eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 96979899100 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
tuncalnas Liste gör
Yazar

Mesut
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı tuncalnas Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 23:10
Bursa Atatürk stadı şu anki yeri şehrin tam göbeği denecek yerde ve Bursa yönetimi yerini değiştirmek formülü yerine modernize etme yoluna başvurmuşlar.Şimdi Muttalip ovasında 33500 kişilik bir proje hayata konmaya çalışılıyor.Proje büyük ihtimal  GS gibi oldu bittiye getirip TOKİ ye inşaa ettirilip sponsor bir firma bulunarak onun ismiyle anılacak bir stad olacak görüntüde ilerlemektedir.Ntv ye bile Başkan çıkarak açıklamalarda bulunmuştur.Avrupa dan yazan gönüldaşlarımız stadın şehir dışında olmasında ne sakınca var deyip diyorlar ; görünürde yok ama esas sıkıntıya sokan görünmeyen büyük problemler yaratacak sorunlar ortaya çıkacaktır.Öncelikle şu anki stadımız  malesef  büyük ihmaliin sonucu  bu zamana  gelmiştir.Malesef  bu yıla kadar hep uğraştığımız stadımızdan çok sergen sendromu, diyadin kaprisii,mali şeffaflık ,kurumsallaşma,varolma savaşı,yönetimlerin gömlek değiştirir gibi değişmleri olarak sıralanabilir.Kulubümüz 80-90 larda kurumsallığını tamamlayabilmiş olsaydı şu an stadımız için gerekli yenilenme tamamlanmış olur.Bizde bunu tartışmıyor olurduk.Mabedimizin şu anki durmu gerçekten hoş olmayabilir ama;stadın bulunduğu yerde gerekli modernizasyon için projler rahatlıkla üretilebilrdi arkadaşlar ama yönetim kafa yapısı itibariyle oldu bittilerine yenisini eklme arifesine gelmiştir.Yeni stad tabiki taraftarın iyiliği ön planda olsada Türkiyedeki mülki idarecilerimizin adet edindikleri alt yapı ulaşım hazırlanmadan üst  yapı çalışmaları yüznden görünmeyen sorunlar ortaya çıkacaktır.Ayrıca 43 yıllık bir atmosferi ambiansı futbol devlerinin ayaklarının titrediği bir mekanı muttalip ovasına taşımak nedenli doğru bunu tartışmak esas olan önemli nokta budur.Kolaycılık hiçbir zaman proje üretmek değildir.
ßiziм εliмiziη ulαşтığı yεяε oηlαяıη ђαyαllεяi ßilε ulαşαмαz.
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 23:17
Alıntı yapılan d0rli0n

euro 2016 ya kurban edilecek anlaşılan mevcut stadımız.
toplantıdan çıkacak kararları merakla bekliyoruz. bu iş taraftar gerçekten istemezse olmaz. biz istemezsek yapamazlar. sadece yapmamız gereken birlikte hareket etmek ve güçlü durmak.
Toplantıya malesef katılım çok az oldu.Ayrıca Forumda yazan bir çok arkadaşta yeni yapılacak Stadı desteklediğine göre ,pek yapacak bir şey yok.Ayrıca birde forumda yazmayan binlerce taraftar ne düşünüyor?Birde bimediğimiz bazı konulara Yavuz Orhan bey açıklık getirdi.Mesela ben Stad konusunda Yönetime kızıyordum ama yeni Stadın yapılmasında yönetimin hiçbir etkisi yokmuş.Kanunende olması imkansızmış.Yani yönetim istemesede yönetime rağmen yeni stad yapılırmış.Bu Stad yıkılıp yenisi yapılacaksa hiç degilse şehre yakın bir yere yapılması için mücadele etmeliyiz.Wink
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
CyberSheyTaN Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Ertuğrulgazi
  Alıntı CyberSheyTaN Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 23:30
O konu doğru olabilir :( çünkü stad bizim değil diye biliyom. Ama yönetim baskı uygulayabilir bizde yönetimin yanında oluruz
Yukarı
melih_es26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Melih
Yer: Austria
  Alıntı melih_es26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 23:48
o zaman şöyle anlatmaya çalışayım.
stad ne için vardır? taraftar için.
iyi stad nasıl olur? rakip takımı baskı altına almaya yarayan, ulaşımı kolay, kışın üşümüyeceğin, yazın terlemeyeceğin şekilde tribünleri olan, tribünleri sahaya yakın, futbol izlemeni engelleyici faktörler olmayan (kapalının direkleri vs.) tribünler coştuğunda uzaya değil de sahaya doğru bağırmana imkan sağlayan, taraftarların bölgede yoğun olarak yaşadığı çevresinde mümkünse geniş bir alanın olduğu, deplasmana gelen rakip takım topçusunun stada girerken panikleyeceği, maç günü şehirde takımını ve maçı yaşayan esnafından ,küçük çocuğuna , ayyaşından gencine , bastonlu dedesinden osuna busuna takımın birleştiriciliğini görmeni sağlayan ......
mevcut stadımızda bu özelliklerden hangileri var?
ulaşım kolaylığı, taraftarlarımızın bölgede yoğun olarak yaşaması, rakip takım topçusunun stada giderken paniklemesini sağlayan faktörler, şehir için bütünlük yaratması ve eskişehirspor'u yaşamak , yaşayanları görüp kendini gaza getirmek için ideal bir yer olması.

yeni stad olursa ne olacak
sahaya yakın tribünler, 4 tarafı kapalı rakibi baskı altına almanın kolay olduğu bir stadyum, sıcaklık kontrolü vs. daha iyi yapılabilen tribünler, maçı izlememize engellerin ortadan kaldırılması(kapalı direkleri vs.) .....

şimdi mesele şurda kilitleniyor. belki ikincisinin avantajları daha fazla. ANCAK ŞUNU GÖZDEN KAÇIRMAYIN. şu anki stadyum kademe kademe modernleştirilirse mutaliptaki  muhetemel stadyumun avantajları yakalanabilir. ama  mutalıptaki stad asla  şu anki stadımızın avantajlarına sahip olamayacaktır.

bir de ilk sorum ve kendi cevabıma ( "stadyum ne içindir/taraftar içindir") dönersek taraftarımızın büyük bir çoğunluğu bunu istemiyor. bu da bu karşı duruşun bir nedeni.
umarım açıklayıcı olmuştur.
[/QUOTE]

gerçekten söyledikleriniz çok doğru aynen katılıyorum
£s £s liyiz £fsaneyiz
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 23:51
Buradan olsun veya olmasın diye düşünenleri aramızda görmek isterdik...Bugün katılanların 100de 90ı Muttalıp'a hayır diyenlerden oluşuyordu...

Geresi beni ilgilendirmez...Burada yazıp da yüzyüze konuşma gayreti göstermeyenlere herşey mübah...

Toplantıya katılan herkese teşekkürler...
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 00:38
Alıntı yapılan eses şahin

Alıntı yapılan d0rli0n

euro 2016 ya kurban edilecek anlaşılan mevcut stadımız.
toplantıdan çıkacak kararları merakla bekliyoruz. bu iş taraftar gerçekten istemezse olmaz. biz istemezsek yapamazlar. sadece yapmamız gereken birlikte hareket etmek ve güçlü durmak.
Toplantıya malesef katılım çok az oldu.Ayrıca Forumda yazan bir çok arkadaşta Birde bimediğimiz bazı konulara Yavuz Orhan bey açıklık getirdi.Mesela ben Stad konusunda Yönetime kızıyordum ama yeni Stadın yapılmasında yönetimin hiçbir etkisi yokmuş.Kanunende olması imkansızmış.Yani yönetim istemesede yönetime rağmen yeni stad yapılırmış.Bu Stad yıkılıp yenisi yapılacaksa hiç degilse şehre yakın bir yere yapılması için mücadele etmeliyiz.Wink
abi halil ünal kulübün başkanıysa, koca camianın başkanıysa çıksın tvden gazeteden, ordan burdan klübün geleceği için kamuoyu oluştursun madem. ona biz mi öğreticez. ama bizden farklı düşünüyosa da çıksın açıklasın. taraftarla tartışsın tokicilerle değil. tokiciler stada gidip maç izlemeyecek, biz izliyecez.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 00:41
Halil Ünal'ın işine geliyorsa niye açıklama yapsın ki ??? Utanıyorum bu durumdan...

Bursa'ya orada burada söylenenler var ama nolursa olsun adamlar sözünü geçirtiyorlar...Bakın ne yaptılar stad bölüm bölüm yıkılıp modernize edilecek...!!!
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
Yer: Turkey
  Alıntı şimşek65 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 00:47
yavuz orhan bey açıklık getirmiş demekki.Ouchşu taraftarın her derdiyle ilgilenen muhteşem taraftarlar derneği adınamı yada yönetim borazanlığı adınamı
Yukarı
must-ang Liste gör
Deneyimli Yazar

mustafa
Yer: Genoa
  Alıntı must-ang Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 01:09
Alıntı yapılan şimşek65

yavuz orhan bey açıklık getirmiş demekki.Ouchşu taraftarın her derdiyle ilgilenen muhteşem taraftarlar derneği adınamı yada yönetim borazanlığı adınamı

ordamıydınız?hayır

olanı anlatayım yavuz abi pek konuşmadı stad hakkında zaten yanlızca stad konusunda klübün söz hakkının olmadığını söyledi.geri kalan kararlar ortak alındı.ortada borazanlık yapacak bi durum yoktu.lütfen bilmeden insanları karalamayalım
Contro il Calcio Moderno
http://eseseskikiki.blogspot.com/
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Kas/2008 saat 01:27
Alıntı yapılan es_emre26

Halil Ünal'ın işine geliyorsa niye açıklama yapsın ki ??? Utanıyorum bu durumdan...

Bursa'ya orada burada söylenenler var ama nolursa olsun adamlar sözünü geçirtiyorlar...Bakın ne yaptılar stad bölüm bölüm yıkılıp modernize edilecek...!!!

Bursa taraftarına helal olsun tek vücut olmuşlar dediklerini yaptırıyorlar söz de bizde böyle istiyoruz ama bu konudaki isteğimizi dile getirmiyoruz sonrada oturduğumuz yerden kızıyoruz . Büyük taraftar dediğini yaptırandır . Çok önemli bir konu var ortada gelin konuşalım diyoruz 1 tane grup gelmiyor . Biz birşeyler için çabalarken onlar teşrif etmediler . Birlik beraberliğin olmadığı bir ortamda bu tür sorunlar her zaman olacaktır .
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 96979899100 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır