eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9899100101102 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Boraes Liste gör
Usta Yazar

Bora
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı Boraes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 12:31
Dün yapılan toplantıda Muttalıp'a neden stad istemediğimizi herkesin maddeler halinde yazması istendi.Bıkmadan,usanmadan ,tekrarlar olsa bile neden buraya stad istemediğimizi ve ne yapılması gerektiğini yazalım.Buradaki yazılardan yola çıkılarak basına çeşitli açıklamalar yapılacaktır.

Muttalıp'a Neden Stad İstemiyorum?

1-Muttalıp sadece 15 günde bir gidilecek yer olacaktır.Eskişehirspor'a herhangi bir ek gelir getirmeyecektir.Yeni stad yapılacaksa çevresinde Eskişehirspor'a gelir getirecek projeler olmalıdır.Muttalıp'a alışveriş merkezi yapılsa bile kaçımız oraya gidipte alışveriş yapacağız?

2- Muttalıp ulaşım yönünden kötü bir seçimdir.Askeriye-Havaalanı-Kampüs arasına sıkışmış bir yerden ana yola çıkış için sadece tek bir yer vardır.Oranın genişletilmeside pek mümkün değildir.Bir konser olduğu zaman bile nelerin yaşandığı ortadadır.

3-Maç günleri binlerce insan oraya nasıl taşınacaktır?Tüm otobüs ve tramvaylar oraya mı yönlendirilecek?Böyle birşey mümkün olmadığına göre çok büyük sıkıntılar yaşanacaktır.

4-Taraftar olarak bahaneleri seven bir yapımız var.Takımımız 10 da 10 yapsın haftaya seyirci sayısı yarıya düşüyor.Yukarıdaki olumsuzluklar hesaba katılırsa Eskişehirspor taraftarı gün geçtikçe bitecektir.

Şimdilik aklıma bu konular geldi.Stad yapımı için hangi araziler incelenerek en sonunda Muttalıp'a karar verildi?Eskişehirspor'un geleceğini etkileyecek bu karar neden Eskişehir kamuoyundan gizli saklı bir şekilde verilmeye çalışılıyor?Yapmayı düşündükleri yeni stadla ilgili Eskişehir'e hiçbir bilgi vermeden,oldu bittiye getirmek için neden bu kadar çaba harcanıyor?
Yapacağımız bu çalışmalarla en azından yapmayı düşündükleri yeni stadımızın projesini açıklamak zorunda kalırlar.
Bence ilk önce stadımızın yerinde modernize edilmesi için baskı oluşturmalıyız.
Ama eğer bu mümkün değilse yapılacak yeni stad için Muttalıp'tan başka bir yerin seçilmesi için gayret göstermeliyiz.
ÜNİESES...Kırmızı Şimşekler
Yukarı
genc_simsek_kerem Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir!!
  Alıntı genc_simsek_kerem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 12:47
Maç günleri tüm şehir siyah-kırmızıya bürünüyor. Haliyle bu durum şehirdeki küçük çocukları, üniversite okumak için gelen öğrencileri ve diğer şehirlerden gelen insanları etkiliyor, imrenerek bakmalarını sağlıyor ve hepsine "helal olsun,adamlar şehrine-takımına sahip çıkıyor" dedirttiriyor.
Eğer stadyum Muttalıp'a taşınırsa bu canlılığın olması beklenemez..
KoreoESES
Yukarı
erman_26 Liste gör
Usta Yazar

Erman
Yer: Eskişehir
  Alıntı erman_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 13:00
1- Stad şehir dışında olacağı için şehir içindeki esnafın gelirleri kesilecektir.Şehir içindeki esnaf da 15 günde bir kez para kazanacağım diye gidip oraya dükkan açmaz.Yani maç günleri oluşan ticaret tamamen kesilecektir.
2-Maç günleri gruplar çarşıda toplanıp şehri havaya sokuyorlar,"Ey ahali bugün bu şehirde maç var." diyorlar. Stad şehir dışına taşınınca gruplar şehir içinde toplanıp stada yürüse maç esnasında destek veremezler.Maç günleri çarşıda siyah-kırmızı formalı bizler olmayız.Yani şehri havaya sokan dinamikler yok olur.Şehir havaya giremez.
3-Şehrin göbeğindeki stadta 15 bin kişi zor toplanırken ordaki stada kaç kişi gider?Stad uzakta olduğu için millet gitmeye üşenir. Taraftar sayımızda büyük oranda azalma olur.
4-Çevre yolu sorunu göz önüne alınmalıdır.30 bin kişi (olursa) şehirden tek yol olan çevre yolu üzerinden geçebilecek midir? Yoksa çevre yolundaki şehirler arası otobüslerin, kamyonların altında bir çok taraftarımız can mı verecektir?

Bu arada ben Muttalip caddesinde oturuyorum.Yani pek çoğunuza göre bu tarafa yapılması benim işime geliyormuş gibi görünebilir ama 33 bin kişilik stadta 5 bin kişiyle oynan maça niye gideyim? Ben ne yönetime ne futbolculara ne de teknik ekibe aşığım. Burada geldiğim ilk maçta büyük taraftara aşık oldum. Onlar yoksa ben napayım büyük,modern ama boş stadta.
Yönetim İSTİFA!
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 13:03
Alıntı yapılan şimşek65

yavuz orhan bey açıklık getirmiş demekki.Ouchşu taraftarın her derdiyle ilgilenen muhteşem taraftarlar derneği adınamı yada yönetim borazanlığı adınamı

Yavuz abi konuyu ciddiye alarak toplantıya katılmıştır,yapılacak herşeyde yanımızda olacağını açıklamıştır...Hatta ve hatta ankaragücü maçında Muttalıp'a stad istemiyoruz diye slogan atıp pankart da asacaktık ama sevgili (!) esesesin abimizin toplantıya iştirak etmesiyle projeyi görelim ondan sonra neye tepki vereceğimizi bilelim demesiyle bu maç slogan vs. atılmayacak yönetimden proje bekleyeceğiz...

İnanın klübümüzün geleceğini derinden sarsacak bu konuda bile fransız kalanlar oluyor ya anlamak mümkün değil...1,5-2 saat monitöre bakmayıp toplantıya katılım sağlansaydı çok mu zor birşey olurdu...!!!
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 13:43
                                         NEDEN MUTTALIP'A STAD İSTEMİYORUM.

1.Dürüst olmam gerekirse yaşım ilerledi ,ve şimdiki Stad evime çok yakın.
2.Maçlardan bir iki saat önce formamı giyip,Eskişehir sokaklarında gururla dolaşıyorum.
3.Stadı önünden geçerken geçmiş yılların anıları gözümde canlanıyor,Stadtan ES,ES,ES Kİ,Kİ,Kİ sesleri duyar gibi oluyorum.
4.Maç günleri Şehrimizin Kırmızı,Siyaha bürünmesi ve sokaklarda ESES Sesleri beni mutlu ediyor.
5.Maçtan sonra 70 lik ihtiyarlar ne ''Ne oldu.Yendikmi?'' diye soruyorlar.Yenmişsek mutlu oluyorlar.Şimdi o insanlar, maç olduğunun bile farkına varmıyacaklar.
6.Şimdiki Stadımız sanki evimizin salonu gibi, her maça gidişimde kimin nerede,hangi Trübünde oturduğuna kadar ezberledim.İsmini bile bilmediğim kişilerle dostluklar oluştu.
7.Başka mahalleye taşınan çocukların,arkadaş edinmekte karşılaştıkları zorlukları yaşamak istemiyorum
8.Sanki her maçımızı deplasmanda oynuyormuş hissine kapılmak istemiyorum.
9-Taraftar sayımızın azalmasını istemiyorum.
10.Stadımı iki haftada bir değil her gün görmek istiyorum.
11.Otobüs,tranvay kuyruklarında beklemek istemiyorum.
12.Kışın karda, çamurda yollarda çile çekmek istemiyorum.
13.Stadın Şehir dışına çıkması şehrin futbola olan ilgisini azaltır.
14.Çarşı esnafımız zarar eder.
15.Şehrimize gelen konuk takımlar,Şehrimizin güzelliklerini görmeden ayrılırlar.
16.Maçları Tv den izleme artar,Öğrencilere ESES Sevgisi veremeyiz.
17.Çarşıyı,Sokakları ESES Bayraklarıyla süslememizin bir espirisi kalmaz,çünki Misafir taraftar şehrimizi göremiyecek.
18.Maç saatine kadar oturup çayımızı içecegimiz kahvehaneler olmayacak.
19.Maç sonrası kazandığımız galibiyeti, Muttalipte kiminle kutlayacagız?Maçtan sonra herkeste evine biran önce dönme telaşı başlayacak.
20.Şimdi sinemaya gider gibi rahatça maça gelebilen bayanlar, sıkıntı yaşayacaklar.
   Kısacası  ESES Şehirden koparılacak.Hele birde ALLAH göstermesin küme düşersek,birdaha süper lige çıkamayız.Muttalip çayırlarına gömülür kalırız.Geek

i
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 18:12
   Muttalıp çayırı için olası stad dayatması,Halil ÜNAL yönetiminin başını yer ve bu yönetim sezon sonunu göremeden gider.
kalender
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 18:36
Bu konuda Galatasaray'ın Ultraaslan grubunun başkanları Özhan Canaydın'a bir pankartı vardı.

STAD YAPIP HATIRLANMAKSA AMACIN , ZATEN BU MÜŞTERİ SENİ ASLA UNUTMAYACAK.

Aynı şekilde Halil Ünal içinde geçerli bu.
Yukarı
güray yüksel Liste gör
Yazar

güray yüksel
Yer: Turkey
  Alıntı güray yüksel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 18:54
eğer illaki bu stadın yerine başka bir stad yapılacaksa bu yer kesinlikle muttalıp olmamalı
uefa standartları stadların ne şehir merkezinde ne de çok dışında olmasını öngörüyor
bütün yapılan stadlarda kayseride konyada antalyada buna göre ne çom fazla merkezde ne de çok dışarıda yapılıyor
aslında şeker stadının orası çok müsaittir orası olabilir
en başta şeker  stadıyla mutalıp arasında kalınmıştı zaten sonra mutalıp tercih edildi
mutalıpa stadı kesinlikle taraftar engellemeli ister başkana ulaşalım ister bakana anlatalım ama bu stadı kesinlikle engelleyelim

Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 18:58
Dün hayal kırıklığı yaşadım önce ne güzel protesto yapalım dendi sonra birden fikir değiştirip projeyi bekleyelim dendi ya akıl var mantık var adamlar 2 ay sonra temel atacağız diyor açıklayacak olsalar 10 kere açıklarlardı amaç oldu bittiye getirmek ve ne yazıkki bunu göremiyoruz bu yönetime nasıl güvenipte bekleyelim diye karar aldık dünden beri hala şaşkınlık içindeyim bu yönetim taraftarı ne zaman tınladıda şimdi dinleyip açıklayacak . Çıkan haberlere göre bu hafta içi imza atılacakmış imzadan sona ne yapsak boş çok ağır davranıyoruz aşırı iyi niyetliyiz başkası olsa stadı yönetimin başına yıkar . Yönetimin suçu yok dedi Yavuz Orhan nasıl yok stadın 49 sene üst kullanım hakkı bizde kimse Eskişehirspor camiasının onayını almadan istediğini yapamaz evet stad devletin ama üst kullanım hakkı tamamen bize ait . Biz üst kullanım hakkını tamamen TOKİ'ye vereceğiz . Yani yönetimde bu işin içindedir ve şiddetli bir şekilde protesto edilmelidir bu konu Ankaragücü maçından BJK maçından Denizli maçın herşeyden ama herşeyden önemlidir . Gruplar GG ve bilet olayındaki gibi bu konuyada duyarsız kalırsa azalan umudum tamamen bitecek .

Yukarda arkadaşlar hepsi mantıklı bir şekilde neden istemediklerini yazmışlar beklenecek birşey yok bence tamamen zararımıza olur elimizi çabuk tutmamız lazım . Bu kadar iyi niyet çok fazla .
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 19:04
Alıntı yapılan kalender 26

Muttalıp çayırına stad dayatması,Halil ÜNAL yönetiminin başını yer.
Kalender bey,Eskişehir yönetiminin stadın Muttalip'e veya başka bir yere yapılmasıyla kesinlikle bir ilgisi yokmuş.Bende yönetime kızıyordum ama hangi yönetim olursa olsun bunu engelleyemezmiş.Çünki karar siyasi ve çözümü yine siyasiler bulmalı.Biz yönetimle degil siyasilerle muatap olmalıyız.Yoksa Halil Ünal değil,Başkan ben olsam, sen olsan yine engelleyemeyiz.Biz her şeyin suçlusu olarak yönetimi görmekten vaz geçmeliyiz.Yoksa kendimizi kandırırız.Wink
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9899100101102 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır