eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı06-16-26 Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 99100101102103 109>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2008 saat 21:10
Değerli gönüldaşlar... Ankara, Eskişehir ve Bursa'nın, ANADOLU'da üç büyük kentin taraftarının açıkçası birbirlerine olumsuz bakmalarını, kötü davranmasını kimsenin isteyeceğini düşünmüyorum... BursAnkara dostluğunun yıllardır sürdüğünü biliyoruz. Eskişehirsporlu taraftarların saç ayağının bir parçası olmasa bile, Türkiye'nin iki büyük şehrine düşman olmasını, aynı biçimde onların da bize bilenmesini ANADOLUMUZ için kan kaybı olarak görüyorum. Marmara Grubu olarak Heykel'de Bursalılar'a çiçek uzatmadık mı? ÖTO'muzla olduğumuz tribünü 4 renge çevirmedik mi? Dakka 16'da Bursa diye ayağa kalkmadık mı? Hepisini, bize yakışan en güzel şeyleri yaptık BİZ... OMUZ OMUZA, 1965 RUHUYLA...
EStanbul'dan sevgiler
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
seyitgazili Liste gör
Yazar

İsmail Erkara
Yer: Seyi
Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2008 saat 22:27
Alıntı yapılan oaae

Sıkıldım artık bu 061626 muhabbetinden.Gecekondu grubu sitelerinde ana avrat küfür ediyor,  bursalılar tek kardeş ankaragücü gerisi yalan nidaları atıyor.Biz Bursa da bize yakışanı yaptık, efendice gelip efendice gittik .Benim için ESESİMDEN başkası yalan.Kimseyle kardeş dost olmak için yalakalık yapmaya niyetim yok.

Arkadaşım biz kimseye yalakalık yapmıyoruz. Bursada yolda yürürken veya sokakta kim küfür etti. Maçta biz efendiliğimizi gösterdik. Bursalılar bize saldırdımı. Adam gibi bursa sokaklarında gezdik onlarda bize adam gibi davrandılar. Neden düşman olacagım bana bunu açıklarmısın. Dost olmak yalakalıksa o ayrı. Ama durup dururken neden düşman olacagım bir sezon boyunca en az 10 deplasmana gidiyorum Acaba nerden taş gelecek diye düşünecegime. Gittiğim kenti rahatca gezmek isterim. Yalakalık bunun neresinde. bursa sitelerin de 3-5 adamın yazdığınıda kale bile almam. Çogunluk dostlugu kabullenmiş. Sanki bizim hepimiz kabullendikmi de karşımızdakilerden hemen istiyoruz.    
Yukarı
es-es-turan Liste gör
Deneyimli Yazar

Turan
Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2008 saat 22:35
Alıntı yapılan Baba

Değerli gönüldaşlar... Ankara, Eskişehir ve Bursa'nın, ANADOLU'da üç büyük kentin taraftarının açıkçası birbirlerine olumsuz bakmalarını, kötü davranmasını kimsenin isteyeceğini düşünmüyorum... BursAnkara dostluğunun yıllardır sürdüğünü biliyoruz. Eskişehirsporlu taraftarların saç ayağının bir parçası olmasa bile, Türkiye'nin iki büyük şehrine düşman olmasını, aynı biçimde onların da bize bilenmesini ANADOLUMUZ için kan kaybı olarak görüyorum. Marmara Grubu olarak Heykel'de Bursalılar'a çiçek uzatmadık mı? ÖTO'muzla olduğumuz tribünü 4 renge çevirmedik mi? Dakka 16'da Bursa diye ayağa kalkmadık mı? Hepisini, bize yakışan en güzel şeyleri yaptık BİZ... OMUZ OMUZA, 1965 RUHUYLA...
EStanbul'dan sevgiler

Alper abi bu dediğin herşeyi yaptık herşeyi hem de kusursuz bir şekilde...işte bu yüzden çok gururluyum....Ama haketmediğimiz çok çirkin küfürlere maruz kaldık bursa tribününün kalbi kapalı kale arkası tarafından...
Kalsa da son nefes
Yine de ESES
Yukarı
esesberk Liste gör
Usta Yazar

berk
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2008 saat 22:42
Alıntı yapılan Baba

EStanbul'dan sevgiler

ClapClapClap
Eses'im bak işte taraftarın her zamanki yerinde..
Yukarı
es_PaSHa Liste gör
Deneyimli Yazar

Kadir Cem AKBAY
Yer: Bursa
Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2008 saat 22:44

Benim görüşümde bu konunun kapanması yönünde... biz yapacağımızı yaptık zaten daha ötesi var mı bu saatten sonra isteyen istediğiyle dost olsun... bursalılarda geldiğinde ters bi hareket yapılmaz onlarda elini kolunu sallaya sallaya gezerler benim güzel memleketimde... biz KONKŞ olarak gecen yıl bu konuda Selçuk Üni.de UNİTİMSAH tayfasıyla beraber hareket ettik. Başkanlarıyla samimiyetim var. Maç öncesi başkanları ve tayfası bize yukarıdan bakıyordu bizi küçümsüyordu. Ama maç sonrası hiçbiri bir tebrik bile etmeden cekip gitti. Eğerki biz kaybetmiş olsaydık onları tebrik edeceğimizden eminim. İşte BURSA'DA yaşanan olayda bizimkisine baya benziyor. Bizde maçı izlerken 16. dakikada bursa girdik. Eywallah 26da karşılığını aldık. 2. goldede giren cıkan kaf-kafa dedik. Ogün Bursa'daki taraftarımız gibi bizde yapacağımızı yaptık fakat bi tebrikler kelimesini duyamadık... Belki gollerde sevincimizi abartılı bulmuş olabilirler. İstedikleri gibi düşünsünler biz 12yıldır bu ligde değiliz bırakında bu yıl coşkumuzu dilediğimiz gibi yaşayalım... Biz zaten kardeş olalım demiyoruz. Sonuçta bunuda biz cıkarmadık. Bunu cıkaranlarda yine Bursalı arkadaşlardır. 01626.COM sitesinide yine Bursalı arkadaşlar kurdu. Tabi gönül isterki gercekten kardeş olalım. Fakat bazen bir dostun kardeşten daha iyi olduğunuda unutmayalım... Biz Amigo Orhan'ın torunlarıyız biz tribünde efendiliğin ne olduğunu ondan öğrendik. Bizim gercek taraftarımız holigan değil her maça büyük fedakarlık yaparak gelen taraftardır. Teksas.org'da yazan bi kaç arkadaş önce tribünleri dolsun sora konuşsunlar gibisinden laf sölemişler. Bizim kadar fedakarlar mı acaba? Bir maça 50 YTL VERECEK KADAR FEDAKARLAR MI ACABA... Bugün Ankaragüçlü arkadaşlarımızda bu kadar fedakarlar mı acaba? Ankaragücü tribünlerinde beleş biletin bolca dağıtıldığını bugun coğu kimse biliyordur... Söylemek istediğim şu ki BİZİM BÜYÜKLÜĞÜMÜZ TARTIŞILMAMALI BİZ YAPACAĞIMIZI YAPTIK BU SAATTEN SONRA BİZİ DOST GÖRENİ DOST GÖRÜRÜZ. AKSİ HALDE MEVZU YARATMAYIZ. ÇÜNKÜ BİZ EFENDİLİĞİ AMİGO ORHAN'DAN ÖĞRENDİK...

SAYGILARIMLA,

KONKŞ.DEN CEM
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2008 saat 23:22
BİZİM BÜYÜKLÜĞÜMÜZ TARTIŞILMAMALI BİZ YAPACAĞIMIZI YAPTIK BU SAATTEN SONRA BİZİ DOST GÖRENİ DOST GÖRÜRÜZ. AKSİ HALDE MEVZU YARATMAYIZ. ÇÜNKÜ BİZ EFENDİLİĞİ AMİGO ORHAN'DAN ÖĞRENDİK...
cem kardesım cok dogru  soyledın ben burda bu konu baslıgı yuzunden uzaklastırılmıstım ve o zaman bu projeye karsı cıkmıstım demeyımde bursa ıle dostlugumuz tamam da ankaragucu nerden cıkmıstı neyse cumartesi gunu tum turkıye gordu ve duydu eskisehirspor taraftarının yaptıgını bızler mac oncesı karanfıl dagıtarak mac oncesı bursa dıye bagırarak mac oncesınd etrıbunlerımızde sıyah kırmız yesıl beyaz kartonlarla dostlugumuzu gostererek dakıka 16 da sesımızın cıktıgı yere kadar bursa dıye bagırarak  dostlugumuzu gosterdık bursalı dostlarımızda bızlere bunları layık gormusler ne dıyelım sımdı bu saatten sonra cocuklar gıbı neden es es cekmedınzı mı dyelım  onlar kendılerıne 06 yı yakın gormusler bızlerde onlara mutluluklar dılerız  sehrımıze gelırler gezerler   dolasırlar  06-16 kardeslıgı projesınde sızlere basarılar bursankaralılar Clap
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
AnadoluYıldızı Liste gör
Yazar

E.MURAD ÇELEN
Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2008 saat 23:30
Alıntı yapılan OKTAY061626

Alıntı yapılan mmt26

arkadaşlar yapmayın etmeyin bursankara olayı çok basit bi olay değil ki ole bi iki senede aralarındaki samimiyet bizimle olsun ama biz dost kazanmak için elimizden geleni yapalım sonuçta onların içindede bizi sevmeyende olabilir ki bizdede var  o yüzden bu dostluk işleri lafta olmaz , hani biz çicek verdik  16. dakkada bursa diye bağırdık elimizden geldiğince dostluk çabamızı gösterdik ama onların ankaragücü ile olan kardeşlikleri bizim yaptıklarımızın kat be kat üstünde , mesela bursankara maçlarında gölü atan bizim gibi aşırı sevinmez, yada birbirlerinin diğer takımlarla maçlarına otobuslerle gitmişlikleri var ve bunun gibi bisürü şey,hani bizde oyle yapalım demiyorum ama elimizden geldiğince dostça davranalım ki bence bu şekilde seneler geçtikce samimi bir dost kazanabilriz...

bende bır bursasporlu olarak eskısehırsporlu bır suru arkadasım abım var bursadakı arkadaslarımızla abılerımızle sureklı gorusuyoruz artık bazı seylerı asılması gerektıgı dusuncesındeyım benım gıbı dusunen bır cok bursasporlu var hatta sunu soyleyebılırım 40 yasın ustundekı  abılerımız bu olaya cok sevındıler ama bazı ufak tefek seylere hala ustunde durulmasını anlam veremıyorum benım bır cok kısının alnı acıktır bızler bursada ankarada nasıl rahat edıyorsak eskısehırdede aynı rahatlıkla gelır gıderız cunku kımseye karsı bır ayıbımız terbıyesızlıgımız olmadı surece ve bu boylede olacaktır bır kac kısının dusuncelerını tumune maal etmek dogru bulmuyorum tum ankaraguclu kardeslerımıze ve eskısehırsporlu  dostlarımıza selamlar olsun
saygılarımla

Sevgili Oktay,

Öncelikle sen ve sen gibi düşününenleri bir tarafa bırakıyor, krizi daha da tırmandırmak istemiyorum.

Eses'i kardeş olarak görmediğiniz forumlarınızda açıkça ifade edildi.

Cumartesi günü 6.dakikada tüm stad önce 9 , 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, gibi geriye sayarak koro halinde Ankaragücü çektiniz, 16.dakikada da biz Bursaspor çektik, dakikalar 26 yı gösterdiğinde siz kendi havanızdaydınız.

Forumunuzda yazdıklarınızdan genel kesimin ne düşündüğü ortaya çıktı gibi, genel kesim "tek kardeş Ankara" diye olayı belirledi.

Maç hakkında dün Bursa basınının yazdıkları çok da iç açıcı değildi. Hakemin İvesa'ya kırmızı kart göstermesi, Sezgin'in eline değen topun penaltı olduğu, İvesa'nın sarı kartlı olduğu ve vakit geçirmesinden dolayı yine kırmızı kart görmesi gerektiği, ESES'in Bursa'yı tarihinde ilk kez yendiği gibi.

Bu saatten sonra kurulan bu dostluğun daha fazla yıpranmaması tek dileğimdir, ne de olsa geçmişde yemiş içmişliğin hatırı var.  
Yukarı
olumune_eses Liste gör
Usta Yazar

ÜNAL
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2008 saat 23:36
Gürsel BAYRAKTUTAN
Olay gazetesi Köşe yazarı birde işin bu tarafından bakalım Murat abi . Bursa basınında bu abimizin yazısından bir paragraf ekliyorum. Gayet güzel sözler.
Bir gün de ‘dost’ kazansın, ne çıkar?.. Başlıklı yazısı
Yeminle, maçtan önce başlamıştım yazıya...
Ama bu haftadan aklımda ‘iki talihsiz gol’ sonrası yenilgi değil, Heykel’de çiçek dağıtan Eskişehirli gençler kalacak...
Skor, zafer, üç puan, zirve yarışı için önümüzdeki maçlara bakacağım...
Güzel bir an hayal etmek istediğimde, Heykel’deki kırmızı-siyah çiçeklere...
Fair play denen civanmertlik, ‘dostluk kazansın ama biz beş atalım’ değil ki...
Bir gün de ‘dost’ kazansın, ne çıkar?..
19-10-2008
Tamamını okumak için yazının
http://www.olay.com.tr/Sayfa.php?Git=KoseYazilari&id=866
https://twitter.com/olumune_eses
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2008 saat 23:44
http://www.olay.com.tr/Sayfa.php?Git=KoseYazilari&id=866
eline diline sağlık ağabey teşekkürler...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
Fnd_26 Liste gör
Usta Yazar

Emre Şentürk
Yer: Edirne
Direct Link To This Post Tarih: 20/Eki/2008 saat 23:49
Bizim gösterdiğimiz bu kadar çabaya bunlar yakışmıyor.Ben artık sıkıldım bu işten açıkçası herkes tek kardeş Ankara gerisi yalan ESES kimmiş gibi cümleler gördükçe içim içimi yedi.Ben bu oluşuma bundan sonra karşıyım bırakalım kardeş dost ayaklarını.Tek başımıza yol alalım.3 puan için söylemedik söz bırakmayan takıma dost demem ben.Hele hele Ankaragücü ile hiçmi hiç işim olmaz...
Yenilsende yensende taraftarın senle...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 99100101102103 109>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,527 saniyede hazırlanmıştır