eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Mustafa Kemal Atatürk

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 29>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ulyo_eses Liste gör
Yazar

Ahmet Güler
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı ulyo_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eyl/2008 saat 06:17
İngiliz Kralı VIII. Edward İstanbul’a Atatürk’ü ziyarete geldiği zaman, Atatürk kendisine bir akşam ziyafeti vermişti. Ziyafetten önce:

- Bana İngiltere sarayında verilen ziyafetler ne şekilde olur, onu bilen birisini yahut bir aşçı bulunuz!... dedi.

Sonunda İngiliz sofra merasimini bilen bir kişiden öğrenerek sofrayı o şekilde düzene koydular... Akşam Kral sofraya oturunca kendisini kral sarayında zannederek memnun oldu. Atatürk’e dönerek:

- Sizi tebrik eder ve size teşekkür ederim. Kendimi İngiltere’de zannettim, diyerek memnuniyetini bildirdi.

Sofraya hep Türk garsonlar hizmet etmekte idi. Bunlardan bir tanesi heyecanlanarak, elindeki büyük bir tabakla birdenbire yere yuvarlandı. Yemekler de halılara dağıldı. Misafirler utançlarından kıpkırmızı kesildiler. Fakat Atatürk Kral’a eğilerek:

- Bu millete herşeyi öğrettim; fakat UŞAKLIK etmeyi öğretemedim derClapClapClapClapClap
bir içsinde görsün platon ES-ES felsefesini...
Yukarı
soldies Liste gör
Yazar

YÜCEL AYDIN
Yer: Turkey
  Alıntı soldies Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2008 saat 18:27
Atatürk "Mustafa"yı görse...
Geçen gün Bekir Coşkun’un bu başlık altında enfes bir yazısı vardı. Ben çok etkilendim. Bir kez de sizlerle paylaşmak istedim. Bu gün köşemde müsaadesiyle kendisini konuk edeceğim.
Diyelim ki Atatürk beyaz atının üzerinde çıkageldi, yanında İsmet Paşa, komutanları, yaverler... Aşağıda Cumhuriyet Bayramı ve herkes "Mustafa" seyretmek için kuyruklarda.
Atatürk, İsmet Paşa’nın kulağına eğilerek:
“Şu arkada, elinde bazuka gibi boru olan, topçu neferi midir?..”
İsmet Paşa:
“Hayır gazi Hazretleri, o Can Dündar, muharrir... Elindeki kamera aleti, hususiyeti sinema çeker...”
“Niye atlarımızın kıçını çekiyor?..”
“buna insani boyut belgeseli diyorlar...”
Ata:
“İlke ve inkılaplar yönü ile de belgesel imal ederler mi bu fikriyatta olanlar?”
“Sponsor lazım...”
“Sponsor bir nevi milli şuur gibi bir şey midir?..”
İsmet Paşa:
“Hayır Gazi Hazretleri, parayı veren... Parayı kim veriyorsa, şuur o cihette nüks etmektedir...”
Atatürk:
“Pekiiii... Aziz milletimiz sinemaya girip, aziz askerlerimizin cephelerde elde ettikleri muazzam zaferi vefa hissiyatları içinde mi seyretmekte?..”
İsmet Paşa:
“İnsani yön belgeseli hesabıyla bakmaktadırlar, gece karanlıkta önderimiz ne yapmakta...”
Ata:
“O karanlık gecelerde uykusuz kalıp bir hür vatan yaratma sancılarının acısını anlamışlar demek ki...”
İsmet Paşa fısıldayarak:
“Hayır, bir oturuşta büyük rakı içtiğiniz, gece karanlıktan korktuğunuz ima edilmekte...”
Atatürk hüzünle:
“Buna asıl aydınlıktan korkan hilafetçiler sevinecekler... Onlar hala dergahlarında oturuyorlar mı İsmet?..”
İsmet paşa :
“Hayır gazi hazretleri, devletin tepesinde oturuyorlar...”
“Peki Cumhuriyet Bayramı diye neyi kutlamaktadır bu millet...”
İsmet Paşa:
“Cumhuriyetten geri kalanı...”
Atatürk atını çevirir :
“Gidelim paşa...”
Bu memleket tarihte Türktü, halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
M.Kemal ATATÜRK

Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
  Alıntı hamdiozen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2008 saat 21:05
  ''düşmanımın düşmanı dostumdur''

Bu memleket ne siyasetciler gördü.
Siyasi çıkarlar birleştiğinde,birbirine pislikler atanlar seçimlerde birleştiler.Belki yıllarca sadece milli bayramlarda duydukları onuncu yıl marşlarını arabalarının ve evlerinin baş köşelerine koydular,birde baktık ki en kızıl komünistler bile kitaplarında Önderimiz için hz.atatürk diye bahsetti.Sonra başka birileride gidip,ordunun bilmediği!!!!!! yerlerde elebaşı ile fotoğraflar çektiler.Dahada başka birileri aslen kendisi tuncelili olur devletin kadrolarına elebaşının elemanlarını aldı ama kimsenin ruhu duymadı bile.Hepsinin ortak tarafı ne idi bilirmisiniz.Bunlar son dönemin en hızlı laik ve Atatürkçüleri..
Pekiii
''Türk insanının bilmem kaçı aptaldır'' dediğinde alkışladığımız yazarımız ile  ''Türk milleti çalışkandır,Türk milleti asildir'' diyen Önderimiz arasındaki fark ne.Kültür bombardımanına uğrayan HER GECE AMA HER GECE HER EKRANDA  son model jeep lere binenleri ve parayı b.k gibi harcayanları,ersoyun südyenlerini,ekranda karı-koca arayanları,televole kültürüyle yoğurup ve sonrada 45 dakikalık Laik ve Atatürkcü olan(oda akp başa geldi diye yoksa oda yoktu) bir medyanın büyüttüğü hangi millet SALAK olmaz.Bunu kimse neden düşünmüyor.
Hangisi gerçek ATATÜRKÇÜ.Yazarımız nesin mi yoksa Atatürkmü.Yoksa önderimiz bize gaz mı verdi.
Kimse ağlamasın yukarıdaki yazıya hele hele bekir çoşkun dene adam hiç ağlamasın.Sırf birilerine muhalefet diye koyunlarına aldıkları ve sırtlarını sıvazladıkları insanlar günü gelince illaki ortaya çıkacaklardır.Etrafımda söyledim ve bu forumdada belittim,gerçek Atatürkçülük öyle elde bayrak,Onuncu yıl marşlarını söyleyerek olmuyor.Gerçek Atatürkçülük onu anlamaktan geçiyor.Demokrasiden geçiyor.Yarışmayı kazanmış başı örtük kıza ödül vermekten geçiyor.
  Bu memleketin politikacısı,bürokratı memleketi iliğine kadar sömürüp derdine çare olmayınca,çok değil 3-5  yıl önce anayasa ve yöke karşı çıkıp şimdide ona sahip çıktığında aklıbaşında hiç kimse ona oy vermiyor.Egenin herhangi ilin herhangi bir köyünde mahmut ağa ''bunların hepsi aynı terrane'' diyor.Akpde chp de.Ama komşusu hikmet ağanın başörtülü kızı üniversiteye kaydını yaptırmayınca hiç olmazsa bunlar ALLAH (Ç.C) ı tanıyor diye basıyor oyunu.Kötünün iyisi diye.Sonra ne oluyor.
Sahi ne oluyor sonra?
Devleti kaptırınca hepsi Atatürkçü ve Darbe şakşakcısı oluyor.Kimler mesela.Mesela  CHP.CHP bu memleketin  her daim Atatürkçüsü.Tescilli.Ve her daim Darbeci.İsmet paşadan beri.Memlekette politika üreteme sonra halk başka yerlere yönelsin sonrada rejimi korumak için hem darbeci hem Atatürkçü ol.Ohhh ne ala..Sonra mesela bizim türk solu.Yani işci dünyası,Evrensel kültür,Çözüm dergileri okuyan biz.Her 6 mayısta yusufu,denizi,hüseyini anan,Faşist anayasaya karşı koyan,her sene başında YÖK için imza verip karşılığında jop alan,duvarlara ''mahir,savaş,ulaş kurtuluşa kadar savaş'' yazıp yakalanıp 16 yıl örgüt üyeliğinden yatanlar ve yasal bir partide yasal 1 mayıs pankartı astığı için 5 yıl sicili bozulan lar.Artık duvara yazı yazmanın,pankart asmanın alemi ne.Hepimiz bayrak elimizde,onuncu yıl marşı ağzımızda,doğalgaza zam gelmiş,soygunculuk artmış,çiftci perişan,ayşe başörtüsünden okula gidememmiş, bunlar önemlimi.Bunlara politika üretmeye ne gerek var.Biz fıratın yolsuzluğunu,unakıtanın eskişehirsporunu,başbakanın ananıda al gitini,hükümetin emekli olan paşasına aldığı arabayı birde bunları laiklik karşıtı odak olduğunu ispat edebilirsek milletin aklına belki oyları azalır ve seçmi kazanırız.Atatürkçülük bu olmuş memlekette.
Bir televizyon showunda kendini kaybederek seksi kadın sunucunun poposundan tutarak ayaga kaldırıp yaslanarak ''vaşşşşş'' diyenler de Atatürkçü oldu güzel memleketimde .
Ülkücüler bile 9 ışıktan bahsederken birde bakmışızki Atatürk ilkeleri ağzında.
Peki kim gerçek Atatürkçü.
1996 yılının bir baharında  kızılayın merkezindeki gökdelendeki ''Atatürkçü düşünce derneği''nde  yaşlı kürklü kokonalar ''bugün kimi protesto edelim'' dediğinde  tüm çıplaklığıyla ortada idi herşey ama görmek isteyen kimdi ki?
    ALLAH (C.C) razı olsun akp den.Memleketteki Atatürkçüleri,sadece milli bayramlarda,maçlarda ve ŞEHİT cenazelerimizde sallanan bayrağımızı ve onuncu yıl marşımızı dolaplardan onlar sayesinde çıkardık.Yoksa hangi bir mayıs alanında ve tescilli chp,ip mitinglerinde bu kadar bayrak vardı.
 Kızmayın bu belgesele bilsin kim kimin yandaşı olduğunu.Devşirme osmanlıyı bile yıktı.Gerçek  Atatürkçüler'e,Atatürkü anlamaya çalışanlara,osmanlı tokadı bu belgesel.Hepimiz afiyetle yiyelim..

YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2008 saat 21:19

Bizim gerçeğimiz bu.Darbecileri savunanlarda,Darbelere karşı duranlarda,hep Atatürkçü.Bazen düşünüyorum öyleyse ben neyim.Disapprove

Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
hmurat_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

murat
Yer: ankara
  Alıntı hmurat_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 05/Kas/2008 saat 21:45
hamdi özen hamdi özen burası siyaset meydanı değil, siyasi düşüncüler yüzünden seninle burada yani eskişehirsporumla ilgili nadide sitelerden birinde tartışmak istemem.hangi siyasi partiyi tutarsan tut umrumda değil ama burada bir partiyi övüp başka partileri yermen hoşuma gitmedi.site yetkilerine de sesleniyorum bu şekilde yazanların yazıları bir an önce silinmelidir.
ne kavgamız bitti, ne de sevdamız!
Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
  Alıntı hamdiozen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Kas/2008 saat 09:54
Alıntı yapılan hmurat_26

hamdi özen hamdi özen burası siyaset meydanı değil, siyasi düşüncüler yüzünden seninle burada yani eskişehirsporumla ilgili nadide sitelerden birinde tartışmak istemem.hangi siyasi partiyi tutarsan tut umrumda değil ama burada bir partiyi övüp başka partileri yermen hoşuma gitmedi.site yetkilerine de sesleniyorum bu şekilde yazanların yazıları bir an önce silinmelidir.

Övmek mi????
murat yukarıdaki yazıda benim hangi siyasi düşünceye ait olduğumu gösteren bir emare yok.Belki son pragrafta akepe ye teşekkür ettiğimi düşünerek yorum yazmış olabilirsin.Ama bu teşekkürün içeriğini anlaman için herhalde biraz zaman geçecek.Sizin gibi gençleri ileriki yıllarda siyasi platformda gerçek anlamda SİYASET yapmanızı bekleriz.Yani halkın sorunlara çözümler üretmek için.Çünkü halk varsa Cumhuriyet var.Cumhuriyet sizden bunu bekler.
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
AzTecK Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
  Alıntı AzTecK Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Kas/2008 saat 17:27
Alıntı yapılan hamdiozen

Alıntı yapılan hmurat_26

Övmek mi????
murat yukarıdaki yazıda benim hangi siyasi düşünceye ait olduğumu gösteren bir emare yok.

Allahtan yok hamdi abi.Siyaset yapacaksanız yanlış yerdesiniz.Bu bölüm ulu önder Atatürk için açılmış bir bölüm.
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Kas/2008 saat 17:41
@hamdiozen

Siyaset yasak.Bir de üstüne nerede var siyasi düşünceye ait bir yazım demeniz,sizi komik kılıyor.
Yukarı
disasel Liste gör
Usta Yazar

Said
Yer: Eskişehir
  Alıntı disasel Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Kas/2008 saat 18:08
ALLAH (C.C) razı olsun akp den.Memleketteki Atatürkçüleri,sadece milli bayramlarda,maçlarda ve ŞEHİT cenazelerimizde sallanan bayrağımızı ve onuncu yıl marşımızı dolaplardan onlar sayesinde çıkardık.Yoksa hangi bir mayıs alanında ve tescilli chp,ip mitinglerinde bu kadar bayrak vardı.(Alıntı)

bunun bi mantığı var mı?Burda neyi kasteddiğinizi anlamış değilim akp ne zaman bayrağımızı ve onuncu yıl marşımızı dolaplardan çıkartmış,ayrıca sadece milli bayramlarda,maçlarda ve ŞEHİT cenazelerinde deyip bunlar önemsiz gibi kestirip atamazsınız.Hem onuncu yıl marşının dolaplardan çıkması değil yapabiliyorsalar 85.yıl marşının yapılması ve hep birlikte söylenmesi daha hoş olacaktır yalnız marşta ne yapıldı da ne yazılcak,ülkenin yabancılara satılan toprakları ve kuruluşları mı,dış devletlere verilen sınırsız tavizler mi,giderek artan işsizlik mi,cebe atılan paralar mı?Onuncu yıl marşını söylemek yeterli değil dediğim gibi bunun ne anlama geldiğini bilerek yürekten söylemek gerek.
Ayrıca 9ışık la Atatürk ilkeleri arasında bir çelişki var mı ,varsa o zaman bir ülkücü Atatürkçüyüm diyemez yoksa hem ülkücü hem Atatürkçü olabilir burada zorunuza gidecek bir durum olmamalı!
İstanbul değil ki iki yakayı da sevebilsin bu yürek,bize Eskişehir gibi tek parça sevda gerek...
Yukarı
hmurat_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

murat
Yer: ankara
  Alıntı hmurat_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Kas/2008 saat 18:22
bugün 'MUSTAFA' filmine gittim
ve denilenlerin aksine çok güzel bir belgeseldi.
ve şunu anladım ki Atam bizim için canını ortaya koymuş, biz napıyoruz bu ülke için bir soru sordum kendime?ve koca bir HİÇ...
ilk önce ben sonra devlet diye düşünüyoruz gerçi bırak devleti düşünmeyi ona ihanet içinde olanlarda var da (sözüm meclisten dışarı) onları geçiyorum.
Allah o günleri bir daha göstermesin gerçekten nasıl bir devlet kurduğumuzun farkında değiliz.
M.K.Atatürk'ü hala anlayamadık,böyle giderse de anlayamacağız.Dizi kolik ,gerçekleri dizi gibi algılayan,dizidekileri gerçek zanneden bir millet olduk.
Bu filmden aldığım en büyük ders Atatürk'ün bizim gibi insan ama çok zeki bir insan olduğu ve bir gün, belki de ben onun kadar olamasam da onun istediği bir ülke yapmak olduğudur.
Ayrıca aslında burada ben ortamın gerilmesinden son derece üzüldüm.Ve son olarak
lütfen ortak noktamız olan eskişehirspor olan burada böyle tartışmaya açık şeyler yazmayalım.
ne kavgamız bitti, ne de sevdamız!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1617181920 29>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,438 saniyede hazırlanmıştır