eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Filistin için Ortak Duruş

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1112131415 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ceyhad Liste gör
Usta Yazar

cihad uyanusta
Yer: Tunceli/Hozat
Online Durum: Offline
  Alıntı ceyhad Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 20:33
Alıntı yapılan eroncel

Arkadaşlar hiç bir yorum yok sadece ayetleri yazdım o kadar.

tamam benim hatam ben bu ayetlerin anlamları bilmiyordum.....

bilgiler için teşekkür ederim öğrenmiş oldum....

birde anlamadığım geçmişte zulme uğrayan bir millet şimdi nasıl zulüm yapar anlam veremiyorum....
YENİDEN

BÜYÜK

ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
ceyhad Liste gör
Usta Yazar

cihad uyanusta
Yer: Tunceli/Hozat
  Alıntı ceyhad Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 20:44
yanlış anlaşılmasın bir tartışma olması için ya da  israillileri yahudileri savunmak için değil sadece bulduğum ve okuduğum için bu yazıyı aktarıyorum

" Andolsun, Biz Musa’ya kitabı verdik ve ardından peş peşe elçiler gönderdik. Meryem oğlu İsa’ya da apaçık belgeler verdik ve onu Ruhu’l-Kudüs’le teyid ettik. Demek, size ne zaman bir elçi nefsinizin hoşlanmayacağı bir şeyle gelse, büyüklük taslayarak bir kısmınız onu yalanlayacak, bir kısmınız da onu öldürecek misiniz? Dediler ki: “Bizim kalplerimiz örtülüdür.” Hayır; Allah, inkarlarından dolayı onları lanetlemiştir. Bundan dolayı pek azı iman eder. Allah Katından yanlarında olan (Tevrat)ı doğrulayan bir kitap geldiği zaman, -ki bundan önce inkar edenlere karşı fetih istiyorlardı- işte bilip-tanıdıkları gelince, onu inkar ettiler. Artık Allah’ın laneti kafirlerin üzerinedir. ( 2 Bakara Suresi, 87-89)

Bakara suresindeki bu ayetler dikkatli okunduğunda lanetlenen insanların tüm Yahudi ırkı olmadığı anlaşılmaktadır. Burada lanetlenen Musa’ya, ondan sonra gelen bir çok peygambere ve İsa’ya iman etmeyen, yalanlayan ve öldürmeye kalkan kişilerdir. Tüm ırkı kapsayan bir durum olmadığı gibi o dönemde yaşayan Yahudilerin tamamını da kapsamaz. Sadece o dönemde yaşayan ve inkarcı olan Yahudileri kapsamaktadır. Bu insanların lanetlenmesinin nedeni Musevi dinine tabi oldukları için değil, aksine gerektiği gibi bu dine uymadıkları içindir. Tevrat’a uyan iyi birer Yahudi olmadıkları için Allah bu kişileri eleştirmiştir.
Ayetlerde lanetlenen ayrıca sadece Yahudi ırkında gelen inkarcılar da değildir. Allah tüm inkar edenleri lanetlediğini Ali İmran suresinde şöyle açıklamaktadır:

Kendilerine apaçık belgeler geldiği ve elçinin hak olduğuna şahid oldukları halde, imanlarından sonra küfre sapan bir kavmi Allah nasıl hidayete erdirir? Allah, zulmeden bir kavmi hidayete erdirmez. İşte bunların cezası, Allah’ın meleklerin ve bütün insanların lanetlerinin üzerine olmasıdır. ( 3 Ali İmran Suresi, 86-87)

Ayrıca Yahudiler kendilerine gönderilen elçilere uyduklarında, Allah onları üstün kılmıştır:

Ey İsrailoğulları, size bağışladığım nimetimi ve sizi (bir dönem) alemlere üstün kıldığımı hatırlayın. ( 2 Bakara Suresi, 47)

Kendilerine verdiğimiz Kitabı gereği gibi okuyanlar, işte ona iman edenler bunlardır. Kim de onu inkar ederse, artık onlar hüsrana uğrayanların ta kendileridir. Ey İsrailoğulları, size bağışladığım nimetimi ve sizi (bir dönem) alemlere muhakkak üstün kıldığımı hatırlayın. ( 2 Bakara Suresi, 121-122)

Burada unutulmaması gereken bir diğer noktada da Musa, İsa gibi peygamberlerin de Yahudi soyundan olduğudur. Kuran’da adı geçen 25 peygamberden 23’ü Yahudi ırkındandır. Bunlar Yahudilerin olduğu kadar Müslümanların da peygamberidir. Hepsi de Allah’ın elçisidir ve bizler için örnek insanlardır. Sadece Peygamberler değil Hz. İsa’nın Annesi Hz. Meryem annemiz de Yahudi ırkındandır ve Allah onu takvasından dolayı ( ırkında dolayı değil), tüm kadınlardan üstün kılmıştır"
YENİDEN

BÜYÜK

ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
emrahes Liste gör
Usta Yazar

emrah
Yer: Turkey
  Alıntı emrahes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 20:59
cıhat bey yazdıklarınız gercekten acıklayıcı olmus.
ne yazıkkı bızım toplumumuzda bı kuranı okumadan ilahiyat prof. gıbı yorum yapan ınsanlar,
bı nutugu okumadan ataturkcuyum dıyen ınsanlar okadar fazlakı.
yanı onemlı olan okumakla ve ona gore yorum yapmakla oluyo. ama bız turk mılletı genetık bısey hersey hakkında yorum yapabılıryoruz.ınanıryorum fılıstındekı zulum ıcın yaptıgımız yorumu araplarda dahıl hıcbır ulus yarısını bıle yapmıyordur.
DK
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 22:10
Iste mitinglerde göz yasi döken hükümetin gercek yüzü sizler daha kolaya boykotla ugrasin.

Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 22:21

Cihat Bey açıklamalarınız gerçekten doyurucu Teşekkür ederim.Birde İsraillilerin sık,sık öne sürdüğü Yüce Allah tarafından yahudilere vaad edilen topraklar neyin nesi.Eğer böyle bir şey varsa buna dayanarak,bu toprakları bize Yüce Yaratan vaat etmiş bu topraklar bizim gibi bir inanışla filistine saldırmış olabilirlermi?Bildiğim kadarıyla bu vaat edilen toprakların bir kısmıda TÜRKİYE'DE.Filistinden sonra sıra bize gelmesin?Bu konuda bidiklerinizi açıklarsanız sevinirim.Wink

Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 23:09
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (PFLP) kara harekatının başlamasının ardından yaptığı "acil" kodlu yazılı açıklama ile BM Güvenlik Konseyi'ni kınayarak tüm dünya halklarını ve özellikle de Ortadoğu halklarını İsrail saldırganlığına ve buna verilen ABD desteğine karşı sessiz kalmamaya, hükümetler üzerinde baskı oluşturmaya davet etti. Açıklama şu şekilde:

Acil: Lütfen bu bildiriyi dağıtın ve uluslararası medyaya gösterilerle, eylemlerle olabildiğince seslenin.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (PFLP), Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin ABD baskısına teslim olmasını şiddetle kınıyor:

PFLP, ABDnin 3 Ocak 2009da BMde bir kez daha İsrailin vahşi saldırganlığını durdurmaya yönelik herhangi bir eylemde bulunulmasını engellemesini kınıyor.

ABD, vahşi, suçlu ve savaş suçluları tarafından yönetilen sömürgeci bir imparatorluk devletinden beklendiği biçimde, ABD Başkanı George W. Bushtan BM Büyükelçisi Zalmay Khalilzada kadar emperyalist kampın başı ve Filistin halkı üzerinde düşmana çalışan silahları olarak hareket etti.

ABD, Gazzede Filistin halkına karşı kullanılan önemli miktarda silahı sağlıyor ve finanse ediyor. Siyonist sömürgeci işgalcileri stratejik ortağına sunduğu çok geniş miktarda ekonomik ve politik desteğe ek olarak F-16 uçaklarıyla, Apaçi helikopterleriyle, en gelişmiş silahlarıyla destekliyor.

ABD tarih boyunca BM Güvenlik Konseyinde halkımıza karşı uygulanan Siyonist işgal gaddarlıklarını durdurmaya, Filistinin haklarını vermeye ve saldırı altındaki halkımızı korumaya yönelik uluslararası eylemleri engellemek için tekrar tekrar zamanı kullandı. Tüm dünyanın, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerdeki kitlelerden BM zemine kadar her yerde İsraili kınamasına rağmen, ABD Siyonizmin ve emperyalizmin tarafı olduğunu kanıtlayarak tekrar veto hakkını kullandı.

3 Ocak 2009da halkımıza yönelik saldırganlığın kesilmesini talep edecek BM önergesini bir kez daha veto gücünü kullanarak engelledi. Okulları, camileri, üniversiteleri, belediye binalarını bombalayan kanlı ve vahşi işgalcinin ellerinde ABD tarafından üretilerek verilmiş silahlarla öldürülmüş yüzlerce Filistinlinin karşısında, ABD suçları durdurmaya yönelik uluslararası eylemleri engellemek için direniyor.

ABD ve onun rolü hakkında hiçbir yanılsamamız yok. ABD, önce gelen emperyalist güç ve İsrailin önde gelen stratejik ortağıdır ve kendisi Arap anayurdundaki halkları baskı altında tutan vahşi rejimleri desteklemeyi denediği gibi Iraktaki vahşi işgalin canice rejimi ile bağlantılıdır.

Dünya halkları ve gerçekten ABD halkı gösterilerle, eylemlerle Filistin halkıyla ve Gazzenin direnen, kuşatılmış halkıyla olduğunu belli etmeli. Lübnanda sergilenen direniş gibi, Irakta, Afganistandaki direniş ABD ve İsrailin fetih ve işgalda başarılı olamayacaklarını günden güne kanıtladı. Arap anayurdunda kitleler sokakları sallıyor ve Mısır gibi bölgedeki ABD temsilcilerini emperyalist efendilerine itaat etmeyi kesmesini, Gazze halkını desteklemesini istiyor

Ve Gazzedeki Filistin direnişi sürüyor, halkımızın ve amacımızın bastırılamayacağını, öldürülemeyeceğini ve onların vahşiliklerine, caniliklerine rağmen, sözde uluslararası toplumun resmi kayıtsızlığı karşısında galip geleceğimizi kanıtlamak için sürecek

Zafere doğru!
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 23:10
Museviler'in kutsal kitabı olan TEVRAT'ı açtığınızda Tekvin Suresi'ni görürsünüz. Bu surenin 2. Bap, 10-14'üncü ayetleri bizler için gerçekten çok önemlidir. Bu ayetlerde İsrailoğulları'na Aden bahçelerinin vaad edildiği yazar. Aden bahçeleri olarak belirtilen Pişhon, Gişhon, Fırat ve Dicle' sınırları içindeki bölgedir...
Misak-ı Milli sınırlarımız içinde olan Dicle ve Fırat'ın yıllardır kan akması nasıl raslantı değilse, Barzani'nin Yahudi olması da K.Irak'taki peşmergelerin bugün İsrailli yüzbaşılar tarafından eğitillmesi de raslantı değildir. Gazze'yi vuran İsrail F-16'larının eğitim uçuşlarını Konya Ovası'nda yaptığı da başka bir gerçektir....
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 23:43
22 yaşındaki Cihad'ın anlatımı ve bunun üzerine 20 yaşındaki Emrah'ın "Bey" diye hitap ederek teşekkür etmesi, beni acayip mutlu etti. Gencecik yaşlarına rağmen ES ES'lerin, dünya gündemine kayıtsız kalmaması üzerine bir şeyi daha özellikle bu iki kardeşimle paylaşmak istedim...

İsrailoğulları'na peygamber olarak gelen Hz. Musa'nın soyu Hz. İbrahim peygambere dayanır... Hz. İbrahim peygamberin ilk eşi Sarâ'dır ve Hz. İbrahim karısı Sarâ’dan çocuk sahibi olamayınca Sarâ’nın kölesi Hacer'i Sarâ'nın rızasıyla nikâhına alır...

Hz. İbrahim'in, Hacer’den doğan oğlu Hz. İsmail'dir. Sarâ'nın feryadını duyan Allah, Hz. İsmail'in doğumundan sonra ilk eş olan Sarâ’ya Hz. İshâk ve Hz. Yâkup peygamberleri bahşeder... Hz İbrahim'in ilk eşi Sarâ'dan İshak ve Yakup, ikinci ve köle olan eşi Hacer'den İsmail doğmuştur.
Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V), Hz. İsmail’in soyudan gelmektedir. Bugün İsrailoğulları’nın Arapları ve Müslümanları aşağılamasının temelinde peygamberimizin bu soydan gelmesi yatmaktadır... Ancaaak...

* Sarâ’nın çocukları Hz. İshâk ve Hz. Yâkup’un soyundan gelen ve ilk tek tanrılı dinin peygamberi olan Hz. Mûsâ, Mısır’dan ilk çıkışının ardından Hz. İsmail’in (Köle Hacer'in oğlu) dinine inanan bir Medyen şeyhinin kızı olan Sefrâ ile evlenmiştir. Museviler bugün Müslümanlar’ı aşağılamaya kalksa da kendi dinlerinin temsilcisi ve bizim de peygamberimiz olan Hz. Musa’nın teolojide(dinler tarihinde) böyle bir tavrı, düşüncesi olmamıştır...

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
escem Liste gör
Deneyimli Yazar

cem
  Alıntı escem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 23:56
Arkadaşlar Kimse yokmu derneği yardım kampanyası düzenlemiş
 FILISTIN  yazıp 5777 ye yollarsak 5 TL yardım etmiş oluyoruz,elimizden sadece bu gelir,İmkanı olan arkadaşlar yardım ederse çok iyi olur.

Yukarı
escem Liste gör
Deneyimli Yazar

cem
  Alıntı escem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 23:58
Kimse Yok mu Derneği 29 Aralık 2008 Pazartesi günü başlattığı Filistin Yardım Kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Derneğe toplam 5 günde (2 Ocak Cuma) gelen bağış miktarı 1 milyon TL'yi aştı.

Kimse Yok Mu Derneği, yardımseverleri, savaş mağduru, masum Filistin halkının yardımına koşmak için seferberliğe çağırıyor. Kimse Yok Mu Derneği Yardım ekibi ve doktorları Mısır'a oradan da Gazze sınırına geçti. En acil ihtiyaçlar tespit edildi.

Kimse Yok Mu Derneği Genel Başkanı Mehmet Özkara, yaptığı açıklamada yardımseverleri seferberliğe çağırdığını açıklayarak; “Filistin’de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Yaşanan dramın büyüklüğüne göre gelen yardımların daha büyük olması lazım. Vefalı Anadolu insanından daha büyük destek bekliyoruz. Pakistan depreminde bütün Türkiye seferber olmuştu. Bütün dünyaya çok güzel bir yardımlaşma örneği gösterilmişti. Pakistanlı kardeşlerimizin asla unutamayacağı bir kardeşlik ve dayanışma yaşanmıştı. Bugün Filistinli savaş mağduru kardeşlerimiz çok zor durumda. Yiyecek ekmekleri, içecek suları yok. Savaş mağduru yaralılar, kadınlar, bebekler için ilaç ve doktor ihtiyaçları var. Bölgeye ayni yardımların gönderilmesi zaman alacağından dolayı yardımseverlerden ilk etapta nakdi yardım bekleniyor” dedi.

Kimse Yok Mu Derneği 26 ilde bulunan şubeleri de Filistinli savaş mağdurlarına yardım için seferber oldu. Uşak şubesinde 3 bin (1 tır) battaniye yardımı geldi.

Daha önce de Filistin`e yardım götüren Kimse Yok Mu Derneği, gelen bağışları bizzat dernek yetkilileri tarafından Filistin’de suçsuz savaş mağdurlarına ulaştırıyor.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1112131415 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır