eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Taraftar Olarak Yapmamız Gerekenler

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 64>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2007 saat 22:01
Şimdi hadi nevşehirde öyle oldu ayak salladı diye ufak olaylar oldu geçen sezon deplasmana gidipte rakip takımın taraftarıyla kavga etmeden geldiğimiz oldumu rakibin taraftarı olmadığı maçlarda birbirimize girmedikmi 20 kişi bi esesliye girmedimi ben size bişey diyim kavga etmek için deplasman yapanlar gitmeyin deplasmana kendi adıma gitmemenizi gitmenizden hayırlı görüyorum savaş etmiyoruz maç ediyoruz düşmanımız yok rakip takımlar var rekabet etmemiz gerek yok etmemiz değil yenince sevinmemiz yenilince üzülmemiz gerek doğal olanı yapalım ne olur
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2007 saat 22:13
Alıntı yapılan ESESLİ EMRE 26

Nevşehire gitmeyenler sussunlar gidenlerden eleştiren olacaksa eleştirsin
pazarını haftasonunu cocuğunla eşinle veya kendine ayırmayıp nevşehire ESES için yollara dökülen taraftara kullandığınız kelimelere dikkat edin ayık oLun..kulaktan duyma bilgilerle yazmayın..giden insanları vatan haini etmediğiniz kaldı..karşıdan etki varsa elbet tepkide olacaktır.ßu kuraldır.insanın doğasında vardır.şener yılmazda ufaktan galatasarayı büyütmüş gözünde fazla büyütme hocam onları gözünde acizin önde gidenidir onlar..hepimizin davası ESKİŞEHİRSPOR..ßelki deplasmanda kendini kaybeden arkadaşlarımız olay çıkarıyo veya olaylara karışıyo ama gidiş amacı olay çıkarmak değil canı gibi sevdiği ESES'dir.ve Esesine laf hakaret geldiği için karşılık veriyodur.artık eskisi gibi yağma vsde olmuyo..
ßiraz daha temnkinli olmalıyız.giden arkadaşlara NEVŞEHİRDE ESES'imi
yalnız ßırakmadıkları için tşk ediyorum.ayaklarına sağlık.orda o gün sadece ESES ve adanaspor tafatarı vardı hiçbi ALLAH'ın kulu yoktu...nerde diğer takım taraftarları hani neredeler lafa gelince büyükler ama ya malatya,ksk ßırakın alayı hikaye ESESİM şahane..saygı ve sevgilerimle..

ben ayık olmıyayım arkadaşım burda insanlar birbirine saygılı davranır argo kullanmaz eskişehirsporun büyüklüğü sadece deplasmana giden taraftarından değil şanlı mazisindendir eğerki deplasmana olay çıkarmaya gitmeyipte olaylara karışan insanlar varsa bir daha gitmesinler es es in büyüklüğünü kavga gürültüylemi kanıtlamaya çalışıyosunuz sahada sonuca katkınız olduysa teşekkürederim ama altaya yenildik bu sonuçta ki katkınız altaylı futbolcuları hırsalandırmaya neden olduysa o zaman da size altayın taraftarı teşekkür edecektir.

birde eğer profilini oluştururken bilgilerini düzgün verseydin sana yaşına göre hitap edebilirdim.
Yukarı
luxemburg Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

İsimsiz
  Alıntı luxemburg Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2007 saat 22:23
Alıntı yapılan esesliyiz

Taraftar olarak yapmamız gereknler konusunu çok faydalı görüyorum.Tebrikler..

4.Ve en önemlisi maça beleş girmeyecek ve girenleri stada  bundan sonra sokmayacağız..

Diğer söylediklerinizde haklısınız sevgili esesliyiz, fakat sizce 4. maddeniz çok havada kalmıyor mu?

Yalnızca sizin deyiminizle "boşa beleşe" girenleri mi eleştireceğiz?

Bunun yerine neden yönetimin kombine fiyatlarını arttırmasını eleştirmiyoruz?

Buradaki birçok genç henüz çalışmıyor,  her hafta 20 millyon( lira ) maç için para verecekler diğer hafta ise deplasman için otobüs parası verecekler üzerine diğer ihtiyaçlar için  para verecekler... Bunu her ailenin karşılamasını çok rahat bir şekilde bekleyipte sonrasında "boşa beleşe" girenleri suçlamak sizce adil midir?

O boşa beleşe giren çocuklar, asıl Eses taraftarlarıdır! Paraları olmasa da,  Eses'e destek olabilmek için suç işlemeyi göze alanlardır.

Kısacası da, müşteri değil taraftardır o yürekli çocuklar...

Burada yapılması gereken şey, taraftarlar olarak bu yüksek maç bileti fiyatlarını daha aşağıya çekmeye çalışmaktır.

Dostlukla,
luxemburg
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
  Alıntı ccigarr Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2007 saat 22:35

Beleşinde savunucusu olması ilginç geldi.

Şimdi ben örnek vereyim sony marka tv izlemeyi çok seviyorum ve sony izlemek için canımı veririm diyelim pahalı olduğu için alamıyorum mağazanın camını kırıp alıyorum evde izliyorum boşa beleşe sony izliyorum yani sonrada birisi çıkıyo beni savunuyo çalana kızmayın sony e tepki gösterin tv fiyatını indirsin çalışamayanlar alamıyo. velhasılkelam boşa beleşe maça girmeyin. asıl taraftarlık tanımı daha ilginç ben suç işlemeyi göze almıyorum hatta asla suç işlemeyi istemiyorum demekki ben asıl es es taraftarı değilim. benimde param olmadığı zamanlar oldu maçı radyolardan dinlemek zorunda kaldım Boşa beleşe giren arkadaşlara da tavsiyem 1 ytl ye bi radyo alsınlar hem maçı dinlesinler hemde suç işlemek zorunda kalmasınlar ..

Yukarı
eses_gokhan Liste gör
Deneyimli Yazar

GÖKHAN
  Alıntı eses_gokhan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2007 saat 22:44
Alıntı yapılan ccigarr

Şimdi ben örnek vereyim sony marka tv izlemeyi çok seviyorum ve sony izlemek için canımı veririm diyelim pahalı olduğu için alamıyorum mağazanın camını kırıp alıyorum evde izliyorum boşa beleşe sony izliyorum yani sonrada birisi çıkıyo beni savunuyo çalana kızmayın sony e tepki gösterin tv fiyatını indirsin çalışamayanlar alamıyo. velhasılkelam boşa beleşe maça girmeyin. asıl taraftarlık tanımı daha ilginç ben suç işlemeyi göze almıyorum hatta asla suç işlemeyi istemiyorum demekki ben asıl es es taraftarı değilim. benimde param olmadığı zamanlar oldu maçı radyolardan dinlemek zorunda kaldım Boşa beleşe giren arkadaşlara da tavsiyem 1 ytl ye bi radyo alsınlar hem maçı dinlesinler hemde suç işlemek zorunda kalmasınlar ..

güzel örnek vermişsin tebrikler.Beleş izlemek alışkanlık olmuş 1ytlde olsa 10 ytl de olsa maksat beleş girmek.Ondan sonra yok niye açık kapanmıyor?beleşçilere sormak lazım.
Yukarı
tatarinho Liste gör
Usta Yazar

Deniz B.
Yer: Brazil
  Alıntı tatarinho Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 00:26
Nevşehir de yaşanan olayları tam olarak bilmediğim için yorum yapmam yanlış olur ama şunu söyleyeyim ben bu takımın sevdalısı olarak gittiğim bi deplasmanda edilicek küfür sataşma vb olaylarda susup oturmam..Ne yapabiliyorsam elimden geleni yaparım..Biz ESES taraftarı olarak efendi olmak zorundayız ama onun da bi sınırı var..Adamlar gelecek bizden birine saldıracak taş atcak küfür yağdıracak..Biz de susacaz öyle bi dünya yok..İsteyen barbar der isteyen istedğini söyler ama ben böyleyim ve eminim yalnız değilim...
Etle Rakı Tatar'ın hakkı..
Yukarı
Kızılcıklı Liste gör
Yazar

GereK yok
Yer: C.C.C.P.
  Alıntı Kızılcıklı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 01:56
Alıntı yapılan ccigarr

işte zaten asıl sorunda burda baslıyor sony tv yi seviple calmak farklı sevdigin gönül verdigin takımı seyretmek farklı eger böyle parası olan kesim gelsin maddi durumu bozuk olan kesime serseri  denilirse hiç bir yol alamayız önce yönetimi ve kendimizi eleştirelim ondan sonra baskalarında suç arayalım tabikide beleşin savunulcak bir yanı yok ama 15 milyonda kusura bakmayınki bi lise ögrencisi için cok bide bunun yanında deplasman masrafı bindimi gençler Eskişehirspordan uzaklasıp tv basında istanbul takımı tutyorlar .Bide burdan körükörüne eleştirenlere sormazlarmı masabasında yazı yazmaktan baska ne yaptın diye.Hemen suclu yaftasını yapıstırmak işin kolayı tabi.
Yukarı
luxemburg Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

İsimsiz
  Alıntı luxemburg Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 03:02
Sanırım anlatmak istediğimi net anlatamadım.

Ben bedavaya giren arkadaşlara "evet girsinler" demiyorum, ama sadece suçlu olarak onların gösterilmesine de karşı çıkıyorum.
Özellikle bizans takımlarına bakabiliriz, Beşiktaş "halkın takımıyız" diye yazıyorlar pankartlarına... Halkın içindeki kaç kişi o fiyatlara kombine alabilir? Bu söz ettikleri yalnızca sözde midir? Tabi ki sözdedir.

Bütün tribünlerde yönetim artık "taraftar" istemiyor, "müşteri" istiyor. Eses'i yürekten destekleyen o "serseri" sözlerine maruz kalan gençlerin suçu nedir? Sevdiği takımına destek vermek istemesi midir?

Sizlerin onlara sunduğu alternatif sadece "radyodan dinle" midir? Bu şekilde o gençleri Esesten soğutmuş olmayacak mısınız? O gençler seneler sonra tribünlerin başına geçmeyecek mi? Bu mu tribün kültürünüz?

Bizler,  düzgün bir tribün yaratamamışsaktribün kültürümüzü aşılayamamışsak bunda suç o "serseri" diye nitelendirilen insanlarda mıdır?
Lütfen bu kadar yüzeysel bakmayın.

Suç, parası yetmeyen gençlerimizde midir, yoksa, bu stadlarda taraftarlık hakkını "paraya" bağlamış bu yönetimde midir?

Yapabildiğimiz en iyi şey, genç arkadaşlarımıza suçu atıp yolumuza devam etmek midir?

1 aylık maçlara gitmek için harcanan masrafları düşünebilirsiniz. Türkiye'deki normal bir ailenin geliri bellidir. Bu şartlarda her ailenin çocuğunun maç masraflarını karşılaması sizce çok mu kolay?

Diğer takımlar gibi mi olmasını istiyorsunuz Esesimizin?
Bizans takımları gibi, parası olan gelsin olmayan da TV'den izlesin, radyodan dinlesin demek benim yüreğimi daraltıyor arkadaşlar.

Eses'in maçlarına kimlerin geldiğini ( iyi günde-kötü günde, hatırlarsanız kötü günde VİPin gelmediğini ) az çok hepimiz biliyoruz. Kötü günde maç biletleri ucuzken stadı dolduran o gençler iyiydi de şimdi mi kötü oldular/olacaklar??

Dostlukla,
luxemburg

Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 03:30
Sevgili luxemburg;

Eskişehirspor gibi gelirleri kısıtlı olan, hatta hiç olmayan takımların tek gelir kaynağı tribün gelirleridir. Keşke takımın kendi kendini döndürecek maddi kaynakları olsa da biletler ucuza olsa. Kaldı ki elde edilen tribün gelirleri bile takımın kendini döndürmesine yeterli olmuyor. Tribün gelirleri toplam bütçede en fazla %25'lik bir kısma karşılık geliyordur. Hadi bilemedin %30 de. Hal böyle iken fiyatların daha düşük olması zor bence. Çünkü taraftar başarı istiyor. Başarı beklentisinden öte sadece bir takıma taraf olma isteği ile hareket edilse bütçene göre takım yaparsın, ucuza bilet satarsın, olduğun yeri de hiç umursamazsın. Ama takımın başarısız olduğu zamanlarda stada kaç kişinin geldiği herkesin malumu. Eskişehirspor'un her şartta gelecek taş çatlasın 3000 taraftarı var. Onun dışında herkes başarı olunca geliyor. Böyle de bir kaos söz konusu.

Biz de bu yollardan geçtik. Küçükken, gençken bizim de paramız yoktu. Biletler belki de şimdikinden daha da pahalı idi o günün şartlarında. 7-8 yaşına kadar çok yalvardık maça girmek için sıradakilere "Abi beni de soksana" diye. Hatta geceden stadın içine girip saklanmayı bile planladık mahalleden arkadaşlarla. Biraz daha büyüyünce sıradakilerle girme işleri yatmaya başladı. Ne yaptık? Gittik pazarda su sattık, maçtan önce su sattık, yaz tatillerinde çalıştık para biriktirdik, simitin yanında gazoz içmedik harçlıklarımızı biriktirdik. Şimdi bu forumda da sırf kombine alabilmek için çalışan kardeşlerimiz var, harçlıklarını biriktiren kardeşlerimiz var. Biletler pahalı, çocuklar giremiyor, böyle olmaz, kahrolsun yönetim demek işin kolay yolu. Zor olan bizim zamanında yaptığımız, şimdi bazı kardeşlerimizin yaptığı. İsteyen her öğrenci 3 aylık tatilde 180 YTL. kombine parası kazanabilecek bir iş rahatlıkla bulur ve çalışır. Yeter ki emeğiyle birşeyler yapmak istesin. İşin beleşine kaçana harçlığı haftalık 20 milyon olsa da al sana 20 milyona kombine desen yine almaz. Lütfen gençlerimizi emeksiz karşılık istemeye teşvik etmeyelim.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
luxemburg Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

İsimsiz
  Alıntı luxemburg Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 03/Ağu/2007 saat 04:28
Merhaba sevgili banner,

Öncelikle söylemeliyim ki, bu söylemleriniz bana bizans takımlarındaki amcaları anımsattı. Onlar da, 1 yıl çalışın seneye gelirsiniz ve daha nice planlar öne sürüyorlardı...

Bu söylediklerinizin bir çözüm olmadığını ve işin aslının da örtüldüğü görüşündeyim.

Taraftar elbette başarı isteyecektir, bunun yapılabilmesi için de elbette iyi transferlere ihtiyaç olacaktır  bunlarda hemfikiriz. Yalnız sonrasında bu söylediklerinizi  yapmanın, tek yegane yolu maç biletlerinin yüksek fiyattan satılması demek değildir.

Gelecek senelerde benzin istasyonu ile gelir olacak bu bir ilerlemedir. Fakat bunların dışında da yapılacak onlarca şey vardır kanaatimce.

Kombinelerden ve maç biletlerinden gelen para bellidir, bunu aşağıya çekmek demek  "takım başarısız olacak" hazeyanı değildir. Eskişehir'in gelir düzeyi ve maça gelen kişilerin gelir düzeyi bellidir. Bunların yanı sıra Eses'e yardım yapabilecek şirketler çok olmasına rağmen bunları ikna edememekte bizlerin suçu olmasa gerek.

Bir de belirtmek isterim ki, ben herkes bedave girsin demiyorum... Ben sadece, kombinelerin ve biletlerin daha aşağıya çekilmesi gerektiğini söylüyorum.

Belediyenin yardımı kısması, bir sürü şehirde fabrika olmasına rağmen onların yardımlarının çok az olması taraftarların suçu olmamalıdır. Asıl suçlu olan, iyi günde Eses'e reklam veripte gerçekte bizansın takımlarına para yağdıranlardır.

Ayrıca, Süper Lige çıkınca sadece parası olanların giripte müşteri olmalarındansa , isyankar Esesimin 2.Lig de olmasını ama halkıyla birlikte olmasını tercih ederim. Bizim tarihimize yakışan kaçıncı ligte olduğumuz değil, tribün kültürümüzün ne derece olduğu, halkın da içinde olup olmadığıdır. Zaten bu şartlarda "gerçek" sevenle sevmeyen birbirinden ayrılır...

Yani Tahir'i Zühre sevmeseydi artık

yahut hiç sevmeseydi

Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden?

Tahir olmak da ayıp değil Zühre olmak da
hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.

Nazım Hikmet

Bu arada; emeksiz karşılığa özendirmekten öte, mücadele ettiğim şey emek gücünün karşılığını alamamaktır.

Dostlukla,
luxemburg

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 34567 64>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır