eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009 Yerel Seçimleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3233343536 395>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
çamyuva Liste gör
Deneyimli Yazar

ufuk gökkaya
Yer: antalya
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 16:30
Bu nasıl bir mantık anlamak mümkün değil. Gaziantep'te evler Eskişehir'den ucuzmuş ondan daha iyiymiş ; O zaman Türkiye'de en pahalı konut İstanbul'da, burdan çıkan sonuç en kötü yer İstanbul.Şehir merkezinde kat sayısını niye arttırmıyormuşuz? Bu zihniyet değilmidir, tüm Türkiyedeki alt yapı yetersizliklerine sebep olan.Alt geçit üst geçit söylemi klasik AKP söylemidir. Lastik tekerlekli araçlarla yapacağın hiçbir toplu taşıma uzun ömürlü olamaz. Dünyanın her yerinde toplu taşıma raylı sistemlerle yapılır bunu da bilmiyorsan ben sana ne diyeyim.Hatta bazı yerlerde şehir merkezlerine araçlarla giriş bile yasaktır..
Yukarı
izzetiz Liste gör
Deneyimli Yazar

izzet colpan
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 16:41
sayın abicim neden baglara yüksek kata izin veriyolarda misal kumlubele kat izninde bonkör davranmiyolar demişşin,benim baba borucu yani tesisatci ve onun yaninda amelelik yapmiştim gecmiş zamanda ve özellikle üniversite cddisinde yapılan yüksek katlı binalarda fore kazık yöntemiyle temeller atıldı ve bu da baya bildigim kadariyla maliyeti arttiriyo,sizin nie ordaki mahallelere yüksek kat vermiyo diyisiniz yersiz cünkü adamlar üniversite caddesi gibi yerde yüksek katlı binalar yaparlar ve üniversite ögrencilerine kiralarlar,karlı olur onlar icin,maliyeti arttiran deprem icin gerekli tedbirleri karsilarlar ama bu teknikle daha az revacta olan yerler yapilirsa zarara girerler,ayrıca sehir merkezi artik iice doydu sehir merkezine yakin yerleri daha fazla katla ve böylelikle nufusla doldurmak sadece arac trafigini deil yaya trafiginide arttircak,istanbuldaki gibi bogulcaz,seker mah. oturuyorum arkadaslarla nostalji yapiyoz daha yas 26 ama bizde kendi capimizda yapiyoz iste...eskiden kücük oldugumuz halde sokaklarda karinca gibi deildik simdi sanki karinca gibi daracik sokaklarda karsilikli 3er katlı binalarin arasinda karinca misaliyiz,bu mu huzur? bu mu modernizm? övünerek bunu yaptik diolar,,,
Yukarı
sezginsecil Liste gör
Deneyimli Yazar

Sezgin Seçil
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 16:47

Öncelikle çok az mesajı olup da , o mesajlardan birisinin bu konuya ait olmasını şahsım adına manidar bulduğum kullanıcılar var bu forumda. İkincisi Allah aşkına şu depremi bu kadar önemsiz görmeyin , çağdaş yaşam yüksek katlı binalardan geçmez. Çağdaş yaşamın anahtarı bilinçli ve planlı kentleşmedir. Bir belediye , deprem riskine rağmen ev fiyatları ucuzlasın , daha çok insana merkezde mekan sağlayalım diye insanların hayatına hipotek koyduramaz. Ayrıca iddia edilenin aksine Bağlar mahallesinde ana cadde üzerinde arsamız vardı , en fazla 4 kata izin verdiler , gıkımızı çıkarmadık ve seçimlerde de oyumuz Sayın Büyükerşen'e. Sadece Çarşı , Adalar gibi merkezlerde çalışıyor diyenlere de Allah aşkına yerel yönetimlerin yönetmeliğini okuyun diyorum. En basitinden evinizin önünden geçen küçük bir sokağın çamuru için yanlış kişilere sövmeyin. Bulvar , 12 metre genişlik ve üstüne sahip yolların bakımını Büyükşehir üstlenir , geri kalan herşey alt belediyelere aittir. Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan her bölgenin de alt yapı işlemlerini gayet iyi bir şekilde halletmiştir. Önemli bir depreme karşı şehrin iki yakasını birbirine bağlayan köprülerin güçlendirilmesi ve modernleştirilmesi , bu şehrin üniversitesinde okuyan gençlere , Mimar Sinan gibi bir fırsat verilip düşük bir bütçeyle heykeller yaptırılması sizi niye bu kadar rahatsız ediyor? Bir diğer husus 100 körüklü otobüs , bir tramvaydan iyidir zihniyetine gelince bunu hiçten anlamam. Çevre kirliliği , trafik yoğunluğu nasıl kavramlardır? Tramvayın şehirde trafik keşmekeşine yol açtığını söyleyenlerin Ankara'da yaşayan bir bakan veya şehir dışından bir Eskişehirspor'lunun olması ayrıca manidardır. Tramvay hizmete girdiğinden beri iş ve okul çıkış saatlerinde , şehrin bir çok kesiminde , trafikte olan biri olaraktan bu keşmekeşi ben niye göremiyorum merak ediyorum doğrusu. Ayrıca bakanımız İstanbul ve Ankara'yı elinden bulunduran belediyelere de , acaba Eskişehir'in 100 katı trafik için kızıyor mudur? Büyükerşen'i veya AKP'yi sevmeyebiliriz ama lütfen kimi severseniz sevin , tutarlı ve bilimsel yazılar yazın. Yanlış bir şeyler yazdıysam affola. Saygılarımla.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 16:47
Alıntı yapılan forum26

Ey Eskişehirsporlular siyaset tartışmayı bırakalım,kapatalım ve kilitleyelim siyasetle ilgili konuları.Birlikteliğimizi bozacak konular bunlar.Siyasetin çirkin yüzleri görünmeye başladı.O kadar mantıksız,o kadar bilim ve teknikten uzak yazılar yazılıyor ki sırf siyaset uğruna.Banane Antepten ,depremi de önemsiz yaptılar ya.
İşallah bu tarnsferlerle sezonu ilk beş içinde bitiririz.LOL
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
eseslifirat Liste gör
Deneyimli Yazar

Fırat
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 16:50
Alıntı yapılan ERHAN CIRIK

Herşey adaları heykellerle süslemek, gösterişli köprüler yapmak, şehrin trafiğini felç eden bir tramvay yapmak, birkaç park, gölet v.s. yapmak ile bitmez. Yönetim adaletli olmalı. Şehrin her yerine aynı adaletle hizmet götürmeli. Ben öncelikle eskişehir halkının tüm sosyal gereksinimlere sahip konutlarda yaşamasını istiyorum. Ben şu an Gaziantep'te görev yapıyorum. Gaziantep'teki evleri görünce Eskişehir için üzülüyorum. Gaziantep'te ev fiyatlarıda yüksek değil. Ev büyüklükleri, kalite, ve semt faktörlerinide değerlendirirsek Eskişehir'de fiyatlar en az iki kat daha fazla. Gaziantep'te son 15 yıldır kooperatifler aracılığıyla çok sayıda ev yapıldı. Son 3-4 yıldır konut kredisi faizleri ve vadelerindeki uzamaların etkisiyle, özel yapı şeklinde(müteahhit) birçok konut yapıldı. Fakat Eskişehir'de neye göre belirlendiği belli olmayan bir kat sınırlaması ile (sözüm onu deprem riskine göre) bugün şehrin merkezinde olan, yürüyüş mesafesinde 10-20 dakikada şehir merkezine varılabilecek birçok semtte konut yapılmadı. Bu kat sınırlaması ile ne kooperatif  şeklinde, nede müteahhit yapımı şeklinde bir yapılaşma olamaz. Bazı mahallelere 2. hatta 3. sınıf muamele yapılıyor. Örnek olarak bir Bağlar mahallesinde yüksek katlı binalarda deprem riski yokta, hemen komşu olan, Bahçelievler, Kumlubel, Fatih, Zafer, Tunalı, Ömerağa,Kuyubaşı mahallerinde neden 2 ile 4 kat arasına müsade ediliyor. Burda yaşayan insanların insanca yaşam hakkı yok mu? İnsanca yaşamak için insana yakışır konutlar, çevre düzenlemeleri gerekmezmi? Bir atasözü vardır; geçti Bor'un pazarı sür eşeğini Niğde'ye diye. Ekonomik krizin etkisiyle yapılaşma yatırımları bitti. Mevcut yapılar dahi zor satılıyor. Malesef ki bu belediye zamanında şehir kazanacağı çok şeyi üçbeş heykel, park ve gölet uğıruna kaybetmiştir. Tramvay şehrin trafik yükünü acaba azaltmışmıdır. Üst geçitler, alt geçitler yapılmışmıdır. Şimdi herkezin yapılan ve yapılmayanı tekrar değerlendirererek, adayların projelerini görerek değerlendirme zamanı gelmiştir. Eskişehir'li bunu yapabilecek bilgi ve kültür düzeyindedir. Ben az önce adını saydığım mahallelerde yetiştim. Şu an orda oy kullansam mevcut belediyeye oy kullanmam. O mahallelerde yaşayan insanlarında kullanacağını sanmıyorum. Çünkü aynı hataya iki defa düşülmüştür, 3. bir şans aynı yönetime lüks olacaktır. Siyasette çıkarlar ön plandadır. Eskişehir'lide çıkarının nerde olduğunu düşünerek ona göre karar vermelidir.

selamlar erhan bey;

hayatımın son 5 yılını geçirdiğim gaziantep adına yazdıklarınızı şaşkınlıkla ve de hayretler içerisinde okudum...  ya ben yanlış yerde yaşıyorum, ya da sizler başka yeri tarif ediyorsunuz... inanın çok şaşkınım şu anda... siz gaziantepteki evleri görünce eskişehir adına üzülüyorum demişsiniz; inanın ben de o çağ dışı evleri gördükçe eskişehirli olmaktan   gurur duyuyorum...    karataştaki  ibrahimlideki 15-20 katlı binaları görünce içiniz hiç cız etmiyor mu???  hangi çağdaş dünya ülkesinde insanlar 20 katlı binalarda yaşarlar allah aşkına???   "deprem bölgesinde"  yaşadığımızı ve de insanların hayatlarının pamuk ipliğine bağlı olduğunu hatılamıyor musunuz???  allah korusun olası bir depremde gaziantepin hali ne olur düşündünüz mü hiç??? ben  büyükerşenin imar yasalarını tamamiyle kanunlara uygun çıkardığı ve de uyguladı için, şehrim adına  ve de eskişehir adına gurur duyuyorum...  her sümer mahallesine gittiğimde; şehrin dört bir yanına yapılan 3-4 katlı " deprem yönetmeliğine uygun"  çağdaş-bahçeli-garajlı  binaları gördüğümde eskişehir ve gaziantep arasındaki farkı daha açık ve net görme imkanım oluyor...  umarım fotoğraflarda bile olsa amerikayı,kanadayı isviçreyi ya da avustralyayı görme imkanı bulmuşsunuzdur...  çağdaş şehircilik anlayışı insanları 20 katlı gökdelenlere  tıkmak değil , yaşanabilir parkları ve de bahçeleri olan,  çağdaş 2-3 katlı dublex evlerde yaşatmak olmalıdır...  bilmem yanılıyor muyum...

yazınızın bir yerinde eskişehirdeki 3-5 park heykelden bahsetmişsiniz;  gerçekten hayretler içerisinde kaldım ...  insanların  en temel hakkı olan  "yaşam özgürlüğünü"  doyasıya yaşayacakları  parklar oluşturmak iyi bir belediye başkanının en temel görevi olmalıdır...  siz hiç çocuğunuzu kentparka götürdüğünüzde veya bilim parkına götürdüğünüzde,oradaki masal kahramanlarını kendi gözleriyle izleyip hayal gücünün geliştiğini gördüğünüzde kendiniz ve de şehriniz adına gurur duymayacak mısınız???   belediyenin görevi bu değil mi???  siz şu anda türkiyenin dört bir yanından insanların eskişehiri gezmek için turlar düzenlediğini biliyor musunuz???  nasıl gözardı edersiniz bütün bu yapılan güzellikleri???

peki ya gaziantepte hayat nasıl???  siz çocuğunuzu alıp gönlünüzce dolaştırabileceğiniz bir park bulabiliyor musunuz???  ya da şöyle sorayım, son 4 yıldır görebildiniz mi eklenebilen     1 mertre kare yeşil alan???  bu konuda da söylenecek çok söz var ama çok da uzatmak istemiyorum...

gelelim tramvay ve de alt geçit-üst geçitlere...  şu anda gazianteptede mevcut başkanın tramvay hattı inşaatına başladığını unuttunuz herhalde...     tabi ki buradaki yollar daralmıyordur size göre...  böyle bir kıyas olabilir mi???

ben gaziantepe 5 sene önce geldiğimde trafik sorunu yoktu; fakat şu anda savunduğunuz alt-üst geçit rezaletleriyle gaziantepin trafiği alt-üst olmuştur...  yanlışım varsa düzeltin...  ipek yolundan bahsetmiyorum ,devlet hastanesi önündeki ve de maarif kavşağının olduğu bölgedeki alt geçit fiyaskosunu görmüyor musunuz???  trafiğin akşam saatlerinde kamil ocak stadının oradan sıkıştığını görmüyor musunuz???  alt geçit-üst geçitlerin trafik yoğunluğunu azaltmadığını , aksine trafiği keşkemekeş haline getirdiğini gözlemlemediniz mi???  alt ve üst geçitler şehrin doğal görüntüsünü ve de şehrin  "dokusunu"  bozarlar... şehirleri bir nevi yabancılaştırırlar , ve de göz boyamaktan başka hiç bir şeye yaramazlar...  allah aşkına bedestenn oradan gelip turistik çarşıya doğru dönmediniz mi hiç???   bu mu çağdaş yaşam hakkı???   yolun orada daralacağını ve de tıkanacağını bile bile o kavşağı yapmak hangi çağdaş şehirde görülebilir ???

eskişehir halkı herşeyi görmektedir, neyin doğru neyin yanlış olduğuna kendi hür iradesiyle karar verecektir... 

özetle şunu söylemek isterim ki; eskişehirli olmaktan gurur duyuyorum...  teşekkürler yılmaz hocam...
BİZİ ESKİLER TANIR,YENİLER ÖRNEK ALIR...
Yukarı
çamyuva Liste gör
Deneyimli Yazar

ufuk gökkaya
Yer: antalya
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 17:01
Alıntı yapılan eseslifirat

Alıntı yapılan ERHAN CIRIK

Herşey adaları heykellerle süslemek, gösterişli köprüler yapmak, şehrin trafiğini felç eden bir tramvay yapmak, birkaç park, gölet v.s. yapmak ile bitmez. Yönetim adaletli olmalı. Şehrin her yerine aynı adaletle hizmet götürmeli. Ben öncelikle eskişehir halkının tüm sosyal gereksinimlere sahip konutlarda yaşamasını istiyorum. Ben şu an Gaziantep'te görev yapıyorum. Gaziantep'teki evleri görünce Eskişehir için üzülüyorum. Gaziantep'te ev fiyatlarıda yüksek değil. Ev büyüklükleri, kalite, ve semt faktörlerinide değerlendirirsek Eskişehir'de fiyatlar en az iki kat daha fazla. Gaziantep'te son 15 yıldır kooperatifler aracılığıyla çok sayıda ev yapıldı. Son 3-4 yıldır konut kredisi faizleri ve vadelerindeki uzamaların etkisiyle, özel yapı şeklinde(müteahhit) birçok konut yapıldı. Fakat Eskişehir'de neye göre belirlendiği belli olmayan bir kat sınırlaması ile (sözüm onu deprem riskine göre) bugün şehrin merkezinde olan, yürüyüş mesafesinde 10-20 dakikada şehir merkezine varılabilecek birçok semtte konut yapılmadı. Bu kat sınırlaması ile ne kooperatif  şeklinde, nede müteahhit yapımı şeklinde bir yapılaşma olamaz. Bazı mahallelere 2. hatta 3. sınıf muamele yapılıyor. Örnek olarak bir Bağlar mahallesinde yüksek katlı binalarda deprem riski yokta, hemen komşu olan, Bahçelievler, Kumlubel, Fatih, Zafer, Tunalı, Ömerağa,Kuyubaşı mahallerinde neden 2 ile 4 kat arasına müsade ediliyor. Burda yaşayan insanların insanca yaşam hakkı yok mu? İnsanca yaşamak için insana yakışır konutlar, çevre düzenlemeleri gerekmezmi? Bir atasözü vardır; geçti Bor'un pazarı sür eşeğini Niğde'ye diye. Ekonomik krizin etkisiyle yapılaşma yatırımları bitti. Mevcut yapılar dahi zor satılıyor. Malesef ki bu belediye zamanında şehir kazanacağı çok şeyi üçbeş heykel, park ve gölet uğıruna kaybetmiştir. Tramvay şehrin trafik yükünü acaba azaltmışmıdır. Üst geçitler, alt geçitler yapılmışmıdır. Şimdi herkezin yapılan ve yapılmayanı tekrar değerlendirererek, adayların projelerini görerek değerlendirme zamanı gelmiştir. Eskişehir'li bunu yapabilecek bilgi ve kültür düzeyindedir. Ben az önce adını saydığım mahallelerde yetiştim. Şu an orda oy kullansam mevcut belediyeye oy kullanmam. O mahallelerde yaşayan insanlarında kullanacağını sanmıyorum. Çünkü aynı hataya iki defa düşülmüştür, 3. bir şans aynı yönetime lüks olacaktır. Siyasette çıkarlar ön plandadır. Eskişehir'lide çıkarının nerde olduğunu düşünerek ona göre karar vermelidir.

selamlar erhan bey;

hayatımın son 5 yılını geçirdiğim gaziantep adına yazdıklarınızı şaşkınlıkla ve de hayretler içerisinde okudum...  ya ben yanlış yerde yaşıyorum, ya da sizler başka yeri tarif ediyorsunuz... inanın çok şaşkınım şu anda... siz gaziantepteki evleri görünce eskişehir adına üzülüyorum demişsiniz; inanın ben de o çağ dışı evleri gördükçe eskişehirli olmaktan   gurur duyuyorum...    karataştaki  ibrahimlideki 15-20 katlı binaları görünce içiniz hiç cız etmiyor mu???  hangi çağdaş dünya ülkesinde insanlar 20 katlı binalarda yaşarlar allah aşkına???   "deprem bölgesinde"  yaşadığımızı ve de insanların hayatlarının pamuk ipliğine bağlı olduğunu hatılamıyor musunuz???  allah korusun olası bir depremde gaziantepin hali ne olur düşündünüz mü hiç??? ben  büyükerşenin imar yasalarını tamamiyle kanunlara uygun çıkardığı ve de uyguladı için, şehrim adına  ve de eskişehir adına gurur duyuyorum...  her sümer mahallesine gittiğimde; şehrin dört bir yanına yapılan 3-4 katlı " deprem yönetmeliğine uygun"  çağdaş-bahçeli-garajlı  binaları gördüğümde eskişehir ve gaziantep arasındaki farkı daha açık ve net görme imkanım oluyor...  umarım fotoğraflarda bile olsa amerikayı,kanadayı isviçreyi ya da avustralyayı görme imkanı bulmuşsunuzdur...  çağdaş şehircilik anlayışı insanları 20 katlı gökdelenlere  tıkmak değil , yaşanabilir parkları ve de bahçeleri olan,  çağdaş 2-3 katlı dublex evlerde yaşatmak olmalıdır...  bilmem yanılıyor muyum...

yazınızın bir yerinde eskişehirdeki 3-5 park heykelden bahsetmişsiniz;  gerçekten hayretler içerisinde kaldım ...  insanların  en temel hakkı olan  "yaşam özgürlüğünü"  doyasıya yaşayacakları  parklar oluşturmak iyi bir belediye başkanının en temel görevi olmalıdır...  siz hiç çocuğunuzu kentparka götürdüğünüzde veya bilim parkına götürdüğünüzde,oradaki masal kahramanlarını kendi gözleriyle izleyip hayal gücünün geliştiğini gördüğünüzde kendiniz ve de şehriniz adına gurur duymayacak mısınız???   belediyenin görevi bu değil mi???  siz şu anda türkiyenin dört bir yanından insanların eskişehiri gezmek için turlar düzenlediğini biliyor musunuz???  nasıl gözardı edersiniz bütün bu yapılan güzellikleri???

peki ya gaziantepte hayat nasıl???  siz çocuğunuzu alıp gönlünüzce dolaştırabileceğiniz bir park bulabiliyor musunuz???  ya da şöyle sorayım, son 4 yıldır görebildiniz mi eklenebilen     1 mertre kare yeşil alan???  bu konuda da söylenecek çok söz var ama çok da uzatmak istemiyorum...

gelelim tramvay ve de alt geçit-üst geçitlere...  şu anda gazianteptede mevcut başkanın tramvay hattı inşaatına başladığını unuttunuz herhalde...     tabi ki buradaki yollar daralmıyordur size göre...  böyle bir kıyas olabilir mi???

ben gaziantepe 5 sene önce geldiğimde trafik sorunu yoktu; fakat şu anda savunduğunuz alt-üst geçit rezaletleriyle gaziantepin trafiği alt-üst olmuştur...  yanlışım varsa düzeltin...  ipek yolundan bahsetmiyorum ,devlet hastanesi önündeki ve de maarif kavşağının olduğu bölgedeki alt geçit fiyaskosunu görmüyor musunuz???  trafiğin akşam saatlerinde kamil ocak stadının oradan sıkıştığını görmüyor musunuz???  alt geçit-üst geçitlerin trafik yoğunluğunu azaltmadığını , aksine trafiği keşkemekeş haline getirdiğini gözlemlemediniz mi???  alt ve üst geçitler şehrin doğal görüntüsünü ve de şehrin  "dokusunu"  bozarlar... şehirleri bir nevi yabancılaştırırlar , ve de göz boyamaktan başka hiç bir şeye yaramazlar...  allah aşkına bedestenn oradan gelip turistik çarşıya doğru dönmediniz mi hiç???   bu mu çağdaş yaşam hakkı???   yolun orada daralacağını ve de tıkanacağını bile bile o kavşağı yapmak hangi çağdaş şehirde görülebilir ???

eskişehir halkı herşeyi görmektedir, neyin doğru neyin yanlış olduğuna kendi hür iradesiyle karar verecektir... 

özetle şunu söylemek isterim ki; eskişehirli olmaktan gurur duyuyorum...  teşekkürler yılmaz hocam...

Fırat Bey Gaziantepi pek bilmiyorum ama söylediğiniz zihniyet söylediklerinize benzer şeyleri Antalya'da yaptı , burada da durum içler acısı. O beğenmedikleri tranvay inşaatına şimdi burada da başladılar.... Bu sebeple söylediklerinizin tümüne ben de İMZAmı atıyorum saygılarımla.....................
Yukarı
umutes Liste gör
Usta Yazar

umut
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 17:25
kedi erişemediği ciğere mundar dermiş :) güneş balçıkla sıvanmaz :) 
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 18:20
Pardon,Eskisehir büyük sehir belediye baskan adaylarindan Hasan Gönen hakkinda bilgisi olan varsa buradan veya özelden bilgi  gecerse sevinirim........
Yukarı
emin Liste gör
Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 18:27
Alıntı yapılan süperligeS

Siz partilere taraftar gözüyle bakıyorsunuz. Size ne kadar anlatsak boş. Bana deseler Eskişehirspor hakkında hiç bir kötü şeyi yakıştırmam. Sizde fanatik olmuşsunuz sol fanatikliği var. Partinin fanatikliği olmaz işine gelene verirsin oyunu. Benim ak parti işime geliyor. 2001 den önce Ecevit öksürür dü demir fiyatı fırlardı iş yapamazdık. Şimdi ise piyasalar güvenilir. Ben maddi açıdan çok rahatladım ak parti döneminde. Partiyle de yemin ediyorum hiç bir bağlantım yok. Benimle birlikte 14 işçimde rahatladı 1500 ytl maaş alıyorlar. Benim işime bu geliyor ve işime gelmeye devam ettikçe de ak partiyedir oyum.
Esas size ne kadar anlatsak boş.Önümüzdeki seçim genel seçim değil ki!! ülkenin istikrarı ile yerel seçimlerin ne alakası var? Esas parti fanatikliği sizde var.Yerel seçimlerde akpnin Eskişehir adayları bile kesin olarak belli olmadan benim oyum ak partiyedir diye yazmışsınız.Esas fanatiklik budur işte yerel seçimlerde adaya bakmadan partiye oy vermek...

Yukarı
eseslifirat Liste gör
Deneyimli Yazar

Fırat
Direct Link To This Post Tarih: 04/Oca/2009 saat 18:27
Alıntı yapılan erman_26

Eğer büyükşehir her yere bakacaksa alt belediyeler niye var? Her yere resimlerini astırmak için mi? O zaman alt belediyelere ben de adayım!

erman arkadaşım;  bu cümlede bahsettiğin kişi hani şu    " avrupa birliğinden projelerimizle bilmem kaç yüzbin dolar hibe aldık"  diyerek haftalarca reklamını yaptırıp;  belediyenin o panolardan reklam amaçlı kazanacağı yüzbinlerce lirayı sırf kendi çıkarları ve de reklamı uğruna kullanarak ve de engelleyerek , ayrıca boy boy fotoğraflarını astırarak boşa gitmesine neden olan kişi mi???     o kişiden mi bahsediyosun???
BİZİ ESKİLER TANIR,YENİLER ÖRNEK ALIR...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3233343536 395>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,676 saniyede hazırlanmıştır