eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı06-16-26 Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 101102103104105 109>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2008 saat 10:24
Alıntı yapılan seyitgazili

Burdan yorum yazan kardeşlerimize bakıyorumda acaba ben o maçta yokmuydum. Bizim taraftarların bulunduğu tribünlerde sizin anlattıklarınızın hiç biri duyulmad. Sadece ambulans geç geldiği için texsas gurubu saglıkcılara hepiniz o...çoçugusunuz diye bagırdı toplu olarak.
burdan sallıyanlar ya maçta degillerdi yada sallıyorlar. Kimseyle dost olalım demiyorum ama düşmanda olmıyalım.  Eyer biz orda şu anda olmıyan şeyleri anlatan kardeşlerimizin dediğini duysaydık daha fazlasını iade ederdik.
      Bursalılar bizi adam gibi karşıladı misafir etti. Kimse rahatsız etmedi. zaten bursalılar tek kardeş ankaragücü  diyorlar. yenimi ögrendiniz bunu yıllardır söylenir bu şarkı. Bizide dost olarak görürler.
       Kimse tv karşısında maç seyredip deplasmana çıkmadan yorum yapmaya kalkmasın. Çünkü orda ki güzellikleri ve olumsuz olayları deplasman yapanlar bilir. 15-20 veya 50 tane bursalının söylediği bursa camiasını baglamaz. Sitelerdede aynısı çogunluk dostluktan yana zaten kardeş olamayız onuda isteyen yok.     
2-0 Öndeyken bizim trübündende kendini bilmez biri (taraftar diyemiyorum) bir koltuğu kırarak sahaya fırlattı.Şimdi bu şapşalın yaptığını tüm ESES Camiyasına mal edebilirmiyiz?Bende İsmailin yanındaydım Bursa taraftarının hiçbir olumsuz hareketini görmedik.
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
unieses26 Liste gör
Deneyimli Yazar

N-E
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2008 saat 10:54
Öncelikle ben de maçtan önce çok olumlu düşüncelere sahiptim. Ama bizim yaptığımız jestlere karşılık gelmemesi hiç hoş olmadı.

1)Kardeşlik nedir ne ile bozulur?
Kocaeli ile yaptığımız maçta adamlar ESES e gol diye bağırdılar kardeşlik bitti .Bursa da ESES e koy diye bağırdılar ayrıca ana avrat küfür ettiler kardeşliği devam ettirmek için uğraşıyoruz.Sizce de çok çelişkili bir durum değil mi? Yazıyı okuduktan sonra soruma cevap verebilir misiniz?
Yakarım Dünyayı Senin Uğruna
EsEs'im Olmamış Döner mi Dünya
İstersen EsEs'im Senin Yolunda
Hepimiz Ölürüz Senin Davanda...
Yukarı
semihk Liste gör
Deneyimli Yazar

semih
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2008 saat 11:02
img258/3488/aa020918102008155637057sw0.jpg

gerçekten taraftarımız çok güzel şeyler başarmış.
televizyondan izlerken sunucu da yaşananları dile getirdi. ESES taraftarının Bursaya çiçeklerle geldiğini ve bayanlara dağıttığını...
aynı zamanda maç içinde kısa süreli edilen küfür ekran başından da rahatlıkla görüldüğü üzere bize değildir.
Başkalarının kusurlarını görmeye başladığın an, kendi kusurların için aynanın karşısına geçmen gereken andır.
Yukarı
unieses26 Liste gör
Deneyimli Yazar

N-E
Yer: İstanbul
Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2008 saat 11:11
Alıntı yapılan semihk

img258/3488/aa020918102008155637057sw0.jpg

gerçekten taraftarımız çok güzel şeyler başarmış.
televizyondan izlerken sunucu da yaşananları dile getirdi. ESES taraftarının Bursaya çiçeklerle geldiğini ve bayanlara dağıttığını...
aynı zamanda maç içinde kısa süreli edilen küfür ekran başından da rahatlıkla görüldüğü üzere bize değildir.

ben hepiniz. o . ç. küfürünü demiyorum zaten onun ambulansa yapıldığını hepimiz biliyoruz.

Kendileri de sitelerinde yazmış girip okursanız yemyeşil inciler.............küfürü
Eskişehir . p. koymadan küfürü
arkadaşlar biz böyle küfürleri sözde kardeşlerimizden yemeye alışkın değiliz .ayıptır
Yakarım Dünyayı Senin Uğruna
EsEs'im Olmamış Döner mi Dünya
İstersen EsEs'im Senin Yolunda
Hepimiz Ölürüz Senin Davanda...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2008 saat 11:11
(Teksas.org'a şimdi yazıdığım bir yazı, konuyla ilintili olduğu için buraya da iliştiriyorum..)

ANADOLU'ya düşman olmamak adına bizim tribünün duruşu da tavrı da nettir; sevgili Antalyalı kardeşim. Körfez Es Es dostluğu için 2001'de adım atan, Bursa'da Bursalılar'a kırmızı karanfil uzatan bir futbolsever olarak, Bursa ile kurulmaya çalışılan bir dostluk ilişkisi bize daha önce attığımız adımı unutturmaz.
Dört ayrı görüşten bahsedilmiş, doğrudur... O kadar büyük ve bir o kadar düşüncesine gem vurulamayan taraftarımız var. En genel ve toplu yaklaşımı savunan ben bile kendi forumumuzda nasıl eleştiriler alıyorum anlatamam... Bursa ile dostluk istemeyen bir kardeşim "Onların dostluğu 2'nci gole kadardı" diyor. Kocaeli ile dostluk son maçta bitmiştir diyen başka bir kardeşim, "O kadar iyi karşılamımıza rağmen son maçta adamlar ısrarla küfretti" diye bu düşüncesini savunuyor.
Benim düşüm Sakarya ile Kaf-Kaf'ı bile (şu an imkânsız) içine alacak ilişkiler zinciridir. ANADOLU KARDEŞTİR!
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
gakkos26 Liste gör
Usta Yazar

Semih BİLGE
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2008 saat 11:59
ben meselenin daha çok ankaragücü taraftarlarından, onların bursa forumlarındaki saçma mesajlarından kaynaklandığını düşünüyorum. bursada arkamda bir ankaragüçlü taraftar vardı ve sürekli bizim hatalarımızı aradı durdu. adama bir ton açıklama yaptım ama o bizi nasıl görmek istiyorsa öyle görüyordu.

bir de bizim asıl atladığımız bir konu var. Bursaspor ile dostluk hamleleri nasıl başladı. tam olarak bilemiyorum hatam varsa lütfen düzeltin. tribün gruplarından birilerinin ikili ilişkileri ile onlar gelmeye başladı, bizim grupcular gitmeye başladı. bizim gruplar bursa bursa deyince, bizim gibi açık tribünde sporda dostluğa inanan insanlar da bu tezahuratlara destek verdi ve bir mesafe kat edildi. fakat ankaragücü taraftar toplulukları ile sanırım bu ikili ilişkiler kurulamadığı için, veya ben öyle görüyorum, istenen dostluk adımları atılamadı. onun için en ufak bir olayda onlar bizim hakkımızda kötü yorumlar yapmaya, bizde onlar hakkında olumsuz görüş belirtmeye başlıyoruz. ankaragücü ile bu eksik yönümüzün iyileştirilmesi, ikili ilişkilerle de olsa sağlam adımların atılması 061626 oluşumunun sağlam temeller üzerine oturutulmasına vesile olacaktır.

öncelikle anadolu kardeşliğine, daha da önemlisi sporun evrensel kardeşliğine inanan birisi olarak, tüm anadolu takımları ile iyi ilişkiler kurulmasını arzuluyor ve ileride altından kalkamayacağımız yorumlar yapmamamızı tavsiye ediyorum. 
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2008 saat 12:13
Sevgili Semih'e katılmakla birlikte bir şey eklemek istiyorum...
Bu adımlar ne kimseye yaranmak ne yalakalık ne de bu adımı atan insanların futbol ve tribünü "çiçek ile böcek" gibi algılamasındandır. Futbolun doğasında rekabet vardır, olmalıdır da.. Ama bu rekabet sahada olmalıdır, stad dışında şiddetle olmamalıdır. Yok, futbol şiddettir, holiganlıktır diyen gönüldaşlarıma daha önce de söyledim. Başkalarını hedef yapmadan Ankaragücü atkısıyla beceke tribününe ya da Bursa atkısıyla Kocaeli tribüne gidip aranan şiddet fazlasıyla bulunabilir.
Yaşım 34, 16-17 yaşındaki(benim yarım kadar), bilgi, görgü, kültür olaraksa benim yüzde 5'im kadar olan ama beni fersah fersah geçeceğine inandığım kardeşlerimin yolunda yürümektense bu yolun daha güzel ve hayırlı olduğunu söylüyorum. İpsala'dan Şemdinli'ye Anadolu kardeştir...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
erdemesk Liste gör
Usta Yazar

erdem
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2008 saat 12:23
Alıntı yapılan Baba

Sevgili Semih'e katılmakla birlikte bir şey eklemek istiyorum...
Bu adımlar ne kimseye yaranmak ne yalakalık ne de bu adımı atan insanların futbol ve tribünü "çiçek ile böcek" gibi algılamasındandır. Futbolun doğasında rekabet vardır, olmalıdır da.. Ama bu rekabet sahada olmalıdır, stad dışında şiddetle olmamalıdır. Yok, futbol şiddettir, holiganlıktır diyen gönüldaşlarıma daha önce de söyledim. Başkalarını hedef yapmadan Ankaragücü atkısıyla beceke tribününe ya da Bursa atkısıyla Kocaeli tribüne gidip aranan şiddet fazlasıyla bulunabilir.
Yaşım 34, 16-17 yaşındaki(benim yarım kadar), bilgi, görgü, kültür olaraksa benim yüzde 5'im kadar olan ama beni fersah fersah geçeceğine inandığım kardeşlerimin yolunda yürümektense bu yolun daha güzel ve hayırlı olduğunu söylüyorum. İpsala'dan Şemdinli'ye Anadolu kardeştir...

alper bey çok haklısınız bir gün benimde düşüm anadolunun bir vücut gibi durup istanbul saltanatını karşısında dik durmasıdır..
Hayat 24 saat SİYAH-KIRMIZI
Yukarı
OIdCiTy Liste gör
Deneyimli Yazar

EN BUYUK ES-ES
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2008 saat 12:43
çiçek ver 16 da bağır yeşil beyaz karton aç  daha napıcan 26 da bağırmasınlar helal olsun onlara asla düşman olup kavga gürültü olmasın kimseyle ama herkes takımını tutsun  olay gaztesinde yorumcu diyorki kardeşlik  yaparken konsantre olamadık yenildik yuh bee beyler son nokta türkiyede bizi kimse sevmez çünkü en BÜYÜK TARAFTAR ES ES TARAFTARIDIR YAPILAMAYACAKLARI YAPTIĞIMIZ İÇİN bizi çekemezlerrrrrrr bilenler bilmeyenlere anlatsın
Yukarı
OIdCiTy Liste gör
Deneyimli Yazar

EN BUYUK ES-ES
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 21/Eki/2008 saat 12:46
büyüklük icrat ister bir örnek konya ankara istanbul inönü başka varsa söyleyin
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 101102103104105 109>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50