eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Bizden Biri ... Yeni Stad Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 18>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
StS Liste gör
Usta Yazar

Ümit
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı StS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2008 saat 18:35
Gerçekten çok güzel olmuş ellerine sağlık. Her türlü Es-Es limiz var biri çok güzel beste yapmış biride bu projeyi çizmiş.
Heyyyyt kim durur karşımızda!!!
Belki Bir Gün!
Yukarı
Fnd_26 Liste gör
Usta Yazar

Emre Şentürk
Yer: Edirne
  Alıntı Fnd_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2008 saat 18:41
Gerçekten tüylerim diken diken oldu bi an o stadta kendimi düşününce :)
Yenilsende yensende taraftarın senle...
Yukarı
JOEBLACK73 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: ESK.
  Alıntı JOEBLACK73 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2008 saat 18:59
Süper bir çalışma, yeni çizim programları ile işi bilen için zor değil ancak önemli olan tasarımın güzelliği, tebrik ediyorum.

Normal üstü açık ortalama bir stadta koltukbaşı maliyet 1000$ civarında.Böyle bir stad ise 1500$ malolur. Yekün maliyeti 75.000.000 ytl civarında olur kaba bir hesap ile.
MİSAFİR DEĞİL EV SAHİBİYİZ.
Yukarı
mmt26 Liste gör
Usta Yazar

M. Mesut Taner
Yer: İstanbul
  Alıntı mmt26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2008 saat 19:12
bakın burda bu konu 3-5 gün taş çatlasın bir ay daha tartşılır sonrasında yine maç sonuçları vs gündem değişir konu unutulur gider, cem arkadaşımızın 3 ay uğraşıp emek verip yaptığı bu çalışmada mazideki yerini alır, yazık olur bence bu konu esesimizin geleceğini ilgilendiren mali kaynak sağlaması , taraftarımızın takıma desteği ve bunların sonucunda esesimizin kazanacağı başarılara temel oluşturacak bi proje... o yüzden modalardan ricam konuyu yeni stadyumun bir resmi ile anasayfada uygun gördükleri yer koymaları ki stadyum isteğimizin ne kadar ciddi olduğunu birilerinin gözüne sokarız.

LÜTFEN MOD ABİLERİM KONUNUN GELECEĞİMİZ İÇİN UNUTULUP GİTMEMESİ VE BELKİ AYLARCA TARTIŞILIP Bİ ÇÖZÜM BULUNMASI İÇİN KONUYU RESİMLİ OLARAK ANASAYFAYA TAŞIYALIM!!! 
İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.
Yukarı
barises Liste gör
Deneyimli Yazar

Barış
Yer: Eskişehir
  Alıntı barises Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2008 saat 20:10
Alıntı yapılan kiraz26

Alıntı yapılan barises

vala SANSİRO dan güsel olmuş ellerin dert görmesin ama tam bir ütopya

Anladığım kadarıyla taraftar hala Eskişehir in şehir olarak farkında değil...
Türkiye nin ulaşım olarak kalbindeyiz. Bu yönüyle bakarsak Eskişehir adam akıllı tesirlerde yapıldığı zaman uluslar arası etkinlerin düzenleneceği ender şehirlerinden biri bence.
Üstelik adam gibi bir stat istemek asla bir ütopya olamaz...
10 yıl önce Eskişehir imizin bu halini hayal edebilir miydik...
ben eskişehirin potansiyelinin gayet farkındayım.inşallah da yapılır istemezmiyiz böyle bi stad ama bana göre böyle bişeyin yapılması çok zor kulübün yapısına bakıldığında.anca siyaset girince işin içine böyle şeyler olabilir ozamanda bazıları esesin adı siyasete bulaştı diyolar ki kısmen haklılar..
da anlamadığım bişey var 10yıl önce bu hallere geleceğimizi tahmin edermiydin dedimişsin de stad yapımıyla senin bahsettiğin şeylerin hiçbir alakası yok. ayrıca geldiğimiz halde de bişey yok ben hala içime sindiremiyorum bukadar büyük bi potansiyeli olan muhteşem bi taraftarı olan esesin düşmemeye oynamasını ama ANLADIĞIM KADARIYLA BAZI TARAFTARLAR HALA ESKİŞEHİRİN POTANSİYEL OLARAK FARKINDA DEĞİL !!!!!
NEFER !
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2008 saat 21:13
Stad düşünce,tasarım,görünüm,kullanım,kapasite ve gelirler açısından son derece güzel akılcı ve büyük emekler verilerek mükemmel tasarlanmış...Ellerine sağlık diyorum...

Fakat bu stadın bu mevcut düşünülen ölçü ve ebatlara göre şu an ki yerine sığması nerede ise imkansız...Cem arkadaşımız 189 metre olarak söylediği uzunluk stadın enine midir..? yoksa boyuna mıdır..?? Bu açık ve net belli değil....Kapladığı alan kaç m2 dir o da sanırım bilgi olarak verilmemiş...

Bu projenin ancak bir mimar ve inşaat mühendisi birisinin teknik olarak incelenmesi ve kullanılacak alanın tahmini yüzölçümünü söylemesi gerekir...Bunun için aklıma gelen tek kişi "fair play" yani Serdar bey bu konuya açıklık getirecektir...

Bu stad projesinin şu anki alana yapılabilmesi için Meslek Lisesi alanına ihtiyaç duyulacağı gibi ortadan geçen tramvay yolu güzergahı soru teşkil etmektedir...Fakat Meslek lisesi ile birleşirse meslek lisesi tarafına stad inşaatı başlanıp,şu an ki stadımızda maçları oynamak ve stad tamamlandıktan sonra ise eski stad yıkılıp o alana da düşünülen otel,otopark ve modern sahne bu alana yeni stad bittikten sonra yapılabilir...Hem maçlar nerede oynanacak derdimiz olmazdı...Üstelik bu proje geriden başlanırsa (savaş caddesi tarafından) şehrimize ufak bir kent meydanı dahi yaratılabilir diye düşünüyorum...

Fakat sadece stadın bulunduğu alana sığması mümkün gözükmemekte...Yine de çizen Cem ALTIBAŞ arkadaşımıza teşekkür ediyor,bu projenin en azından başka yerlere feyz vereceğini umuyoırum...
Allah bizlere de böyle stadımızda maç izleme mutluluğuna eriştirir inşallah...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
serdar_esk Liste gör
Deneyimli Yazar

SERDAR
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı serdar_esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2008 saat 21:34
umratım yönetim böyle bir stadyapar bu stad mordarnize olur
AŞK-I ŞEHİR
Yukarı
mmt26 Liste gör
Usta Yazar

M. Mesut Taner
  Alıntı mmt26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2008 saat 22:30
Alıntı yapılan scetintas

Fakat bu stadın bu mevcut düşünülen ölçü ve ebatlara göre şu an ki yerine sığması nerede ise imkansız...Cem arkadaşımız 189 metre olarak söylediği uzunluk stadın enine midir..? yoksa boyuna mıdır..?? Bu açık ve net belli değil....Kapladığı alan kaç m2 dir o da sanırım bilgi olarak verilmemiş...
suat abi tasarımcı gönüldaşımız açıklamasında ölçüleri vermiş...ve çalışmasının önsözüde şöyle;

Alıntı yapılan scetintas

Bu stad projesinin şu anki alana yapılabilmesi için Meslek Lisesi alanına ihtiyaç duyulacağı gibi ortadan geçen tramvay yolu güzergahı soru teşkil etmektedir....

Fakat sadece stadın bulunduğu alana sığması mümkün gözükmemekte...

suat abi aşağıdaki resimdede görüldüğü gibi esdüstriyel tasarımcı arkadaşın hazırladığı projedeki arazi, uydu fotografındaki ile cuk diye oturuyor, o yüzden lise ve ya herhangi bir araziye ihtiyaç yok!!!(not: hiçbir en-boy oranı ile oynanmamıştır, tasarımdaki oranı aynen yanyana koydum)

şurdaki resimdede stadın yapılabilirse lise tarafından görünüşü verilmiş

İmzanız hakaret içeren kelimelerden dolayı silinmiştir. Israrcı olmanız halinde uzaklaştırma alacaksınız.
Yukarı
scetintas Liste gör
Usta Yazar

Suat ÇETİNTAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı scetintas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2008 saat 22:45
sevgili Mesut'cuğum bende uzunlukları okudum...189,40 metreyi de yazdım zaten fakat enine mi boyuna mı belli değil dedim...Kafama takılan 206,20 cm..? "cm " 206.20 metre mi? yoksa yüksekliği desem 20.60 metre mi? cm mi ? çelişki burada zaten....Modern sahne ve otel kısım da hiç bir sorun yok...
189,40 metre kapalı spor salonundan savaş caddesine kadar olan mesafe mi yoksa kale arkasından diğer kale arkasına kadar ki mesafe mi? Eğer öyle ise mümkün değil sığmaz...

Fakat mevcut stada 31,250 kişilk stad sığar mı? Biz şu an da mevcut stada koşu pistleri kaldırırsak sığar mı diye tereddüt ederken Cem gönüldaşımız buralara ilaveten ofis ve dükkan sığdırmış...Uydu fotoğrafları ise gerçek net yüzölçümü vermez...Şekil olarak görürüz sadece...

Ben açıkcası bu kadar büyüklükte ki bir stadın kaç metre kare alan kaplayacağını teknik olarak bir mimar veya mühendis yanıtlayabilir dedim...Sığmaz lafı ise benim düşüncemdir...Hala da aynı fikirdeyim...Mühendis de mimar da değilim açıkcası...Zaten Cem'de mimari olarak değil fikri bir projedir demiştir...Bizde zaten fikri projenin hakkını vermişiz...Smile

En iyisi bir mühendis veya mimar'ı açıkcası Serdar Bey'i (Fair Play) beklesek iyi olacak...Wink

Saygılarımla kardeşim...
Kulübe Üye Olalım,Yönetimleri Biz Seçelim
Yukarı
mmt26 Liste gör
Usta Yazar

M. Mesut Taner
  Alıntı mmt26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Ara/2008 saat 23:01
tabi sizin görüşünüzü değiştirememiş olabilirim suat abi
 ama resimde yanyana çok net görünüyor ki sığması imkansız değil,
birde  bu tasarımı hazırlayan kişinin ODTÜ endüstriyel tasarım mezunu bir tasarımcı olduğunu unutmayalım, benim için onu referans almak yeterli ama tabi üzerinde çalışılması gerekli , tasarımcı Cem beyin dediği gibi ve oradada görülüyor ki bu stad o araziye sığar...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 18>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,465 saniyede hazırlanmıştır