eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Güzel Türkçemizi güzel kullanalım.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 20>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
StS Liste gör
Usta Yazar

Ümit
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı StS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 19:13
     Sephodyrm ve Panzerfaust26 konu ile ilgili eleştirileriniz için teşekkür ederiz. Biz burdan yanlış yazıları uyarmaya devam edeceğiz. Çünkü bu sayede V harfi yerine W harfi kullanımı nerdeyse sıfıra yaklaştı. Üyeleri rencide etmiyoruz sadece uyarılarda bulunuyoruz. Eğer rencide olarak algılayan varsa bunu bildirir bize. Eğer Türkçeyi katledenler renci de oluyorsa bile dilimiz rencide olacağına onlar rencide olsunlar bence daha iyi.
    Sephodyrm ve Panzerfaust26 makalelerden bahsetmişsiniz bunlardan birer örnek koysanızda biz de faydalansak. Sonuçda siz de bu konunun ve sitenin sahibi sayılırsınız.
Belki Bir Gün!
Yukarı
Panzerfaust26 Liste gör
Usta Yazar

Umut Tukuş
Yer: Kocaeli
  Alıntı Panzerfaust26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 19:20

Tabi ki...İşte benim en sevdiğim yazılardan biridir,Türkoloji'yle ilgili olarak...Hazır bilgisayarda varken paylaşmak en iyisi.Buyrun; 

Dilimiz, konuşma dilimizden çok yazı dilimiz, yıllardan beri, yüzyılı aşkın bir sürevden (zamandan) beri durmadan değişiyor. Değişmesini bir dileyen oldu bir buyuran oldu diye değil, değişmesi gerektiği için, değiştirmek zorunda olduğumuzdan, içimizden duyduğumuz için değişiyor. Elimizdeki dille, dünden kalan dille, istediğimizi söyleyemediğimiz, istediğimiz gibi söyleyemediğimiz için değişiyor.

Bu değişme, bir bakıyorsunuz hızlanıyor, çok kimseleri şaşırtacak, başlarını döndürecek kadar hızlanıyor; bir bakıyorsunuz ağırlaşıyor, artık duracak sanıyorsunuz. Ama durmuyor. Durdurmak kimsenin elinde değil; durdurabilsek, çoktan durduracaktık. Yazarlarımızın bir bölüğü ta başlangıçtan beri, bu değişmeye sinirleniyor, bu değişmeyi istemiyor. Kimi öfkelenip bağırıyor. Sonra öfkeleneni de, eğlenip alay edeni de değişmeye uyuyor, dilini değiştiriyor; bir gün önce istemediği yeni dille yazıyor. Türkçede, yazı dilimizden Arap dilinin, Fars dilinin kurallarına göre kurulmuş isim, niteç (sıfat) öbeklerinin nasıl kaldırıldığını bir düşünün. Yazarlarımız, en ünlü yazarlarımız, karşı koymak için neler yapmadılar! "Tamlamalar kalkarsa Türkçe yazı yazılamaz... Dilimiz çirkinleşir..." dediler: Genç Kalemciler'e ters baktılar, saldırdılar. Genç Kalemciler yenildi, bozuldu, ezildi sandık. Bir de baktık ki onların dediği oluvermiş, tamlamalar ortadan kalkıvermiş. Dilimize bir güzellik verdikleri söylenen o tamlamalar bize bir çirkin görünüverdi! O sözcükleri atacak olursak birbirimizle anlaşamayacakmışız; yeni sözcükler (türetme değil) “uydurma” imiş, kimse bilmiyormuş. Doğrusu, biz eski sözcükleri bilmiyoruz da asıl yeni sözcükleri biliyor, asıl onları anlıyoruz. Bunu görmek istemiyorlar.

Yazarlarımızın bir bölüğünün yeni dile karşı koymaya kalkmalarının dil için de, o yazarlar için de büyük kötülükleri oluyor. Dil için de kötülüğü oluyor, çünkü yeni dil, yazarların, yani kendisini asıl kullanacak kimselerin payı olmadan kuruluyor; bu yüzden birtakım zevksizliklerin önüne geçilemiyor. Yazarlarımız için kötü oluyor, çünkü yarın onlar küçük düşecekler. Bu dili ister istemez kullanacaklar, daha doğrusu isteyerek, öteden beri istediklerini sanarak kullanacaklar. Bunun böyle olacağına hiç kuşkumuz yok. Çünkü bu iş şunun bunun istemesiyle, buyurmasıyla olmuyor; bu iş yüz yıldan beri bütün ulusun buyurmasıyla oluyor. Türk ulusu yeni bir dil arıyor, istediğini istediği gibi söyleyecek, beyin dili olabilecek bir dil arıyor. Kimi yazarların buna karşı koymaları değil, bunu anlayıp o dilin kurulmasına çalışmaları gerekir.

Nurullah ATAÇ

ESES'i ticari rant olarak görenlere karşı yüksek taraftarlık bilinci!
Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
Yer: Turkey
  Alıntı hamdiozen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 21:56
Alıntı yapılan Sephodyrm

Alıntı yapılan hamdiozen

Ümit arkadaşımıza (StS) desteğe devam arkadaşlar.Bu onun değil memleketimizin meselesidir.

Bu forum chat kanalı değil.Yazım yanlışı olabilir amenna ama düşük ağızın yazısı buraya yazılmamalı.
Bu siteye girildiği an,herkes nerede olduğunu ve hangi lafı telaffuz edeceğini 1 kere daha düşünmeli,düşünmüyorsa DÜŞÜNDÜRÜLMELİ.
İnsan yazdığını bir kez daha okumalı ama agzıyla değil beyniyle.
Türkçe olimpiyatlarının yapıldığı,binlerce yabancı insanın bazen bizden bile güzel türkçe kullandığını hatırlamanız dileği ile.

1-Türkçe'de kullanabileceğiniz bir "Ö" harfi bulunmaktadır.
2-Chat Türkçe'de olmayan bir kelimedir.Türkçe anlamı "SOHBET"tir.
3-Türkçe'de kullanabileceğiniz bir 'Ğ' harfi vardır.
4-"Türkçe" bir özel isimdir.Özel isimlerin baş harfleri büyük harfle başlar.

Türkçe'nin güzel kullanılması ile ilgili hassasiyetiniz
takdir edilmesi gereken birşey ama bunu burada trafik
polisi gibi yapıyorsunuz.Yazım yanlışı yapanları özel mesaj
atarak bilgilendirebilirsiniz.Ayrıca eğer böyle bir iş için adım attı
iseniz yazınızı bir defa değil on defa okumalısınız.Hem gözünüzle ,
hem beyninizle.Artık bu konuda kesilen cezaları değil;güzel dilim ve
korunması ile ilgili makale görmek istiyorum.Bu olmadığı sürece,sitemizin
anasayfasında boşu boşuna yer kaplayıp güncel bir diğer konuyu görmemize
engel oluyor.Bende sizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.Esen kalın...

Evet Mehmet yağcı.Bu yazın beni çok derinlere sürükledi.Ve anladımki senin gibi zihhniyetteki insanlar oldukca bu konu başlığının ne kadar gereksiz olduğuna kanaat getirdim.

Hani hatırlarmısın bir baba vardı.Vali olan oğluna babası ne demişti ''ben sana vali olamazsın demedim ki ADAM olamazsın dedim''.Ne demişti baba aslında burada;  ''sen işin aslını anlamamışsın oğlum adamlık mevkiyle olmaz'
  İmdi;babasının söylediklerinin anafikrini anlamayan vali ile bu konunun özünü anlamayan SEN in ne  farkınız var.Biri makamından biri klavyeden postasını atıyor fark bu.
Benim yazımı okumadan sırf namım yürüsün diye işkembeden sallamak en kolayı tabi.
   1. Türkçe'de kullanabileceğiniz bir "Ö" harfi bulunmaktadır.
   Yapma ya.Forumdaki ismim ‘’hamdiozen’’ senin ismin ‘’sephodyrm’’.Ben mecburen internet gereği ‘’ö’’ harfini alamadım.Zorunluluktan yani.
hamdiozen@mynet.com
hamdiozen@hotmail.com
hamdiozen73@gmail.com
gibi.
Boşver şimdi türkçeyi kendi ismimi kullanmışım forumda.Ya sen.
    2. Chat Türkçe'de olmayan bir kelimedir.Türkçe anlamı "SOHBET"tir
Sen sandalyeye ‘’oturgaç’’mı diyorsun.Kardeşine ‘’karındaş’’.Bu buradaki chat’i düzeltmekle olmuyor.Biz burada bir yazının türkçe olup olmadığını,Türkçe'ye uyumlu olup olmadığını tartışmıyoruz.Yoksa en harbi Türkçe'yi Azerbeycan'lılar konuşuyor.Yok ben illaki Türkçe konuşayım diyorsanız ''hiçbirşey'' diyemezsiniz mesela
hiç:farsca
şey:arapçadır..Ne yapalım şimdi
zappin:Geçgeç
Buyrun size öz Türkçe.
Biz;
''8. haftaya kdr 7 maç var''
''arkadaslar pankartı hıc bıyerde goremedım ne futbolcular cıkardı nede asılı bı durumda goremedım bende sevınmıstım... acaba benmı gormedım dıe hem kapalıya gırıp baktım hemde acıga ama yoktu hıcbıyerde üsüldümmm bu durumaaa''
bu yazıları tartışıyoruz.Tekrar söyleyeyim.Türkçe olup olmadığını değil.Bu artık en üst aşamadır.TDK bile işin içinden çıkamadı ama maşşalah senin yanında TDK anca çöpçülük yapar.
    3. Türkçe'de kullanabileceğiniz bir 'Ğ' harfi vardır
    Bak bunda haklısın.Evet ''ğ'' harf var Türkçe'de.Biz tüm paragraftaki bir tane   ı,ğ,i,ü   harflerini buraya yazmadık.Bu hatayı en baba Türkçe hocasıda yapar.Bu yazım yanlışı kitaplarda bile vardır.(Hiç kitap okumadıysan bunu görmemen dogal).Biz o okumayıp alıntı yaptığın yazıda ne demişiz;
 ''Bu forum chat kanalı değil.Yazım yanlışı olabilir amenna ama düşük ağızın yazısı buraya yazılmamalı.''
demişiz.Yani biz;
  ''burda hıc ortamı germenın mantıgı yok
burda ınsanlar emek sarfedıp kendılerınden odun verıp eskısehırsporumuz ıcın bır calısma yapmıstır nıye yenı bır grup ısmı aranıyor anlamıs dıılım?''
  ''ayrıcada arkadaslar sarf etmıs  her sey eskısehırspor ıcın dıye ıste bıze bunun en canlı ornegı artık bıseylerı desmeyı bırakıpta bu guzel havanın keyfıne bakalım’’
  ''bende pendikten gelicem bkş ile ama dönüsü nasıl olcak pendike bilmyiorum walla:S''
bunlara karşıyız.İşin özü bu.

4. "Türkçe" bir özel isimdir.Özel isimlerin baş harfleri büyük harfle başlar
Bak buna birşey diyemeyeceğim.Yaşşa mehmet.O kadar yazının içinde şu cümlen fare tuttu.
İmdi;Ben yukarıdaki ’’ğ’’ harfini yazmadığım için ve kendi ismimde ZORUNLULUKTANda olsa ‘’ö’’ harfi kullanmadığım için hem beyinsiz hemde gözsüzüm.Esen kalıyorum.

Ha unutmadan;
  ''güzel dilim ve korunması ile ilgili makale görmek istiyorum’’
olmayacak
  ''güzel dilimin korunması ile ilgili makale görmek istiyoruz’’
olmalı
Evet gözümüzle ve beynimizle okumak herhalde bu olsa gerek.
Esen kalın....
YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
  Alıntı hamdiozen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 22:15
Alıntı yapılan darknESS

Alıntı yapılan hamdiozen

Ümit arkadaşımıza (StS) desteğe devam arkadaşlar.Bu onun değil memleketimizin meselesidir.

Bu forum chat kanalı değil.Yazım yanlışı olabilir amenna ama düşük ağızın yazısı buraya yazılmamalı.
Bu siteye girildiği an,herkes nerede olduğunu ve hangi lafı telaffuz edeceğini 1 kere daha düşünmeli,düşünmüyorsa DÜŞÜNDÜRÜLMELİ.
Türkçe olimpiyatlarının yapıldığı,binlerce yabancı insanın bazen bizden bile güzel türkçe kullandığını hatırlamanız dileği ile.

hocam kusura bakmayın ama örnek olmaya çalıştığınız şu yazıda bazı açıklar vermişsiniz. yukarda bazı hatalarınız verilmiş ki ben bunların peşinde değilim. Türkçe olimpiyatları demişsiniz. ne yazıkki güzel dilimiz adına düzenlenen olimpiyatlar belli bir cemaatçi kesmin kendi reklamını yapma çabasına dönüşmüştür o yüzden bunu örnek vermesek iyi olur...

Lütfen;
Dünyada 80 ülkede;Afrika'nın en geri kalmış,SSCP yıkıldıktan sonra Orta asyada iç savaşlarla uğraşan ülkelere git,Türk okulu aç,öğrencine Atatürk'ü  ve istikla marşını ve dahi Türkçe'yi öğret.Bunu devletin hiç bir kurumundan destek alarak değilde sadece insanlardan toplanan paralarla yap.Oralara  '' köy enstitüleri'' ruhuyla,analarını babalarını memleketini terk ederek  sırf ''ihtiyaçları var'' diyerek yetişmiş insanlar gitsinler.Niye?.Reklam için.Bu reklam ne kadar kolaymış böyle.
  Buyrun size Ecevit'in okullar hakkındaki görüşü;
 ''Okullara büyük önem veriyorum. 15 yıldır bu insanların dışarıda yaptığı eğitim faaliyetlerini izliyorum. Gördüklerimden büyük mutluluk duydum. Çünkü bu insanlar hangi ülkede olursa olsun çağdaş eğitim yapıyorlar. Bütün öğrencilerine Türkçe öğretiyorlar. Bu çok büyük bir hizmettir. Önce ulusal bir hizmet, sonra insani bir hizmettir''
Kim olursa olsun.Bu kadar kolay karalamayın insanları.
Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
  Alıntı hamdiozen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 22:22
Bu konu başlığına vakıf bir insan olmadığım için
insanları trafik polisi gibi yönlendirdiğim ve deşifre ettiğim için
''w'' yazan insana ''v'' harfini uyarıp halt ettiğim için
forum ismimi ''hamdiozen'' alıp ''ö'' harfini bu lanet internete tanıtamadığım için
özür diliyorum.
380 YTL ye kombineyi alıp nasıl enayi oldumsa burayada yazarak HALT ettiğimi duyururum

Yukarı
omer26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ömer Ünal
  Alıntı omer26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 22:25
Hamdi Bey,

"dahi" anlamındaki "de" ve bağlaç olan "ki" ayrı yazılır. Bu sayfada okuduğum yazılarınızda ne yazık ki buna dikkat etmediğinizi gördüm.

Saygılarımla..
BKŞ/üniESES Yıldız Teknik Üniversitesi
http://esesim.blogspot.com/
Yukarı
StS Liste gör
Usta Yazar

Ümit
  Alıntı StS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 22:35
Alıntı yapılan omer26

Hamdi Bey,

"dahi" anlamındaki "de" ve bağlaç olan "ki" ayrı yazılır. Bu sayfada okuduğum yazılarınızda ne yazık ki buna dikkat etmediğinizi gördüm.

Saygılarımla..

Arkadaşlar biz burda Türkçeyi Edebiyat sınavında kompozisyon yazar gibi yazın istemiyoruz. O kadar küçük hatalar olacak. Uyarabilirsiniz ama böyle küçük hataları özel mesaj ile uyarın. Baştan beri anlatmaya çalışıyoruz bu konu:

evet yerine--- ewet
   bizim site yerine--- bızım sıte
   gelmeyeceğim yerine--- gelmicem
   biz yapamayız yerine--- bis yapamayıs
   bende aldım kombinemi yerine--- bnde aldm kobnemi

Gibi Türkçeyi katleden yazı yazanları uyarmak için açılmış bir konudur. Yoksa dediğim gibi burda dört dörtlük Türkçe isteyen yok sizden.
Belki Bir Gün!
Yukarı
StS Liste gör
Usta Yazar

Ümit
  Alıntı StS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 22:46
Alıntı yapılan süperligeS

Bende bu başlığı çok seviyor ve önemli buluyorum. Burada bende sıklıkla yapılan hataları yazmak istedim. YaNLız değil, YaLNız... YaLNış değil YaNLış... HerkeZ değil HerkeS... Saygılarımla. 

Türkçe kullanımında sıklıkla yapılan hataları arkadaşımızın da yaptığı gibi genel bir yazıyla da dile getirebiliriniz. Bence çok güzel bir yazı olmuş. Bu kelimeler de gerçekten çok hata yapılıyor.
Belki Bir Gün!
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
  Alıntı bozüyük26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 23:08
Alıntı yapılan hamdiozen

Alıntı yapılan Sephodyrm

Alıntı yapılan hamdiozen

1-Türkçe'de kullanabileceğiniz bir "Ö" harfi bulunmaktadır.
2-Chat Türkçe'de olmayan bir kelimedir.Türkçe anlamı "SOHBET"tir.
3-Türkçe'de kullanabileceğiniz bir 'Ğ' harfi vardır.
4-"Türkçe" bir özel isimdir.Özel isimlerin baş harfleri büyük harfle başlar.

Türkçe'nin güzel kullanılması ile ilgili hassasiyetiniz
takdir edilmesi gereken birşey ama bunu burada trafik
polisi gibi yapıyorsunuz.Yazım yanlışı yapanları özel mesaj
atarak bilgilendirebilirsiniz.Ayrıca eğer böyle bir iş için adım attı
iseniz yazınızı bir defa değil on defa okumalısınız.Hem gözünüzle ,
hem beyninizle.Artık bu konuda kesilen cezaları değil;güzel dilim ve
korunması ile ilgili makale görmek istiyorum.Bu olmadığı sürece,sitemizin
anasayfasında boşu boşuna yer kaplayıp güncel bir diğer konuyu görmemize
engel oluyor.Bende sizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.Esen kalın...

Evet Mehmet yağcı.Bu yazın beni çok derinlere sürükledi.Ve anladımki senin gibi zihhniyetteki insanlar oldukca bu konu başlığının ne kadar gereksiz olduğuna kanaat getirdim.

Hani hatırlarmısın bir baba vardı.Vali olan oğluna babası ne demişti ''ben sana vali olamazsın demedim ki ADAM olamazsın dedim''.Ne demişti baba aslında burada;  ''sen işin aslını anlamamışsın oğlum adamlık mevkiyle olmaz'
  İmdi;babasının söylediklerinin anafikrini anlamayan vali ile bu konunun özünü anlamayan SEN in ne  farkınız var.Biri makamından biri klavyeden postasını atıyor fark bu.
Benim yazımı okumadan sırf namım yürüsün diye işkembeden sallamak en kolayı tabi.
   1. Türkçe'de kullanabileceğiniz bir "Ö" harfi bulunmaktadır.
   Yapma ya.Forumdaki ismim ‘’hamdiozen’’ senin ismin ‘’sephodyrm’’.Ben mecburen internet gereği ‘’ö’’ harfini alamadım.Zorunluluktan yani.
hamdiozen@mynet.com
hamdiozen@hotmail.com
hamdiozen73@gmail.com
gibi.
Boşver şimdi türkçeyi kendi ismimi kullanmışım forumda.Ya sen.
    2. Chat Türkçe'de olmayan bir kelimedir.Türkçe anlamı "SOHBET"tir
Sen sandalyeye ‘’oturgaç’’mı diyorsun.Kardeşine ‘’karındaş’’.Bu buradaki chat’i düzeltmekle olmuyor.Biz burada bir yazının türkçe olup olmadığını,Türkçe'ye uyumlu olup olmadığını tartışmıyoruz.Yoksa en harbi Türkçe'yi Azerbeycan'lılar konuşuyor.Yok ben illaki Türkçe konuşayım diyorsanız ''hiçbirşey'' diyemezsiniz mesela
hiç:farsca
şey:arapçadır..Ne yapalım şimdi
zappin:Geçgeç
Buyrun size öz Türkçe.

Biz;
''8. haftaya kdr 7 maç var''
''arkadaslar pankartı hıc bıyerde goremedım ne futbolcular cıkardı nede asılı bı durumda goremedım bende sevınmıstım... acaba benmı gormedım dıe hem kapalıya gırıp baktım hemde acıga ama yoktu hıcbıyerde üsüldümmm bu durumaaa''
bu yazıları tartışıyoruz.Tekrar söyleyeyim.Türkçe olup olmadığını değil.Bu artık en üst aşamadır.TDK bile işin içinden çıkamadı ama maşşalah senin yanında TDK anca çöpçülük yapar.
    3. Türkçe'de kullanabileceğiniz bir 'Ğ' harfi vardır
    Bak bunda haklısın.Evet ''ğ'' harf var Türkçe'de.Biz tüm paragraftaki bir tane   ı,ğ,i,ü   harflerini buraya yazmadık.Bu hatayı en baba Türkçe hocasıda yapar.Bu yazım yanlışı kitaplarda bile vardır.(Hiç kitap okumadıysan bunu görmemen dogal).Biz o okumayıp alıntı yaptığın yazıda ne demişiz;
 ''Bu forum chat kanalı değil.Yazım yanlışı olabilir amenna ama düşük ağızın yazısı buraya yazılmamalı.''
demişiz.Yani biz;
  ''burda hıc ortamı germenın mantıgı yok
burda ınsanlar emek sarfedıp kendılerınden odun verıp eskısehırsporumuz ıcın bır calısma yapmıstır nıye yenı bır grup ısmı aranıyor anlamıs dıılım?''
  ''ayrıcada arkadaslar sarf etmıs  her sey eskısehırspor ıcın dıye ıste bıze bunun en canlı ornegı artık bıseylerı desmeyı bırakıpta bu guzel havanın keyfıne bakalım’’
  ''bende pendikten gelicem bkş ile ama dönüsü nasıl olcak pendike bilmyiorum walla:S''
bunlara karşıyız.İşin özü bu.

4. "Türkçe" bir özel isimdir.Özel isimlerin baş harfleri büyük harfle başlar
Bak buna birşey diyemeyeceğim.Yaşşa mehmet.O kadar yazının içinde şu cümlen fare tuttu.
İmdi;Ben yukarıdaki ’’ğ’’ harfini yazmadığım için ve kendi ismimde ZORUNLULUKTANda olsa ‘’ö’’ harfi kullanmadığım için hem beyinsiz hemde gözsüzüm.Esen kalıyorum.

Ha unutmadan;
  ''güzel dilim ve korunması ile ilgili makale görmek istiyorum’’
olmayacak
  ''güzel dilimin korunması ile ilgili makale görmek istiyoruz’’
olmalı
Evet gözümüzle ve beynimizle okumak herhalde bu olsa gerek.
Esen kalın....

Yanlız bahsettiğiniz kelimeler Türkçe'nin içine girmiş kelimeler.Yani dilimizde yer edinmiş sözcükler.Ama chat kelimesi tamami ile Türkçe dışı , yabancı bir kelimedir.Sapla samanı karıştırmamak lazım.
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
  Alıntı bozüyük26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/Ağu/2008 saat 23:08
Müsade ederseniz , konuyla ilgili bir kaç resim paylaşmak istiyorum.

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 45678 20>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır