eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKızılcıklı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9091929394 287>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
mmt26 Liste gör
Usta Yazar

M. Mesut Taner
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 04:19
vaLLA kzıılıcıklı bağırıp durdu maçda ona soylenecek laf yok ama yeni beste konusunda bende üzülüyorum... dün hala ayderle eses gol gol gol çekmeye çalışıldı... senelerdir soylenen kupaları mah alacak diye biten tezahuratı artık iç gudukler bile kullanmıyo... bence kapalıda sağdayız diye tezahurat üretmeye çalışmaktansa eses için vakit harcamak lazım yoksa yalı ya çarşı ya traş diyen bi tek siz kalırsınız turkiyede ve sonucta yine kendiniz çalar kendiniz oynarsınızzz
Yukarı
KIZILYILDIZ. Liste gör
Yazar

Eser DEMİR
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 10:27
Alıntı yapılan eskan

şurdaki mesajları okudumda gerçekten birçoğu taraftar olarak bizlere yakışmıyor beyler.çok ağır ithamlar,aşağılamalar,hakaretler içeriyor.

bir eskişehirsporlunun,yine bir eskişehirsporluya söylememesi gereken şeyleri klavye başında ne de kolay yazıyorsunuz.bu kadar kolay olmamalı.çok iyi niyetli ve eskişehirsporu can-ı gönülden destekleyen,onunla sevinip onunla üzülen kardeşlerimizi nede kolay karalıyorsunuz.bu kadar kolay olmamalı.
20 tane kombineden bahsediyorsunuz da sayı olarak adedi bile belli "20" adet nerede bunun 480 tanesi?

burada hedef kim?
ersin mi?
o 20 kişi mi?
tüm kızılcıklımı?
yada tüm eskişehirspor taraftarımı?

ersin sizlere eskişehirsporluluğunu kanıtlamak zorunda değil.
o benim kardeşimdir.eğer iyi bir eskişehirsporluysa;
benim kardeşim olduğu içindir.
benide kardeşimide bu forumda üye olan yada eskişehirsporu aktif olarak takip eden yüzlerce kişi çok iyi bilir.
evimin fotoğraflarını "ES-ES içerikli fotoğraflar" konu başlığında birçoğunuz görmüşsünüzdür..
değil mahallede eskişehirde "tek" tir o ev..
biz eskişehirsporluluğu iliklerimize kadar yaşayan insanlarız.
lütfen eleştirilerinizi "en azından"bunlarıda göze alarak yapın.
çünkü karşınızdaki insanlar öyle böyle değil,bir araya geldiğinizde sizleri utandıracak kadar eskişehirsporludur.

bu mesele sadece kızılıcıklının bilmem kimin meselesi değildir.20 kombine devede kulaktır.
yeri geldiğinde alteside neferide ayderide bu tip şeylerden yararlanmış,nemalanmış,faydalanmıştır..

gültekin güvensoy'a gelince.
"o" yönetimde yanlız değil.
daha ne fenerliler,ne beşiktaşlılar ne galatasaraylılar var.
basın sözcümüz vardı cem abacı sarı kırmızı pankart asmıştı.galatasaraylı olduğunu "hoşgeldin can bebek" pankartı ile tescil ettirmişti.
kantlıların sülalecek galatasaraylı olduğunu eskişehirde bilemeyen yok.firuzan kanatlıda tescillidir.gs kongre üyesi ve aynı zamanda eskişehirdeki derneğin başkanıdır.
nebi hatipoğlununda beşiktaşlı olduğunu bilmeyen yoktur.
yani daha neler var neler bu örnekler sürer gider.
buradaki en büyük problem tribünlerin tek ses olamamasıdır.
tek ses olamamasının nedenide çıkar ilişkileridir.
biri rıdvan çakırgözü istifaya çağırır diğeri bağrına basar
biri ılgazı arkasına alır diğeri ona çomak sokar.
biri nebiyi arkasına alır,biri bu duruma isyan eder.
ortak nokta menfaattir.
birinin işi olurken diğerinin işi olmaz.
birinin deplasman otobüsü hazırken diğerinin bulunduğu tribün bile garanti değildir.

yani kısacası.al birini vur ötekine..

guruplar eleştirilebilir.
kişiler eleştirlebilir.
ancak hedef iyi seçilmelidir.
kime ne damgası vurduğunuza dikkat ediniz.
çünkü;
karşınızdaki insan "en az"
ama "en az sizin kadar"
eskişehirsporludur..
lütfen birbirimizi incitmemeye özen gösterelim..

bu enfes yazının üstüne daha ne yazılabilirki?
tebrik ederim yasin kardeşim.
Eser DEMİR
Yukarı
KraL_KızıLcıkLı Liste gör
Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 11:07
Yıllardır Kızılcıklı Grubunun yaptığı güzel işleri , tribun performansını bu sitede bi kaç kuru teşekkürle geçiştirip olumsuz bazı şeylerde yerden yere vuran değerli abilerimiz bıkmadımı artık ? Kızılcıklı Grubu istifa olayına neden tepki vermemişde vs vs..Kızılcıklı Grubu şuan yer kavgasında beyler..Köy takımlarıyla maç yaparken bomboş olan stadda sağ kapalıda biz vardık..Ama şimdi sinema koltuklarında maç izleyecek kodomanları oturtmak istiyorlar..Nasıl kabullenirizki biz bunu..Çekilen her cefanın bir sefası olmalı değilmi normalde..Ama o sefayı sürdürtmek istemiyorlar bize nasıl olacak..Ligin başlamasına az bi süre kalmış..Kızılcıklı pankartını davulunu düşünmesi gerekirken yerini düşünüyor..Olurmu böyle şey allah aşkına..Tabi bunlar burdaki değerli abilerimiz için boş işler değilmi..Zaten biz eskişehirsporlu değiliz rantçıyız serseriyiz hatta hainiz..Kızılcıklı şu şartlar altında içi kan ağlasa bile güvensoya tepki koyamaz..Tribun siyaseti denilen şey budur..Yada  köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme hesabıda denilebilir..O yüzden bırakalım bu işleri..
Dünyada senden başka hiçbir şeyi olmayan biz,
Dünyada senden başka her şeyi olana acırız.
Yukarı
ESErSin Liste gör
Deneyimli Yazar

Ersin Konak
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 11:15
 Yazılanların hepsini şimdi okuma fırsatım oldu..Gönül isterki hiç kırgınlık dargınlık olmasın,gönül isterki herşey saygı sevgi çerçvesinde olsun ama olmuyor işte..Dün bazı arkadaşların bu sayfaya yazdıkları beni gerçekten üzmüştür.Ben zaten o suçlamaları kabul eden biri olsam,burada cevap yazmak yerine buralara uğramamayı tercih ederim..Bizler elimizden geldiği kadar güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz...Aslında açılış maçında biz 40 dk ( trübünümüz için bağırdığımızda ) birkez olsun açık trübün tempo bile tutsaydı belki yönetimim kafsı çark edecek ve kendi kendine diyecekti ? eğer ben kızılcıklıyı yerinden edersem bu trübünlerde bizi yerimizden eder.. Ama buda olmadı..Şimdi birisi sadece bizim davamız diğeri ise (g.g ) olayı hepimizin davası..Bugüne kadar bu trübün kime gerektiği yerde tepki koymamıtırki,kimi es geçmiştir ki ? Yazılanların hepsi parça parça olduğu için hepsini derleyip,toplayıp cevap vermek gerçekten zor..Bir arkadaşımız yazısında 50 kişi 1 kişiye girmesinden falan bahsetmiş...Evet kesinlikle onaylanacak birşey değil..Fakat biraz derin düşünmek gerekirse,  sakaryanın en  ateşli taraftarının caddede 300 kişi olduğu bir zamanda eses formasıyla gezersen emin ol sanada aynı muameleyi yaparlar..Bu türkiyenin heryerinde böyledir.Kimse sana AAA bak burda esesli var gelde merhaba deyelim demez..Yani arkadaşmızın yazdığı kızılcıklıyı değil tüm türkiyeyi bağlamaktadır (tasvip etmiyoruz ).. Konuyu artık biraz dağıtmak isyiyorum..Beste konusuda eleştiri olmuş..Kesinlikle katılıyoruz..Fakat belkide trübünlere uzak olduğunuz için yada bizim kadar içinde olmadığınız için bazı ayrıntıları bilemiyorsunuz sanırım..Eskişehirspor taraftarının bestelerin 100 de 20 si süper ligteki takımların en fazla 2..3 ünde vardır..Bu abartı  değil gerçektir..Yapılan bestelerde gerçekten güzel bestelerdir..Bugün süper ligte 3 eziklerin maçını seyrederken duyduğunuz bestelerin bir kaçtanesi  yasin abimle ,bana aittir .. Bizim kendimize ait okadar çok bestemiz varki biz sahip çıkmayınca elin adamlar gelip sahip çıkıyorlar birde utanmadan O BİZİM diye kabulleniyorlar...Bu aslında direk açık trübün il igli bir konudur..Açık istediği besteyi kuvvetli bağırıyor istemediğiği besteyide söylememek için sysğs bile kalkmıyor..Hiçmi dikkatinizi çekmedi ? küfürlü bir beste olduğu zaman bütün açık bize eşlik etmiyormu :) neden açık öyle seviyor..İşin doğrusu o stadı yıkacaksan açık trübüne ihtiyacın var..Ama onlarda eski besteleri sevdikleri için ve yeni besteleri istemedikleri için bu şekilde bir problem yaşıyoruz.. Yoksa sadece kızılcıklı trübününde benim ve abimin yazdığı besteler 50,,60 olmuştur..Bunun yanında LK nın yazdığı besteler var en az 30 tane bunun yanında trübündeki abilerimizin kardeşlerimizinde her hafta yazdığı besteli sayarsak hakikaten okadar çok ki oku oku bitlmez..Mesela bir cav bela bestesi var uğur abinin yazdığı ,bu beste süper bir beste,,biz o besteye sahip çıkmadık bjk liler sözlerini değiştirip sahip çıktılar birde o beste bizim dediler....Daha neler neler..Daha detaylıda düşünürsek bir okadarda neferin bestesi,ayderin ve altesin besteleri var...Bu konuya bizde çok üzülüyoruz ve en yakın zamanda gerekeni yapmamız gerektiğini düşünüyoruz..Abiler ve kardeşlerle konuşup gerekeni inşallah yapacağız...Organizasyon şart..Zaten kızılcıklı ve ayder aynı anda hareket ediyor ( yan yana olduğu için ) bununla beraber neferlede kordineyi sağlarsak bu trübünler bomba olur..Siz genç kardeşlerimize güvenin ve onları sevin,eminiz onlarda sizin yüzünüzü kara çıkarmayacaklardır..Çünkü KIZILCIKLISI OLSUN,NEFERİ OLSUN,AYDERİ OLSUN,ALTESİ OLSUN VEY HİÇBİR YERE DAHİL OLMAYAN KARDEŞLERİMİZ OLSUN..HEPSİNİN ORTAK GÖRÜŞÜ ESKİŞEHİRSPORDUR..HİÇBİRİSİ BUNUN TERSİNİ SÖYLEYEMEZ...
DEPLASMANLARDA EN KÜÇÜK BİR OLAYDA BİLE OMUZ OMUZA OLAN YİNE BU ÇOCUKLARDIR..BU AYRIMI TRÜBÜN GRUPLARI YAPMIYOR..BU AYRIMI YEMİN EDEREK VE ÜSTÜNE BASARAK SÖYLÜYORUM İŞTE BU İNTERNET ALEMİ YAPIYOR...BİZ TRÜBÜNÜN İÇİNDEKİ ÖNCÜ İNSANLAR OLARAK BAŞKA TRÜBÜNLERDEKİ ARKADAŞLARIMIZLA SABAH AKŞAM BERABER GEZER TOZARKEN İŞTE BU İNTERNET ORTAMINDA 15..17 YAŞLARINDAKİ KARDEŞLERİMİZİN    (AYDER HERKEZE GİDER,KIZILCIKLI ALAYINA DEĞİL KRALINA GİDER,,BU ALEMDE NEFER HERKEZE GİDER )))) GİBİ YAZILARI YÜZÜNDN İÇ KAVGALAR YAŞAMAKTAYIZ..   AMA ONLAR BİLSİNLERKİ BİZ ONLARIN ABİLERİ OLARAK HEP BERABERİZ VE ONLAR GİBİ BİRBİRİMİZLE KAVGA ETMİYORUZ..ONLARDA ETMESİN...BU SON YAZDIĞIMA İNANMAYAN HANGİ KARDEŞİMİZ VARSA, BAĞLI OLDUĞU TRÜBÜNÜN LİDERİ KİM VARSA ONA GİTSİN SORSUN...HERKEZE SAYGILARIMI SUNARIM .YENİ SEZON HEPİMİZE HAYIRLI UĞUĞRLU OLSUN.

ErSin KONAK
KIZILCIKLI GRUBU

Bu arada selim abim ve yasin abime teşekkürederim..Çok kırıldıydım sayenizde havaya girdim.. :)  Ben eskişehirsporu küçük yaşta abim sayesinde tanıdım..Eğer beni esesin maçalarına götürmeseydi  gs ,fb veya bjk nin şampiyon olduğu akşamlarda caddelerde  50 kişi banada girerdiniz..  :)
Yukarı
durukan Liste gör
Deneyimli Yazar

durukan
Yer: tekirdağ
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 11:33
kızılcıklının açığa geçmesi tribünlerimiz açısında olumsuz olur çünkü açık taraftarı karşılıklı yapılan tezahuratlara alışmıştır birlik beraberliğide ancak bu şekilde sağlıyoruz. diyeceksinizki karşılıklı olmadığı zamanda herkez kendi kafasından çalıyo hiç bir şeye benzemiyor evet doğru ama kızılcıklının açıkta olduğunu düşündüğümüzde karşılıklı gerçekleştirdiğimiz tezahuratlarda bitecek üstüne birlik beraberliği yine sağlayamayacağımızı düşünüyorum. bunun bir örneğide var bi maçlığına geçmişti kızılcıklı açığa ne kadar farketmişti açığın performansı ; eğer ki tribünlerimiz cebeci stadyumunun tribünleri gibi dik ve oval olsa bu sorunu yaşamazdık tribününmüz bir noktadan yönetilmişti o günkü performansımızda ortada ( kendi evimizde farklı tribünlerde olan insanların aynı tribünde birleşmesine, çevre illerden bir çok maça gidemeyen tribünümüzle fazla içli dışlı olmayan insanların, sadece final maçı izlemek için Eskişehirsporumuzla alakası olmayan insanların aramızda olmasına rağmen) ama bizim açıkta altesin biraz uzağında olan insanlar bile ne olduğunu anlayana kadar olay kopuyor açığın kıyısındakilerde zaten sesi zor duyuyor kapalıdan bakıldığında karşılıklı yapılan tezahuratlardaki açığın gürültüsüyle altesin başlattığı bestelerdeki açığın gürültüsü arasındaki fark bariz.
iSTaNBuLDa HaVaLaR NaSıL
aNaDoLuDa ŞiMŞeKLeR ÇaKıYoR

HaKKARiNiN KıRMıZı ŞiMŞeKLeRi
Yukarı
Fanatik26 Liste gör
Usta Yazar

Münür
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 13:41
Alıntı yapılan KraL_KızıLcıkLı

Yıllardır Kızılcıklı Grubunun yaptığı güzel işleri , tribun performansını bu sitede bi kaç kuru teşekkürle geçiştirip olumsuz bazı şeylerde yerden yere vuran değerli abilerimiz bıkmadımı artık ? Kızılcıklı Grubu istifa olayına neden tepki vermemişde vs vs..Kızılcıklı Grubu şuan yer kavgasında beyler..Köy takımlarıyla maç yaparken bomboş olan stadda sağ kapalıda biz vardık..Ama şimdi sinema koltuklarında maç izleyecek kodomanları oturtmak istiyorlar..Nasıl kabullenirizki biz bunu..Çekilen her cefanın bir sefası olmalı değilmi normalde..Ama o sefayı sürdürtmek istemiyorlar bize nasıl olacak..Ligin başlamasına az bi süre kalmış..Kızılcıklı pankartını davulunu düşünmesi gerekirken yerini düşünüyor..Olurmu böyle şey allah aşkına..Tabi bunlar burdaki değerli abilerimiz için boş işler değilmi..Zaten biz eskişehirsporlu değiliz rantçıyız serseriyiz hatta hainiz..Kızılcıklı şu şartlar altında içi kan ağlasa bile güvensoya tepki koyamaz..Tribun siyaseti denilen şey budur..Yada  köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme hesabıda denilebilir..O yüzden bırakalım bu işleri..
olay budur.

Y Ö N E T İ M    İ S T İ F A
Yukarı
esesli_-sarı-_1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

serkan
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 13:59
sezon açılışında KIZILCIKLI yaptığınız planlar asla gerçekleşemez gibi şeyler bağırıyodu tam anlamamıştım açıkta. bilen varsa tamamını yazabilirmi ???
güvensoy istifa
Yukarı
Feryat Liste gör
Yazar

Feryat Gökdoğan
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 14:08
Değerli Abilerim Zamanında ki bi başkanımız ben Gs sempatizanıyım derken nie istifa die baarmadınız ? Biz Aynı Fikirde Olmak Zorundamıyız yeter artık haddiniz olmayan şeylere girmeyin ayıptır. Ztn lig başlıyo merak etmeyin tribün şanınızı gene biz kurtarıcaz Burdayız ;)
Eskişehirspor Ruhunu Anlamak Lazım Taraftarı Anlamak İçin..   

Yukarı
umur26 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: South Africa
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 14:15
Alıntı yapılan Feryat

Değerli Abilerim Zamanında ki bi başkanımız ben Gs sempatizanıyım derken nie istifa die baarmadınız ? Biz Aynı Fikirde Olmak Zorundamıyız yeter artık haddiniz olmayan şeylere girmeyin ayıptır. Ztn lig başlıyo merak etmeyin tribün şanınızı gene biz kurtarıcaz Burdayız ;)

ClapSmileSmileClap

KIZILCIKLI YAŞIYOR ; SAVAŞIYOR
Bizim aşkımız mum ışığında göz göze değil,Meşaleler altında omuz omuza...
Yukarı
it was 1965 Liste gör
Yazar

Ufuk
Direct Link To This Post Tarih: 12/Ağu/2008 saat 15:11
Kızılcıklı yer kavgası derdınde !! gügüyle uğraşmaz... booyle soylemıs bırı.
neden savunuldu...para yardımı yapıyor...
pekı orayı vıp yapsa yonetım.1600ytl den satsa klube ek gelır...
tum taraftar acıkta bırlesse? ambıans kapalı kadar olmaz ama acık ustununun kapatılması ıcın baskı yapılır bısekılde zorlada olsa yaptırılır..
yanı demek ıstedıgım..yer kavgası verıoruz,gügüyle ugrasamayız demeden once dusunelım..
para verıor dıye desteklemeden once dusunelım..pankart ıcın tehdıt etmeden once dusunelım...

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 9091929394 287>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,578 saniyede hazırlanmıştır