eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 99100101102103 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
Online Durum: Offline
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 19:12
Alıntı yapılan eses şahin

Alıntı yapılan kalender 26

Muttalıp çayırına stad dayatması,Halil ÜNAL yönetiminin başını yer.
Kalender bey,Eskişehir yönetiminin stadın Muttalip'e veya başka bir yere yapılmasıyla kesinlikle bir ilgisi yokmuş.Bende yönetime kızıyordum ama hangi yönetim olursa olsun bunu engelleyemezmiş.Çünki karar siyasi ve çözümü yine siyasiler bulmalı.Biz yönetimle degil siyasilerle muatap olmalıyız.Yoksa Halil Ünal değil,Başkan ben olsam, sen olsan yine engelleyemeyiz.Biz her şeyin suçlusu olarak yönetimi görmekten vaz geçmeliyiz.Yoksa kendimizi kandırırız.Wink

sn eses şahin
   Mevcut stadın kullanım  hakkı şuan Eskişehirsporda değilmi.? Yetki Eskişehirsporda ise kim Eskişehirsporu buradan çıkarabilir.
   Bursaspor,Fenerbahçe yönetimleri yetkilerini kimden almışlarda stadlarını aynı yerlerine yapıyorlar.Bu kulüplerin yaptığını biz niçin yapamıyoruz.
   Ayrıca biz yeni stada karşı değiliz,yeni stad yapılacaksa,kararı yönetim veya siyasiler değil Eskişehir halkı vermelidir.

kalender
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 19:16
Şahin abi stadın üst kullanım hakkı 49 yıllığına bize ait biz onay vermedikçe bişey olmaz . Ama biz böyle bekleyelim diye iyi niyet gösterirsek hafta içinde TOKİ ile imzayı atarlar sonra istediğin kadar bekle istediğin kadar protesto et boş ne güzel Ankaragücü maçında protesto edeceğiz dendi sonrada yönetimin haberi yok dediğimiz projeyi yönetimin açıklamasını bekliyoruz diye karar aldık .
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 19:19
Kalender Bey Mevcut Stadımızda kalsak sorun yok.Ama Hatırla Unakıtan yeni stad sözü verdiğinde herkes havalarda uçuyordu.Şimdi seçimler arefesinde temel atılırsa yönetime ne demeye hakkımız var.Biz yeni Stad için havalarda uçtuk.Şimdi demiyeceklermi Bune perhiz,Bune lahana turşusu.Confused
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 19:29
Alıntı yapılan d0rli0n

Sitede; tartışmalarda ortaya çıkan tablo sokakta-stadda somutlaşmıyorsa bazı sorunlar var demektir. bu biraz iddaa eksikliği ile ilgili.

güvensoy meselesi ile ilgli yapılan basın açıklamasından ve başarısızlıktan sonra sitenin moderasyonundan şuna yakın bir açıklama gelmişti:
"eskisehirspor.com'un basın açıklaması örgütlemek gibi bir misyonu yoktur."

o zaman da görüşlerimizi yansıtabileceğimiz 2 platform vardı. site ve arkadaş çevremiz. bugün de bu çoğumuz için böyle ve bu insanları etkilemek için yetmiyor. daha fazla olanak yaratmak, daha güçlü bir biçimde bir karşı duruş inşa etmek gerekiyor. ama değişen taraftar profilimiz, ahbap-çavuş ilişkileri, yönetime baskı yapmaktan çekinen önde gelen tribün liderleri....vs. beni şahsen umutsuzluğa sürüklüyor.

Bir kere şunu unutmamalısınız. Forumda yazan kitle çok küçük bir kitle. Bugüne kadar en fazla 20.000 ayrı kişi girmiş foruma bir günde. 800 bin kişilik bir kent, başka illerde yüzbinlerce Eskişehir'li var. Oranlayın bu sayısı 20.000 ile. Forum kamuoyu oluşturmak için faydalıdır. Forumda durmadan tartışılan konular eninde sonunda yerel basında yer buluyor. Ama iş eylem kısmına gelince forum çok yetersiz kalır. Zaten forum katılımcılarının bir çoğu Eskişehir dışında yaşıyor. Güvensoy eylemi çok önemli bir eylemdi. Yapılış tarzı, planlanış tarzı, örgütlenme tarzı yanlıştı. Başarısız oldu. Stad işi Güvensoy meselesinden daha önemli bir mesele. Yine o zaman olduğu gibi forumda bir başlık açılıp yeni stadı protesto ediyoruz denilirse yine o zamandan fazla bir adam toplanmaz. Bu işi geniş kitlelere yaymak durumundayız. Bunun için forum yetersizdir. İşin içine sivil toplum örgütleri girmeden yapılacak eylemler etkisiz kalacaktır. Yalnız sivil toplum örgütleri de harekete geçmek için bir kıvılcım bekliyor. Herkes stadı istiyorsa muhalefet etmenin, oyun bozan olmanın pek bir anlamı olmaz. İsteyen sıkıntısına da katlanır. Taraftar o kıvılcımı yaksa, stadı istemediğini net şekilde belirtse yeni stada muhalefette her geçen gün güçlenir. Ayrıca taraftar sadece bağırır, çağırır, protesto edebilir. İlerleyen safhalarda işin içine hukuk girecektir, kanunlar, yönetmelikler girecektir. Davalar açılacaktır vs. Taraftar bunları yapamaz. Bunları yapacaklar meslek odaları, belediye, Koruma Kurulu vs.'dir. Bizim taraftar olarak şu aşamada üstümüze düşen Muttalip'a stadı isteyip istemediğimize karar vermektir. İstemiyorsak hemen ilk maçta da bunu çok yüksek sesle konunun ilgilerine bildirmemiz gerekmektedir. Susuldukça istenildiği sonucu çıkıyor zira. Projenin detayları da bizi çok ilgilendirmemeli. Tek sorumuz olmalı. Muttalip'a stad istiyor muyuz, istemiyor muyuz?
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 19:30
Alıntı yapılan eses şahin

Kalender Bey Mevcut Stadımızda kalsak sorun yok.Ama Hatırla Unakıtan yeni stad sözü verdiğinde herkes havalarda uçuyordu.Şimdi seçimler arefesinde temel atılırsa yönetime ne demeye hakkımız var.Biz yeni Stad için havalarda uçtuk.Şimdi demiyeceklermi Bune perhiz,Bune lahana turşusu.Confused

sn.eses şahin
  Bizde farklı birşey istemiyoruz,mevcut stadın bulunduğu alan iki tane futbol sahası,bir tane kapalı spor salonu ve yüzme havuzunu içine alacak kadar büyük.Bu alana otoparkı,alışveriş merkezini içinde barındıracak modern bir stad yapılabilir.
  Yönetim isterse taraftar desteğini arkasına alarak stadı mevcut yerinde veya şehir merkezine daha yakın bir yere yaptırabilir.
  Böyle bir güce sahipken,yaptıramıyoruz  demek inandırıcı değil.

kalender
Yukarı
JOEBLACK73 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: ESK.
  Alıntı JOEBLACK73 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 19:50
Alıntı yapılan banner

Alıntı yapılan d0rli0n

Sitede; tartışmalarda ortaya çıkan tablo sokakta-stadda somutlaşmıyorsa bazı sorunlar var demektir. bu biraz iddaa eksikliği ile ilgili.

güvensoy meselesi ile ilgli yapılan basın açıklamasından ve başarısızlıktan sonra sitenin moderasyonundan şuna yakın bir açıklama gelmişti:
"eskisehirspor.com'un basın açıklaması örgütlemek gibi bir misyonu yoktur."

o zaman da görüşlerimizi yansıtabileceğimiz 2 platform vardı. site ve arkadaş çevremiz. bugün de bu çoğumuz için böyle ve bu insanları etkilemek için yetmiyor. daha fazla olanak yaratmak, daha güçlü bir biçimde bir karşı duruş inşa etmek gerekiyor. ama değişen taraftar profilimiz, ahbap-çavuş ilişkileri, yönetime baskı yapmaktan çekinen önde gelen tribün liderleri....vs. beni şahsen umutsuzluğa sürüklüyor.

Bir kere şunu unutmamalısınız. Forumda yazan kitle çok küçük bir kitle. Bugüne kadar en fazla 20.000 ayrı kişi girmiş foruma bir günde. 800 bin kişilik bir kent, başka illerde yüzbinlerce Eskişehir'li var. Oranlayın bu sayısı 20.000 ile. Forum kamuoyu oluşturmak için faydalıdır. Forumda durmadan tartışılan konular eninde sonunda yerel basında yer buluyor. Ama iş eylem kısmına gelince forum çok yetersiz kalır. Zaten forum katılımcılarının bir çoğu Eskişehir dışında yaşıyor. Güvensoy eylemi çok önemli bir eylemdi. Yapılış tarzı, planlanış tarzı, örgütlenme tarzı yanlıştı. Başarısız oldu. Stad işi Güvensoy meselesinden daha önemli bir mesele. Yine o zaman olduğu gibi forumda bir başlık açılıp yeni stadı protesto ediyoruz denilirse yine o zamandan fazla bir adam toplanmaz. Bu işi geniş kitlelere yaymak durumundayız. Bunun için forum yetersizdir. İşin içine sivil toplum örgütleri girmeden yapılacak eylemler etkisiz kalacaktır. Yalnız sivil toplum örgütleri de harekete geçmek için bir kıvılcım bekliyor. Herkes stadı istiyorsa muhalefet etmenin, oyun bozan olmanın pek bir anlamı olmaz. İsteyen sıkıntısına da katlanır. Taraftar o kıvılcımı yaksa, stadı istemediğini net şekilde belirtse yeni stada muhalefette her geçen gün güçlenir. Ayrıca taraftar sadece bağırır, çağırır, protesto edebilir. İlerleyen safhalarda işin içine hukuk girecektir, kanunlar, yönetmelikler girecektir. Davalar açılacaktır vs. Taraftar bunları yapamaz. Bunları yapacaklar meslek odaları, belediye, Koruma Kurulu vs.'dir. Bizim taraftar olarak şu aşamada üstümüze düşen Muttalip'a stadı isteyip istemediğimize karar vermektir. İstemiyorsak hemen ilk maçta da bunu çok yüksek sesle konunun ilgilerine bildirmemiz gerekmektedir. Susuldukça istenildiği sonucu çıkıyor zira. Projenin detayları da bizi çok ilgilendirmemeli. Tek sorumuz olmalı. Muttalip'a stad istiyor muyuz, istemiyor muyuz?

İstemiyoruz
MİSAFİR DEĞİL EV SAHİBİYİZ.
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 19:54

Kalender bey,Herkes siz,ben gibi düşünse siz çok haklısın. Ama inan binlerce kişide stadın şehir dışına çıkmasını destekliyor.Nereden biliyorsun diyeceksiniz,Dün akşam bu konuda bir toplantı yapalım dedik ve günler öncesinden duyurulduğu halde katılım çok azdı.Forumda yazan arkadaşlarımız arasında dahi birlik sağlayamadığımıza göre,inanın benim hiç ümidim kalmadı.Bakın yarın Ünieses bu konuda toplantı yapacak.Bakalım kaç kişi ilgi gösterecek?Wink

Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 20:11
Yok öyle birşey abi tam aksine çoğu kişi karşı ankette de bu kabak gibi ortada . Toplantılara zaten hep az kişi geliyor çünkü kimse taşın altına elini sokmak istemiyor biz sadece karşı çıkanlar mı gelsin dedik herkes gelsin dedik senin mantığına göre istemeyen daha çok . Ayrıca Yasin abi de dedi gruplar ve dernekler buna karşı diye . Dün toplantıda herkes konuşmalıydı ama ne yazıkki bu olmadı . Çoğu kişi protestodan yanaydı ama bekleyelim diye karar aldık . Ve bu Müjdat abinin dediği gibi TOKİ ve yönetimin ekmeğini yağ sürmüştür adam demezmi bunlar sesini çıkarmadığına göre memnun diye . Kuzu gibi taraftar olduk GG'ye ses yok Bilet fiyatlarına ses yok  , çocuklar stada alınmıyor ses yok  bi kerede masaya yumruğumuzu vuralım ya . Bursa deplasmanında Bursasprolu arkadaşlarla konuşuyoruz arkadaşımın dediği bu yapılanlar bizde asla olmaz stadı başlarına yıkarız demişti . Büyük taraftar yönetime sözünü geçirendir .
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 20:22

Kadirciğim bende senin dediğini söylüyorum.Yapılan anketlerin sonucu %100 Stad yıkılmasın çıksa bile,hiç önemi yok.Sen,ben susup oturacağız,sadece foruma yazmakla bu işler olmaz.Sen ne güzel demişsin kimse taşın altına elini koymak istemiyor diye.Taşın altına elini koymuyorsan kuzu,kuzu Muttalip'e gidersin.Confused

Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 20:43
  STAD'I YERİNDE İSTİYORUZ
Bursa'daki stadyum tartışmalarına taraftar son noktayı koydu.Bursa'daki stadyum tartışmalarına taraftar son noktayı koydu.

Atatürk Stadı’nın biran önce yerinde modern bir şekilde yapılmasını talep eden yeşil beyaz sevdalıları, isteklerini her maçın 16. dakikasında hatırlatacaklarını açıkladılar.

TOPLANTI YAPILDI

Bursaspor’a gönül verenler, Bursa’da son yıllarda tartışma konusu olan ancak, bir türlü somut adım atılmayan yeni statla ilgili ortak bir deklarasyon yayınladı. Önceki gün Ördekli Hamamı’nda bir araya gelen taraftar dernek ve tribün temsilcileri Bursa’da modern yeni bir stadyumun mevcut yerinde biran önce yapılmasını talep ettiler.

BİR AN ÖNCE OLMALI

Toplantıyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle: “Biz, aşağıda isimleri bulunan taraftar dernekleri, tribün temsilcileri, internet sitesi temsilcileri; Bursa’da, modern yeni bir stadyumun mevcut yerinde bir an önce yapılmasını istiyor, ilgilileri ve kamuoyunu bu konuda ivedilikle göreve davet ediyoruz. Bizler bu konuda kararlıyız ve bu kararlı tutumumuzu yeni stadımız yapılana kadar sürdüreceğiz.”

16’DA HAYKIRACAKLAR

“Bu şehir ve bu şehrin geleceği hakkında karar verenlerin varlığımızı göz ardı etmemelerini umuyoruz. Yeni stadımız yapılana kadar bu isteğimizi her maçın 16. dakikasında hatırlatacağız. Bursa kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Taraftar temsilcileri yeni stadın 40 bin kişi kapasiteli olması gerektiğinin de altını çizerek, Bursaspor’un yıllık ortalama 6 milyon 387 bin 500 YTL gelir elde ettiğini, yeni stadın yapılması durumunda ise gelirin 16 milyon 500 bin YTL’ye yükseleceğine dikkat çektiler.

DEKLARASYONA İMZA ATANLAR

Bursasporlular Derneği, Bursaspor Taraftarlar Derneği, Teksaslı Bursasporlular Derneği, Üniversiteli Bursasporlular Derneği, Gemlik Bursasporlu Taraftarlar Derneği, Orhangazi Bursasporlular Derneği, Mudanya-Güzelyalı-Zeytinbağı Bursasporlular Derneği, Karacabey Bursasporlular Derneği, Yenişehir Bursasporlu Taraftarlar Derneği, İznik Boyalıca Bursasporlu Taraftarlar Derneği, Listim (Liseli Timsahlar), Grup Çeync, Teksas Fan Club, Texas Supporters Club, Bursasporum.com, Bursasporluyuz.net, Bursaspor.net, Teksas.org, Teksas.net, Bursaspordeplasmanotobusu.com, Bursa Fan Club.

İşte olay budur kardeşim . Ya hep beraber evet diyeceksin ya da hayır biz ne diyoruz bekleyelim .
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 99100101102103 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır