eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1.Lig Değerlendirmesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 117>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
es_es_lee_usa Liste gör
Yazar

Huseyin Dulger
Yer: United States
Online Durum: Offline
  Alıntı es_es_lee_usa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eyl/2007 saat 04:50
bu  biraz  laz  dili  olmus  galiba :)
eFSaNeLeR DoNuNCe HiKaYeLeR BiTeR..KaLSaDa SoN NeFeS YiNeDe ES-ESS
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eyl/2007 saat 10:12
   Mardinsporlu futbolcuların 9 kişi kalmış giresunspor karşısında kaleye tek şut bile atmamaları çok ilginçti,özellikle mardinsporlu bir futbolcunun oyundan alınmasına tepki olarak formasını yere atmasıda çok ayıptı.
kalender
Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
Yer: Turkey
  Alıntı FairPlay Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eyl/2007 saat 18:37
Eğer Malatya ve Antalya deplasmanlarından birer puanla dönebilseydik,sıralama şu şekilde olacaktı:
1-Kartal 13
2-ESES 11
3-K.Erciyes 10
4-Antalya 9
5-Malatya 8

Bu nedenle zirveye oynayan takımlardan deplasmanda alınacak 1 puan bile çok önemlidir.Yenildiğimiz için her iki takımda bizi geçti sıralamada.Bu hafta Kartal'ı mutlaka yenmemiz gerekir.Tek tesellimiz Kartal maçı sonrasında zirvedeki takımlardan üçüyle ilk altı haftada maçlarımızı tamamlamış olacağız.İkinci yarıda sahamızda Malatya ve Antalya maçlarından arka arkaya çıkartacağımız 6 puan bu sefer bizi çoşturacaktır.

Ancak bu sene TFF 1.Ligi çok sürpriz sonuçlara sahne olmakta.Kocaeli 6,Ordu 7 ,Samsun 5 gol yedi bir maçta.Kimin kime kaç gol atacağı belli olmuyor.Diğer yanda ilk beş haftada görülen;son dakika golleri çok sık oluyor,maçları son dakika golleri belirliyor.Uzatma dakikaları bitinciye kadar kimin kazanacağı belli olmuyor.Üç sene önce Orduspor'un yanında olan son dakika golü melekleri,bu sene Antalyaspor'un yanında.(Samsun'da son dakikada beraberliği kurtardılar,Erciyes ve ESES'e ise son dakikalarda ikişer gol atarak maçı kazandılar)

Şu anda karamsar olmaya gerek yok.Çoğu takım denk kuvvette.Her takım birbirini yeneblir.(Elazığ,Mardin,GBB hariç,İstanbulspor ve Altay toparlanabilir.)Bu sene birçok takım arasında başa baş bir mücadele olacak gibi görünüyor.Kendi sahamızdaki maçları mutlaka kazanalım,deplasmanlardan ise ortalama bir puan bizi hedefe ulaştıracaktır. 
Yukarı
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
Yer: United States
  Alıntı anadoluyildizi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eyl/2007 saat 16:50
5inci haftayi geride birakirken bizim icin gecen sezonun bir tekrari yasandi adeta. 3 macta 3 galibiyet arkasindan iki yenilgi. Ancak bu sene oynadigimiz futbol umut veriyor. Bu da bir gercek.

Benim bu seneyle ilgili gozlemim gecen yillarla kiyaslandiginda ligte dusmemeye oynayacak takimlarin daha zayif oldugu. Bu sezon dusme hattinda yer alan ilk takim 5 haftada 2 puan toplamis. Gecen yil 5 hafta sonunda dusme hattindaki takimin puan durumu 4, 2005-06 sezonunda 4 puan, 2004-05 sezonunda 4 puan, 2003-2004 sezonunda 3 puan.

Bu istatistikler cok bir anlam ifade etmiyor gibi gorunse de bence dusmemeye oynayacak takimlarla ligin ustunde yer alan takimlar arasinda cok buyuk guc farki oldugunun isaretini veriyor. Bu yuzden dusme baraji her maca bir puan olarak hesapladigimiz 34 puanin biraz daha altina inecek gibi bu sene. Bu kafaya oynayan takimlarin da hesaplanandan daha fazla puan toplayacagini gosteriyor. Yani bu yil dusmemek daha kolay ilk ikiye girmek daha zor olacak.

Eskisehirspor'un ilk 5 mactaki performasina baktigimizda Malatya ve Antalya maclarinin onemi ortaya cikiyor. Bu maclar 3 puan kazanilamayan degil rakiplerin zorlu Eskisehirspor onunde 3 puan aldiklari maclar olarak gorulmeli. Bu maclardan birer beraberlik alabilseydik sampiyonluk yarisinda onemli iki takim Malatya ve Antalya'ya karsi bir avantaj yaratabilecektik. Simdi kendi evimizde bu takimlara karsi oynayacagimiz maclari kazansak bile ancak puan olarak esitlenebiliyoruz.    
Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
  Alıntı kayılı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eyl/2007 saat 16:57
ligin 5. haftası itibarıyla net yorumlar yapmak yanıltıcı olur. takımların ekonomik sıkıntıları ileriki haftalarda iyice ortaya çıkacak ve bazı takımlar kopacak. ayrıca kadrosu dar olan takımlarda ileriki haftalarda fire verecek.

çok sayıda takım ilk altı için mücadele veriyor, ilk altı için mücadele eden takım biraz daha iyisini yaparsa ilk iki şansıda olur.

önümüzdeki maçı kazanıp rakiplerin kayıplarını beklemek kısa vadede en akılcı iş. ekonomik sorun yaşamayan veya az yaşayan takımlar daha uzun süre ayakta kalacaktır.
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
ZEFEX Liste gör
Deneyimli Yazar

ZAFER ADIGÜZEL
  Alıntı ZEFEX Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eyl/2007 saat 17:07

5. Hafta sonunda lige bir baktığımda benim için sürpriz takım Kartalspor oldu.Her ne kadar 5 maçın 4 ünü evinde de oynamış olsa da kendi sahalarında oynadıkları tüm maçları kazanmış olmaları onların iç saha avantajını iyi kullanan bir takım olduğunu ve en azından kendi sahalarında alacakları puanlarla ilk 6 için daima iddalı olacakları anlamına gelir.

Kartaldan sonra üst üste oynadığı çok zor 3 maçtan toplam 7 puan çıkarmayı başaran Antalya maddi açıdan sıkıntılı günler geçirmesine ve zirvedeki rakipleryle oynamasına rağmen zirveden kopmayan Malatya ve nerdeyse her 3 günde bir maç oynamasına rağmen Antalya maçı dışındaki maçları çok kolay ve farklı kazanarak zirvedeki grup içinde yer alan  Erciyes diğer takımlara oranla bir adım önde gidiyor.

İlk 5 hafta sonunda Hayal kırıklığı yaratan takım ise iyi bir kadrosu olmasına rağmen kötü sonuçlar alan ancak benim kısa zamanda toparlanacağını düşündüğüm Altay.Ayrıca özellikle evinde kolay kazanan Sakarya mücadeleci Ordu ve son iki haftada aldığı puanlarla Bolu dikkat çeken diğer takımlar.

Bize gelirsek ilk 3 haftadaki maçlar zaten kazanmamız gereken maçlardı.Son iki haftadaki maçlarda ise Malatya da hakeme takıldık evet ama Antalya maçından en azından 1 puan almalıydık ki kendi rakiplerimizin en azından bizden  avantajlı konuma geçmesini önleyelim.Ama öyle yada böyle çok önemli 2 maçtan da puansız ayrldık.

Şuda bir gerçek biz daha 2 ay önce oluşturulan bir takımız ve zamana ihtiyacımız var.Oynadığımız futbol yeni kurulan bir takım için gayet iyi bir kaç hafta içinde çok daha iyi olacağını düşünüyorum.Özellikle Kartal maçının kazanılmasıyla geri kazanılacak moral ve güven  bu dönemi kısaltacaktır.

İlk yarıda ki hedef paunımız 33 puan olmalı.İlk yarıda zirve yarışındaki güçlü takımların hepsiyle dışarıda oynayacağız.(Malatya-Antalya-Sakarya-Erciyes-Ordu).Bu açıdan 2. yarıda daha fazla puan toplayacağımızı düşünüyorum.

İlk yarıda alacağımız puanlar Kartal maçında alınacak sonuca bağlı olarak artabilir yada azalabilir.Bu açıdanda hafta sonu oynayacağımız maç çok önemli.Bu maç bir anlamda bizim iddamızı ortaya koyacak.
SENİN SEVGİNDİR BİZİ YAŞATAN

Yukarı
Banderas_26 Liste gör
Usta Yazar

ALİ YELTEN
Yer: Eskişehir-TR
  Alıntı Banderas_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eyl/2007 saat 17:13
Gerçi Kartalsporda yeni oluşturuldu.Bir takımın hazır olması için 2-3 aylık süre yeterli zaten.Takımımızın şu ana kadar hazır olması gerekirdi!
Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır.     
Yukarı
Adnan26 Liste gör
Usta Yazar

Adnan Erden
Yer: Germany
  Alıntı Adnan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eyl/2007 saat 17:43
Birazda gercekci olalim. Tamam Malatya maci hakemi cok kötüydü, ama o macta biz hakeme takilmadik.

Hakemin ilk bizim aleyhimize verdigi kararda zaten durum 2-0 olmustu.
Doganin atilmasi dogruydu.
Penaltiyi vermesi gerekirdi, ama atacagimizin garantisi varmiydi ?
Malatyada 47. dakidan itibaren 10 kisi kaldi, hatta cok haksiz yere.

Lütfen takimimizi severken, gercekleri görmemezlikten gelmeyelim.

BU yilki lig cok cetin gececek. Antalya, Malatya, ESES, Sakarya, Ordu, Erciyes, Kartal en büyük favorilerim. Ilk ikiye kimin girecegi belli olmaz gibi. Karsiyaka belki bir cikis yakalayabilir. Giresun saglam takim. Boluyu unutmamak gerekir, her zaman sürpriz yapabilir.
Düsecek takimlar sanki kendini belli ediyor gibi.

Bu yil cok zevkli gececek, insallah sonunda gülen biz oluruz...
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.
Yukarı
sümeres Liste gör
Usta Yazar

sümer altuğ
  Alıntı sümeres Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eyl/2007 saat 17:59

süper lige en yakın kulüpler es es ve antalya gerisi fasarya  ne ordu ne malatya hiç merak etmeyin.yukarıda bi arkadaş bahsetmiş kulüplerde ekonomik sıkıntılar baş göstermeye başlayınca bu işler yürümez.Malatya çözüm bulamazsa ne kadar daha futbolcular oynar ilk 5 hafta oynadılar bi 5 hafta daha oynamazlar kesinlikle . orduspor kiralıklarla iş yürtmeye çalışıyo takım genç heralde genç takımlar deplasmandan korkar.bu sene eskişehire geldiğinde orduspora acımak yok geçen sene sitelerini gördünüz es esi sanki gavur takımı gibi gösterip taraftarı kışkırttılar.Bu senede bizler kimse kışkıtrmadan bizler kendiliğimizden kışkırarak orduspora burada akıllarına gelmeyecek skorla göndermemiz lazım.Samsunspor iyi yaptı ama 5 tane yemiyecekti.Bi de görülüyorki Orduspor ve samsunsporun defansları yol geçen hanı gibi mahalle maçlarında ancak görülebilen bi skorla maç bitirdiler(7-5).Yani bu takımlardan da bi cacık olmaz suat kaya değil kim olursa olsun başlarında.Kartalsporda fazla havalara girdi gibi maçlarını izledim es es e rakip olacak bi takım değil belki ilk 6 şansı olabilir. ligin şuanına kadar bazı takımlar şans faktörü ile üstlerde bazılarıda tam tersi şansızlıklarla aşağılarda ilk 6 tıya kadar olan takımlar için diyorum.Lig daha çok taze bence ilk yarı sonları belki biraz biraz ilk 6 ya oynayacaklar belli olur.ilk iki hiç belli olmuyo zaten örnek geçen sene...Kasımpaşa neredeyse ilk 6 şansını bile kaybediyordu ilk ikiye oynarken.Yani arkadaşlar hiç umutsuzluğa kapılmamak lazım takımı devamlı moralli tutmak lazım Doğan PİNÇE gibi felaket tellalığı yapmamak lazım.Takım son yılların en iyi takımı yönetim iyi maddi problem yok yani durup duruken huzursuzluk çıkarmazsak gülen biz oluruz inşallah ben buna inanıyorum.<Busene inşallah  süpere çıkarızda aslında ben süpere çıktıktan sonraki halimizi düşünüyorum her sene düşmemeye oyna o daha sıkıcı olmazmı aceba ama onada alışırız.Oradada düşmedikmi şampiyon olmuş gibi sevinecez.   

Yukarı
antalyadanserkan Liste gör
Deneyimli Yazar

SERKAN
  Alıntı antalyadanserkan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Eyl/2007 saat 19:14
bencede super lıge en yakın ıkı takım es es ve antalyaspor gönlumden gecen ucuncu takım ıse kardesımız kocaeli bence antalya bu sene kesın cıkacak gecen sene futbol fedarasyonunu desteklemedığımız ıcın bızı dusurduler herkesın uefa hesabı yaptığı zaman antalya spor bır anda kendını komedı gıbı kumede buldu bu sene yapılan ısabetlı transferlerle bence bu ısı göturecez belkı ıddaalı olacam ama ılk kontejan bızım futbolcuları teker teker ele alırsak sağbekımız kaptan uğur gıdmeyerek vefa örneği gösterdı ılk golunude eskısehıre atarak durumu beraberlığe tasıdı defansta bıenluk ıse tam bır soğukkanlı senol can zaman zaman hatalar yapsada genclığıyle ve bırıncı lıg tecrubesı ıle acıklarını kapatıyor serkan rencber benım beğenmedığım topcu nedense geldığındne berı ısınamadım orta saha ankaragucunden alınan aytekın sıvastan alınan ertuğrul ıle ıyıce guclendı kanatlardaıse alı ziotunu ben bu lıge fazlayım dıyor forvette ıse cenk ates ve ufuk ates ıle zorluk cekmeyeceğimize ınanıyorum rasıt hocanında tecrubesı eklenınce bence antalyaspor bu yarısta tecrubesı ıle galıp gelır diğer favorılerım ıse eskısehır spor ve sakarya spor sakarya spor daa bence dırek cıkamayabılır kadro kalıte olarak bence o kadar ahım sahım değil eğerkı doğudan takım cıkarmak ısterlerse malatya cıkar yoksa ben sahsen malatyayı beğenmıyorum serdar samatyalı ahmet yıldırım ve taner demırbas en göze carpan oyuncuları kalecı fevzı ıse bana guven vermıyor kartal spor ıse bence suni cıkıısnı bıtırecek bu uzun yol ve bu kadar nefeslerının kuvvetlı olacağını zannedmıyorum eskısehır spor ıse bence yavas yavas ağırlığını ortaya cıkaracakdır ıkı macta hesap yapdım 4 puan ortalaması haylı haylı super lıge bır takımı cıkarır forumda okuduığum kadarı ıle bıraz guvensızlık var ama 9 puanla lıder olduğunuz zamanda olmadı önemlı olan ınanmak yarın öbur gun bu lıgde doğu deplasmanları karda kısta olacak tabı puan kayıpları olacak ıns eskısehırde muthıs taraftarı ıle çıkar gönlum eskısehırden yana ıns eskısehırde özledığı super lıge kavusup bizansın korkulu ruyası olacaktır
and olsun ki döneceğiz hesabı göreceğiz
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 910111213 117>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,512 saniyede hazırlanmıştır