eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKızılcıklı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9192939495 287>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eses26-34 Liste gör
Yeni Yazar

İsimsiz
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 15:40
Arkadaşlar merhaba öncelikle belirtmek isterim ki ben iş nedeniyle İstanbul'da yaşayan Eskişehirlilerdenim ve baba mirası olarak ES-ES sevdalılarındanım. Forumu sürekli olarak takip etmeme rağmen ilk yazımı yazıyorum. Forumda tribün grupları arasındaki kısır çekişmelerin nedenini tam olarak bilmesem (yaşadığım il itibariyle sizin kadar ES-ES maçlarını takip edemiyorumve tribünün içinde değilim, İstanbul'daki maçlar haricinde) de sizin bu çekişmeleriniz İstanbul takımlarının hepsinde var. Çarşı'nın kafa adamlarının yönetim desteği aldığı, GFB'nin FB tribünlerinden dışlanmak istemesi vs. gibi bir çok konuyu tribünlerle ilgilenen bir çok kişinin bilgisi vardır. Bunların hepsinin nedeni yönetimlerin muhalefet yapabilecek veya yaptığı icraatların kötü sonuçlanması sonucunda hesap soracak işadamlarını veya tribünleri etkisiz hale getirmek istemesidir sizin de bildiğiniz gibi. Kimi yönetimler bilet vererek taraftarı kendi tarafına çeker kimi yönetimlerde küfürü, bedeva bileti bahane ederek grupları dışlar. Bunların hepsini en az benim kadar hatta benden daha fazlasını sizlerde görmekte ve yaşamaktasınız.

Benim belirtmek istediğim asıl konu sizin kendi içinizde Altes-Kızılcıklı-Ayder-Nefer çekişmesi yaşarak yönetimin şu an için olmasa da ileride olabilecek kötü sonuçlarda hesap sorabilicek güçlü tribünü oluşmayarak ekmeğine yağ sürmektesiniz. Şunu çok iyi bilin ki İstanbul'da play-off maçlarından sonra kendisini İstanbul takımlarının taraftarına unutturmuş olan( bunun nedeni 12 sene boyunca hiç karşılaşılmaması) ES-ES taraftarını varlığını tekrar hissettirmesidir. Benim tribünlerden birçok arkadaşım var ve hepsi inanın sadece tribün güzelliği, deplasman heyecanı ve atışmalar nedeniyle sabırsızlıkla Eskişehirspor maçlarını beklemektedir. Siz belki Eskişehir'de yaşadığınız için İstanbul'daki tribün çocuklarının bu beklentisinin farkında değilsiniz.

Takım olarak belki bu sezon amacımız süper ligde devamlılığı sağlamak olabilir bu takımlara karşı maçlarda başarılı olamayabiliriz ama eğer başarılı olursak da bunun en büyük nedeni taraftarı olacaktır. Hiçbir takımın taraftarını örnek göstermek istemiyorum ama BJK'nın Liverpool maçını kazanması sadece taraftar başarısıdır. FB'nin Sevillayı kadıköy'de 3-2 yenmesi oynamayan takımı son 15 dakika coşturan taraftar sayesinde olmuştur. GS'nin parasızlıktan futbolcuların kredi kartlarını ödeyemediği dönemde itici güç taraftarı olmuştur. Bizim gibi maddi olanakları sınırlı olan geçmişi başarılarla dolu bir takımın diğer takımları dize getirebilmesi için tribünlerin tek çatı altında olmasa bile birlik beraberlik içerisinde hareket etmesi gerekir.  Eskişehir'i tam bir cehennem yapacak olan şu an için takımımız değil besteleriyle olsun şovlarıyla olsun ES-ES taraftarıdır. Onun için kısır çatışmaları bir tarafa bırakıp hatalıyı, kabahatliyi aramak yerine takımı nasıl daha başarılı kılarız diye çözüm üretmek daha yerinde olur bence. Ligin ilk 3 haftasında eğer alabileceğimiz maksimum puan ile geçersek zaten bu sorunlar sorun olmaktan çıkıcak ama mecburen başarılı olabilemek için en olumsuz şekilde düşünmek zorundayız. O nedenle de en büyük görev yine ES-ES'li oldukları tartışılmayacak ve tartışmanın büyük haksızlık olduğu gruplarındır.  
Yukarı
barises Liste gör
Deneyimli Yazar

Barış
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 16:02

O nedenle de en büyük görev yine ES-ES'li oldukları tartışılmayacak ve tartışmanın büyük haksızlık olduğu gruplarındır.  

Clap
NEFER !
Yukarı
KraL_KızıLcıkLı Liste gör
Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 17:08
Alıntı yapılan it was 1965

Kızılcıklı yer kavgası derdınde !! gügüyle uğraşmaz... booyle soylemıs bırı.
pekı, gügü ye pankart açılmaması tehdıdı kızılcıklıdan gelmedımı ?
neden savunuldu...para yardımı yapıyor...
pekı orayı vıp yapsa yonetım.1600ytl den satsa klube ek gelır...
tum taraftar acıkta bırlesse? ambıans kapalı kadar olmaz ama acık ustununun kapatılması ıcın baskı yapılır bısekılde zorlada olsa yaptırılır..
yanı demek ıstedıgım..yer kavgası verıoruz,gügüyle ugrasamayız demeden once dusunelım..
para verıor dıye desteklemeden once dusunelım..pankart ıcın tehdıt etmeden once dusunelım...

Ne tehditi ne para yardımı bilader.. Nasıl bu kadar kesin konuşabiliyosun anlamıyorum..Elinde dekontmu var ses kaydımı var ne var ? Tehdit dediğin nedir..Benim açılışta gördüğüm bir el işareti vardı sadece demirden..gerek yok as yapın tarzı..Bırakın bu işleri harbiden yeter..Yönetim orayı vip felan yapamaz arkadaşım...En üst lige çıktık diye herşeyi olgunlukla karşıyalıp senin gibi düşünemeyiz biz..Kulübe ek gelir felan şekli...Çünkü biz kimsesizliği o tribunde yaşadık..O soğuk kış günlerinde o sikindirik güngören sporla oynarken 100 kişiyle o tribunde birbirimize sarılıp bagırdık..o tribunde efsane olduk..o tribunde 2.ligde böyle çoşku olamaz tarzı haberler yapıldı..o tribunde KIZILCIKLI olduk biz..demem oki biz senin gibi düşünemeyiz..Bu konuda duygusal davranmak zorundayız doğal olarak..Açıkta birleşme olayıda ütopyadan öteye geçemez bizim için..

Dünyada senden başka hiçbir şeyi olmayan biz,
Dünyada senden başka her şeyi olana acırız.
Yukarı
Fanatik26 Liste gör
Usta Yazar

Münür
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 17:17

tum taraftar acıkta bırlesse? ambıans kapalı kadar olmaz ama acık ustununun kapatılması ıcın baskı yapılır bısekılde zorlada olsa yaptırılır..
yanı demek ıstedıgım..yer kavgası verıoruz,gügüyle ugrasamayız demeden once dusunelım..
para verıor dıye desteklemeden once dusunelım..pankart ıcın tehdıt etmeden once dusunelım...

harbiden sıktı bu muhabbet artık yok tehdit yok para yok bilmem ne artık Kızılcıklıya nasıl sarsam diye herkes dört gözle bakıyor ufacık bir acığı bulundumu tabi size hemen pireyi deve yapmakta üstünüze yok aynen Engin kardeşimin dediği biz tribünde Kızılcıklı olduk güngören maçında 100 kişi yıkmıştık o zaman cefa cektik şimdi o tribünde başkaları sefasını süremez izin vermeyiz...

bırakın bı boş işleri artık

Y Ö N E T İ M    İ S T İ F A
Yukarı
it was 1965 Liste gör
Yazar

Ufuk
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 17:37
Alıntı yapılan Fanatik26

harbiden sıktı bu muhabbet artık yok tehdit yok para yok bilmem ne artık Kızılcıklıya nasıl sarsam diye herkes dört gözle bakıyor ufacık bir acığı bulundumu tabi size hemen pireyi deve yapmakta üstünüze yok aynen Engin kardeşimin dediği biz tribünde Kızılcıklı olduk güngören maçında 100 kişi yıkmıştık o zaman cefa cektik şimdi o tribünde başkaları sefasını süremez izin vermeyiz...

bırakın bı boş işleri artık

neyse uzatmaya gerek yok..ıcınız rahatsa..gercekten boyle dusunuyorsanız...vıcdanınız rahatsa ...gerısı sıze kalmıs..ama fenerli yonetıcının para ıcın yonetıme gırmesıne karsı cıkmayan...destege ıhtıyac varsa herkes gelsın dıyen..ama yerının daha pahalıya satılıp gelır elde etmesını ıstenmeyısını anlamak mumkun degıl...para hersey demek degılse...???
Vicdan meselesi..ve geçmişe saygı meselesi...
Yukarı
İnfazcı25 Liste gör
Yeni Yazar

Gökhan
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 18:00
Senelerdir Burdayız
Kapalıda Sağdayız
Çekeriz Bİzler Cefa
EsEs'imin Uğruna
Yaptığınız Planlar                  Bu Beste Herşeyi Anlatıyor.Süperlige Çıkıca kıymete bindi takım
Asla Gerçekleşmez                -26 derecede bu takımı Kızılcıklı Desteklemiştir.                           
Yaşıyor Savaşıyor
Kızılcıklı Tükenmez....!
Yukarı
hamdiozen Liste gör
Usta Yazar

hamdi özen
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 18:07
 Bu konu hakikatten başka yerlere gelmeye başladı.Hayır bir konu tartışılıyor tartışılan konuda ne yapılması yahut ne yapılmaması gerektiği değil,başka şeyler konuşuluor.Kızılcıklı iken konu tekile döndü benim üzüldüğüm o.
Bütün gruplar bence yerinde kalmalı.Stadın 3 köşesine dağılmış grup hepsi gerçek anlamda bağırdığında ambians başka oluyor.
Söylemiştim gene söylüyorum.Tamam biletsiz seyirci alınmasın zaten AKLI BELEŞ MAÇA GİRMEYE ÇALIŞAN adamın zihniyetine ve kafasına sı....yım.Tüm camiada sı..sın.(afedersiniz)
Gruplar adam sayısını söylesin.Kulüpte o adam sayısınca bilet fiyatını kırsın.380 ytl ye girsin mesela.Ve sezon sonuna kadar o bir tane kombine biletle tek kişi girsin.2 kişi girmek
isteyenin elinden alınsın kombinesi.şahsınada ''Şerefsizliğin alemi yok densin.'' Yemin ediyorum 380 ytl için bir kelime bile muhalefet etmem aynı şey için nefer içinde geçerli.Açık zaten 380'e alıyor.Altesin çefakarlığı ise;karda ve yağmurda zaten hep orada.

Kimseye yalakalığın alemi yok.Bu grup halil başkan ve hatipoğlu ve dahi diğerleri yokken de vardı.Kimsenin ricasıyla ve beleş bilet parasıyla da kurulmuş bir grup değil.Ben buna inanıyorum.Eğer bu grup bir tane maç çevirdiyse 20 değil 200 bilet helal olsun.Aynı şey nefer,altes ve O büyük ÇEKİRDEKÇİ içinde geçerli.Hiçbiri 3.liğde de bu takımı yanlız bırakmadı.Bu kulüp aslında ''ben kapanmamışsam,bu taraftar sayesindedir''diyerek maçları 1 sezonluğuna beleş bile yapmalı.Bunu komiklik olsun diye söylemiyorum.Ama şartlar işte.Bizim gerçeğimiz bu.Bu taraftar olmasa bu takımın amatörde oynama ihtimali bile var.Geçmişte neredeyse oralara gitmiyormuyduk.
İşte bu şartlar yüzünde ve YÜKSEK ESKİŞEHİRSPORLULUK BİLİNCİ yüzünden herkes taşın altına elini koyacak ''ben grupcuyum,benim abim tribün lideri,biz hep böyle girerdik şimdide gireceğiz.'' lafı  bırakılsın artık.

YEREL BASIN OKUMUYORUM.KAFAMI BULANDIRMIYORUM
Yukarı
umur26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: South Africa
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 18:08
ne tehtidiymiş ya.... saçmalamayın lütfen.... bu topic kızılcıklı topigi, konu çok uzadı bize sallıyacaklar başka yerlerde sallasınlar daha fazla gereksiz konuşmalar olmasın... abilerimiz büyüklerimiz zaten gereken açıklamarı yaptı daha neyin kavgası yapılıyor.. kızılcıklı duruşunu gösterdi .. kararlarını verdi... bizim yerimize başkaları karar veremeyeceği için de daha fazla birşeyler yazmanın bir anlamı yok...
Bizim aşkımız mum ışığında göz göze değil,Meşaleler altında omuz omuza...
Yukarı
Koray Liste gör
Usta Yazar

KORAY
Yer: ortanın ortası
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 19:00
Şu kadar söyliyim, yönetim istese orayı öyle bir vip yaparki, siz ağzı açık ayran budalası gibi kalırsınız ortada. Olacak şudur, yönetim alacak tribün liderlerinizi karşısına, siz gügü ye tepki vermeyin, biz de yerinize dokunmayalım diyecek. Siz de paşa paşa kabul edeceksiniz...

İnşallah ben yanılırım, inşallah kızılcıklı o kadar düşmemişdir ama hani derler ya, görünen köy kılavuz istemez...
Cahille sohbeti kestim...
Echo Sierra Kilo India Sierra Echo Hotel India Romeo Sierra Papa Oscar Romeo
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 19:08
                                   YETER ARTIK!
Gercekten yeter artık sıktınız sıktıkca ınsanı sogutmaya basladınız trıbunlerden ne bu kardesım hanı eskisehirspor sevgısı ıcın vardık hanı es es ıcın herseyı yapardık yeter hepsı yalan hepsı sadece medya ve basına aktarılan duzmece haberden baska bırsey degıl türkiye eskisehirspor taraftarını beklıyor sezonun acılmasına sayılı gunler kalmıs yok nefer yok kızılcıklı yok altes sımdı kendınızı ıspatlama zamanı degıl sımdı eskisehirspor taraftarı tek yürek tek ses olma zamanı eskisehirspor taraftarı gruplar bırken gördük ve tüm türkıye de gördü konya ankara ve en son istanbul da evet ıstanbulda spıkerın tekrardan ızlerken soyledıgı su cumle hala aklımda EVET YER İNÖNU STADI TAKIMLAR FARKLI RENKLER FARKLI AMA O İNÖNÜ NUN O MUHTESEM AMBIANSI AYNI ıste bu arkadaslar bu soz eskisehirspor taraftarının ne kadar büyük ne kadar efsane bir taraftar oldugunu gosterıyor sımdı bu foruma yazan kızılcıklı altes ve nefer grupları artık yeter ve bu ısı bu sene cozun ve bırlesın ınsanlar sıkıldı bu muhabbetlerden yok bız en ıyıyız yok bızden ıyısı yok SIMDI KENDIZE GELİN BEYLER SİMDİ OTURUN DÜSÜNÜN KONUSUN VE BU ISIN BIRLESMEDEN OLMAYACAGINI DA AKLINIZA SOKUN BIRLESMEDEN TEK BIR SES OLMADAN KUSURA BAKMAYIN YONETIM UZERINDE BIR BASKI KURAMAZSINIZ VE BASKANDA CIKAR BENDEN BILET FIYATLARINI INDIRMEYIN DER BUNU KENDINIZ YAPTINIZ BIRLESIN VE O ZAMAN SAYIN BSAKAN CIKSIN DESIN BAKALIM BENDEN BOYLE BIRSEY ISTEMEYIN DIYEBILIYORMU?O ZAMAN GUVENSOY DIYE BIRISI YONETIME GIREBILIYORMU GUN BİRLİK GÜMÜ VE BU SİZLERİN ELİNDE YOKSA REZİL BİR TARAFTAR OLARAK YER ALACAGIZ BOYLE KAVGALAR YUZUNDEN HADI BEYLER HADI ARKADASLAR COKMU ZOR SANKI SIZE SAKARYA TARAFTARI ILE BIRLESIN MI DIYORUZ ?
ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9192939495 287>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,250 saniyede hazırlanmıştır