eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eskişehirli26 Liste gör
Yeni Yazar

raşit sara
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı eskişehirli26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eki/2008 saat 15:58
Bende düzenli derli toplu gidilmesinden,bedava otobüs kaldırılmamasından yanayım.Fakat benim anlatmak istediğim yıllardan beri içerde dışarda birçok maça giden biri olarak deplasmanlara kaliteli otobüslerle(yıllarca302lerle gittik daha hala aynı) gidilmesi,yönetim ve iş adamlarından temin edilen bedava otobüsleri sanki kendileri tutmuş gibi otobüslerin paralı olması yada otobüslerden para toplanmasına karşıyım.Umarım anlatabilmişimdir.saygılar
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eki/2008 saat 18:07
Alıntı yapılan eskan

Alıntı yapılan eses şahin

Yasinim İsmini yazdıran arkadaşlara hatırlat Arabada Sigara ve içki içilmeyeceğini bilsinler sonra yolda tartışmayalım.Sigara için mola verilebilir. Aksi halde öto ve Ünieses'e ayrı araba tahsis etmenin bir anlamı kalmaz.Wink

abi araç içinde halledilir bunlar.sigara içenide var alkol alanıda var aramızda..ö.t.o'yuz yada ünieses'iz diye ot gibi yaşayacak diiliz yaWink.tabiki kimseye rahatsızlık vermek yok,sigara içmeyen çok ise yarım saatte bir mola verilir arabada içmeyiz..ayrıca kendini dağıtmadıktan sonra normal ölçüde alkolde alınabilir..
Yasinim ben rahatsızım sigaraya dayanamam size iyi yolculuklar.Yolunuz açık olsun.ClapClapClapBen başka bir yolunu bulurum.
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eki/2008 saat 18:10
bursa deplasmanına yöneticiler ve iş adamları atıyorum 15 otobüs verdi..fakat 40 otobüs dolusu taraftar gidecek belki..bu durumda kalan 25 otobüs nasıl kalkacak? yöneticiler ve iş adamları her zaman taraftarın sayısına göre otobüs vermiyor ki,bunu bir çok deplasmanda yaşıyoruz..kayseri deplasmanına sadece 1 tane otobüs bulundu ve taraftar deplasmana gidemedi mesela..

en azından her deplasman organizasyonunda taraftarın topluca ve hesaplı bir şekilde deplasmana gidebilmesi için 26ETD bir çok kişi ile temasa geçip taraftarı deplasmana götürmeye çalışıyor.her hafta kolay değil birilerine dil döküp otobüs istemek.biz yeri geliyor en yakın arkadaşımızdan 10 lira borç istiyemiyoruz.dernek başkanı hafta boyunca bu işlerle uğraşıyor.

mesela;otobüsü veren kişi(yönetici-iş adamı)tamam benden 3 otobüs diyor,fakat ayın 25 inde veririm parasını diyor.otobüsçü ben peşin giderim kardeşim diye diretiyor.dernek başkanı bunlarlada uğraşıyor.parasını denkleyip otobüsçüye veriyor.ayın 25 geldiğinde 3 otobüs vaaden kişi 2 otobüs parası verip dernek başkanını zor durumda bırakabiliyor..

yada her otobüs direk emrimize verilmiyor.otobüsü vene kişi,"yavuz,ben benzini mazotunu ayarliyim  gerisinide kendiniz halledin" diyor..başkan bunu kabul ediyor ama 5 otobüs le gidiliyorsa deplasmana otobüs başına 200 ytl borç dernek başkanın kucağına kalıyor..çünkü bunun daha şoför gideri vs. var..buda 5 otobüste 1000 ytl para demek..

bütün bunları bir kenara bıraksak bile en azından bu kadar fedakrlık yapan ve sorumluluk üstlenen derneğin,bürosunun ,kirasını,elektiriğini,suyunu,karşılayacak kadar bir gelir elde etme zorunluluğunu hepimiz kabul etmeliyiz..ayda 2 deplasmanda kalırsa deneğe anca bunları karşılayacak kadar gelir ya kalıyordur yada kalmıyordur..her deplasman bursa-ankara deplasmanı gibi kalabalık gidilmiyor.bazı şeylerin içinde olmak lazım ben bunları tamamen gördüğüm için biliyorum..
yani yönetici-iş adamı eskişehirspor taraftarı deplasmana gitsin diye bedava otobüs veriyor fakat bunlar kişi başı 10 ytl toplayıp milleti söğüşlüyorlar düşücesi yanlıştır..yeri geliyor hakı bokunu kurtarmadığı durumlar oluyor.
birde şu taraftan bakacak olursak ben kendi imkanlarımla gitmeye kalksam kişi başı 20-25 ytl vererek gideceğim,üstelik sıkıntı yaratan dağınık bir deplasman organizasyonu olacak.birlikten bütünlükten uzak olacak..o yüzden böylesi çok daha iyi olacak.yani en azından bu tip şeylere destek olunmalı ki yeri geldiğinde dernekleride guruplarıda eleştirebilmeliyiz.fakat bunu dahi yapmadan eleştirileride bulunuyorsak bu hakkı biz kendimizde bulamayız..
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eki/2008 saat 18:11

Alıntı yapılan eskan

Yasinim İsmini yazdıran arkadaşlara hatırlat Arabada Sigara ve içki içilmeyeceğini bilsinler sonra yolda tartışmayalım.Sigara için mola verilebilir. Aksi halde öto ve Ünieses'e ayrı araba tahsis etmenin bir anlamı kalmaz.Wink

abi araç içinde halledilir bunlar.sigara içenide var alkol alanıda var aramızda..ö.t.o'yuz yada ünieses'iz diye ot gibi yaşayacak diiliz yaWink.tabiki kimseye rahatsızlık vermek yok,sigara içmeyen çok ise yarım saatte bir mola verilir arabada içmeyiz..ayrıca kendini dağıtmadıktan sonra normal ölçüde alkolde alınabilir..
Yasinim ben rahatsızım sigaraya dayanamam size iyi yolculuklar.Yolunuz açık olsun.ClapClapClapBen başka bir yolunu bulurum.
Yukarı
gakkos26 Liste gör
Usta Yazar

Semih BİLGE
  Alıntı gakkos26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eki/2008 saat 18:30
sevgili yasin, murat hoca konudan biraz bahsetmişti. birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesinden yanayım bende ve konunun emniyet boyutunda da çok haklısın. bu bölünmüşlüğe son vermek çok güzel olacaktır ama  özellikle aşağıdaki mesajını da gördükten sonra şahsi bazı açıklamalarım olacak:

""abi araç içinde halledilir bunlar.sigara içenide var alkol alanıda var aramızda..ö.t.o'yuz yada ünieses'iz diye ot gibi yaşayacak diiliz yaWink.tabiki kimseye rahatsızlık vermek yok,sigara içmeyen çok ise yarım saatte bir mola verilir arabada içmeyiz..ayrıca kendini dağıtmadıktan sonra normal ölçüde alkolde alınabilir..""

ünieses olarak öncelikle birlik ve beraberlik için atılacak mantıklı adımların her zaman yanında oluruz. sonuçta hepimiz farklı kulvarlarda Eskişehirspor için meselenin bir uçundan tutmuş, bir şeyleri gerçekleştirmeye çalışan gönüllü insanlarız.

tüm üyelerimiz adına konuşamam ama genel eğilimi bildiğim için gönül rahatlığı ile yazabiliyorum. 

1. bizim araçımızda kesinlikle ve kesinlikle içki ve sigara olmayacaktır. mesele içmesini bilmek veya bilmemek, ot olmak veya olmamak meselesi değildir. eğer içki ve sigara içmeyen ot oluyorsa ben baş otum o zaman Smile ne kast ettiğini bildiğim için nükteli yaklaşıyorum konuya ama bu konuda tavrımız net.

2. bedava otobüs konusuna gelince. biz kendi otobüsümüzü kendimiz ayarlar ve ücretini de kendimiz karşılarız. çünkü otobüsün belli kalitede olması gerektiğini, külüstür otobüslerle bu işin olmayacağını, olmaması gerektiğini düşünüyorum. tabii ki maliyet konusu ortaya çıkacaktır. ama ismail abininde dediği gibi o zaman maddi gücü olanlar bizi tercih edebilecektir. öyle de olmalıdır. öğrenci arkadaşlarmızdan deplasmana gelmek isteyipte bizim fiyatımızı karşılayamayacak olan olursa onları ETD otobüslerine seve seve yönlendiririz. 

3. otobüsümüzün hareket saati ve yeri konusunda seninde önceki sayfalarda belirtiğin sebeplerle ETD ile ortak hareket edebiliriz. güzel de olur. fakat ücreti ve organizasyon işi bizim tarafımzdan yapılmaya devam edecektir.

4. bizim organizsyonlarda herkesin koltuğu bellidir ve ayakta hiç kimse seyahet edemez. organizasyona kayıt sırası o kişinin koltuk numarası olmaktadır. aksi bir uygulamaya gitmeyiz.

5. en önemlisi bizim deplasman yapma amaçlarımızdan birisi esesimize destek olmanın yanında bu yolculuklar sırasında üyelerimiz  arasındaki dostluk ve arkadaşlık duygularını geliştirmektir. onun için dışarıdan, tanımadığımız, huyunu suyunu bilmediğimiz, referansı olamayan arkadaşlarımızı seninde tahmin edebileceğin sebeplerle pek tercih etmiyoruz.

özet olarak, otobüs ücretleri tarafımızdan karşılanmaya, otobüsümüzde içki ve sigara içilmemeye, ayakta yolcu alınmamaya devam edilecek ve organizasyon takibi ünieses.org sitesinden yapılacaktır. fakat birlikte hareket etme ve kaç otobüs gidiliyor vb. bilgiler, ETD ile paylaşılacak ve aramızda iletişim daha da arttırılacaktır. 

evet yasin olayın özü budur ama ben genel eğilimleri yazdım. bu konuları çarşamba günü yapacağımız Eskişehirsporlular Kulubü toplantısında üyelerimiz ile de tartışır, nihai bir karar alınırsa sana ve forum üyelerine buradan bildiririz.

bu şartlar altında üniesesin bursa deplasman organizasyonu, şimdilik eskisi gibi kendi sitesinden ayrı olarak sürdürülmektedir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eki/2008 saat 19:04
semih güzel konulara değinmişsin.zaten bu şekilde olacak.eğer tek otobüs olursa zaten kimseye rahatsızlık vermemak için sigara konusuna dikkat edilecektir..2 yada daha fazla araç olursa zaten sigara içilen içilmeyen diye ayrılır..ayakta yolcu zaten olmaz.ayrıca yukarıda "abi biz 20 kişi ile gitmek istiyoruz" diyen kişi bizim toplantılarımıza sürekli katılan ahmet kaklıkkaya'dır.tanıdığım bildiğim sevdiğim bir kardeşimdir..referansı bende olumludur..bu organizasyon tabiki tutuğunuzu getirin olayı değildir..yanlız,özllikle bizimle beraber deplasmana gtmek isteyen arkadaşlarımızda vardır..az çok çizgimizi bildikleri için bizimle beraber geldiklerini tutarsız davranışlarda bulunmayacaklarını düşünüyorum.. 1 den fazla araç olursa genç arkadaşları bir araca daha ağır ve olgun abilerimizi arkadaşlarımıza başka bir araca da toplarız..ayrıca daha kaliteli bir otobüs ile deplasman yapılması görüşü çoğunlukta olursa üzerini kendimiz karşılar ve o şekilde gideriz..siz ünieses.org ta ayrı bir liste tutmaya devam edin,sonra burdaki liste ile birleştirip ona göre araç talebinde bulunalım.yada üzerine biz koyalım...

bu hafta salı günü saat 20:00 de bir toplantı yapalım bu konular hakkında biraz konuşalım.
Yukarı
gakkos26 Liste gör
Usta Yazar

Semih BİLGE
  Alıntı gakkos26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eki/2008 saat 19:24
yasin sen kendi listeni buradan takip et, bizim şartlarımızı kabul edenlerde bizim siteye isimlerini yazdırsınlar.  şunları şuraya toplarız, şunları şuraya toplarız gibi bir ayırım yapmaya gerek yok diye düşünüyorum. sen ahmet ve getireceği 20 kişiyi kendi listene ekle, son günlere doğru gerekirse liste birleştirmesi yaparız.

otobüsün ücreti konusunda ben destek alınmasına tamamen karşıyım. ama kararı ben vermeyeceğim, arkadaşlarımız verecek. bu konu hakkındaki düşüncelerimi yüzyüze aktarmak daha doğru olacaktır. arabam ile gitmeyi istiyorum ben aslında ama sırf üyelerimiz arasında birlik beraberlik, arkadaşlık artsın, başladığımız iş yarım kalmasın diye ünieses otobüsü ile gideceğim. 

artık süper lige çıktık ve yapacağımız her organizasyon buna göre olmalı. konunun emniyet boyutu da bu süreçte çok önemli ki güzelce dile getirmişsin. bursa dost kulüp orası önemli değil ama senin yapmak istediğin uygulama özellikle 4 büyüklerin maçları için bize çok yarar sağlayacaktır. ve üniesesin kendi kaynakları ile beceremeyeceği, sayı azlığı vb. çeşitli nedenlerle gidemeyeceği deplasmanlarda da sana yönledirme yapacağımıza emin ol.  
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kampüsten Gelen Ses ÜNİESES
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eki/2008 saat 20:13
Salı günü inşallah toplantıya gelir konuşuruz.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
wolfalone38 Liste gör
Deneyimli Yazar

hakan
Yer: kahramanmaraş
  Alıntı wolfalone38 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eki/2008 saat 21:22
ben sigara içiyorum sigarasızlığa dayanamıyorum    AMA ...öto veya ünieses otobüslerinde sigaraya karşıyım....alkollü binilmesineeee zaten karşıyım.DAHA ÖNCEKİ YILLARDA (ÖTO VEYA ÜNİESES ORGANİZASYONU DEĞİLDİ )alkolün makulunu biliyorum en son makül içilip gidildiğinde yanımızdaki bayanlardan dahi utanmadan otobüsün içinde içtiği bira şişesine işeyenleri gördükçe makül nedir anlamam...maküL buysa normal içilen veya fazla içilen nedir bilemiyorum ....1 damla alkol varsa öto ve üniesese beni yazmayın..
bana ESmeyi anlat..ESip geçmeyi anlat..ezip geçmeyi anlat.
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 12/Eki/2008 saat 21:41
yok alkol yok..bu kadar dert etmeyin.tamam bende içmiyorum.Wink
bizimkisi hep bildiğimiz,tanıdığımız en azından az çok bizim çizgimizi bilen insanların olduğu bir deplasman otobüsü olacak.öyle papilerin sarıldığı alkolün gırla gittiği,yerlerde içki şişelerinden seke seke yüründüğü,otobüslerden pilot gibi inildiği bir deplasman olmıyacak tabiki.madem bu konuda herkez hassas,denildiği gibi içki ve sigara konusunda yasak koyalım.sigara için her yarım saatte bir 3 dk.lık bir mole verilirse kimseye kimsenin bir zararı olmaz ve dörtlük dörtlük gider geliriz..
semihin dediği gibi gençleri bir otobüse diğer abilerimizi öteki otobüse,yada sigara içenleri bir otobüse, içmeyenleri diğer otobüse gibi ayırmak banada mantıksız geldi.neyse daha ortada fol yok yumurta yok neyin nasıl olacağına burda karar vermeye çalıştığımız için sağlıksız oluyor..
salı günü akşam saat 20:00 de yapacağımız toplantıda bunu daha detaylı bir biçimde konuşma imkanı bulacağız..
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,768 saniyede hazırlanmıştır