eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Boğazın Kırmızı Şimşekleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ANADOLU TFF Protesto Org.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3334353637 74>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ara/2008 saat 15:42
Alıntı yapılan köfteci

Sevgili Mesut ben onu sitem icin yazmadim öyle olmus olsaydi en azindan takip edip fikir yazmazdim.Gerek ben ve gerekse ayni fikri paylastigimiz arkadas ikimiz icinde güncel ve bence parlak bir fikirdi .Ama hic bir reaksiyon görmedigi icin ben kendime hayiflandim acaba fikirlerim demodemi  olmustu diye hepsi bundan ibaret.Kolay gelsin...........

Hüsnü abi;
Açıkcası ben gündemi takip etmek değil,gündem yaratılması için bu ayakkabı fırlatma işine pek sıcak bakmıyorum...
Bu taraftar hep ilki gerçekleştirmiştir...İlk olsun gündem yaratsın başka şey istemem...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
omer26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ömer Ünal
  Alıntı omer26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ara/2008 saat 15:44
 Kısa Bilgi Toplantı; Belirli konular üzerinde halkı aydınlatmak ve bir kamuoyu yaratmak suretiyle o konuyu benimsetmek için gerçek ve tüzel kişiler tarafından bu kanun çerçevesinde düzenlenen açık ve kapalı yer toplantılarını, gösteri yürüyüşü, belirli konular üzerinde halkı aydınlatmak ve bir kamuoyu yaratmak suretiyle o konuyu benimsetmek için gerçek ve tüzel kişiler tarafından bu kanun çerçevesinde düzenlenen yürüyüşleri ifade eder.
MADDE 34 Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.
Toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı ancak, Milli Güvenlik, Kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla ve kanunla sınırlanabilir.
Toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının kullanılmasında uygulanacak şekil, şart ve usuller kanunda gösterilir.

Başvuru Koşulları Bir toplantı veya yürüyüş düzenlemeyi düşünüyorsanız, öncelikle en az (7) kişiden oluşan bir düzenleme kurulu oluşturup aranızdan birini de başkan seçmelisiniz. Yasaya göre düzenleme kurulu üyeleri :
1- 18 yaşını doldurmuş,
2- Fiil ehliyetine sahip,
3- Yasama veya diplomatik dokunulmazlığı bulunmayan kişiler olmalıdır. Düzenleme kurulu toplantı veya yürüyüşün yapılabilmesi için en az (48) saat önce toplantı ve gösteri yürüyüşünün yapılacağı yerde valilik ya da kaymakamlığa bildirimde bulunmalıdır.

Gerekli Belgeler 1- (7) kişilik düzenleme kurulunun imzalı bildirisi (Bu bildirimde;
a) Toplantının amacı
b) Toplantının yapılacağı yer
c) Toplantının yapılacağı tarih, başlama ve bitiş saati belirtilir)
2- Düzenleme kurulu üyelerinin nüfus cüzdanı suretleri
3- Düzenleme kurulu üyelerinin ikametgah ilmühaberi, sabıka kayıtları ve varsa çalışma yerlerini belirtir belgeler
4- Yabancıların Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü düzenlemeleri Bakanlığın iznine bağlıdır. Yabancıların bu kanuna göre düzenlenen toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde topluluğa hitap etmeleri, afiş, pankart, resim, flama, levha, araç ve gereçler taşımaları, toplantının yapılacağı mahallin en büyük mülki idare amirliğine toplantıdan (48) önce yapılacak bildirimle mümkündür.
5- Fiil ehliyetine sahip olduğunu gösterir belge.

İşlem Adımları Dilekçe İle Valilik Makamına Müracaatla işleme başlanır.

Başvuru Yeri Valilik Makamı

Başvuru Şekli Postayla yapılan başvurular kabul edilmez.
İlgili kişi şahsen başvurmak zorundadır.

Özel Durumlar Toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemeye hem zaman hem de mekan açısından kurallar konulmuştur. Valilik ve Kaymakamlıkların bu amaçla daha önceden belirleyip ilan ettikleri alan veya yollardan birini kullanmak gerekir. Ayrıca yasaya göre toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununun 7. maddesi toplantı ve yürüyüşlere bu amaçla toplanmalara güneş doğmadan önce başlanamaz, açık yerdeki toplantı ve gösteri yürüyüşleri güneşin batışından bir saat önceye kapalı yerlerdeki toplantılar saat: 23.00’e kadar sürebilir. Bu arada İçişleri Bakanlığı, Valilik yada Kaymakamlı Bir il sınırı içinde aynı günde birden çok toplantı yapılmak istenmesi halinde vali, emrindeki güvenlik kuvvetlerinin ve gerektiğinde yararlanabileceği diğer güçlerin bu toplantıların güvenlik içinde yapılmasını sağlamaya yeterli olmadığı kanısına varırsa, toplantılardan bir kısmını on günü aşmamak üzere bir kez erteleyebilir. Bu ertelemede müracaat önceliği göz önünde bulundurulur.

a) Bir bölge valiliğine bağlı illerden; birden çok ilde aynı günde toplantı yapmak için bildirim verilmesi üzerine, toplantı güvenliğini sağlamak amacıyla ilgili valilerce bölge valiliğinden takviye istenmesi halinde, bölge valisi bu isteklerin karşılanamayacağı kanısına varırsa, takviye gönderilemeyen illerdeki toplantılar on günü aşmamak üzere bölge valiliğince bir kez ertelenebilir.
b) Aynı günde birden çok bölge valiliğine bağlı illerde toplantı yapmak için bildirim verilmesi üzerine, toplantı güvenliğini sağlamak amacıyla ilgili bölge valilerince İçişleri Bakanlığından takviye istenmesi halinde, İçişleri Bakanlığı bu isteklerin karşılanamayacağı kanısına, varırsa, takviye gönderilemeyen bölge valiliğine bağlı illerdeki toplantılar on günü aşmamak üzere İçişleri Bakanlığınca bir kez ertelenebilir.
Ertelemede müracaat önceliği göz önünde bulundurulur.
- Bölge valisi, vali veya kaymakam, milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla belirli bir toplantıyı bir ayı aşmamak üzere erteleyebilir veya suç işleneceğine dair açık ve yakın tehlike mevcut olması halinde yasaklayabilir.
- Bölge valisi, vali veya kaymakam, milli güvenlik. kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlığın ve genel ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla bölgeye dahil illerin birinde veya bir kaçında yada bir ilin bir veya birkaç ilçesinde bütün toplantıları bir ayı geçmemek üzere erteleyebilir.
- Valiler de aynı sebeplere dayalı olarak ve suç işleneceğine dair açık ve yakın tehlike mevcut olması halinde İl’e bağlı ilçelerin birinde veya bir kaçında bütün toplantıları bir ayı geçmemek üzere yasaklayabilir.
BKŞ/üniESES Yıldız Teknik Üniversitesi
http://esesim.blogspot.com/
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
  Alıntı köfteci Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ara/2008 saat 15:52
Sevgili Suat, bir sey yazdim ve inan pisman oldum cünki olayin heyacanindanmi yoksa acemiligindenmi Ben firlatilsin demiyorum Lütfen 28. sayfadaki yazimi iyice oku  ben bu ayakkabi olayinin güncel oldugu icin birde Istanbul medyasina birazda medyatik bir olay olunca hepsi ilgi duydugu bildigim acisindan yazdim yoksa gidip aynisini birebir tatbik icin degil.Lütfen sayfa 28 .Tekrar hertürlü yardimda bulunan herkese kolay gelsin..........
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ara/2008 saat 16:59
Alıntı yapılan köfteci

Sevgili Suat, bir sey yazdim ve inan pisman oldum cünki olayin heyacanindanmi yoksa acemiligindenmi Ben firlatilsin demiyorum Lütfen 28. sayfadaki yazimi iyice oku  ben bu ayakkabi olayinin güncel oldugu icin birde Istanbul medyasina birazda medyatik bir olay olunca hepsi ilgi duydugu bildigim acisindan yazdim yoksa gidip aynisini birebir tatbik icin degil.Lütfen sayfa 28 .Tekrar hertürlü yardimda bulunan herkese kolay gelsin..........
Yok yok Hüsnü abi ben senin söylediğine hiç bir şey demiyorum şahsi fikrimi söyledim sadece...
Elbette herkes fikrini söyleyecek...Öneri de bulunacak...Pişman olunacak bir şey yok burada sakın yanlış anlama...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
mmt26 Liste gör
Usta Yazar

M. Mesut Taner
Yer: İstanbul
  Alıntı mmt26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Ara/2008 saat 17:16
bu akşam toplanıya gelecekler için saat 19.30 da istiklal caddesi ağa caminin önünde bekliyor olacağız, herkesi bekleriz...
İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
  Alıntı Baba Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ara/2008 saat 11:07
BEYAZ KARANFİLLERLE
PROTESTO EDECEĞİZ!
BKŞ olarak dün akşam olağanüstü toplantımızı 26 katılımla gerçekleştirdik. İş bölümü sonucu 4 haber ajansı ve 10 gazete paylaşıldı. Bugün EStanbul medyasına yarınki eylemimizle ilgili bilgi verip, davet edeceğiz.
SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR, protestomuzun şiarı, sloganı olacak. Bununla ilgili olarak da 10 metre uzunluğunda Türker kardeşimizin hazırladığı bir pankart TFF'nin önünde açılacaktır.
TAKSİM ve LEVENT'te BULUŞACAĞIZ...
Yarınki eyleme katılacak olan ESKİŞEHİRSPORLULAR'a hatırlatmamız ise şudur...
EYLEMİN SAATİ: 15.00'tir. Ancak saat: 14.00'te Taksim metrosunun girişinde ve Levent metrosunun çıkışında toplanılacaktır. Forum sayfalarına protestonun yöntemiyle ilgili farklı görüşler bildirilmiştir. Ancak BKŞ, "ES ES'imizin saflığı, temizliğini en iyi çiçekle anlatabilir" düşüncesi ve renk olarak beyazın ifadesi yarınki protestonun şeklini belirlemiş, kabul gören eylem biçimi olmuştur.
ESKİŞEHİRSPOR'un 12 yıl sonra geldiği yerden hakem hataları ve federasyon oyunları nedeniyle gitmesine BÜYÜK ESKİŞEHİRSPOR TARAFTARI ASLA İZİN VERMEYECEKTİR!
Bu duygu ve düşüncelerle kutsal sevdamız ES ES için yarın saat: 15.00'te TFF'nin önünde buluşmak üzere diyoruz...
B.K.Ş. 

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
  Alıntı esesim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ara/2008 saat 11:26
Şu ana kadar gazete ve tv yöneticileriyle yapılan görüşmelerde ilgili yönetici ve yetkililerin olaya büyük bir ilgi gösterdiklerini, ilgili kişilerin eylemin ses getirmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiklerini görüşmeleri yapan arkadaşlardan öğrenmiş bulunmaktayız.

Arkadaşlarımızın belirttiklerine göre görüşmeler son derece olumlu geçmekte ve gazete ve tvler bu olaya geniş bir yer ayıracaklar.

Eylemin medyada yer alabilmesi yönünde bize büyük destek sağlayan sayın Ali İhsan SARIÇOBAN'a, Sevgili Alper URUŞ'a, Doğan medya Gunubunda çalışan ve bir Trabzonspor taraftarı olan Özgür KOÇ'a, Anadolu Yıldızı Derneği Başkanı Murat DİRİ'ye ve BKŞ'nin tüm fertlerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
ersöz Liste gör
Usta Yazar

Özgür Ersöz
Yer: BKŞ
  Alıntı ersöz Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ara/2008 saat 11:40
ekşi sözlükte de konuya dair başlık bulunmakta. yazabilenler ordan da duyurmaya devam etsin sesimizi...

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=14741175

siyahına kırmızına

şizofren diyenlere inat, Şampiyon Eskişehirspor..
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
  Alıntı esesim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ara/2008 saat 11:49
Eylemin medya boyutu arkadaşlarımızın ve dostlarımızın büyük gayretleri sonucunda halledilmiş gibi görünmektedir. Sıra  Yüksek Eskişehirsporluluk Bilinci çerçevesinde bizlere yakışır nitelikte bir eylem gerçekleştirmeye gelmiştir. Katılım konusunda "Ben Eskişehirsporluyum" diyebilen her bireyin yüreğinde yaşattığı bu sevda için eylem yapabilme becerisini gösterdmesini beklemekteyiz. Eskişehirsporluluğun sadece maça gitmek, tezahürat yapmaktan ibaret olmadığı bilinciyle her Eskişehirsporlu kardeşimizi, dostumuzu, ağabeyimizi bu eyleme katılmaya davet ediyoruz...

Yurdun dört bir yanından gelecek olan arkadaşlarımız var. Anadolu Yıldızı Derneği Eskişehir'den bir ya da iki otobüsle gelecek. Bu eylemin amacı bellidir. Futboldaki bozuk düzen protesto edilecektir. Bu düzenden muzdarip olan tüm futbol taraftarları adına Eskişehirspor taraftarı bir kıvılcım yakacaktır. Bu kıvılcım bozuk düzenden KURTULUŞ SAVAŞI'nın başlangıcı olacaktır. Bugüne kadar yapmış olduğu eylemlerle ülkemizde ilklere imza atmış olan bu büyük taraftarın bu önemli eylemden de alnının akıyla çıkacağından şüphemiz yoktur....
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
tkolca Liste gör
Deneyimli Yazar

Tolga KOLCA
Yer: istanbul
  Alıntı tkolca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Ara/2008 saat 12:09
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3334353637 74>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,359 saniyede hazırlanmıştır