eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9596979899 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 20:51
euro 2016 ya kurban edilecek anlaşılan mevcut stadımız.
toplantıdan çıkacak kararları merakla bekliyoruz. bu iş taraftar gerçekten istemezse olmaz. biz istemezsek yapamazlar. sadece yapmamız gereken birlikte hareket etmek ve güçlü durmak.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
dewareliefde Liste gör
Yazar

uygar
Yer: EStanbul
  Alıntı dewareliefde Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 21:34

ya bir yandan da sizi de anlamakta gucluk cekiyorum ben Hollanda'da yasiyorum ve bizim burda butun statlar sehrin disinda neden bu kadar kararlisiniz buna bana bir aciklik getirmisiniz..? bir dusunun sehrin az disinda park sorunu yok ne bileyim yani bir suru nedenleri van bence sehrin disinda olmasinin daha iyi olacagi..

Sampiyon olmasanda, olacagiz HEP arkanda.
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Yer: Turkey
  Alıntı esesserkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 21:37
Alıntı yapılan dewareliefde

ya bir yandan da sizi de anlamakta gucluk cekiyorum ben Hollanda'da yasiyorum ve bizim burda butun statlar sehrin disinda neden bu kadar kararlisiniz buna bana bir aciklik getirmisiniz..? bir dusunun sehrin az disinda park sorunu yok ne bileyim yani bir suru nedenleri van bence sehrin disinda olmasinin daha iyi olacagi..

arkadasım  denılen yer nerde bılıyormusun bılıyorsan oraya ınsanlar ne ıle gıdecek buraya 15 bın kısı anca toplarsın bırde bu ısın sırf bırılerıne ataturk stadı yerını peskes cekılmesı var sırf rant ugruna bırılerıne peskkes cekılecek orası bunu ıstemıyoruz
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
kerlon Liste gör
Usta Yazar

ismail
  Alıntı kerlon Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 21:43

doğru drüsrt sdat olsunda nerde olursa olsun çok şaçmalayan arkadaşlarımız var.hatta başlık bile olmamış ne demek istemiyoruz anlayamıyorum

herzaman herde en buyuk eses
Yukarı
ibo26 Liste gör
Deneyimli Yazar

İBRAHİM
  Alıntı ibo26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 21:47
ben stat projesini destekliyorum
körfezin kırmızı şimşekleriyiz...
Yukarı
d0rli0n Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı d0rli0n Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 22:02
Alıntı yapılan kerlon

doğru drüsrt sdat olsunda nerde olursa olsun çok şaçmalayan arkadaşlarımız var.hatta başlık bile olmamış ne demek istemiyoruz anlayamıyorum

o zaman şöyle anlatmaya çalışayım.
stad ne için vardır? taraftar için.
iyi stad nasıl olur? rakip takımı baskı altına almaya yarayan, ulaşımı kolay, kışın üşümüyeceğin, yazın terlemeyeceğin şekilde tribünleri olan, tribünleri sahaya yakın, futbol izlemeni engelleyici faktörler olmayan (kapalının direkleri vs.) tribünler coştuğunda uzaya değil de sahaya doğru bağırmana imkan sağlayan, taraftarların bölgede yoğun olarak yaşadığı çevresinde mümkünse geniş bir alanın olduğu, deplasmana gelen rakip takım topçusunun stada girerken panikleyeceği, maç günü şehirde takımını ve maçı yaşayan esnafından ,küçük çocuğuna , ayyaşından gencine , bastonlu dedesinden osuna busuna takımın birleştiriciliğini görmeni sağlayan ......
mevcut stadımızda bu özelliklerden hangileri var?
ulaşım kolaylığı, taraftarlarımızın bölgede yoğun olarak yaşaması, rakip takım topçusunun stada giderken paniklemesini sağlayan faktörler, şehir için bütünlük yaratması ve eskişehirspor'u yaşamak , yaşayanları görüp kendini gaza getirmek için ideal bir yer olması.

yeni stad olursa ne olacak
sahaya yakın tribünler, 4 tarafı kapalı rakibi baskı altına almanın kolay olduğu bir stadyum, sıcaklık kontrolü vs. daha iyi yapılabilen tribünler, maçı izlememize engellerin ortadan kaldırılması(kapalı direkleri vs.) .....

şimdi mesele şurda kilitleniyor. belki ikincisinin avantajları daha fazla. ANCAK ŞUNU GÖZDEN KAÇIRMAYIN. şu anki stadyum kademe kademe modernleştirilirse mutaliptaki  muhetemel stadyumun avantajları yakalanabilir. ama  mutalıptaki stad asla  şu anki stadımızın avantajlarına sahip olamayacaktır.

bir de ilk sorum ve kendi cevabıma ( "stadyum ne içindir/taraftar içindir") dönersek taraftarımızın büyük bir çoğunluğu bunu istemiyor. bu da bu karşı duruşun bir nedeni.
umarım açıklayıcı olmuştur.
sar tribünleri haykır öfkeni bizans yenilecek zafer yakında.
Yukarı
esesesin Liste gör
Deneyimli Yazar

esin varnalı
  Alıntı esesesin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 22:08
      Toplantıya katılan herkese teşekkürler.Tribün liderlerinin gelmediği toplantıya katılan Yavuz Orhan'a da ayrıca teşekkürler.
      Toplantıda konuşulan konu özetle neden stada karşı olduğumuz ve nasıl bir tepki vermemiz gerektiği idi.Karşılıklı fikir alış verişinden sonra aldığımız karar öncelikle yönetimden ayrıntılı olarak projeyi istemek ve ondan sonra artı ve eksilerini değerlendirerek neden karşı olduğumuzu kamuoyuna bildirmek.
     Herkesin ortak fikri stadın şimdiki yerinden taşınmaması yönünde.Muttalıp projesine alternatifler ne olabilir,bunlar için nasıl bir yol izlenir tartışıldı.
     Önümüzdeki hafta projeye neden karşı olduğumuzu,daha iyisi nasıl olabilir ve neler yapılır ayrıntılı bir biçimde açıklanacaktır.
     Kısacası yönetimden açıklama bekliyoruz ve buna göre hareket edeceğiz...
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 22:43

Toplantıda umduğumu bulamadım bence verimli olmadı . 2 saate yakın sürdü yarım saat stad konusu konuşuldu oysa sadece bu konuya odaklanmalıydık . Ayrıca toplantıya tribün grupları teşrif etmediler eğer biz gelecek 50 yılımızı ilgilendiren bu olayda bile tek vücut olamıyorsak büyük taraftar olduğumuzu söyleyebilir miyiz ? Sadece forumdan sallayan ve taşın altına elini sokmayan kişilerin eleştirme hakkı var mıdır ?

O stad ölü yatırım olur nedenlerini söyleyeyim toplantıda da söyledim :
1) Daha bu stad şehir merkezinde dolmazken ordaki hiç dolmaz hele takım iddasızken
2)O stad ayda 3-4 gün hariç işlemez kimse oraya alış veriş yapmaya , eğlenmeye falan gitmez çünkü 8 km dışarda dolayısı ile kalıcı gelir sağlanmaz aksini idda eden varsa nedenleri ile yazsın
3)Taraftar potansiyelimiz azalır çünkü burası herkesin ulaşabileceği bir yer oraya birçok kişi üşendiği için gitmez ve şehirdeki hava çok azalır ( zaten her geçen sene kötüye gidiyo bu kez dibe vurur )

O yüzden projeyi görmek çok da önemli değil ne kadar güzel olursa olsun stad yukarda saydığım maddeler gerçek olacaktır ve bu durumda taşın altına elini sokmayanların ağlama hakkı olmayacak .
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 22:54
Bu çok önemli konuya grupların gelmesi gerekirdi Daimi bey geleceğiz demesine rağmen gelmedi . Hayal kırıklığı yaşadım . Biz ne zaman bir konuda ortak karar alıp tek vücut olacağız ne zaman ?
Yukarı
Kızılcıklı Liste gör
Yazar

GereK yok
Yer: C.C.C.P.
  Alıntı Kızılcıklı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2008 saat 23:03
Alıntı yapılan kerlon

Hollandadan saçmalayan sensin.

Eger o stad muttalıpa yapılırsa Eskişehirspor tarihinin en buyuk ihaneti olur..
Senin için Yaşıyor, Senin için Savaşıyoruz ...
Sevdam Büyür Direnince!!

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9596979899 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır