eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 104105106107108 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eseslifirat Liste gör
Deneyimli Yazar

Fırat
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı eseslifirat Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2008 saat 22:48
Alıntı yapılan escemes

eskişehirde futbola ilgi fazla o nedenle stad dolar uygun fiyat politikası
    ve modern stad olursa

küçüklüğümden beri maçlara giderim,  3-5  maç dışında dolu tribünler önünde oynadığımız maç hatırlamıyorum...  eskişehirsporun kemik  3-5 bin taraftarı vardır koşulsuz her maçına giden...  geri  kalan  kitle ise  saha şartlarına,  hava şartlarına ve de takımın iddia  konumuna göre  artış veya azalış gösterir...   yani  anlayacağınız  şehrin göbeğinde ulaşım sorunu olmayan  yere bile  getiremediğiniz taraftarı  ; aralığın ocağın  soğuğunda ulaşımı olmayan  şehrin dışında bir yere nasıl  getireceksiniz???    en fazla  2-3 maç  güzel havalarda  ve de sadece   önemli maçlarda en fazla 20-25 bin kişi doldurursunuz; geri kalan maçlarda  muttalıpta  BEDAVA  yapsanız bile toplayacağınız taraftar sayısı  7-8  bini geçmez...  hiç kendimizi kandırmayalım...
Yukarı
escemes Liste gör
Deneyimli Yazar

cem
Yer: istanbul
  Alıntı escemes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2008 saat 22:49

şu anda  kriz var kimse herhangi birşey  söyleyemez
   martaki seçimlere göre şekillenir yeni stad ile ilgi durum
   ne söylesek boş
Yukarı
mayq Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

MST
  Alıntı mayq Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2008 saat 23:19
şehir merkezi dışındaki bir stadı, taraftar canıgönülden istekli olsa bile doldurup boşaltamazsınız...
STADIMIZ YERİNDE KALSIN, POLİTİKACILAR-RANTÇILAR ŞEHİRDIŞINA GİTSİN...
KIRMIZI ŞİMŞEKLER
Yukarı
serdar_esk Liste gör
Deneyimli Yazar

SERDAR
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı serdar_esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 22/Kas/2008 saat 23:30
kesinlikle trübünler sahaya yakın olmalı daha iyi futboolcularımızı ateşlemeliyiz
AŞK-I ŞEHİR
Yukarı
tepebaşılı26 Liste gör
Usta Yazar

Necati
Yer: Tepebaşı/Esk.
  Alıntı tepebaşılı26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2008 saat 02:15

ya millet takmış yeni bir stad yapılırsa dolmaz boş kalır diye..dolmasın kardeşim dolacak diye kanun mu var ?bu stadı doldurma olayı resmen paranoya oldu herkeste..

şu an mevcut stadı sanki her maç tıklım tıklım doluyoruz..doldursakta açık tribününün alttan son 5-6 sırasında maçmı izlenebiliyor? bu kezde böyle şey olurmu diye sövüyoruz..

doldurduğumuz her maç öncesinde saatlerce kapılarda bekleyip çoluk çocuk ezilme tehlikesi atlatınca daha maç başlamadan koro halinde sövüp saymıyormuyuz?

yada maç bittikten sonra çıkış kapılarından birini açmayı unuturlarsa yada bi sorun çıkarsa hangimiz hay ben böyle işin deyip sövmüyoruz?

ya siz hangi staddta afedersiniz ama çişiniz geldiğinde merdiven altında uyduruktan yapılmış psivurlara yanaşıpta caddeye karşı ve o anda oradan geçmekte olan insanlara  baka baka işeyen adam gördünüz yada duydunuz?

hangi stadatta bidünya para veripte kapalı tribüne giren ve ve hani o bahsettiğiniz şekilde full çeken bir maçsa özelliklede tamda direğin arkasına oturcak şekilde yer bulan adamın o maçı direkler yüzünden izleyemediğini gördünüz ,duydunuz?

bırakın kardeşim dolmasın yeni yapılacak stad .. bırakın dolduracaz diyede uğraşmayın..gerçek bir ESKİŞEHİRSPOR lu stad nereye yapılırsa yapılsın maça gelendir..hem Eskişehir in bir ucundan bir ucuna gitmek taş çatlasın 45 dk.alır..burası orta ölçekli bir şehir halen daha istanbulla ve istanbuldaki olimpiyat stadınla karıştıranlar var..yada anakaradaki asaş stadıyla karşılaştıranlar var..

benim şahsi fikrim şu anki stadımız ömrünü tamamlamıştır..artık daha yeni,daha,modern,daha büyük bir stad derhal yapılmalıdır..ha bu mutallıba olur ha batıkente ha sazovaya ama bir an önce yapılmalıdır ve modern insanın ihtiyaçlarına cevap verecek uygar bir toplum ihtiyaçlarına cevap vercek bu stadın yapımına geç bile kalınmıştır..

mevcut stadı büyütelim ,tadilat yapalım diyen herkesin bu fikrine saygı duyarım ..fakat bir kiş bana desinki stadı şu tarafa yada bu tarafa yıkıpta büyütsünler..

Atatürk cad. tarfafına doğru yıkarsanız bu şehrin trafiğinin bir yıl içersinde felç olup tıkanmasına neden olursunuz..zaten tramvay hattı nedeniyle tüm Eskişehirin trafik yükünü  bu cadde çekiyor bırakınız bu tarafa büyütmeyi bu işin hafriyatı esnasında dahi  trafiği kilitler ve remen üstüne tüy dikersiniz..

dış saha tarafına doğru büyütmek isterseniz ve işin planını hazırlarsızınız Eskişehirde amatör sporu (bakın sadece futbolu demiyorum) bitirceksiniz ,bumu sizin adaletiniz ,şimdi vişnelik halkı sabah sporlarını nerede yapacak diye Eskişehir in o çokk bilmiş bazı yöneticillerini ve oda başkanlarını ayağa kaldırırsınız..kaş yapalım derken göz çıkarmak diye işte tamda buna denir...

hava hastanesi tarafına asla büyütemezsiniz.. hatta  o yöne büyütmeyi teklif etmek için  Askeriyeden randevu talep etmek bile adamı gerer..ve ayrıca  o tarafın SİT alanı olduğu yönünde söylentiler var eğer o taraf gerçekten SİT alanıysa ayvayı yediniz iki cihan bir araya gelse bu işi çözemez..

meslek lisesi tarafına büyütmeyi aklınızdan dahi geçirmeyin çünkü  sayın Büyükerşen alayımızı tefe gerer..siz tramvay hattının üstüne stadı yıkıp tribün yapçaksınız he?Allah muhafaza hakkınızda anında dava çar...

bunların dışında yapılacak her iş mevcut stadın makus talihini değiştirmez..her yıl geçici makyajla.kabaran yerleri boyamakla,silip süpürmekle burası adam olmaz..kırk küsür yıllık kapalının üstündeki çatı birgün çökecek diye ödüm kopuyor benim..şu anki stadı büyütmek yada tadile etmek bu işin astarının yüzünden pahalıya gelmesi demektir ve fiziki şartlar anlamında çok zordur...

tekrar ediyorum dolsada dolmasada  yeni bir stadtta daha medeni ,daha uygar ,daha modern şartlarda maç izlemek benim ve benim çocuklarımın hakkı..

çünkü ben artık tuvaleti olmayan,adam gibi bir kantini büfesi olmayan,girişi bir dert çıkışı bir dert,ve her maç gününde trafiği kilitleyen,yok açıkmış yok kapalıymış diye bir derdi olmayan,daracık kapılardan sürü gibi girip çıkılmayan,artık modern avrupa şehri diye nitelendirilen Eskişehir e hiçte yakışmayan bir stad ta maç izlemek istemiyorummm.....
HER ASALETE BOYUN EĞDİREN SEN DEĞİLMİYDİN?

Yukarı
malıçlı Liste gör
Deneyimli Yazar

emre
Yer: Turkey
  Alıntı malıçlı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2008 saat 02:23
necati abi yazdıkların mantıklı  yeni bir stad illaki şart ama biz sadece muttalıp yerine karşıyız düşünsenize hafta sonlarında o çevre yolunun halini zaten şehirler arası bir yol hafta sonlarında kim bilir nasıl olur yeni stada taraftarın %90 olumlu görüşte ama stad kadar yapılacak yerde önemli benim gönlümden beşiktaşın inönü stadı gibi bi stad geçiyo asıl destek takıma orda daha iyi veriliyo çünkü akustiği mükemmel keşke öyle bir stada sahip olabilsek....
Yukarı
tatarserdar Liste gör
Deneyimli Yazar

SERDAR
  Alıntı tatarserdar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2008 saat 02:42
tepebaşılı26  senin cagdas bi stad istegine bende katılıyorum suanki stad gercekten utanc verici ama buyutme planlarında hem fikir degilim daha oncede yazmıstım suanki alan yeni bi stad yapmaya yeterli tek sorun bir futbol stadyumumu yapacaksınız yoksa atletizimide hala devammı ettireceksiniz atletizim olayını kaldırırsak kesinlikle suanki yerimizde hatta sahayı bile kaldırmadan halledilebilr kale arkalarındaki buyuk bosluklar tamamen kaldırılarak sahaya dik ve yakın sekilde yaklasık 30 binlik bi stad imkansız degil ama... 

suanki yerin para ettigini bildigimiz icin kimse buraya stad yapmak istemiyo herkez kendi dumenini dondurme pesinde buradan su stadın kaldırılamayacagını gosterirsek buraya 2 yıl gibi bi zamanda yeni stadı dıkmek zor degil suan ben eskisehirspor baskanı olsam oncelikle yukarıda yazdıgım olayın gerceklestirmek icin arastırma yapar hic bir sorun olmadıgını gordukten sonrada finansmanını bi kale arkasını etiye bi kale arkasını arcelige acıgı x kisiye yaptırır altında yapılacak magzalarıda belirli bi sure kullanmasına izin verip tek kurus cebimden cıkmadan kısa surede yaptırmaya calısırdım...

belirli burokrasilerin gecilmesi gerektigini biliyorum asagı yukarı nelerinde yapılıp nelerrin yapılamayacagını kestiriyorum ama gercekten su ank stadı modern bi hale getirmek isteyen bi baskan ne yapar ne eder bunu basarır ama dedigim gibi rant saglamaya kendi cebini dusunmemen gerekecek umarım su anki yerinde 3 sene sonra guzel bi stad olacak umarım...
üc buyuk yok Tek buyuk var oda tarihiyle taraftarıyla ES_ES
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
  Alıntı esesberk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2008 saat 02:44
Alıntı yapılan tatarserdar

tepebaşılı26  senin cagdas bi stad istegine bende katılıyorum suanki stad gercekten utanc verici ama buyutme planlarında hem fikir degilim daha oncede yazmıstım suanki alan yeni bi stad yapmaya yeterli tek sorun bir futbol stadyumumu yapacaksınız yoksa atletizimide hala devammı ettireceksiniz atletizim olayını kaldırırsak kesinlikle suanki yerimizde hatta sahayı bile kaldırmadan halledilebilr kale arkalarındaki buyuk bosluklar tamamen kaldırılarak sahaya dik ve yakın sekilde yaklasık 30 binlik bi stad imkansız degil ama... 

suanki yerin para ettigini bildigimiz icin kimse buraya stad yapmak istemiyo herkez kendi dumenini dondurme pesinde buradan su stadın kaldırılamayacagını gosterirsek buraya 2 yıl gibi bi zamanda yeni stadı dıkmek zor degil suan ben eskisehirspor baskanı olsam oncelikle yukarıda yazdıgım olayın gerceklestirmek icin arastırma yapar hic bir sorun olmadıgını gordukten sonrada finansmanını bi kale arkasını etiye bi kale arkasını arcelige acıgı x kisiye yaptırır altında yapılacak magzalarıda belirli bi sure kullanmasına izin verip tek kurus cebimden cıkmadan kısa surede yaptırmaya calısırdım...

belirli burokrasilerin gecilmesi gerektigini biliyorum asagı yukarı nelerinde yapılıp nelerrin yapılamayacagını kestiriyorum ama gercekten su ank stadı modern bi hale getirmek isteyen bi baskan ne yapar ne eder bunu basarır ama dedigim gibi rant saglamaya kendi cebini dusunmemen gerekecek umarım su anki yerinde 3 sene sonra guzel bi stad olacak umarım...

çok güzel konuşmuşsun, analiz etmişsin ama sen bizim başkanda her şeyi BÜYÜK! düşünen başkanda böyle bir potansiyel görüyormusun Smile
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
tatarserdar Liste gör
Deneyimli Yazar

SERDAR
  Alıntı tatarserdar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2008 saat 02:54
berk sorunun cevabını biliyorsun umarım bir gun bi baskan gelirde tek derdi eses olur
üc buyuk yok Tek buyuk var oda tarihiyle taraftarıyla ES_ES
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
  Alıntı 26_26_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 23/Kas/2008 saat 03:25
Alıntı yapılan ymutlu

stadın yerinde kalmamasının tek nedeni finansman.
onunda tek çözümü var. kapalının arkasındaki araziyi stadı yapacak olana vereceksiniz. hem kapalıyı büyütecek ve araziyide istediği gibi kullanacak.gerekli iyileştirme ve ilaveleri yapacak. başka hiç kimse buraya para harcamaz.
Finansman değil,stadın yerinde kalmamasının tek nedeni Rant.
Siz ne kadar desenizde "Stadımız yerinde kalsın,modernize edilsin"planlar yapılmış,projeler çizilmiştir.
Birde işin +yönünden bakacak olursak,tesisler kurulacak çok yıldızlı oteline kadar,havaalanına yakın olacak,ana cad.ler trafiğe kapanmayacak e haliyle ulaşım araçlarıda maç günleri yoğun olacak...vs.
18 binlik stad yerine 30-35 bin kişilik stadıda 25 e 50 liraya doldurmak isterse o zamanın gelecek yönetimi, O büyük stada girecek taraftarı tribünle arar O da madalyonun öteki yüzü.
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 104105106107108 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır