eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Gurbetteki Şimşekler > Boğazın Kırmızı Şimşekleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

ANADOLU TFF Protesto Org.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 74>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2008 saat 12:36
Değerli Arkadaşlar...
Yapılacak bu eylemin çok sabırla ve itina ile yapılması gerekiyor...Yaklaşık 3 gündür çok yoğun mesaide olduğum için konu başlıklarını biliyor,fakat detayları hakkında yeterince bilgim sahibi değilim...
Öncelikle FİFA ya gönderilen maillerin çok büyük titizlikle yazılması gerekiyordu...Bu konuda muhatap bıraktığımız Kurum TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU'dur...Yani ağzımızdan emmidiğimiz sütü burnumuzdan getirecek kurum...
Burada yaptığımız tepkilerin sonucu TÜRK HAKEMLERİNİN önünü de tıkamaktayız...FİFA nezdinde hakemlerimize güvensizliği bir kere daha teyit etmekteyiz...
FİFA maçlarda verilen penaltı pozisyonları ile zerre kadar ilgilenmez...Dikkate dahi almaz...Maç görüntülerini izlemek lüzumununa dahi girmez..Bu tür maçlar dünyanın her tarafında olan şeylerdir...Bu futbol adına yapılan bir katliam değil,olağan ve olan hakem hatalarıdır...Belki bir ümit giden maillerden TFF'na uyarı mahiyetinde" şikayetler var" diyebilir...
Fakat FİFAnın asıl ilgilendiği konu şu olurdu...Hakem Fırat AYDUNUS'a Havaalında yapılan tehdit ve karşılama töreni FİFAnın tam ilgi alanı idi...Çünkü burada futbola dışarıdan müdahale ve baskı tehdit unsuru olarak değerlendirir ve gerektiğinde çok büyük yaptırımlara götürür...
Burada TÜRK FUTBOL FEDERASYONU ve TRABZONSPOR çok ağır cezalara maruz kalabilirdi...Belki bizleri ULUSAL MÜSABAKALARDAN dahi men edebilirlerdi...Yani 20-30 kişinin yaptığını tüm TÜRKİYE çekebilirdik...Bunu da kim isterdi...??
O bakımdan FİFA ya gönderilecek tüm maillerin mutlaka ama mutlaka profosyonel bir elden geçmesi gerekiyordu...
Çok profosyonelce çekilecek bir mailde FİFAdan sadece TFF uyarı yapılması ve dikkatli olması yönündeki istek yeterli olurdu...Fazlası futbolumuza ve hakemlerimize zarar verebilir...

Şimdi gelelim İstanbul'da yapılacak olan protestonun şekli ve mahiyetine;

Her sayfayı okuyamadım ama sanırım SİYAH ÇELENK koyulması düşünülüyor...Yani herkesi yaptığı şey...Peki değişen şey nedir..??
Bizim yaptığımız protesto mahiyeti tüm ülkeye mesaj vermeli ve bundan sonra hakemden dert yanan adamın 100 kere düşünmesi gerekir...Hem Federasyona ince mesaj hem de destek mahiyetinde,hemde hakemlere uyarı ve aynı zamanda destek babında yapılmalı....

Benim nacizane önerim şudur..;
Siyah çelenk koymayı bırakalım...(herkes yapıyor bunu)
Basın bildirisinden sonra ucunda Sarı-Lacivert,Sarı-Kırmızı,Siyah-Beyaz,Bordo-Mavi kurdeleler bağlanmış yüzlerce EMZİK ve BİBERONU federasyon kapısının önüne bırakalım...Pankartımızda şu olsun;

AĞLAYANLARA PUAN DEĞİL,...EMZİK VERİN..!!

(Malum takımların forma renkleri ile yazılmış olarak ve bir tane EMZİK ve BİBERON resmi yapılmış şeklinde..)

Burada federasyona korkmayın cesur olun ağlayanlara itimat etmeyin,hakemlere ise etki altında kalmayın mesajı ile birlikte bundan sonra ağlayanlara hangi gözle bakılacağının ince esprisini tüm Türkiye'ye göstermiş olursunuz...Bu eylemde ses getirirsek ilk defa olayın bu yönüyle ilk defa ele alınıp hem "ulusal bir espri" hemde bir mesajla herkese "ince fikir" vermiş oluruz...Yani hem değişik,hemde bir ilki gerçekleştirmiş oluruz...

Bu benim düşüncelerimdir...Bir öneridir...Uygun görülür veya görülmez fakat yapılan her eylemin sonuna kadar arkasındayım...Sadece değişik ve anlamlı olması için öneride bulundum...(İnanın çok dar vaktim var bu günler..Belki de öneridiebulunuldu ben okuyamadım...Varsa özür dilerim..)

Orada bulunan tüm büyüklerim arkadaşlarım ve kardeşlerimi hasretle kucaklıyorum...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
omer26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ömer Ünal
  Alıntı omer26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2008 saat 13:15
Önerileriniz ve desteğiniz için teşekkür ederiz Suat Bey. Bu önerileri 26 Aralık 2008 Cuma günü saat 20:00'de yine aynı yerde gerçekleştireceğimiz toplantıda değerlendireceğiz.

BKŞ/üniESES Yıldız Teknik Üniversitesi
http://esesim.blogspot.com/
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2008 saat 13:37
bence trabzonspor taraftarının yaptığı protesto şekli "ağlamak" olarak nitelendirilmemeli.
kulüp başkanının sözleri üzerinden trabzonspor a sitem belirtilmeli.
Yukarı
smand 26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı smand 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2008 saat 13:38
Alıntı yapılan scetintas

Değerli Arkadaşlar...
Yapılacak bu eylemin çok sabırla ve itina ile yapılması gerekiyor...Yaklaşık 3 gündür çok yoğun mesaide olduğum için konu başlıklarını biliyor,fakat detayları hakkında yeterince bilgim sahibi değilim...
Öncelikle FİFA ya gönderilen maillerin çok büyük titizlikle yazılması gerekiyordu...Bu konuda muhatap bıraktığımız Kurum TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU'dur...Yani ağzımızdan emmidiğimiz sütü burnumuzdan getirecek kurum...
Burada yaptığımız tepkilerin sonucu TÜRK HAKEMLERİNİN önünü de tıkamaktayız...FİFA nezdinde hakemlerimize güvensizliği bir kere daha teyit etmekteyiz...
FİFA maçlarda verilen penaltı pozisyonları ile zerre kadar ilgilenmez...Dikkate dahi almaz...Maç görüntülerini izlemek lüzumununa dahi girmez..Bu tür maçlar dünyanın her tarafında olan şeylerdir...Bu futbol adına yapılan bir katliam değil,olağan ve olan hakem hatalarıdır...Belki bir ümit giden maillerden TFF'na uyarı mahiyetinde" şikayetler var" diyebilir...
Fakat FİFAnın asıl ilgilendiği konu şu olurdu...Hakem Fırat AYDUNUS'a Havaalında yapılan tehdit ve karşılama töreni FİFAnın tam ilgi alanı idi...Çünkü burada futbola dışarıdan müdahale ve baskı tehdit unsuru olarak değerlendirir ve gerektiğinde çok büyük yaptırımlara götürür...
Burada TÜRK FUTBOL FEDERASYONU ve TRABZONSPOR çok ağır cezalara maruz kalabilirdi...Belki bizleri ULUSAL MÜSABAKALARDAN dahi men edebilirlerdi...Yani 20-30 kişinin yaptığını tüm TÜRKİYE çekebilirdik...Bunu da kim isterdi...??
O bakımdan FİFA ya gönderilecek tüm maillerin mutlaka ama mutlaka profosyonel bir elden geçmesi gerekiyordu...
Çok profosyonelce çekilecek bir mailde FİFAdan sadece TFF uyarı yapılması ve dikkatli olması yönündeki istek yeterli olurdu...Fazlası futbolumuza ve hakemlerimize zarar verebilir...

Şimdi gelelim İstanbul'da yapılacak olan protestonun şekli ve mahiyetine;

Her sayfayı okuyamadım ama sanırım SİYAH ÇELENK koyulması düşünülüyor...Yani herkesi yaptığı şey...Peki değişen şey nedir..??
Bizim yaptığımız protesto mahiyeti tüm ülkeye mesaj vermeli ve bundan sonra hakemden dert yanan adamın 100 kere düşünmesi gerekir...Hem Federasyona ince mesaj hem de destek mahiyetinde,hemde hakemlere uyarı ve aynı zamanda destek babında yapılmalı....

Benim nacizane önerim şudur..;
Siyah çelenk koymayı bırakalım...(herkes yapıyor bunu)
Basın bildirisinden sonra ucunda Sarı-Lacivert,Sarı-Kırmızı,Siyah-Beyaz,Bordo-Mavi kurdeleler bağlanmış yüzlerce EMZİK ve BİBERONU federasyon kapısının önüne bırakalım...Pankartımızda şu olsun;

AĞLAYANLARA PUAN DEĞİL,...EMZİK VERİN..!!

(Malum takımların forma renkleri ile yazılmış olarak ve bir tane EMZİK ve BİBERON resmi yapılmış şeklinde..)

Burada federasyona korkmayın cesur olun ağlayanlara itimat etmeyin,hakemlere ise etki altında kalmayın mesajı ile birlikte bundan sonra ağlayanlara hangi gözle bakılacağının ince esprisini tüm Türkiye'ye göstermiş olursunuz...Bu eylemde ses getirirsek ilk defa olayın bu yönüyle ilk defa ele alınıp hem "ulusal bir espri" hemde bir mesajla herkese "ince fikir" vermiş oluruz...Yani hem değişik,hemde bir ilki gerçekleştirmiş oluruz...

Bu benim düşüncelerimdir...Bir öneridir...Uygun görülür veya görülmez fakat yapılan her eylemin sonuna kadar arkasındayım...Sadece değişik ve anlamlı olması için öneride bulundum...(İnanın çok dar vaktim var bu günler..Belki de öneridiebulunuldu ben okuyamadım...Varsa özür dilerim..)

Orada bulunan tüm büyüklerim arkadaşlarım ve kardeşlerimi hasretle kucaklıyorum...
Yukarı
smand 26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
  Alıntı smand 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2008 saat 13:40

ben de suat beye katıldığımı ve ilginç bir protesto olduğunu belirtmek isterim

Yukarı
ŞaHiN Liste gör
Usta Yazar

Şahin ÖZMEN
  Alıntı ŞaHiN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2008 saat 13:54
Suat abi Cin gibisin maşallah, bu kadar emziğin yanına, 1 er pakette bebek bezi koyalım... Artık bu protestodan sonra altına kim doldurursa o kullanır...
Yukarı
AYDIN Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: 65'liler
  Alıntı AYDIN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2008 saat 14:27
kesinlikle suat abinin söyledikleri dikkate alınmalıdır...
Salihlilerde, Nazillilerde, Turgutlularda... Neredeydiniz..?
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2008 saat 14:48
Harika bir fikir.Ulusal medyada haberdar edilip,bu güzel protestonun tv lerde gösterilmesi sağlanırsa eylem amacına ulaşmış olur. Clap
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
mmt26 Liste gör
Usta Yazar

M. Mesut Taner
Yer: İstanbul
  Alıntı mmt26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2008 saat 14:55

öncelikle suat abiye burda fikirlerini bizimle paylaştığı için çok teşekkur ederim, yazdığı mesaj eskişehirspor taraftarının gerçekten özel olduğunun göstergesi olmuştur...

ve ömer arkadaşımızın açıkladığı gibi taslak olarak hazırlığını yaptığımız bir kaç fikrimiz var ve bunları netleştirmek için cuma akşamı tekrar toplanılacak, ancak taslak olarak yaptığımız hazırlıkta hiçbir zaman siyah çelenk fikri ortaya bile atılmadı daha orjinal kendimize özgü, daha etkili olacak , daha fazla imalı protesto fikirleri tartışıldı notlar alındı ve dediğim gibi tüm fikirler cuma akşamı netleşecek...

basın konusunda bilgilendirme görevide tartışmalarımızın  ilk maddelerindendir...
İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.
Yukarı
turker Liste gör
Usta Yazar

E. Türker
Yer: İstanbul-İzmit
  Alıntı turker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Ara/2008 saat 16:06
Alıntı yapılan 26_eses

Alıntı yapılan jeffers

Mesela ulusal bi gazeteye Tam sayfa bi basın açıklaması versek Eskisehirspor taraftarı olarak. Maliyeti ne olur ki bilgisi olan var mı?

valla harika bir fikir bu işlerle ilgilenen arkadaşlar vardı sanırım hem çok da ses getirir

Bu konu değerlendirilmelidir diye Trabzon-Eskişehirspor başlığından kopyalayarak burayada yapıştırdım. Maddi olarak üstesinden geleceğimizi biliyorum. Güzel birde metin yazdıkmı neden olmasın ?

Ulusal bir gazeteye tam sayfa ilan vermek Eskişehirspor Taraftarları'nın içinden çıkabileceği bir iş değildir maddi açıdan. Fiyatlar çok yüksek.

- - -

Bu arada Eskişehir yerel medyasını kim haberdar edecek organizasyonda yer almaları için..??
Küfür ve hakaret lümpenliğin, üretimsizliğin, değilse acizliğin belirtisidir.

BKaldırıŞ
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 74>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır