eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009 Yerel Seçimleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 395>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 20:18
Alıntı yapılan cotuk

Tamam Büyükerşen'in Eskişehirimiz için yaptıkları tartışılmaz, yapılanlar ortadadır ama 3 liralık işler 10 liraya yaptırılmış, tüm işler Büyükerşen'e yakın isimlere ihale edilmiştir. Ayrıca yapılan bu köklü değişimler ile Eskişehir'in 10 yılı ipotek altına alınmıştır. Tramvay projesi için alınan kredi 10 yılda ödenecek. Kendisi gitse de gelen belediye başkanı borçlarla baş başa kalacak. Yapılan işlerin değil bu işlerin yapılma şeklinin tartışılması gerek.

Herkesin düşüncesi kendine, burada kimse başkasına kendi fikrini kabul etmeye çalışmıyor, benim vatandaşım işini bilir...
eğer öyle olsaydı AKP bu fırsatı kaçırırmıydı zannediyorsunuz.yani hoca yolsuzluk yapacak ve iktidar seyredecek buna siz inanıyormusunuz.tüm bunlar karalama biliyorsunuz birara bu karalama kampanyası çerçevesinde soruşturma açmak istediler ama soruşturacak birşey bulamadıklarından vazgeçtiler.

tramvay ve krediler konusuna gelince hükümet para vermezse ya bir iş yapmayacaksınız yada avrupadan kredi bulup parasızlığı bahane etmeden işinize bakacaksınız.kaldıki tramvay her yıl kendi borcunu ödeyip birde üstelik bekleenin üstünde kar yapıyor eğer gündemi izliyorsanız bilmeniz lazım.

gazetelerde boy boy en borçlu belediyeler listesi yayınlanıyorda niye eskişehirimizin ismi bunlar arasında yeralmıyor madem bu kadar borçluyuzda.

herkezin görüşü kendisine tabiide

bir tarafta bu tramvaya ne gerek vardı canım alsaydık 100 körüklü otobüs diyen bir zihniyetki bilirsiniz zamanında körüklü otobüslerde alınmış ama cadde ve sokakların darlığından manevra yapamayarak birçok hattan geri çekilmişti.

diğer tarafta avrupanın en iyi planlanmış raylı sistemi ödülünü alan tramvayı şehrimize kazandıran,bu işi bunlar nasıl yapmışsa bizde öyle yapalım diyerek kayseri başta olmak üzere birçok ilin örnek aldığı tramvay sistemimiz hatta çalışma sistemini ABD de washingtonda uygulamak için incelemeye amerikalıların ilgi gösterdiği tramvay sistemimiz

en güzel kıyaslama örneği depremlerin yıkıcı etkisini önlemek ve hiç olmazsa bundan sonraki binaların güvenilir olması için kat kısıtlaması vb vb teknik düzenlemelerle insan hayatını güven altına almaya çalışan büyükerşen zihniyeti

diğer tarafta bakın bugünlerde reklam panolarında göreceğiniz ve eminim iyi halt yediniz diyeceğiniz 13 MAHALLEDE KAT ARTTIRIMI YAPTIK diye böbürlenen tepebaşı zihniyeti

örnekler say say bitmez elbette bu zihniyetler arasında seçim yapacağız.ya sizler hangi zihniyeti seçeceksiniz.
Yukarı
izzetiz Liste gör
Deneyimli Yazar

izzet colpan
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 20:21
Aziz Nesin gibi adamlar lazım,adam yorum yapmayabilirdi ama neden yorum yapti?kendini zorda bıraktı?vurun Azizee,"dinsizzz,imansizzz,yuhhh"....noldu "dinsiz" gitti,,,"Türkiye bir dinsizden kurtuldu"...hersey okdar güzelkii!!!,ben içime sindiremiyorum Akpnin acık ara birinci olmasını Türkiyede,tabi sen sindirme izzet senin ne haddine,sen nasil karisabilirsin millete,ben yaptim oldu?kim bana karisabilir?postmodern düsünce,kimseye karisamazsin herkesin bir fikri var ama her fikir dogru değil,benim dogrularim???benim gerceklerim???eskiden dogru birdi simdi herkesin dogrulari var hatta kimine göre "pkk terör örgütü deil",,,dogru tektir,işimize yaramayan dogrulari kabul etmiyoruz,ama bizim dogrularimizdan ödün vermiyoruz,dogru tektir,cepte para yok cikmiş tayip konusuyo,hadi ben daha 26 yasindayim,büyüklerim sizi Demirel baba dediginiz Demirel 2 anahtar verecem demişti,,,ona bile bukdar gicik gitmiyodum,Demirel 2 anahtarı vermedi bakalim bu neler vercek,,,
Yukarı
jeffers Liste gör
Deneyimli Yazar

Arda Cantürk
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 20:24
Hocam kendini Eskişehirimiz için adayan bir insandır. Karşısına kimse çıkamaz çıksa da kazanamaz. Hocamın yaptıkları ortadadır biz x partisi y partisi diye düşünmüyoruz Yılmaz Hocanın vizyonu bellidir biz takım tutar gibi parti tutmuyoruz kim bu şehir için faydalıysa onu seçmek istiyoruz. Hocam arkandayız...
Busra,Elif,Ceren,Erol,Tarık,Özgür,Oğuzhan RUHLARINIZ ŞAD OLDUN
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 20:26
izzet kardeşim biz burada eskişehiri tartışıyoruz lütfen konuyu ülke genelindeki siyasetle karıştırmayalım.o ayrı mesele bizim buradaki konumuz sadece eskişehir lütfen.
Yukarı
izzetiz Liste gör
Deneyimli Yazar

izzet colpan
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 20:27
herkes ailesinin büyüyene kdar istemedende olsa empoze ettigi(aileden etkilesim,cevresel) siyasi düsünceyi biraksin(bırakmayanlara lafım),aklını kullansin,baksın ve görsün lütfen,ordan burdan duydugunu baskalarina söylemek yerine arastirsin,gercektende 10yılı ipoteklimi Eskisehirin???bunu arastirdinmi arkadasim? akpnin eline böle bi koz gecse zaten yerle bir eder Büyükersanı,
Yukarı
izzetiz Liste gör
Deneyimli Yazar

izzet colpan
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 20:32
peki abicim,Eskisehire kattiklarini ve katmadiklarini tartisalim,Eskisehir neler kazandı simdiye kdar oyunu Akpye vercek olanlar veya Akpnin icraatlarini savunanlar söyleyebilir mi?benim cebimde para olmayinca,calisacak is bulmayinca direk Türkiyeyide karistirdim,evet sadece Eskisehir secimleri konu özürdilerim
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 20:39
Arkadaşlar bu secimin adı YEREL secımler mı? Yoksa ESKİSEHİRSPOR klup baskanı secımı mı?
anlamadıgım  klup taraftarlıgı yapar gıbı partı destekleyen arkadasları anlamıyorum hele hele ESKİSEHİRSPOR a yardım etmıyor dıye 10 sene de ESKİSEHİR i tam bır modern sehır havasına sokan  ESKİSEHİR i yasanır ,güzelve bır avrupa kentı gorunumu veren bır baskanı elestırmek  hıc anlamadıgım nokta Kimi arkadaslar  dıger buyuksehır lerde  ust gecıt alt gecıt var yuzden o sehırler cok guzel dıyorlar neden ESKİSEHİR de yok dıyorlar  kımı arkadaslar yaptıgı ısleri  hep yakın ahbaplarına  1 lıralık ısı 10 lıraya yaptırdı dıyor kımı  arkadaslar eskisehirspor a yardım etsın afganıstan dakı gıbı yasamaya razıyım  dıyor.Inanın aklım almıyor sayın valımız bır lafında ESKİSEHİR halkı calısanı takdır eder dıyor ama o soylemıs oldugu halk bakıyorumda ESKİSEHİRSPOR a yardım etmıyor dıye yerden yere vuruluyor ESKİSEHİRSPOR A dısardan para gelerek baskanlık yapılıyorsa bu baskanlıgı herkes yapar afedersınız baskan dedıgınız ınsan ESKİSEHİRSPOR un hıcbır yere baglı olmadan kendı ayaklarının uzerınde durmasını saglıyacak projeler uretmesı lazım O projelerı urettıkten sonra  gıdıp beledıye baskanından gıdıp sanayı odalarından sıvıl toplum kuruluslarından yardım ıstemelıdır.Dün sayın halıl unal ın acıklmasını dınledım  artık bu baskan bu sezon bıtsınde gıtsın dıye dua etmeye basladım.hıcbır baskan  stad projesını secımlerden sonra bakacgzı dıyerek kestırıp atamaz.zaten ortada sadece yenı stad yapılacak dıye bır laf dolandı ne projesı var ne planı sımdı de baskan cıkmıs  yenı stadı secımlerden sonra halledecegız dıyor.sayın baskan sen acıgın ustunu su ataturk stadının ustunu kapatamıyorsun kalkıp bıze 33bın kısılık stadı nasıl yapacaksın merak edıyorum.ESKİSEHİRSPOR u bır sıyası arac gıbı goren zıhnıyete ben hıcbır zaman oy vermem ve hicbir eskisehirspor u seven arkadaslarımında kendısını kullandırtmalarına tanıklım edemem(para yı beledıyenın verdıgı takımları goruyoruz elını cektımı neler oluyor kocaelıspor gıbı ornegındekı gıbı)
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
süperligeS Liste gör
Yazar

gökhan
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 20:43
Ben Ak partiye oy vereceğim. Peki nedenlerim neler. Uluslararası arena da Türkiye'yi çok önemli noktalara getirdi. Dış borcu azalttı. Yolların çoğunu duble yaptı. Kütahya ya 1 saatte giderken şimdi 30 dakikada gidiyorum. İhracatı kolaylaştırdı ihracatcıya destek oldu. (kendim esnaf oldugumdan biliyorum) Eskişehirin çevre illerle bağlantılarını duble yaptı. Eğitim sistemine çok güzel yenilikler getirdi ücretsiz kitap gibi. Sonra çalışma sistemiyle ilgili. Sağlık sektörünü çok düzeltti eskiden devlet hastanelerinde harap olurduk şimdi gidiyorum sakaryaya anadoluya 8 ytl ye çok güzel tedavi oluyorum. Hiç gidilmemiş ülkeleri ziyaret ederek dış politikada adımızı duyurdu. Daha bunun gibi bir çok şey daha öncekiler ne yaptı peki onu da siz yazın öğrenelim. He diyeceksiniz işssizlik paraasızlık var diye bu dünyada var dünya krizde başka hükümetler olsa şimdi ne haldeydik düşünemiyorum. 
Yukarı
süperligeS Liste gör
Yazar

gökhan
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 20:46
Yerel seçimlere gelince de Büyükerşene vereceğim oyumu çünkü adam gerçekten hizmet yaptı. Ama yeni dönemde süse daha az önem vererek trafiği rahatlatmalı. Başka ve en büyük eksisi de Eskişehirspora vermediği destek. Başka bir aday bu yönde beni ikna ederse oyumu o adaya verebilirim.
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 20:53
Alıntı yapılan süperligeS

Ben Ak partiye oy vereceğim. Peki nedenlerim neler. Uluslararası arena da Türkiye'yi çok önemli noktalara getirdi. Dış borcu azalttı. Yolların çoğunu duble yaptı. Kütahya ya 1 saatte giderken şimdi 30 dakikada gidiyorum. İhracatı kolaylaştırdı ihracatcıya destek oldu. (kendim esnaf oldugumdan biliyorum) Eskişehirin çevre illerle bağlantılarını duble yaptı. Eğitim sistemine çok güzel yenilikler getirdi ücretsiz kitap gibi. Sonra çalışma sistemiyle ilgili. Sağlık sektörünü çok düzeltti eskiden devlet hastanelerinde harap olurduk şimdi gidiyorum sakaryaya anadoluya 8 ytl ye çok güzel tedavi oluyorum. Hiç gidilmemiş ülkeleri ziyaret ederek dış politikada adımızı duyurdu. Daha bunun gibi bir çok şey daha öncekiler ne yaptı peki onu da siz yazın öğrenelim. He diyeceksiniz işssizlik paraasızlık var diye bu dünyada var dünya krizde başka hükümetler olsa şimdi ne haldeydik düşünemiyorum. 

evet abı haklsıın uluslararası arena da ınanın cok ıyı  ıtıbarımız oldu afedersın kedı gıbı olduk komsumzu ıran amerıka ya kafa tutarken  bız amerıkanın etegının altından cıkamıyoruz bır avrupa bırlıgı dedıgınız  kıbrıs basta olmak uzere adamlar nerdeyse dınınızı bayragınızı degıstırın demedıklerı kaldı bu ulkede kurt sorunu vardır dıye cıkıp ulkeyı ıkıye bolen bu zıhnıyet sımdı kalktı kurtce kanal actı merak etmeyın yarın  kurtce egıtım dıyecekler merak etmeyın yarın bız kendı bayragımızı ıstıyoruz dıyecekler merak etmeyın yarın anayasa da turkıye nın anadılı   hanesıne ne yazılacak merak edıyorum  senın basbakanın cıktı cıftcıye ananı al gıt dedı senın basbakanın o kadar sehıt verdıgımız  zamanda sehıtlere kelle dıyebıldı senın basbakanın oyle saglıkta reform yaptıkı  sımdı eczaneler para ıle satacak ılacları dun gecede devlet bakanı cıkmıs acıklama yapıyor yenı acılan kanalda ahmet kaya gıbı kısılerın affı soz konusu dıye yakındır 30 bın sehıdın  ıcerden cıkması  ulke krız asamasında  ınsanlar krız var dıyor hamdolsun teyet gectı dıyor ulkedekı krızın psıkolojık oldugunu soyluyor  bu kadar cıkan ınsanda zaten psıkolojısı bozuldugu ıcın ısten cıkıyor tum dunya gelısmekteyken turkıye de gelısıyordu  3 cu dunya ulkelerı bıle gelısme saglarken bunlar bızım sayemızde  turkıye gelıstı dıyor ama krız oldugumu ne hıkmetse dunyadan gelen krıız dıyor  neyse  allah a sukur teyet gectı bızı dıyelım psıkolojımız bozuk o yzuden boyle konustuk dıyelım af ola
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 395>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 1,016 saniyede hazırlanmıştır