarak her türlü şiddete karşı çıkacaklarını belirten Çınar, Türkiye’nin İsrail ile imzaladığı tüm anlaşmaları iptal etmesini istedi.

sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
emrahes Liste gör
Usta Yazar

emrah
Yer: Turkey
  Alıntı emrahes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Oca/2009 saat 11:40

günlerdir israilin filistinlilere yaptıgı zulmu televızyonlarda ızlıyoruz.artık ınsanın moralı o denlı bozuluyorkı dıyecek bısey bulamıyorum. o kucucuk bebeklerın acı ıle tıtremelerı...belkıde su dunya o kucucuk cocukların yuzu suyu hurmetıne donuyo.Cry

DK
Yukarı
pelitahmet Liste gör
Deneyimli Yazar

Ahmet Pelit
  Alıntı pelitahmet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Oca/2009 saat 11:52
Birde diyorlarki türkiye orta doğuda söz sahibi olacakmış. Gülüp geçiyorum elimiz kolumuz bağlı,anca yardım konvoyu gönderiyoruz ki kamyonlar gezzeye israilden izin geçerse gidebiliyor. Dünyanın gözünün içine baka baka herkesle dalga geçercesine zulmüne soykırımına devam ediyor. Hala amerikanın(sinan hocanın tabiri ile azmanistanın), israilin    peşinden koşuyoruz. Yazık ya insanın her tv yi açıp o görüntüleri gördğünde isyan edesi geliyor, ama israile beddua etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Basiretsiz bir devlet kendi potansiyelinin farkında olmayan halkını koyunmuş gibi gören satılmış devlet adamları.çok şey var söylenecek çok. Rabbim kardeşlerimize yardım etsin, zalim ve mazlumun dini dili ve ırkı olmaz.
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı AzTecK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 11:53

300'DEN FAZLA ÇOCUĞU KATLETTİ

Haber:%20300den%20Fazla%20Çocuğu%20Katletti
Resmi büyütmek için tıklayın

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu, İsrail'in Saldırıları Neticesinde 300'den Fazla Çocuğun Yaşamını Yitirdiğini Belirtti.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), İsrail'in saldırıları neticesinde 300'den fazla çocuğun yaşamını yitirdiğini belirtti. UNICEF, ölenlerin yüzde 42'sinin kadın ve çocukların olduğunu deklare etti.

Kurum, 27 Aralık'ta İsrail'in başlattığı saldırılar sonucunda bugüne kadar Gazze'de bin 500 çocuğun yaralandığını ve toplam yaralı sayısının 4 binden fazla olduğunu belirterek bunun yüzde 50'sinin kadın ve çocuk olduğunun altını çizdi.

UNICEF Direktörü Ann M. Veneman, her geçen gün Gazze'de daha fazla çocuğun acı çektiğini ve yaşamını yitirdiğini belirtirken, "Bu trajedi kabul edilemez" dedi. Bugün açıklanacak olan '2009 Dünya Ülkeleri Çocuk Raporu' öncesi açıklamada bulunan Veneman, Gazze'de çocukların ailelerini, evlerini yitirmeleri nedeniyle de ağır psikolojik bunalımlar geçirdiğini söyledi. Psikolojik bunalımda olan çocukların bir an önce sağlıklarına kavuşturulmasının önemine işaret eden Venman, tedavilerinin geciktirilmesinin durumun vahametini daha da arttıracağı uyarısında bulundu. (CİHAN)

Mahşerde bu çocukların karşısına nasıl, ne şekilde çıkacaklar çok merak ediyorum.

Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı AzTecK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 11:58

İSRAİL GAZZE'YE GİRDİ SİVİL HALK KAÇIYOR

Haber:%20İsrail%20Gazzeye%20Girdi%20Sivil%20Halk%20Kaçıyor
Resmi büyütmek için tıklayın

İsrail'in Gazze Şeridi'ne Saldırısı 20. Gününe Girerken İsrail Tankları Gazze Şehir Merkezine Girdi. Filistinli Sivil Halk Pijamalarla Kaçmaya Başladı.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırısı 20. gününe girerken İsrail tankları Gazze şehir merkezine girdi. Filistinli sivil halk pijamalarla kaçmaya başladı.

Uluslararası haber ajansı AP, Filistinli kaynaklara dayandırdığı haberinde İsrail kara birliklerinin Gazze şehir merkezine girdiklerini ve korkuya kapılan binlerce sivilin kaçarak şehri terk etmeye başladığını belirtti.

Paniğe kapılan sivil halktan bazıları canlarını kurtarmak için pijamalarıyla kaçarken, yaşlı insanların tekerlekli sandalyelerle kaçmaya çalıştığı görüldü.

HAVADAN TAKVİYE DESTEK

İsrail kara birliklerine helikopterler, tanklar ve ağır silahlı askeri araçlar destek veriyor. Uzmanlar İsrail'in Gazze kentine kara harekatı başlatarak saldırıyı yeni bir boyut taşıdığını ve Gazze'yi Hamas'tan kurtarmayı amaçladığını iddia ediyor. Kent merkezinde İsrail askerleri ile Hamaslı militanlar arasında şiddetli çatışmaların olacağı belirtiliyor.

İSRAİL BM ARACI VURDU

İsrail'in Gazze kentindeki saldırıları sırasında bir BM aracı da isabet aldı. BM yetkilisi Chris Gunnes, İsrail'in bombardımanı sırasında bir merminin BM aracına isabet ettiğini, olayda araç sürücüsünün  yaralandığını söyledi.

Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 12:46
Alıntı yapılan pelitahmet

Birde diyorlarki türkiye orta doğuda söz sahibi olacakmış. Gülüp geçiyorum elimiz kolumuz bağlı,anca yardım konvoyu gönderiyoruz ki kamyonlar gezzeye israilden izin geçerse gidebiliyor. Dünyanın gözünün içine baka baka herkesle dalga geçercesine zulmüne soykırımına devam ediyor. Hala amerikanın(sinan hocanın tabiri ile azmanistanın), israilin    peşinden koşuyoruz. Yazık ya insanın her tv yi açıp o görüntüleri gördğünde isyan edesi geliyor, ama israile beddua etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Basiretsiz bir devlet kendi potansiyelinin farkında olmayan halkını koyunmuş gibi gören satılmış devlet adamları.çok şey var söylenecek çok. Rabbim kardeşlerimize yardım etsin, zalim ve mazlumun dini dili ve ırkı olmaz.
Yazdıklarınıza hak veriyorum.Ama Filistinin kardeşi Arap ülkelerine ne demeli?Tüm arap ülkeleri filistinle birinci dereceden akraba,ama nedense hiç sesleri çıkmıyor.Bu Arap devletleri ayrıca petrol zengini,isteseler her alanda Filistine yardım edebilirler.Ama bunların İslamiyetle falan alakaları yok.Suudi Arabistanda yaşadığı halde Hacı olmayan arablardan ne beklersinki?Dışardan Haç ibadetini yapmaya gelenlerden elde edilen paraları, turizm geliri olarak gören bu zihniyet,tabiki Filistine yardım etmiyecektir.Bu Arab Şehlerinden biri Türkiye'ye üç gün ziyarete geldi.Yüzlerce tırla eşyaları arkasından geldi.Üç günde bu tırlardaki hangi eşyalarını kullandı?Haydi şimdi bu tırları silahla doldurup filistine gönderse ya.Wink
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
es26 Liste gör
Yazar

erdal
  Alıntı es26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 13:50
18 ocak 2009 saat 13:00 de ODUNPAZARI Meydanında tüm sivil toplum örgütlerinin birlikte gerçekleştireceği FİLSİTİNE DESTEK MİTİNGİNE İnsanlık Onuru için mutlaka katılalım!!!!
EFSANE KESTANELERİ ÇİZMEK İÇİN GERİ DÖNDÜ
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır