eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Rakipler
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Sezonu Bursaspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3637383940 135>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
es-es-turan Liste gör
Deneyimli Yazar

Turan
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2008 saat 19:07
olaylar bozüyükte oldu ve bozüyük halkı gerekeni yapmıştır şerefsiz pkk lılara karşı...emniyet pkk lıları kurtarmıştır resmen...

diğer konu bursa taraftarının bu olaya benzer bir şekilde pkk lılarla çatıştıkları da doğrudur..büyük bir ihtimalle yolda karşılaşıldı...
Kalsa da son nefes
Yine de ESES
Yukarı
esesli_asik Liste gör
Usta Yazar

SEMİH
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2008 saat 19:11
Olay olduğunda bozüyükteydim.Bozüyük'ün kurtuluş günü olduğu için şehir merkezi kalabalıktı.Pkklıların kışkırtması ile çok büyük olaylar oldu.Pkklılardan ölen yok diye haber çıktı ama herkes ölü olduğunu söylüyordu...
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2008 saat 20:34

Bunun adı HAYVANLIK

Bursaspor-Antalyaspor maçını izlemek

Bursaspor-Antalyaspor maçını izlemek üzere yola çıkan taraftarların mola yerinde attıkları taş küçük Ebru'nun gözüne isabet etti

Bursaspor maçını izlemek üzere geldikleri Bursa’da mola verdikleri İnegöl ilçesinde yoldan geçen araçları taşlayan Antalyasporlu taraftarlar, bir aracın içinde bulunan otistik kızı gözünden ağır yaraladı. Ameliyata alınan 9 yaşındaki Ebru Kesme adlı kızın, taşın isabet ettiği sol gözünde yüzde 90 görme kaybının yaşandığı ve kör olma ihtimalinin bulunduğu belirtildi.

Olay dün saat 12.00 sıralarında İnegöl-Bursa Karayolu’nun Sultansu mevkiindeki bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi. Bursaspor-Antalyaspor maçını izlemek için Antalya'dan 7 otobüsle yola çıkan 280 taraftar, dün öğle saatlerinde İnegöl’de akaryakıt istasyonunda mola verdi. Ancak bazı taraftarlar otobüslerdn indikten sonra yoldan geçen araçlara taş atmaya başladı.

Taşlardan biri, yoldan geçen Şerif Ali Kemre yönetimindeki otomobilin arka koltuğunda oturan 9 yaşındaki Ebru Kerme’ye isabet etti. Otistik olduğu belirtilen küçük kız, sol gözüne isabet eten taş nedeniyle ağır yaralandı. Hemen annesi Fatma ve babası Şerif Ali Kerme  tarafından İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ebru, yapılan ilk müdahalenin ardından ameliyata alındı. Doktorlar, 2 saat süren ameliyatın ardından yaptıkları açıklamada küçük kızın sol gözünde yüzde 90 oranında görme kaybı oluştuğunu ve ileride kör olma ihtimalinin bulunduğunu söylediler. Doktorların açıklamasını duyunca sinir krizleri geçiren anne Fatma Kerme, "Kızım zaten hastaydı. Bir de kör olmasına dayanamam. Sorumlular hemen yakalanmalı” diye feryat etti.
Bir hafta önce çalıştığı Tofaş fabrikasından ücretsiz izne ayrılan ve 2 gün önce de babasının Kütahya'nın Domaniç ilçesinde bulunan evi çıkan yangında kül olan ve babasına “geçmiş olsun” ziyaretinden döndüğü öğrenilen Şerif Ali Kemre de büyük üzüntü yaşadı.

Bu arada olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, görgü tanıklarının ifadeleri ve akaryakıt istasyonunun güvenlik kamerası görüntüleri doğrultusunda Şeref Çiçek (22), Asaf Toprak (22) ve Tayfun Elmas (19) adlı 3 kişiyi gözaltına aldı. 3 kişinin ilk ifadelerinde suçlamayı kabul etmedikleri öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

''Yusuf, Krita ve Adriano olsaydı

Bursapor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar

Bursapor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, 1-1 biten Antalyaspor maçında çok pas hatası yaptıklarını söyledi. Eksik oyuncuları olsaydı daha farklı bir maç oynayabileceklerini belirten Kurtar, kırmızı kart gören Sercan, taraftar tepkisi ve oyuncularının yaşadığı psikolojik baskıyı da yorumladı.

Kurtar, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, çok ciddi anlamda kadro sıkıntısı yaşadıklarını, buna sakatlıkların da eklenmesiyle iyice zorlandıklarını söyledi. 
"Sakat olan kaptan Yusuf, giden stoper Leandro, defans oyuncusu Krita ve forvet Adriano olsaydı, oyun düzenimiz çok daha farklı olurdu" diyen Kurtar, devre arasına kadar mümkün olduğu kadar az puan kaybetmeyi amaçladıklarını, ara transferde yapılacak takviyelerle ikinci yarıda taraftarların çok farklı bir Bursaspor izleyeceğini kaydetti. 

Art arda alınan başarısız sonuçlar nedeniyle futbolcuların psikolojik olarak da sahada istediklerini tam yapamadığını dile getiren Kurtar, şöyle konuştu: 
"Çok pas hatası yaptık. Saha zemini çok kötüydü. Rakip de aynı sahada mücadele etti ama bizim futbolcularımız yaptıkları hatalardan sonra taraftardan tepki aldılar. İyi mücadele etmeye çalıştık. Maçı kaybetmediğimiz için şükretmeliyiz. Çünkü son bölümde Antalyaspor'un geliştirdiği, kaleci Ivankov'un ayağıyla çıkarttığı bir gol pozisyonu vardı." 

Kurtar, "Kötü oyunda futbolcuların alacaklarının ödenmemesinin etkisi var mı?" sorusunu, "Hayır sanmıyorum. Futbolcular bu durumda parayı düşünmez" diye yanıtladı. 

Sercan'ın kırmızı kartla oyun dışı kalmasının anımsatılması üzerine Kurtar, "Çok yanlış bir hareket. Hiçbir futbolcunun takımı 10 kişi bırakmaya hakkı yok. Bu hem takım arkadaşlarına karşı hem de taraftara karşı sorumsuzluk örneği. Kendisi 'Bir şey yapmadım' diyor, ama izleyeceğiz. Eğer hatası varsa gereken yapılır" yorumunu yaptı. 

Kurtar, "Taraftarların takıma tepkisi vardı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusunu ise, "Normal olarak görüyorum. Çünkü taraftar, giden oyuncular, sakatlıklar nedeniyle kadronun kısıtlı olduğuna bakmaz. Taraftar, her zaman başarı ister. Fakat tepki verirken biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Yanlış paslaşma yapınca tepki gören futbolcu, bir daha sorumluluk almak istemez" diye yanıtladı.

BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
OKTAY061626 Liste gör
Usta Yazar

OKTAY TOSUN
Yer: BURSA
Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2008 saat 20:35

Anlaştığımız isimler var, ama

Bursapor Başkanı İbrahim Yazıcı

Bursapor Başkanı İbrahim Yazıcı, Antalyaspor maçının ardından, "Maalesef düşüş devam ediyor" dedi. Alınan başarısız sonuçları kadro yetersizliğine bağlayan Yazıcı "Prensipte anlaştığımız oyuncular var ama bunları şimdi açıklama doğru olmaz" şeklinde konuştu ve taraftar tepkisine değindi

Yazıcı, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, maçın Bursaspor açısından iyi geçmediğini, istediklerini sahaya yansıtamayınca 90 dakika sonunda 1 puanla yetinmek zorunda kaldıklarını söyledi. 

Son haftalarda alınan kötü sonuçlarda kadro yetersizliğinin de önemli rol oynadığını vurgulayan Yazıcı, şunları kaydetti: 
"Sezon başında forma giyip, şu anda takımda olmayan 3 oyuncu var. Gidişat kötü. Maalesef düşüş devam ediyor. Devre arasında gerekli takviyeleri yapacağız. Bizim açımızdan iyi maç olmadı. Her inişin bir çıkış vardır. Bu çıkışı yakalamak için çalışacağız." 

Yazıcı, taraftarların tepkisinin anımsatılması üzerine, "Haklılar, ama tepki göstermenin de bir sınırı olmalı. Tepki takımı da etkilemiş olabilir. Takıma tepkiyle değil, destekle fayda sağlanır. Tepki işin kolay yönü. Lig uzun bir maraton. Önümüzdeki maçlarda çıkış yakalarsak taraftarlarımızla yine barışırız" yorumunu yaptı. 

Transfer çalışmalarıyla ilgili bir soruya ise Yazıcı, "Devre arasında gerekli takviyeler yapılacak. Prensipte anlaştığımız, görüştüğümüz futbolcular var, ama bunları şimdi açıklamak doğru olmaz" yanıtını verdi

BIR GUN MUTLAKA
SEHIRLERINE IHANET ETMEYENLER

http://www.061626.com
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2008 saat 20:42
Fotoğraftaki olay Bozüyük olayları. PKK'lılar ile de Bozüyüklüler çatıştı, Bursaspor taraftarı değil. Niye böyle bir açıklama yapma gereği duymuşlar anlamadım açıkçası.
Neyse bu gün Bursada baya hareketli günler olmuş. İlk önce Antalyalı hayvanlar yoldan geçen arabalara taş atıp insanları yaralamışlar, üstüne üstlük küçük bir kız çocuğunun gözünü kör etmişler. Sonra maç çıkışı Bursa taraftarları Antalyaspor kafilesini taşıyan otobüsü darb etmişler. Bir kaç futbolcu ve teknik heyetten yara alanlar varmış. Ne gerek var böyle olaylara anlam veremiyorum.
Bursa tam 7 haftadır kazanamıyor. Bize yenildikten sonra hiç bir maçı kazanmadılar. Teknik direktör değişikliğide hiç bir şeye yaramadı. İlk haftalarda aldığı puanların kredisiyle ayakta şu anda Bursaspor. Eğer ilk haftalardaki kazandıkları puanlar olmasaydı, durum şu anda daha farklı olabilirdi.
Yukarı
ÇerkEs Liste gör
Deneyimli Yazar

Melih
Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2008 saat 20:54
o olaylar bozüyükte oldu..ve bende ozaman bozüyükteydim...ölen yok diye basında çıktı fakat bunların hepsi yalan...çok büyük olaylar çıktı..gözlerimin önünde 2 pkk lı öldürüldü...zaten yerde kanlar içinde yatıyorlardı ve birisi kaldırım taşını söküp adamın kafasına fırlattı..pkk lının kafası ezildi ve orada öldü..onun haricinde otobüsleri taşlanmış ve molotof kokteyliyle yanmakta olan pkk lı lar can havliyle kendilerini otobüslerden dışarıya atmaya çalıştılar..ama her dışarı çıkan ya bıçaklandı yada kendini zor kurtardı...korkup da otobüsten çıkmamayan pkk lılar otobüste kalmıştı..yine gözlerimde gördüğüm bir olayda::bozüyük halkından birisi pkk otobüsünün tekinin içine daldı elinde tornavida wardı abartmıyorum..ve öndeki 4 koltuktaki pkk lılara soktu sonra geri indi..bu olaylar olurken bozüyük emniyeti zayıf kaldı...olaylar tam yatışırken bursadan ve yalovadan çevik kuvvetler geldi zırhlı araçlar geldi ama olan olmuştu..bozüyükün dışındaki sanayi bölgesinde çalışanlar olaydan haberdar olunca çevre yoluna kamyon lastiklerini attılar ve hepsini yaktılar..çevre yolunu tıkadılar pkk otobüsleri kaçamasın diye...ve yine gözlerimde gördüğüm bir olay daha..gecenin ilerleyen saatlerinde tam emniyet müdürlüğünün önünde iki tane pkk otobüsü linç edilmişti..çevik kuvvet güvenlik önlemi almıştı ama emin olun formaliteden..içinde hala pkk lılar vardı..ve bozüyük halkı emniyet bahçesinin içinden yada çevre duwarların üstünden askerlerin hemen arkasından molotof kokteyl lerini hazırlayıp otobüslerin içine attılar..bunların hepsini asker de emniyet de gördü fakat ses çıkarmadılar...ztn o otobüsten sabah karşı sadece 7 kişi çıkardılar gözlerimle gördüm..diğerlerinin öldüğü söyleniyor..ve o çıkarılan pkk lılara askerlerin neler yaptığını da gözlerimle gördüm...
ilginç bir konuşmayı anlatıcam...güvenlik kordonu kuruldu...bir tane adam askere yalwarıyordu..elinde bıçak war..yaklaşık 55 yaslarında...nolur çocuğum yalvarıyorum izin verin şurdan geçiyim otobüs içindeki o şerefsizlerden birisini öldüreyim dedi...asker de;amcacım lütfen beni zor durumda bırakma biz emir kuluyuz ama bize pkk lılar bozüyük ü bastı diye hbr geldi oyüzden acele geldik eğer bize bozüyük halkı pkk lıları linç ediyor diye söylenseydi du kadar çabuk gelmezdik dedi..adam bunu duyunca ağlayarak ordan uzaklaştı...
NeFeR//ESparta
Yukarı
Adrenalinss Liste gör
Deneyimli Yazar

Burak
Yer: Eskshr//Esprta
Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2008 saat 21:01
Alıntı yapılan ÇerkEs

o olaylar bozüyükte oldu..ve bende ozaman bozüyükteydim...ölen yok diye basında çıktı fakat bunların hepsi yalan...çok büyük olaylar çıktı..gözlerimin önünde 2 pkk lı öldürüldü...zaten yerde kanlar içinde yatıyorlardı ve birisi kaldırım taşını söküp adamın kafasına fırlattı..pkk lının kafası ezildi ve orada öldü..onun haricinde otobüsleri taşlanmış ve molotof kokteyliyle yanmakta olan pkk lı lar can havliyle kendilerini otobüslerden dışarıya atmaya çalıştılar..ama her dışarı çıkan ya bıçaklandı yada kendini zor kurtardı...korkup da otobüsten çıkmamayan pkk lılar otobüste kalmıştı..yine gözlerimde gördüğüm bir olayda::bozüyük halkından birisi pkk otobüsünün tekinin içine daldı elinde tornavida wardı abartmıyorum..ve öndeki 4 koltuktaki pkk lılara soktu sonra geri indi..bu olaylar olurken bozüyük emniyeti zayıf kaldı...olaylar tam yatışırken bursadan ve yalovadan çevik kuvvetler geldi zırhlı araçlar geldi ama olan olmuştu..bozüyükün dışındaki sanayi bölgesinde çalışanlar olaydan haberdar olunca çevre yoluna kamyon lastiklerini attılar ve hepsini yaktılar..çevre yolunu tıkadılar pkk otobüsleri kaçamasın diye...ve yine gözlerimde gördüğüm bir olay daha..gecenin ilerleyen saatlerinde tam emniyet müdürlüğünün önünde iki tane pkk otobüsü linç edilmişti..çevik kuvvet güvenlik önlemi almıştı ama emin olun formaliteden..içinde hala pkk lılar vardı..ve bozüyük halkı emniyet bahçesinin içinden yada çevre duwarların üstünden askerlerin hemen arkasından molotof kokteyl lerini hazırlayıp otobüslerin içine attılar..bunların hepsini asker de emniyet de gördü fakat ses çıkarmadılar...ztn o otobüsten sabah karşı sadece 7 kişi çıkardılar gözlerimle gördüm..diğerlerinin öldüğü söyleniyor..ve o çıkarılan pkk lılara askerlerin neler yaptığını da gözlerimle gördüm...
ilginç bir konuşmayı anlatıcam...güvenlik kordonu kuruldu...bir tane adam askere yalwarıyordu..elinde bıçak war..yaklaşık 55 yaslarında...nolur çocuğum yalvarıyorum izin verin şurdan geçiyim otobüs içindeki o şerefsizlerden birisini öldüreyim dedi...asker de;amcacım lütfen beni zor durumda bırakma biz emir kuluyuz ama bize pkk lılar bozüyük ü bastı diye hbr geldi oyüzden acele geldik eğer bize bozüyük halkı pkk lıları linç ediyor diye söylenseydi du kadar çabuk gelmezdik dedi..adam bunu duyunca ağlayarak ordan uzaklaştı...

Bu Olanları Bende Orda Yaşayan Eş Dosttan Öğrendim.Hepsini Bende Duydum.Wink
https://www.facebook.com/eskisehirspormedya1965

Sayfamızı Takip edebilirsiniz.
Yukarı
ÇerkEs Liste gör
Deneyimli Yazar

Melih
Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2008 saat 21:01
ha unutmadan söyliyim..o 55 yaşlarındaki amcanın bir çocuğu ve bir yeğeni şehit olmuş..

şimdi aklıma geldi bir olay daha anlatıcam...aslında ağlasak mı gülsek mi bilemiyorum..

yine pkk otobüslerinden biri olaylar çıkınca kaçmaya yeltendi..fakat birisi baya büyük bir taşı otobüse doğru fırlattı ve ön camı kırıp şöföre isaber etti..şöför başında ağır yaralandı..ve otobüs ortadaki röfuja çarpıp durdu yolun ortasında..sonra o otobüs linç edilmek istendi..otobüsün ön camı tamamen inmişti taşlardan...ve otobüsün içinden çığlıklar geliyordu..tam o sırada bozüyük kaymakamı oraya geldi..başta bozüyük halkını yatıştırmaya çalıştı..taş atmayın yalvarıyrom sakin olun falan dedi ama kimse dinlemedi..sakinleştiremedi kimseyi..sonra taş atılmasını engellemek için ön camı tamamen inmiş pkk otobüsünün içine bindi..ve ön camın olduğu bölgeye geçti tamamen dikildi ellerini açtı atmayın diye bağırdı..tam o ara taş atma kesildi..kaymakam a gelmesin diye...ama arka taraflardan birisi taşı bir fırlattı kaymakamın kafasına..:Dkaymakam nasıl indiğini bilemedi otobüsten ve sonra o otobüs de linç edildi...
NeFeR//ESparta
Yukarı
özyurtlu Liste gör
Yazar

Özyurtlu Kervan
Yer: Gaziantep
Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2008 saat 21:15
Melih kardeş önceden olan olayları destan gibi yazmış ve anlatmışsın buraya kadar güzel. fakat kafamı kurcalayan sanki PKK diye bahsettiğin adamlara acırmışş gibi bir tavrın var. yanlış mı anladım??
Gaziantep'te ESES Rüzgarı

Vatan 26 Mekan 27
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
Direct Link To This Post Tarih: 30/Kas/2008 saat 21:19
Alıntı yapılan özyurtlu

Melih kardeş önceden olan olayları destan gibi yazmış ve anlatmışsın buraya kadar güzel. fakat kafamı kurcalayan sanki PKK diye bahsettiğin adamlara acırmışş gibi bir tavrın var. yanlış mı anladım??

Yapma be abi gözünü seveyim...Smile Olanları anlatmış öküz altında buzağı aranacak bir konu değil...Konu çok hassas...Smile
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3637383940 135>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,953 saniyede hazırlanmıştır