eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2008-2009 Sezonu PFDK Kararları

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 66>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
genc_simsek_kerem Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir!!
Online Durum: Offline
  Alıntı genc_simsek_kerem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 16:31
Biletsiz seyirci alınmadı benim gözlemlediğim kadarıyla. Cezayı bana göre eşini-dostunu stada sokan polisler yüzünden yedik..
KoreoESES
Yukarı
remmer Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: Turkey
  Alıntı remmer Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 16:32
Herkes paraya takılmış.
Ben başka bir konuda açıkçası forum kullanıcılarından bilgi almak istiyorum.
Çünkü para konusunun yanında tamamen gözardı edilmiş.

Konu Ivesa'nın cezası.
Ivesa direkt kırmızı kart gördü.
Ben sarıdan sonra gelen kırmızıda oyuncu bir maç, direkt kırmızıda 2 maç cezalı duruma düşüyor diye biliyorum.
Ivesa'ya bir maç ceza verilmiş.
Nedenini bilen var mı?

Amatör kümede de olsan hep seni, tek seni seveceğim.
Yukarı
EsEsMania Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı EsEsMania Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 17:01
Alıntı yapılan remmer

Herkes paraya takılmış.
Ben başka bir konuda açıkçası forum kullanıcılarından bilgi almak istiyorum.
Çünkü para konusunun yanında tamamen gözardı edilmiş.

Konu Ivesa'nın cezası.
Ben sarıdan sonra gelen kırmızıda oyuncu bir maç, direkt kırmızıda 2 maç cezalı duruma düşüyor diye biliyorum.
Nedenini bilen var mı?

Hakemin kararını değiştirebiliyor bildiğim kadarıyla; hatta biraz daha bastırılsa ceza kalkardı bile böyle bir durumu hatırlıyorum, sanırım gene kaleci idi kontrolsüz topa çıkıp da kırmız kart gördüydü, ama kasıt olmaması sebeb, kontrolsuz çıkmasını göz önünde tutarak 1 maç ceza aldığını biliyorum, bu da her halde o kıstasla olabilir
Yukarı
nefret26 Liste gör
Yazar

ALİ ONUR ÖZDEMİR
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı nefret26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 17:03
direk kırmızı da normalde 2 maç ceza alınıyor fakat İvesa kaleci durumunda topa hamle yapma düşüncesiyle çıktıgından ve sert bi harekette bulunmadığı için böyle bir durum olsa gerek. çünkü kırmızıyı gerektiren bir durum olmadığını kurallar gereği kırmızı kart gördüğü söylenmişti
:) :) :) :)
Yukarı
nefret26 Liste gör
Yazar

ALİ ONUR ÖZDEMİR
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı nefret26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 17:10
federasyon ayrıca merdiven boşluklarında oturuolar diye ceza vereceğine ödenek çıkarsın yardım etsin klüplere de böyle stadda maç oynatmasın yeni stad yapsın kimse oturmaz merdiven boşluklarında! açık tribünün arkasında pankart vardı küfürü dışarıda bırak gibi bişey yazıodu ama malesef hiç eksik olmuyor küfür.. hakem tarafından tahrikte olsa bence küfüre karşı tedbir almalıyız en büyük ceza bundan geliyor tribün liderlerinin küfür edildiği zaman hemen susturması lazım ama malesef onlarda destek veiyolar herkes bagırmaya başlıyo organize bir şekilde
:) :) :) :)
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 17:48

Eskişehirspor'a ağır ceza

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Eskişehirspor Kulübü'ne 70 bin YTL para cezası verdi.

Kurul, bugün yaptığı toplantıda, Turkcell Süper Lig'de 1 Kasım'da oynanan Eskişehirspor-Fenerbahçe maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin tezahürat nedeniyle 50 bin YTL, saha olayları nedeniyle 5 bin YTL, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle 10 bin YTL ve müsabakaya biletsiz seyirci alınmasından dolayı 5 bin YTL olmak üzere, Eskişehirspor'a toplam 70 bin YTL ceza uyguladı. 

Aynı maçta taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle Fenerbahçe'ye de 12.500 YTL para cezası verildi.  (AA)

Yukarı
Malikan Liste gör
Deneyimli Yazar

Mehmet Ali
  Alıntı Malikan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 17:51
Bazı arkadaşlar polislere yüklenmişlerde beleş seyirci alma konusunda. Bence polislere haksızlık yapılıyor. Öncelikle artık bütün kapılarda kamera sistemi var. Polis arkadaşlarda eskiye nazaran eşini dostunu iddia edildiği gibi sokamıyor. Maçtan evvel gidip gözlemlerseniz olayı çözersiniz. Bence bu olayın arkasında tamamen yönetim var. Yönetimde çıkıp açıklama yapamaz tabii. Yaparsa suç işlemiş olur.
1965 TEN SONSUZA!!!
Yukarı
yoncacı Liste gör
Deneyimli Yazar

Mehmet Emin Sungar
  Alıntı yoncacı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 18:41
TFF'nu veya MHK'nu yada PFDK'nu eleştirirseniz (yani VT'de falan eleştirilirse) hemen şudur budur falandır feşmekandır gibi sebeplerle kendilerini haklı hale getirmesini pekala becerebilen bu teşkilatların temsilcileri; verdikleri kararlarda ise kesinkes doğru olduklarını iddia ederler.
Yıllar yılı alt liglerde mücadele etmiş ve Süper Lig'e yükselmiş bir şehrin takımı, hemde oldukça iddialı bir biçimde FB karşısına çıkıyor ve hakem (ki her maçı olaylı geçer ve bu da böyle bilinegelir) yapmadığını bırakmıyor. Yani bir tek maçı erken bitirip FB'yi hükmen galip ilan etmediği kaldı.
E birader sizde PFDK olarak biraz bu psikoloji ile bakın maça.
Görelim bakalım bu başarısızlığı tescilli hakem hakkında ne gibi bir yaptırım uygulanacak.
İstanbulluyum, Eskişehirsporluyum.
Yukarı
işçi Liste gör
Deneyimli Yazar

che guevara
Yer: eskişehir
  Alıntı işçi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 18:54
Alıntı yapılan remmer

Konu Ivesa'nın cezası.
Nedenini bilen var mı?

Direk kırmızı kartın türleri vardır.. İvesa bu pozisyonda gole giden oyuncuyu düşürdü. Bu yüzden bir maç ceza aldı. Gole giden topu elle kesen futbolcuda bir maç ceza alır. Ama, tükürmek, küfür etmek, tekme atmak gibi kasti hareketlerden dolayı görlen kırmızı kartta en az 2 maç ceza verilir...
"Yönetim istifa" demeyen beleşçidir, rantçıdır...
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
  Alıntı kalender 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Kas/2008 saat 19:45
   TFF Eskişehirspor üzerinden Eskişehir halkını ağır bir şekilde cezalandırmaktan çekinmiyor ancak  bu cezayı almamıza sebep olan hakemlere bir ceza verdimi, açıklasında bilelim.

Şimdi  bütün suç Eskişehir halkınınmı ? Yazıktır,gühahtır ve  verilen ceza tam bir eyyamdır.

Eskişehirspor camiası olarak bu cezayı kabul edemeyiz.
kalender
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 66>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır