eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Eskişehirspor Eşya Piyangosu...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 47>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Boraes Liste gör
Usta Yazar

Bora
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Boraes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2008 saat 14:07
Alıntı yapılan eseslix

büyükerşen şehir merkezine bakacağına birazda kenar semtlere baksın

büyükerşene yakın biriyseniz lütfen şunu söyleyin alın size proje

yeni yapılan parklara eses için sembolik ücret alınsın ayrıca yeni otagarın oraya yapmış olduğu yapay gölet ve havuzların işletmesini eses e versin kalıcı gelir olur eses için
ama zannetmiyorum böyle bir şey yapacağını çünkü adam spor düşmanı bakın başkanlığı dönemce hangi semte spor sahaları yapmış ( park değil ) hangi amatör takımın elinden tutmuş kaçtane sahayı yeşıllendirmiş bıraksın bu avrupa şehir ayaklarını amatörde top oynayan gençleri zımpara gibi sahalardan kurtaramadı inşallah kazanamazbu seçimde 

Konuyla alakası yok ama cevap vermek istiyorum.
Sadece spor ile olan yakınlığı ile ilgili.Gerisinin yeri burası değil.
Eskişehirspor Alt Yapısı'nın masrafları ve eşyaları vb. pek çok şeyi Büyükşehir Belediyesi karşılıyor bildiğim kadarıyla.Bu konu forumda yer almıştı.
Büyükşehir Belediyesi'nin semt sahaları dışında Eskişehirspor tesislerindeki sahalarda yapımında emeği olduğunu,amatör spor klüplerinin malzeme vb. sorunları ile ilgilendiğini  unuttunuz sanırım?Lütfen eleştirebiliriz,istemeyebiliriz ama doğru noktalardan eleştiriler yapalım.

Eşya piyangosu ise hepimiz biletlerden alacağız ama bu düşünce kaç sene öncesinde kaldı.Kalıcı gelir yaratmak için çabalayan yönetimimiz şu zamana kadar eşya piyangosundan başka neler buldu?

ÜNİESES...Kırmızı Şimşekler
Yukarı
Burakızılcıklı Liste gör
Usta Yazar

Burak
Yer: Eskişehir
  Alıntı Burakızılcıklı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2008 saat 14:19
büyükerşenin kenar semtlere bakması imkansız. sadece şehir merkezi onun elinde. kenar semtler daha çok tepebaşı ve odunpazarında. burda siyaset yapmadan sadece eses için konuşalım. kendi menfaatimiz için.
Es Es Es Ki Ki Ki EsKi EsKi Es

Susmak İhanettir !!!

Havasının Letafeti Dolayısıyla Güzelleri Çoktur.Halkı Gurbetten Gelenlerle Dosttur.Çuha ve Güzel Kumaş Giyenleri Çoktur... Evliya Çelebi
Yukarı
umutes Liste gör
Usta Yazar

umut
  Alıntı umutes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2008 saat 14:32
olay döne döne büyükerşene dönmüş pes doğrusu!! vallahi pes... adam bas bas bağırıyor; bana ödenek vermiyorlar, projelerimin önünü kesiyorlar diye, biz ise hala alakasız konularda atıp tutuyoruz... siyasetten sıyrılın arkadaşım, siyasetçilere saygınız yoksa bari eskişehirsporumuza saygınız olsun, burası hiç yeri değil!
ESkişehir'im hasretim, doğduğum şehir, memleketim...
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
  Alıntı KaRa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2008 saat 15:10
Alıntı yapılan eses şahin

Bakıyorumda İddiaa bayilerinde uzun kuyruklar oluşturan arkadaşlar,ESES'Piyango çekilişi düzenliyor diye eleştiriyorlar.Takıma beş kuruş gelir getirecekse düzenlensin tabi.Bunu sadece biz yapmışta değiliz.fb,gs,bjk hepsi yapıyor.Ama biz yapınca tü kaka olmaz.Ama iddiaa kuyruklarında her hafta harcanan paraları kimse görmez.ESES'e beş kuruş gelir getirecek bir olaya hemen karşı çıkılır.Hemen koşun ve birer bilet alın. ESES e eleştiriden başkada katkınız olduğunu gösterin.Piyangodan birşey çıkacağı için degil,ESES için. Sırf yönetimi eleştirmek için bu piyango işini kulanmayın.Yönetimi eleştirecek konu çok.Wink
Merak etme Şahin abi, biletimizi alacağız ama biletle filan nereye kadar gidecek? Şu kulüpte ne oluyor, ne bitiyor, kimse bilmiyor. Bilenler zaten konuşmuyor. Bu kulübün ne kadar geliri var? Yayın hakları, iddia, reklam, yönetici vecibeleri v.s. gelir ne kadar, gider ne kadar? Kimse bilmiyor, sadece kulübün paraya ihtiyacı var, kulübün maddi durumu iyi değil deniliyor. Tamam piyangodan iyi bir gelir elde ettik diyelim, sonra ne olacak? Bu konu mali bir olay. Şeffaf bir mali tablo görmek benim hakkım. Ama şöyle taraftarı dikkate alıp kimse bir şey söylemiyor. Konyaspor maçında ise, devre arasında, bu çekilişin tanıtımı yapılırken "efsane taraftar, büyük taraftar" deyip gazı veriyorlar, o zaman akıllarına geliyoruz. Yılbaşında da tombala oynayalım bari tam olsun.
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
  Alıntı şimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2008 saat 15:14
Alıntı yapılan eses şahin

Bakıyorumda İddiaa bayilerinde uzun kuyruklar oluşturan arkadaşlar,ESES'Piyango çekilişi düzenliyor diye eleştiriyorlar.Takıma beş kuruş gelir getirecekse düzenlensin tabi.Bunu sadece biz yapmışta değiliz.fb,gs,bjk hepsi yapıyor.Ama biz yapınca tü kaka olmaz.Ama iddiaa kuyruklarında her hafta harcanan paraları kimse görmez.ESES'e beş kuruş gelir getirecek bir olaya hemen karşı çıkılır.Hemen koşun ve birer bilet alın. ESES e eleştiriden başkada katkınız olduğunu gösterin.Piyangodan birşey çıkacağı için degil,ESES için. Sırf yönetimi eleştirmek için bu piyango işini kulanmayın.Yönetimi eleştirecek konu çok.Wink
yapsınlar şahin bey madem çok istiyorlar piyangoda yapsınlar,tombalada yapsınlar bizde üzerimize düşen görevi yaparız yapacağızda.inşallah başarıyada ulaşıp esesime 3-5 kuruş bulsunlar yeterki ağlamasınlar sonrada bugüne dek hep olduğu gibi.

ama bu kulübe kalıcı gelir getirecek birşeylerde yapsınlar en önemlisi bu.çok eleştirdiğimiz sayın hatiboğlu yönetimi Allah razı olsun eses tarihinin en önemli işlerinden birini becerdi ve bir tesis kazandırdı bu kulübe.bu kulübe artık kalıcı gelir getirecek yatırımlar lazım bu kulübü artık kendi ayakları üstüne dikmemiz lazım.bugüne kadar hiçbir yönetim böyle bir eylemin içinde olmadı hep işte böyle tombalalarla,piyangolarla yardım kampanyalarıyla günü kurtardı  ama zavallı kulübümüz hep yerinde saydı hatta gitikçe geriye gitti.

siz bizlerden daha iyi bilirsiniz biz futbol ihtilalini başlattık,istanbul hegomonyasına başkaldırdık.bizim yarım kalan bir görevimiz var eses olarak o şampiyonluğu tekrar bu şehre ve anadoluya taşımak bu bence bizim bu ülkeye borcumuz.

ben şahsen bıktım artık şahin bey sıradan olmaktan,40 yıl önce yaptıklarımızla övünmekten.büyük düşünmek lazım artık.bu kulüp bu ülkenin arsenali olmalı,liverpoolu olmalı.büyük düşünmek içinde para lazım şahin bey para,para,para.ha tamam belki gs,fb gibi cebimizde hiçbir zaman 100 liramız olamaz ama hiç olmazsa 50 liramız olmalıki cebinde 100 lira olanlarla mücadele edebilelim.cebimize 50 lira koyarsak belki onlara karşı aklımızıda kullanıp mücadele edebiliriz ama cebimizde 5 lira olursa burada 4 gol attığımız gs,10 kişiyle rezil ettiğimiz fb 5 haftada 15 puan önümüze geçer bizde yine arkalarından bakakalıp aman nasıl düşmeyiz hesaplarımızla başbaşa kalırız.

bu kafamızı değiştirmedikçede bu yıl kalsak gelecek yıl yine aynısı ondan sonra yine aynısı sürer gider.ben bıktım artık şahin abi ben sıkıldım hep aynı yerde durmaktan hatta hergün daha geriye gitmekten.bir yerlerden başlayalım artık lütfen büyük eses için bir yerden başlayalım.
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2008 saat 15:49
Yıldıray Bey Ben sizden farklı bir şey demiyorumki.Bu  yönetimden bende ümitli değilim hiç değilse günü kurtaralım.Küme düşmeyelim.Kalıcı gelirler  bırakmak önümüzdeki 20-30 yılımızı alır.Küme düşersek siz gençsiniz bir on,oniki yıl daha Süper lige çıkmayı bekleye bilirsiniz.Ama benim yaşım müsahit değil.LOL
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
eses7 Liste gör
Yazar

Esalettin ÖZTÜRK
  Alıntı eses7 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2008 saat 16:14

Şimşek65 e katılmamak elde değil.

Zaten Piyango da beklenen hedef yakalanamayacaktır. Bu takımı yönetmeye talip olanlar günü ve sezonu kurtarma mantığından çıkıp  gerçek manada ESES in kalıcı gelirler konusunda birşeyler çabasında olmadıklarını görmek insanı üzdüğü gibi , kızgınlığada itmektedir.

Şu şehrin enerjisi ne için harcanacak? 1 trilyon alırsak ortasahaya topcu için.
Bu şehrin ekabir takımı da , Valisinden tut , vekiline , STÖ lerden tut Odalara , 7 den 70 e taraftar koşturacak piyango biletleri için! Bu işte ESES için büyük koşturmaca olacak!

EEEE ne olacak orttasahaya topcu alacaz.
Şu işi yanşirket kurmak o şirkete sermaye yapmak için uğraşsalar neyse. O da yok. Topçunun bonservisine gidecek.
Koca şehirde bu bonservis için tırmalayıp duracak. Kazananda alınacak topcunun kulübü olacak! Varmı başka sonuç ?

Destek destek destek. 40 yıldır şu şehirde hemde emeğin çok ucuz olduğu şu şehirde şu şehrin , eses in sevdalıları her ortamda destek verdi.

Yıllarca şehrin otoparkları , il özel idareye ait araziler günü kurtarmak isteyen Yöneticiler tarafından keş para uğruna heder oldu gitti. En son benzinlik arazileri keş para uğruna heder oldu gitti.

Elde ne var? Hiçbirşey!

Piyango düzenle topcu al. Ben bu yapılanı küçük görüyorum. Arkadaşlar diyebilirlerki napsınlar . Birşeyler yapmaya çalışıyorlar işte.  Niye köstek olmaya çalışıyorsunuz?

Bu yapıcı bir eleştirirdir. Bilet çıkar hasbel kader gene alırız. Ama bu iş iş değil.
Büyük olmaya çalışmak Vali Babaların eteğine tutuşmak , vekillerin peşinden koşturmak olmamalı.

Bu kulüp 40 yıldır azıcık parası olanların , Valilerin , İl Özel idarenin şeçilmişlerin  himmetinde ayakta durmaya çalıştı. Elde var sıfır.

Bu kulüp bu haliyle bu yapısıyla ne 10 bin kombine satabilir ne de 100 bin piyango bileti.

Kongresinde bir elin parmakları sayısınca kişiyle 20 küsür yönetici seçen camianın geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur diye düşünüyorum. Hakkı olursa da HİMMETE mahsup kadar hakkı olurki durumda budur.

Olacaklar ;

Yöneticiler yerel basına beyan verirler. Piyangonun reklamı yapılır. Yerel basın birkaç hediye resmi yapar. Bir ara taraftar biletlere ilgi gösteriyor diye haberler yapılır resimler basılır. 20 gün geçer 5 bin piyango satılmış olur. YK yı bir telaş alır. Antalyadan Rıza hoca bastırır. Noldu adan gitti gidecek diye bastırır.

Vali baba gençlik yılından beri ESES li olduğunu beyan eder ve halkın biletleri alması gereği konunda açıklamarı yerel basında ve forumda çokça yer alır.
Ünal Başkanda bir ekip toplar , seçim heyecanındaki siyasi parti il başkanlarını ziyarete sıradan gider . Her ziyarette 5 er bin kadar bileti partilere almak zorunda bırakır.
Ardından Odalar modalar devreye girer. Onlara da karınca kararınca biletler tabiri caizse kitlenir. O kilidi yiyenlerde nasılsa kilidi yedik bari havamız olsun diye yerel basını çağırır haberler gırla. Biner tanede yöneticilere verildimi eh işte 50 bini buluruz.
 Para a planındaki topçuya yetmez B deki de başkasıyla anlaşır c deki de bize kalır.
Paşalar gibi bir sözleşme töreni. Onun parasınıda kredi ile tamamlar başkan.
Yürü koçum ESES kim tutar seni .
Lovrek gider , alt liglereden 2 oyuncu , birde orta saha ...
Devam ...

Yukarı
esesyucel Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Tilki Bayırı
  Alıntı esesyucel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2008 saat 17:31
Olay taa nerlere gitmiş durumda bende şunu sölüyorum alacaksanız bilet alın destek verin.
Almayacaksanız desdek vermeyecekseniz bali azınızı kapatın .
Olay taa erşana kadar gelmiş ben şahsen erşanı sememe ragmen yaptıgı işleri takdir ediyorum gelen her yabancı takdir ediyor biz ondan öncekileride gördük Eskişehirli olmayıp memleketinden toplayıp insanları işportacılık yaptırdını hemde 100 lerce insanı kazansaydı benim eskişehirli hemşerilerim degil onlar iş sahibi olacakdı her neyse siyaset degil işim o yüzden herkes kendine düşen görvi yapmalı ve esesimize desdek vermeli bu bizim takımımız başkasının degil siyaseti sokmayalım bunun acısını yaşadık biliyorsunuz nerdeyse adımız unakıtanın takımı cıkdı halan bolusu diyarbakırlısı unakıtan cıkartı diyor esesimize sahip cıkalım lütven
Yoldaki Kavşaklara Arkanadki Yavşaklara Dikkat Edeceksin.
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ara/2008 saat 23:13
Süper ligde kalmak mı istiyorsunuz..?? Transfer mi İstiyorsunuz..??                                   
Bazı arkadaşlar demiş ki biletlerden çekilişde yöneticilere çıkar demiş....Benim için kime çıktığı önemli değil,ESES ime kaç para gelir sağladığıdır...
Yönetimi sevmiyor olabiliriz...Kalıcı gelirlere ihtiyacımız var evet doğru...Ama ne zaman olacak bunlar...1 ay sonra transfer sezonu bitecek neredeyse...Biz kimleri alacağız hiç düşündünüz mü?
Bilmeyen arkadaşlara bir sır vereyim....Şu anda kulüpte aşçıların parasını ödeyecek para yok ama maşallah "Eskişehirspor'da görmek istediğiniz oyuncular" kimlerin isimlerini telaffuz ediyorsunuz şöyle bir göz atın...HANGİ PARAYLA....
Kalıcı gelir diyorsunuz....1 AY İÇİNDE OLUR MU..??
Bu eşya piyangosu biraz iyi giderse nakit para sağlanırsa transfer görürsünüz...Yok olmaz ise yönetimi topa tutarsınız...Üzerinize düşeni yaptınız mı önce onu söyleyin...
Eleştirin neden transfer yok diye ...Ama azıcıkta elinizi vicdanınıza koyun...Şunu isteriz orta sahamıza bu gelsin,bize forvet lazım...3-4 oyuncu istiyoruz diyenlere sadece acı acı gülüyorum...
Kulübün maaşları ödeyecek parası yokken bunlar nasıl olacak...Ayıptır....
Yoksa durum gerçekten vahim...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
  Alıntı şimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ara/2008 saat 00:00
suat bey Allahaşkına aşçının parasını maaşını ödeyemeyecek adamların yönetimde ne işi var.paranız yok anladık,para kazanmaya niyetiniz yok e sizin ne işiniz var bir süper lig kulübünün başında.kaldıki biz sayın ünalı uyarmıştık bu iş senin yapacağın iş değil demiştik.kongre zamanıda yazmıştık 2B de bu takım şampiyon olurken yine sayın ünal çıkıp dememişmiydi yemeye makarna bulamıyoruz diye,yakışırmı bir kulüp başkanının ağzına makarna bulamıyorum demek.kaldıki burası 2B de değil artık koskoca türkcell süper ligi yani beğenelim beğenmeyelim avrupada en çok paranın harcandığı avrupa nın 6.ligi.e böyle bir ligde aşçısının parasını ödeyemeyen bir yönetimin ne işi var,böyle bir yönetime sahip takımın ne işi var.

kaldıki iş atmaya geldimi sayın başkan mangalda kül bırakmıyor.40 trilyonluk bütçeden bahseden bizmiydik,kale arkalarına trübünden,açık trübüne nasıl olacaksa 40 tane loca yaparak sezona girmekten bahseden bizmiydik.onlarıda geçtik daha dün tüm dünyanın gözü üzerinde olacak 10 numara transferden bahseden benmiyim.ahçımızın parasını ödeyemeyen bir adamın böyle konuşmaya hakkı varmı suat bey.

kalıcı gelir konusuna gelince tabiiki bir ayda olacak şeyler değilde biz yıllardan beri nacizane yarım aklımızla yazıp çiziyoruz ama böyle yönetimlerle hiç gündeme bile gelmiyor kalıcı gelir getirecek bir söz dahi yok.varsa yoksa belediye yardım etmiyor,işadamı para vermiyor vb vb safsatalar.şu dediğimiz üyelik işine bugün başlasalar hedeflenen 2.5 trilyonun 250 milyarına bir ayda ulaşmazlarmı,250 milyarlada heralde bir ahçı maaşını 10 yıl öderler.

hem tamam piyangoyuda yapsınlar ama siz 5 bin kombine bileti satamayan bu adamların 200 bin bilet satacağına inanıyormusunuz.yıllardır biz hep böyle piyangolar düzenlemedikmi ve her seferindede bunu düzenleyenler hep zarar ettik diye ağlamadılarmı,hep biz bunları yaşamadıkmı.

kusura bakmayın ama ahçısının maaşını ödeyemeyen değil ÖDEMEYEN adamlardan bir süper lig kulübüne nasıl hayır gelecek.öyle her maçta tv lerde bakanların yanında,aziz yıldirımların vb kişilerin yanında boy göstermek için,reklam için burada duranları istemiyoruz.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 47>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,590 saniyede hazırlanmıştır