eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2009 Yerel Seçimleri

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 395>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eses kütahyada Liste gör
Yeni Yazar

ALİ AK
Yer: KÜTAHYA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 13:01
bu ne ya burayı secım meydanlarına cevıren arkadaşlar olmuş Arkadaşlar bız eskişehirspor taraftarı eğer bır güçsek ve bu sehırde bizimde söz sahibi olmamızı istiyosak kişilerin eskişehirspora neler yaptığına bakalım taleplerımız es-es üzerine olmalı diğerlerini zaten herkes soyluyo bızde es-es ıcın calısmazsak kım ısteyecek bıseyler , gordugunuz gıbı seçim sonrası isteklerimiz kesinlikle yarine getirilmedı ,o yuzden burda bırıncı gundemız es-esimizin cıkarları omalı kimin es-esimize ne yaptığına bakalım şuan diğer belediyelere bakalım (kayseri,ankara,bursa vs.)bide bızmkıne bakalım bıde ne zaman super lıge cıktık ve kımlerle cıktık ıyı hatırlıyalım son olarak lobi olusturalım ve esesimize neler yaptılar ve yapacaklar ıyı bakalım
 kım kazanırsa kazansın sonunda kazanan esesım olsun
HER ZAMAN HER YERDE EN BUYUK ESES
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 13:03
Alıntı yapılan tutku26

büyükerşene mualif partilerin tek salıracakları nokta eses'e yardım etmedi diyeceklerdir. Başta oğlumuda satarım diyen unakıtan. Yaptığı hizmetlerden hangisine karşı çıkabilirler.
1. Tramvayamı
2. Heykelleremi
3. Ankara Belediye BAşkan adayının hayran kaldığı parklaramı
4. Her sene sayesinde düzenlenen film festivallerinemi
5. Avrupa şehrinden farkı kalmayan şehri güzellikleremi
 aklıma gelenler bu kadar. Büyükerşen bağımsız bile aday olsa Eskişehirden kazanmalı Eskişehirin kader bizlerin elinde. Ben ankarada yaşıyorum ama inanin Eskişehire geldiğimde kendimi ülke değiştirmiş gibi hissediyorum. Burası Türkiyenın başkentı gerisini siz düşünün
Evet sadece ESES'e yardım etmiyor diye eleştirilebilir.Amaaa.. Biz değilmiydik futbola siyaset karıştırmayalım diyen.Unakıtan'ın ESES'e yardım etmesini siyasi görenler,nedense Büyükerşeni yardım etmiyor diyecek kadar pişkinler.Unakıtanın ESES'e yardımı ne kadar siyasi ise,Büyükerşeninkide o kadar siyasidir.Wink
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
ermanka26 Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 13:20
Alıntı yapılan eses_li_26

Bazı arkadaşlar kulüp başkanımı yoksa belediye başkanımı seçtiğimizi tam olarak ayıramamış.

Durumu anlatan çok güzel bir söz.Eskişehirspor'a destek olması gereken kurum Belediye Başkanlığı değil Eskişehirspor yönetim kuruludur.Yardım yapmıyor diye de kızmamız gereken tek kurum da haliyle Eskişehirspor yönetim kuruludur.Eskişehirde sadece Eskişehirliler veya Eskişehirsporlu olarak bizler yaşamıyoruz.Eskişehir halkı için verilen bütçenin Eskişehirspora aktarılmasına da ilk  tepki gösterecekler Eskişehirspor taraftarları olmalıdır.
Adım+Soyadımın ilk 2 harfi+26=Nickim
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 13:29
oncelikle bu secımlerın vatanımıza mılletıme ve eskisehirmize faydalı olması temennısıyle eskisehir diger sehirlere  göre ınanın cok farklı bir sehir,bundan 5 sene öncekı secımlerde yıne bu ıktıdar partizi varken belediye secımleri yapıldı ve suankı beledıye baskanımız o zamanda eskisehirspor a yardım etmıyordu ama eskisehir halkı yıne buyuksehir belediye baskanlıgına  yılmaz hoca'yı getırdı.bazı arkadaslar eskisehir den once eskisehirspor  dıyorlar buna kesınlıkle ama ksınlıkle katılmıyorum.nedenı  eskisehir i sevmeyen kendı sehrinin bir adım ote gıtmesını ıstemeyıp  afganıstan olsa yasarım dıyen arkadaslar  yada bana sadece eskisehirspor a yardım etsın dıyen arkadaslar oyle bırısı secıldıgı zaman  dısardan bırısıde onlara bu beledıye baskanı ne yaptı sorusuna  eskisehirspor a yardım ettı dıye cvp verecekler ve dısardan gelen ınsan  dogal olarak tepkı gosterecektır.ılk once yasadıgın sehrin modern bır sehır olmas gerekır.zaten bu yasadıgın sehırın gorunusu ve cehresı o sehir de yasayan ınsanların yasam tarzını yasam kalıtesını gosterır.ben de bundan 5 sene oncesı sayın buyukersen e cok kızıyordum eskisehirspor a yardım etmıyor bu adam eskisehirspor u sevmıyor dıye  ama ınanın dısarı gıdıp  eskisehir e tekrar geldıgınız zaman yada dısardan bırılerı eskisehir i ne guzel bır sehır burası dedıklerı zaman  ınsan sevınıyor.oncelıkle  sunu dıyeyım  arkadaslar bu secım beledıye secımı burda partı degıl sahıs onemlıdır. partızanlık ve taraftarlık bu secımde arka planda olmalıdır.ve eskisehirspor taraftarlarına tek rıcam bızler turkıye de eskisehirspor taraftarı olarak  dik durusumuzla bılınırız eskisehir de eskisehirspor dan baska takımın sevınecmıyecegını eskisehirspor ıcın bu eskisehir halkının ne yapabılecegını tum turkıye bılıyor.sımdı buraya gelen sıyası partıler bunu goz onune alarak gelecek  ve boyunlarında eskisehirspor kaskolları yanlarına eskisehir le ozdeslesmıs kısılerı cıkarıp govde gosterısı yapacaklar ve  sızlere eskisehirspor deyınce akan sular durur dıyerek oy ısteyecekler.lutfen kendınızı ve eskisehirspor umuzu bu secımlerde  kullandırtmayın  ıyı gunler
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
DoguES Liste gör
Yazar

Eren
Yer: MUŞ
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 13:55
Kocaelispor'a bakın belediye başkanının verdigi paralarla takım geçen sene iyiydi bu sene durumu ortada.Bence belediye destek verseydi bile takım lig sıralamasında bu seviyede olurdu.Eskişehir'den uzakta yaşayan Eskişehirliler şehrin degişimini çok kolay farkedebiliyor.Daha kaldırımı bile olmayan şehirler var.Biz bunları çoktan aştık.
Yukarı
esesosman26 Liste gör
Usta Yazar

Osman
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 14:05
Alıntı yapılan hunter_26

ben bu takımın taraftarıysam büyükerşene takıma destek çıkmadığı için lızıp oy vermeyebilirim ama bizim vali babamızı kendi önlerini açmak için göreevden aldıranlara asla oy vermem anlayan anladı...

ya valinin merkeze alınmasında akp nin bir suçu yok bir sürü genç vali atandı ve yaşlara bakılıp yaşlı olan valilere artık emekli olun dediler syn valimizin akp nin önünü kapadığı fln yoktu bence vali siyasete girersede akp den adaylığını koyacaktır birde yılmaz büyükerşanın eskişehirspor a büyük yardımları olmuştur diyenler var bu yardımlar nelermiş gerçekten bunu merak ettiğim için soruyorum eskişehirspor a yardım ettide bizmi bilmiyoruz acaba
Bulutlar Birleşmeden Şimşekler Çakmaz
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 14:06
Alıntı yapılan eses_li_26

Bazı arkadaşlar kulüp başkanımı yoksa belediye başkanımı seçtiğimizi tam olarak ayıramamış.

Evet kulüp başkanı değil belediye başkanı seçiyoruz. Hala başkalarından medet umuyoruz. Biz kendi ayaklarımız üzerinde durmayı başaramaz, sağdan soldan destek beklersek yönetimde Fenerbahçeli de olur, Aziz Yıldırım da olur, İlhan Cavcav da...

Kızmamız gereken kişi belediye başkanı,milletvekili değildir. Kendi içimizden yönetim kurulu çıkaramamızdır asıl sorun. Bu işi yürekten yapacak kişileri bulamayışımızdır. Ben isterim ki Yılmaz Büyükerşen gibi vizyonu geniş, ne yapacağını bilen ve aynı zamanda Eskişehirspor'u yürekten seven bir kişi kulübün başkanı olsun.

Kafaların değişmesi lazım. Hala yönetimimiz de bir Fenerbahçeli var ve biz hala oturuyoruz. Ve siyasi destek bekliyoruz. Kendi ayaklarımızın üzerinde duramazsak destek aldığımız kişi mevkiisini,makamını kaybedince ne olacak?
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
affetmezz Liste gör
Yazar

Eylem
Yer: Orlando
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 14:19

Başka şehirlerdeki seçmenleri bilmem ama Eskişehir insanının siyasi parti gözetmeksizin Eskişehir’e bunca güzelliği kazandıran bir belediye başkanını destekleyeceğinden şüphe duymuyorum.Kütahya’da okuduğumdan biliyorum Kütahya’da okuyan öğrencilerin dillerinde hep aynı sözcük var,buna otobüslerde, kampüste her yerde rastlarsınız.Arkadaşlarım sürekli ‘şu meşhur Eskişehirinizi gezdir bakalım bir görelim’ derler,gerçekten bunları Eskişehir dışında yaşayan birisi olarak duymak insanı keyiflendiriyor.Farklı bir açıdan bakarsak şehrin gelişimi futbolculara da yansıyor örneğin yabancı bir futbolcu transfer olduğu ve yaşayacağı şehri merak ediyor,İvesa Eskişehirspor dergisine yaptığı bir açıklamada bazı arkadaşlarının Eskişehir’e yerleşmeyi dahi düşündüğünü yazmış,yani kısaca söylersek şehrin gelişiminin doğrudan olmasada dolaylı olarak futbola dahi yansımasını görmekteyiz.Bu gelişime Eskişehirliler olarak destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum.

İstanbul bestesi istemiyoruz.
Yukarı
es_bil Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ergim İMAN
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 14:42
Herkes Belediye Başkanlığı'ndan bahsediyor, aslında yerel seçimlerde en önemli seçim mahalle ve köy muhtar seçimleridir.

Mahalle muhtarları çok ama çok önemlidir. Bir ikametkah çıkartacağımız zaman, nufüs cüzdanı sureti çıkartacağımız zaman muhtara gideriz. Mahallede acil bir durumda ilk muhtar devreye girer. Muhtar mahalle halkı ile belediye ve valilik arasındaki köprüdür.

Üstelik muhtar seçimlerinde parti olayı da yoktur. Muhtarlar ve azaları kendi isimleri ile yarışır, kendi imkanları ile seçime girer ve yarışır. Muhtar seçiminde  öyle 1 metrelik oy pusulasına "evet" mührünü basma, sonra onu katlama, kurumasını bekleme, zarfa sıkıştırma olayı da yoktur, seçilmesini istediğiniz muhtarın kağıdını ve azalarının kağıdını alır zarfın içine koyar ve sandığa gidersiniz. Çok kolaydır oy kullanması. Hele hele köylerde en önemli muhtar seçimleridir, zaten köydekiler 2 adet oy kullanır, biri il genel meclisi, ötekisi köy muhtarı, il genel meclisi'ni kimse takmaz, ama muhtarlık oylaması en önemlisidir Köyü kazanan muhtar o köyün cumhurbaşkanı'dır neredeyse.

O yüzden muhtarlar önemlidir, işte Eskişehir'in mahalleleri:

- Yeşiltepe Mahallesi,
- Şirintepe Mahallesi,
- Uluönder Mahallesi,
- Çamlıca Mahallesi,
- Batıkent Mahallesi,
- Ertuğrulgazi Mahallesi,
- Zincirlikuyu Mahallesi,
- Sazova Mahallesi,
- Orhangazi Mahallesi,
- Osmangazi Mahallesi,
- Sümer Mahallesi,
- Kırmızıtoprak Mahallesi,
- Hoşnudiye Mahallesi,
- Yenibağlar Mahallesi,
- Bahçelievler Mahallesi,
- Eskibağlar Mahallesi,
- Güllük Mahallesi,
- Akarbaşı Mahallesi,
- Vişnelik Mahallesi,
- Büyükdere Mahallesi,
- Gültepe Mahallesi,
- Göztepe Mahallesi,
- Yıldıztepe Mahallesi
- Yenidoğan Mahallesi,
- Alanönü Mahallesi,
- Huzur Mahallesi,
- Erenköy Mahallesi,
- Karapınar Mahallesi,
- Orta Mahalle,
- Akcamii Mahallesi,
- Paşa Mahallesi,
- Şarkiye Mahallesi,
- Cunudiye Mahallesi,
- Dede Mahallesi,
- Yenikent Mahallesi,
- Çankaya Mahallesi,
- Fevzi Çakmak Mahallesi,
- Zafer Mahallesi,
- Kumlubel Mahallesi,
- Sütlüce Mahallesi,
- Esentepe Mahallesi,
- Şarhöyük Mahallesi,
- Fatih Mahallesi,
- Tunalı Mahallesi,
- Ömerağa Mahallesi,
- Şeker Mahallesi,
- Yeni Mahalle,
- Işıklar Mahallesi,
- Hayriye Mahallesi,
- Hacıseyit Mahallesi,
- Hacıalibey Mahallesi,
- Cumhuriye Mahallesi,
- İhsaniye Mahallesi,
- Mahmure Mahallesi,
- İstiklal Mahallesi,
- Mustafa Kemal Paşa Mahallesi,
- Arifiye Mahallesi,
- Deliklitaş Mahallesi,
- Kurtuluş Mahallesi,
- Gökmeydan Mahallesi,
- Emek Mahallesi,
- Gündoğdu Mahallesi,
- 71 Evler Mahallesi,
- Hal Mahallesi,
- Organize Sanayi Mahallesi,
- Küçük Sanayi Mahallesi,
- 75. Yıl Mahallesi

KAYNAK: Valilik web sitesi, www.eskisehir.gov.tr

Yukarı
emre26es Liste gör
Usta Yazar

Emre
Direct Link To This Post Tarih: 03/Oca/2009 saat 14:57
Yazılan bütün yazıları okudum ve bir konuya karar verdim.Bence Eskişehirsporun adı değiştirilmeli ve Eskişehir Büyükşehir Belediyespor olmalı.Daha hala Eskişehire Belediye başkanı mı yoksa kulüp başkanı mı seçileceğini ayırt edemeyenler var.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 395>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,625 saniyede hazırlanmıştır