eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3738394041 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
genc_simsek_kerem Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir!!
Online Durum: Offline
  Alıntı genc_simsek_kerem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 17:46

KoreoESES
Yukarı
ESelim Liste gör
Yazar

Selim
  Alıntı ESelim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 18:01
Gittiğinizi buradan görüyoruz.Çiçeklerle karşılıyoruz,maçtan sonra küfrediyoruz.Peki küfür edeceğimiz yere neden gidiyoruz.??
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 18:09
Onu gidenlere değil edenlere sorarsanız daha sağlıklı olur...Wink
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 18:37
Alıntı yapılan es_emre26

Onu gidenlere değil edenlere sorarsanız daha sağlıklı olur...Wink
Emreciğim,üç beş çapulcu burada olay çıkarıyor,onun cezasını deplasmanlarda biz çekiyoruz.Çünki olay çıkaranlar deplasmana gelmiyenlerdir.Burada ucuz kahramanlık yapmaktadırlar. İçimizdeki bu safraları temizlediğimizde,taraftar olarak daha güzel günler göreceğiz.TongueTongueTongueTongue
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
Boraes Liste gör
Usta Yazar

Bora
Yer: Turkey
  Alıntı Boraes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 19:43
Bayram nedeniyle Eskişehir'de olmadığım için ÖTO toplantılarına zorunlu bir ara vermiştim.
Kerem sayesinde pek çok şeyden haberim vardı,dün pankartlarımızıda gördüm.
Emeği geçen herkese teşekkürler.
Küfür etmeyi ne yazıkki çok seviyoruz.Normalde hiç sesi çıkmayan taraftarlarımız iş küfüre gelince hemen gereğini yerine getiriyor.
ÜNİESES...Kırmızı Şimşekler
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 19:50

kim olursa olsun.eğer kayda değer bir şehir takımıysa ve türk futbolunda azıcık bir yeri varsa,kilometrelerce uzağa o renklerin peşinden koşan sevenleri varsa herşeyden önce onları bir camia olarak kabul edip saygı duyacaksın hemşerim.karşındakini camia olarak görür ve saygı duyarsan karşılığında da saygı görür camia olarak kabul edilirsin..

biz o çiçeği dostluktan bilmem neden vermedik..futbolda dostluk düşmanlık olmaz..futbol rekabettir ve tekrarı vardır..aynı liglerde olduğun müddetçe tekrar tekrar o rakiple mücadele edersin...sadece her takıma aynı mesafade yaklaşman gereken kriterler vardır,bunun adı centilmenliktir..ben kocaeli olsun sivas olsun,kayseri olsun,bursa olsun.onları camia olarak görüp saygı duyduğum için veriyorum o çiçeği,çünkü ben ikinci yarı onların memleketine gideceğim ben gidemesemde giden yüzlerce kişi olacak..
ama o sövenler var ya?
hani 90+3'te attığımız gole çılgınca sevinmek yerine hala kocaelilere artistlik yapanlar?
90+3'te üzüntüden çöken bir rakibi "kümeye kümeye kocaeli kümeye" diyerek kışkırtanlar?
değil kocaeliye bursaya gitmek,belki bir hafta sonra burdaki maça bile gitmeyecekler..
burda yapılan kuru sıkı artistliklerin faturasını da kocaelide bursada artık maç nerdeyse,oraya gidenler ödeyecek..bizim ne kendimize ne başkasına hiç kimseye saygımız yok..işte bu insanların sayesindedir ki,eskişehirspor camiasının  saygınlığı yerlerde sürünüyor yıllardır..

sen küfretmeye devam et ben hepinizin adına veriyorum o çiçeği..
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 19:57
Eskişehirsporun saygınlığı hiç bir zaman yerlerde sürünmedi sürünmez senin nasıl böyle düşündüğünüde anlayamıyorum biz her zaman saygınız orada tepki verildiyse hakettikleri içindir maçın başından beri eses e de koy deyip durdular benim takımımıma bu tip bi sözü kim söylerse tepkiyi görür ben izmirde karşıyaka maçında aynı sözlere deplasmanda bu tepkiyi vermekten korkmadım kendi sahamda mı korkayım adam gelsin bize kötü tezahurat yapsın bizde aaa ne güzel eses e koyacaklarmış cebimize para koymıyacaklar o tezahuratın anlamını bilmeyecek bir insan değilsin küfür edilmesine karşıyım tamam zaten küfür eden onlardı biz sadece kümeye demiştik hakettiklerini aldılar söze gerek yok.
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 20:03
Dün şahit olduğum olaylar gerçekten de anlaşılması zor, açıklaması bir o kadar zor şeylerdi.
Saygı duruşuna bile saygısızlık yapacak kadar cahil kişiler olduğu sürece bizlerin asacağı pankartlarla bir yere gelmemiz çok zor.
Bir kere açık tribüne rakip taraftara tahammül edemeyen, sırf şekil olsun içim boşalsın ruh haliyle gelen taraftarlarımıza şahit oldum. Sadece ve sadece odaklandıkları şey galibiyet. O kişilerin Eskişehirspor sevgisinden zerre kadar şüphem yok. Böyle bir havada 25 ytl'li gözü kırpmadan veriyorlar. Tribün ve futbol kültüründen ve hele hele Centilmenlikten bihaberler ona üzülüyorum. Bir zamanlar Türkiye'nin gündeminde en centilmen ve vefakar taraftar sıfatlarımızın olduğunu hatırlayınca daha çok üzüyorum
Deplasmana gelen taraftar zaten en fanatik en sadık ve bağıracak taraftardır. Çok doğal olarak kendi tezaühratlarını yapacaklardır. Bunların içinde ...EsEs'e de koy ile ilgili tazahüratta olacaktır. Bunu bir küfür olarak algılamak bence çok uygun değil. Her maç onarılamaz yaralarla sonuçlanıyor. Centilmenlik adına bir adım atıp 10 adım geri gidiyoruz.
Yukarıda Şahin abinin 3-5 çapulcu demiş bunlar gerçekten deplasmana giden tipler değiller 3-5'de değiller onlarcasına dün şahit oldum "şehitler ölmez vatan bölünmez" nidalarına eşlik ettiğin kimseye 1 saat sonra küfredemezsin.
Geçen ÖTO toplantısında bu küfür konusunda bayağı bir düşünmüş ve bayanların stadlarımızda daha fazla görmek adına buna mutlaka bir çözüm bulunması gerektiğini söylemiştik ve buna yönelikte pankartlar asılarak bir adım atıldı. Ama dün gördüm kü o pankartları adamın gözüne de assan afedersiniz "o bozuk" ruh halindeki kişiler gene kendi futbolcusuna, hakeme, gene rakibe ve taraftarına edecek. Esas işin garibi ne biliyor musunuz bu tarz küfürlü çıkışları yapanların kendilerini bir şovmen gibi hissetmeye başlamaları ve etraftan gelen gülüşlerle cesaret almaları. Bu acı olayı çok dramatize ettiğimin farkındayım ama 15 yıldır edindiğim "açık tribün" manzalarından bir demetti bu.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
eskan Liste gör
Usta Yazar

yasin konak
  Alıntı eskan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 20:06
hakan 21 senedir tribün kovalıyorum bana öğretme...ilk kışkırtan yine bizim açıktaki taraftardı..hatta maç başlamadan önce biz onların tribününde çiçek taktimi yaparken,açık ile kapalı
sen şampiyon olacaksın
kupaları alacaksın
körfezede koyacaksın
seviyoruz işte varmı diyeceğin bestesini yapıyordu..öyle koymalı moymalı besteler söylenirken biz onların arasındaydık..adamlar en ufak tınlamadılar bile..hatta bir çoğu olur olur okadar dedi..
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 20:09
Bunların bir çoğu TARAFTAR DERNEKLERİMİZİN etkili olmayışındna kaynaklanıyor. Gidin başka şehire Kocaelispor'da Kostad, Sakarya'da Tatangalar Derneği, Bjk'de Çarşı Grubu ,Gs'de Ultraaslan bu dernekler ne derse taraftarlar onu uyguluyor. Bizde herkes kafasına göre kimisi kafasına göre yeni kardeşlik ayarlıyor, kimisi kafasına göre dost bildiğimiz takımlarla bizi birbirimize düşürüyor. Geçen senede yazmıştım. Açık Tribüne gelenlerin bir çoğu eğlenmek için geliyor. 3-5 genç orada sağa sola küfür edince kendilerini mutlu hissediyorlar. Onu bırakın etrafındaki herkeside küfüre teşvik ve tahrik ediyorlar. Böyle yaparak kendi egolarını tatmin edenler var.. Biz dostu veya düşmanı başka yerlerde aramayalım. Çünkü ikiside bizim kendi aramızda.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3738394041 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır