eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Yeni formalarımız (Nike)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2829303132 90>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
serdargül Liste gör
Usta Yazar

serdar
Online Durum: Offline
  Alıntı serdargül Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 01:43
ARTIK YAPACAK BİŞEY YOK SENEYE TARAFTARLARIN SEÇTİĞİ FORMALARI YAPTIRMAK İÇİN YÖNETİMİ ZORLAMALIYIZ YOKSA DAHA DA KÖTÜLERİYLE KARŞI KARŞIYA KALBİLİRİZ
Yukarı
sertac_eses Liste gör
Yazar

Sertaç
Yer: Karşıyaka
  Alıntı sertac_eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 01:44
Ben formaları çok beğendim yönetimi tebrik ederim.
Her zaman her yerde en büyük ES-ES
Yukarı
omer-es-26 Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı omer-es-26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 01:48
Alıntı yapılan serdargül

ARTIK YAPACAK BİŞEY YOK SENEYE TARAFTARLARIN SEÇTİĞİ FORMALARI YAPTIRMAK İÇİN YÖNETİMİ ZORLAMALIYIZ YOKSA DAHA DA KÖTÜLERİYLE KARŞI KARŞIYA KALBİLİRİZ
Forumda yazıların tamamının büyük harf ile yazılması yasak.Lütfen forum kurallarına uyalım.
Ayrıca yazınızada katılıyorum.
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"
Yukarı
estuna Liste gör
Usta Yazar

ARMADA
Yer: ESKİLER BİLİR
  Alıntı estuna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 01:50
Alıntı yapılan ankeses

Çok fazla kafa yormaya gerek yok,
Forma siparişi şu şekilde verilmiştir herhalde,
Ana renkler siyah-kırmızı,
Bir adet çubuklu, bir adet parçalı, bir adet düz (kırmızı), bir de beyaz forma lazım bize!
Gönderilen katalogdan seçim yapılır, üzerine sponsor reklamlarını da eklediğinde al sana forma. 

Eğer önceki sayfalardaki özel dizaynlar gibi bir şey hedefleniyorsa herhalde bu işin profesyonellerine tasarım yaptırıp içlerinden seçim yapılması gerekir. Ücretsiz bir tasarım varsa değerlendirilir ama bizim ki gibi forma satışı kısıtlı olan bir kulüp için forma tasarımına da para vermek çok mantıklı olmayabilir.

Bunun yerine, üretici firma ile (yada mümkünse başka firmalar ile) şekli aynı ancak kalitesi düşük, anadolu ahalisinin alım gücüne uygun bir fiyatla satılacak taraftar formaları üretilmesi için görüşülmeli bence. Belki ETİ de bu sayede daha fazla reklam şansı bulacağı için forma tasarımı konusuna ilgi gösterebilir.

Bizim ülkenin gelir düzeyi formaya 80-90 YTL verecek seviyede değil. Barcelonanın formasının (çocuklar için olanı) 15 euroya satıldığını ben gördüm. Aynı dükkanda 25-50 euraya satılan formalar da vardı, daha fazlaya satılanlar da. Dış görüntüler aynı, forma kalitesi farklıydı. Sonuçta 10 YTL fiyata satılan sıfır kalite formalar çok daha fazla satıyor. Çaresizlikle renk aşkının birleşiminden bu formaları üretip satanlar faydalanıyor, kulübe hiç birşey kalmıyor. 

abicim yazının baş kısmını kastederek yazıyorum ve herkeze soruyorum. bir adet cubuklu forma bir adet parçalı forma bir adet düz kırmızı bir adet DÜZ BEYAZ. beyaz forma niçin allah aşıkına biri cıksın yazsın armamızda beyaz varmı. niye sarı forma düşünülmüyor armamızın %70 sarı. niye kullanılmadığını bilen veya niye kullanmamamız gerektiğini bilen veya mantıklı bir açıklası olan yazsın. BEYAZDA NEYMİŞ.

NEFER // SANA UZANAN KİRLİ ELLERİ SİLERİZ YER YÜZÜNDEN...            
Yukarı
estuna Liste gör
Usta Yazar

ARMADA
Yer: ESKİLER BİLİR
  Alıntı estuna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 01:53
şunuda ayrıca bir kez daha yazıyorum formada kullanılan kumaşta tasarımda cok ucuz pazar malından farksız. bula bula es esime bunu layık gördünüz. yazık. geçiştirilmiş bir ürün 
NEFER // SANA UZANAN KİRLİ ELLERİ SİLERİZ YER YÜZÜNDEN...            
Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
  Alıntı kraleses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 02:06
Valla takımın 2.yarı giydiği beyaz formalar rezaletti.Altlarındada siyah şort vardı yanılmıyorsam.Ne oluyor dedik birden bire ama yeni formalarımızdanmış buda meğer !!!
Neden adam gibi siyah-kırmızı formalar düşünülmüyor anlamıyorum...
Yukarı
RossoNero Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
  Alıntı RossoNero Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 02:36
Alıntı yapılan scorpio

Arkadaşlar,
Evet çok daha güzel tasarımlar olabilir. Benim de hayalimde çok daha fiyakalı formalar var. Ama bu işler dışarıdan gözüktüğü gibi değil. Forma seçiminde pek çok kriter var.
Türkiye'de -bilindik markaları giyen- GS, BJK, FB ve TS dışındaki hiçbir takımda sponsorluk anlaşması yok. (Bu sene Denizli yerli üreticilerden Lescon ile anlaşma yaptı, biz de bunun benzerini Rangers ile yapmış ama sezon ortasında Kappa'ya dönmüştük) Sponsorluk anlaşması olmaması demek sizin bu üreticilerden satınalma yapmanız demek.
Eğer bir GS, BJK, veya FB kadar forma satmayı garanti edemiyorsanız özel tasarım şansınız yok.
Bu sene klubümüz de belirli üreticiler ile görüştü ve fiyat-kalite karşılaştırması açısından uygun olan NIKE ile anlaştı. Yapılan toplu satınalmada maç formaları (yanılmıyorsam 34 takım) , eşofman, antrenman malzemeleri toplu olarak alındı. Bildiğim kadarı ile PAF ve genç takım da malzemeleri de bu pakete dahil. Ayrıca 1000 adet forma da taraftara satış amaçlı olarak bedelsiz alındı.
Bu tip üreticilerden satınalma yaptığınızda önünüze bir katalog konuyor. Siyah-kırmızı belirli sayıda alternatif var ve sadece onların içinden seçim yapabiliyorsunuz. Çünkü bu ürünler seri bir şekilde tüm dünya için üretiliyor ve logo ve reklam basımları lokal distribütör tarafından yapılıyor.

Artık bu formaların değişme şansı yok. O yüzden artık eleştirileri bir kenara bırakalım. Ne kadar forma satarız, klubün kasasına ne kadar para sokarız ona bakalım.

......Bence bu konu hakkında yorum yaparken Scorpio'nun acıklamalarını dikkate almakta yarar var.Yoksa bosuna yorum yaparız ve kendimizi üzeriz......
Sadece ES ES...gerisi hikaye...
http://eseses-kikiki-eski-eski-es.tumblr.com/
Yukarı
escem26 Liste gör
Yazar

Cem
Yer: esk
  Alıntı escem26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 09:18
Gerçekleri araştırmadan yine yönetim dahil her yere yüklenmişiz...Kalite düşüklüğü ve tasarım fakirliği bariz ama bunda yönetimden çok fimanın politikası etkilidir.Kaldı ki onların gözünde lige yeni çıkmış ve tutunup tutunmayacağı belli olmayan bir kulübüz.Kalıcı oldukça bunlarda düzelecektir.Her zaman söylediğim gibi SABIR...
En Büyük Sevdamsın...
Yukarı
Cello 26 Liste gör
Usta Yazar

Celalettin Karakaş
  Alıntı Cello 26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 17:15
tuna  abicim sana katiliyorum  bende senelerdir hep düsündüm durdum bizim deplasman formalari  neden sari degil diye
söyle sari forma cok ince kirmizi siyah cizgilerle cok süper oldurdu gercektende
Yukarı
65es26 Liste gör
Usta Yazar

VAROL
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı 65es26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2008 saat 21:08
Alıntı yapılan escem26

Gerçekleri araştırmadan yine yönetim dahil her yere yüklenmişiz...Kalite düşüklüğü ve tasarım fakirliği bariz ama bunda yönetimden çok fimanın politikası etkilidir.Kaldı ki onların gözünde lige yeni çıkmış ve tutunup tutunmayacağı belli olmayan bir kulübüz.Kalıcı oldukça bunlarda düzelecektir.Her zaman söylediğim gibi SABIR...

Hani yeni stad yaparsın sabrederiz.Büyük bir transfer yapacağız dersin sabrederiz.Açığın üstünü kapatacağım dersin sabrederiz.(Ayder'in üstü için bile sabrettik)Tesis yapacağım dersin sabrederiz.Bebek bezi ile baston satacağım dersin ona da sabrederiz.

Ama bu forma yaa.İnsan forma seçemezmi.Elbise seçerken herşeyine bakmıyormıyuz.Bu da onun gibi bir şey.
Bence konunun özü çok net: Yönetim Önem vermiyor.Maalesef yöneticilerimiz bu işe gerekli önemi vermiyorlar.Umurlarında değil.Forma mı alsana forma.Onlar için konu bu kadar.
Bende bazı arkadaşların aksine şunu iddia ediyorum.Bu işten sorumlu yöneticilerimiz bu konunun hassasiyetinin farkında bile değiller.
Sarı forma.Ne güzel olurdu.Ama ilgisiz ve alakasız olursan açarsın nike'a telefon yap oradan 4 forma dersin olur biter.    
Başkan 5 forma demişti.Bari taraftarın isteğini dikkate alsınlarda şöyle sarı bir forma yaptırsınlar.
Alemin kralı geliyorrrr
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2829303132 90>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır