eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Güzel Türkçemizi güzel kullanalım.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 20>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
Online Durum: Offline
  Alıntı bozüyük26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 23:13

Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
Yer: Turkey
  Alıntı hamdiozen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 23:23
cevap yazan tüm arkadaşlara,

Duvar kendisine çakılmak üzere olan çivinin ucunu nasıl hissederse,o da şakağında öyle hissetti. Dolayısıyla hissetmedi.
Franz Kafka
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
  Alıntı bozüyük26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 23:32
Alıntı yapılan hamdiozen

Duvar kendisine çakılmak üzere olan çivinin ucunu nasıl hissederse,o da şakağında öyle hissetti. Dolayısıyla hissetmedi.
Franz Kafka

Abicim böyle işlere gerek yok.Yaptığın bir hata varsa dur arkasında.Bende yanlış yazmışım özür dilerim de geç.Özlü sözlerle laf koymalar falan mantıksız oluyor hani.Ortada apaçık bir Türkçe yazım hatası var , bizler bunu belirttik ne var bunda büyütecek anlamıyorum.Her neyse.Saygılar.
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
  Alıntı hüsnü Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 23:35
Alıntı yapılan hamdiozen

Yanıtlamayanlar da dahilmi ?
# Direnmüdavim....

Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
  Alıntı hamdiozen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 23:40
hüsnü abi seni hakikattten seviyorum.:)
benim lafım anlamayana.Yazım yanlışına döndü konu biz argoyu kaldıralım derken.Yazım yanlışı elbet olacak diyoruz,yapıyoruz diyoruz.Gene bir taraftan kaşıyorlar lafı.Bak hala nerelerdeler demek ki civi girmemiş hala.
selametle abicim.
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
mayq Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

MST
  Alıntı mayq Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 23:43
   Forum başlığı ve içeriği güzel, ancak fazlada abartmamak lazım.
Tadında bırakmalı...
KIRMIZI ŞİMŞEKLER
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
  Alıntı Sephodyrm Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 23:51
Hamdi Amca;

Birkaç uyarı yazınızda mizahi bir şekilde,içinde Türk alfabesi'nin bulunduğu bir siteyi göstermişsiniz.Oysa karşınızdakinin Türk alfabesini bildiğini biliyordunuz.Bende aynı şeyi mizahi bir şekilde size söylemek istemiştim.Ama herhalde hep olumlu eleştri istiyorsunuz.

Benim zihniyetimden bahsetmişsiniz.Belkide sizin kadar W,X,Q gibi harflerden Türkçe içinde nefret ediyorum.Bu harfleri Türkçe içinde kullandığı için birçok arkadaşımı uyardım.Uyarmaya da devam ediyorum.Sizinde uyarmanıza saygı duyuyorum ama bunun yerinin bu başlık değil özel mesajlar olduğunu düşünüyorum.Oysa siz TRAFİK POLİSİ gibi yapıyorsunuz bunu.Yazınızdaki hataları belirtme sebebim de bu konuda bu şekilde çalışan birinin bu hataları yapmama zorunda olduğunu düşünmemdir.Yoksa benim yazılarımı incelerseniz o şekilde hataları bulabilirsiniz.Ama "evet"e "ewt" dediğimi bulamazsınız.

Söylediklerimin hala arkasındayım.W,X,Q gibi harfleri kullananlar uyarılmalı ama burada değil özel mesaj yoluyla.Burada da trafik cezalarını değil makale,deneme vb. yazılar görmek istiyorum.StS abime de teşekkür ediyorum eleştrimi hakaret gibi değil eleştri gibi anladığı için.İnşallah bende bulduğum,gördüğüm makaleleri burada sizinle paylaşacağım.Esen kalın...
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
StS Liste gör
Usta Yazar

Ümit
Yer: Eskişehir
  Alıntı StS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2008 saat 00:45
Alıntı yapılan korfezli4126

nıye saha kapama gelıyo olaylar stadda olmadıkı:)

Körfezli kardeşim Kocaeli'de noktalı harf kalmadı mı?
Belki Bir Gün!
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
  Alıntı darknESS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2008 saat 02:13
Alıntı yapılan hamdiozen

Lütfen;
Dünyada 80 ülkede;Afrika'nın en geri kalmış,SSCP yıkıldıktan sonra Orta asyada iç savaşlarla uğraşan ülkelere git,Türk okulu aç,öğrencine Atatürk'ü  ve istikla marşını ve dahi Türkçe'yi öğret.Bunu devletin hiç bir kurumundan destek alarak değilde sadece insanlardan toplanan paralarla yap.Oralara  '' köy enstitüleri'' ruhuyla,analarını babalarını memleketini terk ederek  sırf ''ihtiyaçları var'' diyerek yetişmiş insanlar gitsinler.Niye?.Reklam için.Bu reklam ne kadar kolaymış böyle.
  Buyrun size Ecevit'in okullar hakkındaki görüşü;
 ''Okullara büyük önem veriyorum. 15 yıldır bu insanların dışarıda yaptığı eğitim faaliyetlerini izliyorum. Gördüklerimden büyük mutluluk duydum. Çünkü bu insanlar hangi ülkede olursa olsun çağdaş eğitim yapıyorlar. Bütün öğrencilerine Türkçe öğretiyorlar. Bu çok büyük bir hizmettir. Önce ulusal bir hizmet, sonra insani bir hizmettir''
Kim olursa olsun.Bu kadar kolay karalamayın insanları.
  o zaman bana şunu da açıklarmısınız. neden bu okullar faaliyet göstermek istedikleri bazı ülkelerden dışlandı yada tehlikeli olarak yorumlandı. konuyla çok alakası yok tartıştığımız şeyin olurda birgün uygun bir başlık açılırsa konu hakkında size daha detaylı bilgiler verebilirm.
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
Yer: Kocaeli
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/Ağu/2008 saat 14:29
Alıntı yapılan hamdiozen

hüsnü abi seni hakikattten seviyorum.:)
benim lafım anlamayana.Yazım yanlışına döndü konu biz argoyu kaldıralım derken.Yazım yanlışı elbet olacak diyoruz,yapıyoruz diyoruz.Gene bir taraftan kaşıyorlar lafı.Bak hala nerelerdeler demek ki civi girmemiş hala.
selametle abicim.

Sn.Hamdi Özen siz hep böyle bir üslupla mı yazarsanız?(Çivi girmedi kusura bakmayın,yağlamayı unutmuşuzWink)Ayrıca yazdıklarınız o kadar alakasız ki ne yazacağıma karar veremedim.

Sizin bu yazınızı görünce Sn.StS'ye saygım daha da arttı.Bir onun yazdıklarına bakın,bir de sizin dolu gözüken mükemel bir üsluba sahip!, eleştiriye kapalı yazılarınıza....Özellikle Sephodrym'e karşı sert bir tavır sergilediniz.

Hadi dilbilgisi hatalarını geçtim,üslubunuz hiç hoş değil.Sevgili Ümit Abi bize düşüncelerini düzgün bir şekilde söyledi ve görüş birliğine vardık.Eğer eleştiriye açık değilseniz bu başlıkta yazmanın da bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.

Saygılar
ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 56789 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır