eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7980818283 135>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 13/Oca/2009 saat 16:47

Sağlam: İsteyerek gelmesi gerekiyor

Ertuğrul Hoca, yeşil beyazlı takıma gelmeden önce yaşadığı süreci değerlendirirken

yeni transferler Ali Tandoğan ve Tuna Üzümcü hakkında konuştu! Aydın Karabulut konusunda sıkıntı yaşandığını dile getiren Sağlam, Yusuf'un Beşiktaş'a gidişini de yorumladı.

Ntv Spor'da canlı yayına katılan Ertuğrul Hoca, şu açıklamaları yaptı :
"Şimdi Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra hedeflerimizle örtüşecek bir takım bulamazsam takım çalıştırmayı düşünmüyordum. Kendimizin oluşturacağı bir grupla işe başlayacağımızı düşünüyorduk. Öncelikle kriterlerimize uygun bir takımı istiyorduk. Yurtdışından bir kaç teklif geldi. ama teklifler olgunlaşmadı. Bu kulüplerde tam anlamıyla istedğimiz değişikliği sağlayacak bir ortam oluşmadı. 7 kulüpten teklif geldi devre arasına kadar bana ama hepsini nazikçe reddettim. Bursaspor'dan teklif gelince, benim istediklerimi başkan İbrahim Yazıcı benden önce dile getirdi ve Bursaspor benim ilgili çekmeye başladı. Bu ülkede 4 takımın haricinde şampiyon çıkması gerekiyorsa bunun Bursaspor olması lazım. Taraftarın Beşiktaş kökenli olmamıza rağmen bizi içten kabul etmesi ve destek vermesi sonucunda ben de inanndım. En kötü gününde Bursaspor'un 15-20 bin kişiye oynadığını biliyoruz. Biz taraftarın ne istediğini çok iyi biliyoruz. Taraftar, savaşan mücadele eden bir takım gördüğünde kaybetse bile alkışlayabiliyor. İyi bir başlangıç yapıp bu duyguyu taraftara verebilirsek, taraftarın da bize olan güveni artar. Ali ve Tuna bana "seve seve geliriz" dedi. Biz "size ve Bursaspor'a katkı yapmak isteriz" dediler ve gönülden isteyerek geldiler. Zoraki yapılan bir işten de hayır gelmeyeceğini biliyoruz. Aydın da aynı isteği göremedik ve düşüncelerimizi O'na ilettik. Şu anda böyle bir sıkıntı var ortada. Buraya isteyerek ve elinden geleni yapmak için gelmesi gerekiyor. Yusuf'un mutlu olmadığı bir yerde kalmasının ne bize ne de O'na bir faydası olacaktı, o yüzden gitmesi en iyi çözüm oldu. Biz hep şu mesajı topluma vermeye çalıştık. Bulunduğumuz camiaya elimizden geleni vermeye çalıştık. Özellikle genç nesile olumlu mesajlar vermeye çalıştık. Zaman zaman başarılı, zaman zaman da başarızsız olduk. Kimse işini ciddiye almadı, diyemez. Bulunduğu camiaya ihanet etti veya zorda bıraktı diye hakkımızda konuşamaz. Bizim hakkımızda kötü düşünenlerin iyi niyetli düşünmeye başladıklarına inanmıyorum, yine bir hesapları vardır
BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 13/Oca/2009 saat 16:48

İstediğimiz yerdeyiz

Beşiktaştan Bursaspora transfer olan Ali Tandoğan ve Ayhan Tuna Üzümcü

siyah beyazlı takımdan ayrıldıkları için üzgün olmadıklarını aksine istedikleri yerde olduklarını söylediler.

HERŞEY KISMET

Yusuf Şimşek’e karşılık Bursaspor’a verilen Ayhan Tuna Üzümcü ile yine siyah beyazlı kulüpten ayrılarak tercihini Timsah’tan yana kullanan tecrübeli futbolcu Ali Tandoğan, Antalya kampında soruları yanıtladı. Beşiktaş`tan ayrılışını kadere bağlayan tecrübeli sağ kanat oyuncusu Ali Tandoğan, "Her şey kader, kısmet meselesi. Demek ki Beşiktaş`ta oynayacağımız süre bu kadarmış. Bursaspor`a geldiğim için mutluyum. Birçok kulüp beni istedi ancak Bursaspor`a daha önce söz verdiğim için buradayım” dedi.

MUTLUYUM

Ali şöyle devam etti: “Bursaspor camiasını iyi yerlere taşımak istiyoruz. Beşiktaş`ta 3.5 sene geçirdikten sonra yollarımızı ayırdık. Bu konuda daha fazla konuşmanın fayda getireceğini düşünmüyorum. İnsanlar neyin ne olduğunu görecek. Beşiktaş`tan ilk ayrıldığımda üzülmüştüm ama Bursaspor`a gelince bu üzüntüm geride kaldı." Ayhan Tuna Üzümcü de, Beşiktaş`ta şanssız bir dönem geçirdikten sonra yeni takımına geldiği için mutlu olduğunu ifade etti.

Üzümcü ise şu ifadeleri kullandı:

ÜZÜNTÜM YOK

"Beşiktaş`ta iyi bir sezon başı dönemi geçirdikten sonra, sakatlıklar ve fazla forma şansı verilmemesinden dolayı şanssız bir dönem geçirdim. Artık Beşiktaş dönemi geride kaldı. Ertuğrul Sağlam, Bursaspor`un başına geçtikten sonra beni çağırdı ve bende seve seve gelebileceğimi söyledim. Geçmiş geçmişte kaldı. Beşiktaş`ta çalışmaktan keyif aldım. Artık çalışmak istediğim hoca ve oynamak istediğim kulüpteyim. Ayrıldıktan sonra sadece, `Gitti oynayamadı` şeklindeki görüşlere üzüldüm. Bunun dışında bir üzüntüm yok."
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 13/Oca/2009 saat 16:49

TRT... Senin Aklın Nerede

TRTnin internet sitesindeki Leverkusen maç anonsunda Sivasa giden Tum ve Bochuma giden Sinan'nın fotoğrafları var

TRT'nin internet sitesindeki Bursaspor-Leverkusen maç anonsunda Sivasspor'a giden Kamerunlu Herve Tum ve Bochum'un gol silahı Sinan Kaloğlu'nun fotoğrafları bulunuyor.

Futbolda ilk yarının bitmesinin ardından takımlar hazırlık maçlarına başladı. Avrupa'nın üst düzey takımlarıyla birlikte Süper Lig'de mücadele eden takımlar Antalya'da ikinci yarı hazırlıklarına devam ediyorlar. Turnuvalar düzenleniyor. Aralarında maçlar yapılıyor. Lig TV Fortis Türkiye Kupası ve Süper Lig maçlarını aldığından TRT de bu tür turnuvaları yayınlayarak izleyicilerine sunuyor. Yayın güzel, anlatım harika... Biz orasında değiliz.

Devlet kanalının karşılaşmaların anonunsunu verirken yaptığı inanılmaz bir gafı belirtmek istiyoruz. TRT'nin internet sitesinde Radyospor Kupası finalinin anonsundaki fotoğrafta inanılmaz bir hata yapılımış durumda.. www.trt.gov.tr adresine girenler bugün oynanacak Bursaspor ile Leverkusen arasındaki final maçının anons fotoğraflarını görünce şok oldu.

Fotoğrafta bu sezon başında Sivasspor'a giden Kamerunlu Herve Tum ve Bochum'un gol silahı Sinan Kaloğlu'nun fotoğrafları bulunuyor. Daha önce de benzer gaflara imza atan TRT bunlara bu kez görsel olarak bir yenisini daha ekledi.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 14/Oca/2009 saat 16:35

Karabulut dağıldı

Beşiktaşta Yusuf Şimşekin transferinin nihayet dün gece sonuçlandığı öne sürüldü

Milliyet'ten Serdar Sarıdağ'ın haberine göre Bursa’da oynamak istemeyen Aydın Karabulut’un bonservisi yeşil-beyazlılara verildi. Aydın’ı şimdi yeni kulübü satacak!

Beşiktaş’ın üzerindeki “Karabulut” dağıldı, Yusuf Şimşek resmen Beşiktaşlı oldu. Takasta Tuna ile Aydın Karabulut’u Bursaspor’a veren siyah-beyazlılar, genç oyuncunun yeni kulübüne gitmek istememesi nedeniyle sıkıntı yaşıyordu. Bu nedenle Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ile dün akşam Antalya’da buluşan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı son noktayı koydu.

Gündüz, Aydın ve menajerini İstanbul’a çağıran Beşiktaş Yönetimi’nden Ertunç Soğancıoğlu, futbolcuyu gitmesi için ikna etmeye çalıştı. Ancak genç oyuncuyla menajeri, bonservis bedelinin belirlenmesini istedi. Bunun üzerine Soğancıoğlu’nun, “Artık bonservisiniz Bursaspor’da... Onlarla görüşün” dediği öğrenildi.

Akşam saatlerinde de bir araya gelen Demirören ile Yazıcı’nın konuyu masaya yatırdığı, Beşiktaş Başkanı’nın İbrahim Yazıcı’ya, “Aydın sizindir” dediği vurgulandı. Aydın Karabulut’un ise önceki gün Ertuğrul Sağlam ile de görüşerek Bursaspor’a gitmek istemediğini söylediği öğrenildi. Sağlam genç oyuncu için, “Aydın Karabulut olayı artık bizim için kapanmıştır” ifadelerini kullandı.

YAZICI'NIN MERAKI!

Yazıcı’nın bunun üzerine, teklifleri bekleyeceği kaydedildi. Bursaspor Başkanı, “Aydın Karabulut için yurtdışından bazı kulüplerin teklifleri olduğunu söylüyorlar. Çok merak ediyorum bakalım hangi kulüpler teklif getirecek?” dediği bildirildi.

Yeniler yolcu

Bashir ve Dani gidecek gibi

İki maçta da iki futbolcuyu oyundan alan Ertuğrul Sağlam, bu iki oyuncuyla ilgili sorular üzerine, “Onlarla ilgili fikir kafamda oluştu ancak, şu anda söylemek istemiyorum” demesi biletlerinin kesildiği şeklinde yorumlandı.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 14/Oca/2009 saat 16:41

Volkana Rus Kancası

CSKA Moskova yıldız oyuncunun bonservisi için 4 milyon Euro önermeye hazırlanıyor

Werder Bremen karşılaşmasında oynadığı futbolla bir anda dikkatleri üzerine çeken Volkan Şen’e Rusya’nın güçlü ekiplerinden CSKA Moskova’nın talip olduğu ortaya çıktı.

TEKLİF YAĞIYOR turkcell Süper Lig’in ilkyarısında topladığı 22 puana karşın oynadığı futbolla taraftarın tepkisini çeken Bursaspor’un yıldız oyuncularına teklifler yağıyor. Fenerbahçe’nin peşini bırakmadığı Sercan Yıldırım ile Mustafa Sarp’ın yanı sıra şimdi de genç oyuncu Volkan Şen’in taliplisi çıktı.

DİKKAT ÇEKTİ Antalya’daki turnuvada Alman devi Werder Bremen karşılaşmasında oynadığı futbolla yıldızı parlayan Volkan Şen, Rusya’nın güçlü ekiplerinden Caner Erkin’in de forma giydiği CSKA Moskova’nın dikkatini çekti. Bu karşılaşmayı izleyen Rus kulübünün yetkilileri Volkan Şen’in alınması yönünde rapor verdi.

KARAR VERECEK Volkan Şen’in menajeri olan Metin Korkmaz ile temasa geçen Rus ekibi yetkilileri, Korkmaz’a bonservis için 2 milyon EURO verebileceklerini ilettiler. Bu teklifi Başkan İbrahim Yazıcı’ya sunan Korkmaz, CSKA Moskova’nın bonservis için 4 milyon EURO’ya kadar çıkabileceğini ifade etti. Yazıcı’nın birkaç gün içerisinde Volkan Şen ile ilgili karar vereceği öğrenildi.

Marcelinho kiralık gidiyor Sezon başında Brezilya’dan büyük umutlarla transfer edilen ve devre arasında tatile gittiği ülkesinden bir türlü dönmeyen Marcelinho’dan haber var. Marcelinho menajeri aracılığıyla Bursaspor Kulübü’ne haber göndererek kendisine Brezilya’dan talip olduğunu söyledi. Sambacının Brezilya’da bulduğu kulübe kiralanması bekleniyor.

Bekir Ozan’ı Ankaraspor istiyor Bursaspor’un orta sahadaki dinamosu olan Bekir Ozan Has’ı Ankaraspor istiyor. Başarılı bir sezon geçiren Bekir Ozan’ı arayan Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, “Bize gelir misin” diye genç oyuncuyu yokladığı öğrenildi
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 00:06

Timsah pres çalıştı

Bursaspor, hafta sonu Fortis Türkiye Kupası D Grubunda Tokatspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürürken

Antalya'da bulunan yeşil-beyazlı takım, teknik direktör Ertuğrul Sağlam gözetiminde gerçekleştirilen antrenmanda, dar alanda pas pres ve yarı sahada çift kale maç yaptı. Dün akşamki Bayer Leverkusen maçında forma giyen futbolcular ise koşunun ardından masaj yaptırdı.
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 00:55
Bursaspor'un yeni transferi Dani tam bir vasat oyuncu bana göre. Zaten takımın başında hoca yokken transfer yapmak çok yalnıştı. Ertuğrul Sağlam da büyük ihtimal beğenmedi bu ismi.
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 18:19

Mbesuma FIFAya manşet oldu

Bursasporun eski oyuncusu Collins Mbesuma FIFAnın resmi internet sitesinde kariyerini değerlendirdi

Bursaspor'un eski oyuncusu Collins Mbesuma FIFA'nın resmi internet sitesine manşet oldu. "Mbesuma'nın kurtuluş rotası" başlığıyla verilen haberde Zimbabveli oyuncunun kariyerini yükselişe geçirme çabalarına değinildi.

Bursaspor'un eski oyuncusu Collins Mbesuma FIFA'nın resmi internet sitesinde kariyerini değerlendirdi. "Mbesuma'nın kurtuluş rotası" başlığıyla verilen haberde 2007-08 sezonunda yeşil beyazlı formayı giyen Zimbabveli oyuncunun kendi başarısının kurbanı olduğu ve kendisi hakkından erkenden konulan yüksek standartların gerçek dışı beklentilere yol açtığını ve golcü oyuncunun bu beklentileri karşılayamadığına değinildi.

Portsmouth ile yaptığı mukavelenin kariyerinde bir dönüm noktası olduğunu ancak bunu değerlendiremediğini söyleyen Zimbabveli oyuncunun kariyerini diriltmek amacıyla yaşadığı Maritimo ve Bursaspor maceralarının da istikrarsızlıkla sonuçlandığına değinildi.

Haberde Mbesuma'nın artık futbol stiliyle izleyenleri büyüleyen bir genç yıldız ya da bir sihirbaz olmadığını ve milli takımdaki yerini de garanti altına alabilmesi için bir an önce kendisine bir plan çizmesi gerektiğine değinilirken Zimbabveli oyuncunun "Sadece futbol oynamaya konsantre olmak istiyorum. Yaptığım işten yeniden keyif almak istiyorum" açıklamalarına da yer verildi

Aydını ikna turu

Yusuf Şimşek paralelinde Bursaspora gönderilmesi düşünülen Aydın Karabululu ikna turları devam ediyor

Yusuf Şimşek paralelinde Bursaspor’a gönderilmesi düşünülen Aydın Karabulut’u ikna turları devam ediyor. Önceki gün de bu konuda Yeşil-Beyazlılar’ın hocası Ertuğrul Sağlam’ın düğmeye bastığı, genç yıldızla bir süre durum değerlendirmesi yaptığı öğrenildi. Aydın’ı kadrosunda görmek istediğini belirten Sağlam’ın, “Bursaspor’da olmanı bizzat ben istedim. Burada kendini bulacağını düşünüyorum. Ani karar yerine geleceğini düşünerek en iyi kararı vereceğine inanıyorum” ifadesini kullandı
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 18:20

Kayak takımımız başlıyor

Türkiye Kayak Federasyonnun Alp Disiplini ve Snowbord 1.Etap yarışları hafta sonunda Uludağ`da yapılacak

1.ETAP

Alp Disiplini ve Snowboard I.Etap Yarışması ( Tüm Kategoriler ) 16-18 Ocak 2009 tarihlerinde Uludağ`da yapılacak.

Bursasporumuzu Snowboard dalında temsil edecek olan sporcularımız Sevda Özgüven, Nergiz Onaran ve Beril Bilir Uludağ`da antrenmanlarını sürdürüyorlar.

Öte yandan Bursaspor Kayak & Snowboard Okulunun Sömestr dönemi kayıtları devam ediyor. Bursalı kayakseverleri güzel ve uygun fiyatla tatil geçirmeleri için Bursaspor Kayak& Snowboard Okuluna bekliyoruz.

Bilgi İçin: 444 1963
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 15/Oca/2009 saat 18:21

Santrafor Koreden

Bursaspor ileri uçtaki sıkıntıyı çözmek için Koreden oyuncu bakıyor

Kulübe yakın kaynaklardan alınan  haberlere göre Bursaspor santraforunu Kore'den alıyor.

Şenol Güneş'in özellikle tavsiye ettiği bir oyuncu ile görüşmelerini sürdüren Bursaspor, transferdeki pürüzlerin giderilmesi durumunda Koreli oyuncuyu Bursa'ya davet ederek sözleşme imzalayacak
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 7980818283 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,672 saniyede hazırlanmıştır