eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5859606162 135>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2008 saat 14:51

Kendimizi onlara sevdiremedik

Bursaspor'da istifasını sözlü olarak yönetime sunan Güvenç Kurtar, bazı taraftar gruplarıyla anlaşamadığını belirterek, "Kendimizi onlara sevdiremedik" dedi.

Turkcell Super Lig'in 10'uncu haftasında teknik direktör Samet Aybaba'nın istifa kararının ardından göreve gelen Güvenç Kurtar, istifasıyla ilgili açıklama yaptı.

Kadro zafiyeti yaşanan ve kısıtlı kadroyla büyük hedeflere oynayan Bursaspor'da yaşanan sıkıntılara rağmen başarılı olduğunu savunan Kurtar, "Ben Bursaspor'a gece saat 02.00'de Başkan İbrahim Yazıcı'nın beni arayarak 'Hocam, Aybaba istifa etti. Bu hafta maçımız var. Size ihtiyacımız var' demesi üzerine geldim. Ben Bursaspor'da futbol da oynamıştım. Az çok Bursa'yı ve Bursa'daki atmosferi biliyordum. Buna istinaden teklifi kabul ettim ve takımın başına geldim" dedi.

Göreve geldiğinde yapılan yanlış transferleri ve kısıtlı kadroyu gördüğünü kaydeden Kurtar, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Zor bir görev üstlenmiştim. Hedefleri büyük olan, fakat sakatları, cezalıları ve giden oyuncuları olan bir takım vardı elimde. Bunlara rağmen başarılı olduğumu düşünüyorum. 40 senede 7 kez galibiyet alınan Trabzonspor karşılaşmasından alnımızın akıyla galibiyet alarak çıktık. Bu da büyük bir başarıdır. Fortis Türkiye Kupası'nda çeyrek finali garantiledik, bu da bir başarıdır. Ama bazı gruplara kendimizi sevdiremedik, maçlarda sürekli olarak pretoste ettiler. Artık buradan ayrılıyorum. Bursaspor'a başarılar diliyorum."
BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2008 saat 15:55

Yazıcı Lig Tv'ye Konuştu

Bursaspor başkanı İbrahim Yazıcı Lig Tv'ye açıklamalarda bulundu. Ajansspor'un dernediği konuşma metni aşağıdadır...

Yazıcı Lig Tv'ye Konuştu

"Beklenmedik bir şey oldu. Maalesef Bursaspor tarihinde bir ilk yaşandı ve lidere karşı alınan bir galibiyette böyle tepkiler ortaya çıktı. Biliyorsunuz ki bu tepkiler Sercan konusunda ortaya çıktı. Hoca 60. dakikada O'nun yerine defans oyuncusu alınca tepkiler arttı. Maç bitmiş, takım galip gelmiş fakat tepkiler devam etti. Böyle bir ortamda Güvenç hocanın devam etmesi zor olurdu zaten. Kesinlikle taraftar gruplarının yönetime müdahalesi söz konusu değil. İlk defa yaşanan bir tepki oldu ve bu tepki birden çığ gibi büyüdü. Takım olarak kupada çeyrek finale çıkmamıza az kaldı. Ligde de 22 puanımız var. Başarısız bir tablo yok aslında ama Bursa seyircisi daha fazla başarı istiyor. Kupalara oynayan bir Bursaspor olması gerektiğini söyledik. Lige iyi başladık ancak sakatlıklar oldu. Kimse sakatlıkların önüne geçemez. Hoca arayışlarımız var ama belli olan bir durum yok. Büyük bir ihtimalle yerli hoca olacak. İsmi tespit ettiğimnizde açıklarız"

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
Volkan Liste gör
Usta Yazar

Volkan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2008 saat 18:02
Dün toplanan 3000 kişiye rağmen hala istifa etmiyor ...
Bursa'yı 2.yarı gerçekten zor dönemler bekliyor ...
Eskisehirspor

YÖNETİM İSTİFA !
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 24/Ara/2008 saat 18:04

Kurtar ve Aybaba'ya eleştiri!

Bursaspor'un altyapıdan sorumlu yöneticisi İrfan Koç, "Teknik direktörler kendi basiretsizliklerini başarısızlıklarını kulüplere mal ediyorlar" diyerek Güvenç Kurtar ve Samet Aybaba'ya tepki gösterdi..

Koç, teknik direktörlerin görev için çağırdıklarında, başkan ve yöneticilere uzun vadeli projeler sunduklarını, başarısız oldukları zaman ise mazeretler üreterek kulüpleri terk ettiklerini söyledi.

Yönetim olarak göreve geldiklerinde uzun vadeli hedefler oluşturduklarını, bu çerçevede teknik heyetin istekleri doğrultusunda sıfırdan bir takım kurduklarını anlatan Koç, ancak çok güvendikleri teknik adamların kendi çıkarlarını ve egolarını tatmin etmek, başarısızlığını örtmek adına bir anda görevlerinden ayrıldıklarını ifade etti.

Koç, daha sonra göreve gelen teknik adamların da benzer bir yol izlediğini dile getirerek, ''Kamuoyu şunu çok iyi bilmeli. Başkan ve yöneticiler son derece iyi niyetle çalışıyorlar. Teknik direktörler kendi basiretsizliklerini, başarısızlıklarını kulüplere mal ediyorlar. Bizim işimiz kulübü mali ve idari anlamda yönetmek. Teknik işlerden anlamayız ki. Bu çerçevede teknik direktöre güvenmekten başka çaremiz yok'' diye konuştu.

''İsim vermeden Samet Aybaba ve Güvenç Kurtar'ı eleştiriyorsunuz. Ancak bu isimleri göreve çağıran da sizsiniz. Yani siz de hata yapmış olmuyor musunuz'' sorusuna Koç, ''Evet ama bizimki bilinçli bir hata değil. Türkiye'de çok değerli Türk antrenörler var ama önemli bir kısmı da yeterli değil. Yöneticiler olarak teknik adamlara güvenmekten başka çaremiz de yok'' yanıtını verdi.

Koç, ''Şu anda teknik direktör arayışı içindesiniz. Sizin İrfan Koç olarak tercihiniz yabancı mı'' sorusu üzerine ''Ben kariyerli bir yabancı hocanın takımın başına getirilmesini isterim ama bu da beraberinde ciddi bir mali külfeti getiriyor'' dedi.

Teknik direktör arayışlarını sürdürdüklerini ifade eden Koç, bir iki gün içinde bu sorunu çözeceklerini sözlerine ekledi.

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ara/2008 saat 02:08

Mümkünse yerli olacak

Yeni teknik direktör için görüştüğümüz kişiler var ama isim vermek istemiyorum Mümkünse yerli olacak. Trabnzonspor'un Yusuf konusunda bir talebi oldu. Sayın başkan 'Yusuf'a verdiğiniz parayı veririm, Yusufu alırım' dedi. Ben de mümkün olmayacağını söyledim. Zaten biz kimseyi satmıyoruz. Bu konuda bir talep olduğu için görüştük."

Adı Bursaspor ile anılan eski Galatasaraylı İlic ile ilgili soru üzerine Yazıcı, "Transferlerimiz olacak ama isim üzerinde konuşmak istemiyorum. Anlaşacağımız hocayla görüştükten sonra bu konuda adımlar atılacak."

Taraftarın protestosu ile ilgili de konuşan Yazıcı, "Bu bir provakasyon. Sağduyulu taraftarın böyle bir şeye kalkışacağını sanmıyorum. Bursaspor dervamlı yukarı ivme kazanmış. Kupada çeyrek finalin kapısında. Ligde hedefimizin altında olmasına rağmen 22 puanı var. Tatmin olmuş değiliz ama kötü bir durumda da değiliz. İyi yerlere geleceğimizi düşünüyoruz. Göreve gelirken hedefimiz şampiyonluk demedik ama kupalara oynayan bir Bursaspor dedik. Bursa taraftarı başarı isteyen bir taraftar. Haklı da. Ama bu birden olacak bir şey değil. Beşinci büyük bursaspor olmalı diye düşünüyorum" diye konuştu
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ara/2008 saat 02:20
Alıntı yapılan OKTAY061626

Beşinci büyük bursaspor olmalı diye düşünüyorum...

Yanlış düşünüyorsun sayın Yazıcı..

Smile
# Direnmüdavim....

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ara/2008 saat 02:22
Nıye besıncı buyuk bu anlamıyorum nıye boyel sacmasapan yazarlar 5olacagına 1. ol dımı
BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
sümeres Liste gör
Usta Yazar

sümer altuğ
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ara/2008 saat 10:48
Trabzonun yususfu alma falan niyeti yok sırf Bursaya yenildikten sonra bu konular çıkmaya başladı..maksat bursadan intikam almak Yusufu alırlarsa Bursayı zayıflatmak amacı ama bursada yaş tahtaya basmaz..bunu anlayan trabzon yan çizmeye başladı..kesinlikle yusufu almazlar görün bakın...
Yukarı
ercan469 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ercan KARA
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ara/2008 saat 11:27
Bursaspor taraftarına bir daha imrenerek baktım.Bursa meydanlarına tv'deki habere göre 2000 kişi toplanmışlar.Yönetimi istifaya davet etmişler.En önemli konu stadyumlarının aynı yerinde modernize edilmesi için çağrıda bulunmuşlar.Syn. başbakan  stadlarına yani stad yerlerine göz dikip başka bir yerde 30.000 kişilik bir stad yapma vaadinde bulundu.Ya biz ne yaptık taraftar olarak.....
YAŞASIN MEMLEKETİNE İHANET ETMEYEN ANADOLU

Gel gör beni aşk neyledi.

Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Direct Link To This Post Tarih: 25/Ara/2008 saat 12:08

TİMSAHTA RIDVAN SESLERİ

Bursaspor’da istifa depremi sürerken, spor kulislerinde ve taraftarlar arasında Güvenç Kurtar’ın yerine Rıdvan Dilmen getirileceği yönünden haberler dolaşmaya başladı. Peki neden Rıdvan Dilmen? İşte Rıdvan’ın artıları ve eksileri…
Mesut DEMİR

Güvenç Kurtar’ın istifasının ardından Bursasporlu taraftarlar yönetime inceden bir mesaj verdi; Ya istifa, ya da adam gibi bir teknik direktör…
Kim olabilir Bursaspor’u şaha kaldıracak, sezonun ilk yarısında iki teknik direktör değiştirmiş, üçüncüyü arayan bir kulübe gelebilecek teknik direktör?...
Spor kulislerinde ve taraftarlar arasında en çok konuşulan ve arzu edilen isim, bir dönem Fenerbahçe’de de teknik direktörlük yapmış, futbol yorumlarıyla sporseverleri ekranları başına toplamış, teknik ve futbol bilgisi açıdan tecrübesine tecrübe katmış Anadolu kulüpleri için ideal bir isim… Rıdvan Dilmen…

RIDVAN DİLMEN’İN ARTILARI
Taraftarların ısrarla istediği teknik direktör Rıdvan Dilmen, Bursaspor’un başına getirilirse ne olur?
1. Takımda futbolcuların kendine güveni artar, futbolculuk döneminde efsaneleşmiş bir teknik adamdan futbol adına tecrübe ve bilgileri artar…
2. Fenerbahçe’de de teknik patronluk yapan Rıdvan, geçen sezon ve bu sezon Anadolu kulüplerinde harikalar yaratan Bülent Uygun ve Aykut Kocaman gibi Bursaspor’u şaha kaldırır, ligde görünmek istenilen yere ulaştırır…
3. Bursaspor taraftarını çok seviyor, her seferinde övgüler yağdıran Dilmen, “Bursaspor’un inanılmaz bir taraftarı var… Takımı ateşliyor, teknik kadroyu ateşliyor… Bursaspor bu taraftarla şampiyonluğa oynaması lazım” diyor. Bursaspor taraftarları da onu çok seviyor… Bursaspor, Rıdvan hoca ile yeni bir sayfa açar…
4. Rakip takımı iyi analiz ediyor, oyuncu değişikliklerini yerinde kullanarak maçın seyrini değiştiriyor… (Zico gibi…)
5. Takımı önde olsa bile sürekli golü düşünüyor… Maçı kazanmak değil, farklı kazanmak istiyor…

DİLMEN’İN EKSİLERİ
1. Kendi işine karışılmasından hoşlanmıyor, özellikle yönetimin şu futbolcuyu mutlaka oynat baskısına dayanamıyor ve çabuk sinirleniyor… (Haklı, çünkü, hangi futbolcunun sakat, hangi futbolcunun formda olup olmadığını ancak bir teknik adam bilir)
2. Sözünü dinlemeyen futbolcuyu ne pahasına olursa olsun cezalandırıyor… Takımın kaptanı olsa dahi… (Örnek: Karşıyakaspor…)

“Türkiye’de Karşıyakaspor’dan başka takım çalıştırmam” diye bir demeç veren Rıdvan Dilmen’in takımın başına getirilmesi zor gözüküyor. Bunun için Bakan Faruk Çelik’ten Vali Şahabettin Harput’a kadar tüm Bursa’nın seferber olması gerekiyor.
Bu arada dünyanın, Türkiye’nin ve Bursa’nın en çok tıklanan sitesi Facebook’ta “Bursaspor’un başına Rıdvan Dilmen gelsin” grubu açan Bursasporlu taraftarlar, diğer internet sitelerinde de geniş bir kampanya başlattı. Bazı internet sitelerine yorum da yazan Bursasporlu taraftarlar, yönetimi Rıdvan Dilmen’in getirilmesiyle affedebileceklerini belirtiyorlar…
http://www.facebook.com/groups/create.php?success=1&customize=&gid=41826807793#/group.php?gid=41826807793

Rıdvan Dilmen’in Bursaspor’a getirilmesi zor gözüküyor ancak, getirilmesi halinde Aykut Kocaman ve Bülent Uygun’a nasıl zaman tanındıysa, O’na da tanınması gerekiyor ki, Bursaspor şampiyonluğa oynasın…

Kaynak:Gundem16

BIR GUN MUTLAKA

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5859606162 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır