eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı06-16-26 Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6364656667 109>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
akçelik26 Liste gör
Deneyimli Yazar

gürol akçelik
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2008 saat 21:41
Alıntı yapılan nevo07

Dostluk kardeslık kavramına pek futbolda sıcak bakmazdık cıkacaksın oynayacaksın futbolunu ev sahıbı olmanın avantajını göstereceksın taraftarınla yeneceksın dıye dusunurdum daha once Kocaeli deplasmanına gıtme fırsatıım olmadı arkadaslar anlatırları ben ise dinlerdim bu sene 0-0 lık macta oğlumla el ele stada gıderken bır bakdım stadının onu Yesil -Siyah Kocaelispor 1500 kısı gelmıstı stada gıden yolda ıkı takımın taraftarı kol kola atkı değiştırenler sigara ıkram edemler köse basında icenlerle doluydu onlara ayrılan yer bıtınce bızım tarafa gırdıler yanımızda polıs yoktu sadece merdıvenlerde dızılı 10 a yakın polıs vardı polısın bana dedığı söz keske her mac böyle olsa obur tarafa bır cocuk gecmek ıstedığı zaman polıs ya orda yada burda dur dedığı zaman bız kardesız abı bırak gecelım demesı gözlerımı yasarttı anlatmak ıstedığım bu kavramlar gercekden guzel kavramlar gerceken cıddı gercek olması gerektiği anlamda sıcak sahte yalansız olsa ve tum Anadoluya yayılsa o zaman İstanbul hegemonyası bıter bizde sehrımızde belkı bır gun sampiyonluk turu atarız ezık sekılde onların tur atmasını ızlemeyız yada sınırımıze hakım olamayıp sokkalarda onlarla catısma yasamayız onlar bızı ızler bızı takdır eder belkı zor bir ruya gibi utopya ama once bunun olması için ANADOLU KARDESLIĞININ olması gerek yönetıcılerın taraftar temsılcılerının yerel medyanın Istanbul medyasına karsı bırlık olması ile olur.

bundan daha gezel birşey olabilirmi yazınızı alkışlıyorum
Ölüm, bazen bir ceza, bazen bir armağan, bazen de bir iyilik olur SENİN İÇİN ESESİM
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2008 saat 22:13
Herkes yazılarında bahsi geçen üç İstanbul takımına karşı Anadolu'nun birlik olması gerektiğini söylüyor. Bu nasıl olacak acaba .. Bir bilen varsa yazarsa sevinirim..
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2008 saat 22:22
Var, önce önyargını yokediyosun.  Wink

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2008 saat 22:25
Beni aydınlattığınız için teşekkür ederim Thumbs%20Up
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2008 saat 22:35
Alıntı yapılan iLkaSKimeSeSim

Herkes yazılarında bahsi geçen üç İstanbul takımına karşı Anadolu'nun birlik olması gerektiğini söylüyor.

Bindokuzyüzaltmışbeşten beri....

Smile
# Direnmüdavim....

Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2008 saat 22:41
maçlar başlasada burlarda atışmayı bıraksa herkes..
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
fedd Liste gör
Yazar

fazlı özdemir
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2008 saat 19:03

Arkadaşlar,bu forum a daha öncede yazmıştım ,muhtelif yazılar.Bir takımla dostluk kardeşlik derken ,birlik olup bir başka takıma veya takımlara saldırılacak anlamı çıkaran arkadaşlar var.Dostluk ve kardeşliği önce kendimiz için istemeliyiz.Keyifle maçizlemek,yeniyeni arkadaşlar edinmek,misafir gittiğiniz şehirlerde hoş bir şekilde karşılanmak,saygı ve sevgi görmek,işte bu.Eğer ittifak yapıp FB lilere,BJK lilere saldıralım,TÜRKİYEMİZİN en eski ve en güzel şehrini yunanlılar gibi bizans diye tabir ederek,o şehrin takımlarının taraftarlarını biyerlerde azınlıkta yakalayıp dövmek içinse boşverin gitsin.

Ben uzun yıllar Ankarada yaşamış ve Ankaragücü türübünlerini çok iyi tanıyan biri olarak,şunu söyleyebilirim.BURSANKARA dedikleri bambaşka bir oluşum.Tamamen kardeşlik diyebileceğimiz bir yaklaşım.Birbirlerini çok seviyorlar.Güneydoğudaki Şehit taraftarlarının anısına iyice pekişti dostlukları.Kimse onlar gibi olamayacaktır.Ne Antlaya-kocaeli,ne manisa-sakarya,ne kasımpaşa- eskişehir.Hatta ne de70 li yıllardaki GS  ve BJK.
Kendi şehirlerinin takımlarına sahip çıkan tüm taraftarlara sonsuz saygımız olmalıdır.
Ne mutlu kendi şehirinin takımına sahip çıkana,ne mutlu dostluk ve kardeşliği içine sindirebilene.
GÖLCÜK'LÜ KIRMIZI ŞİMŞEK
Yukarı
nevo07 Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: antalya
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2008 saat 19:38
Alıntı yapılan fedd

Arkadaşlar,bu forum a daha öncede yazmıştım ,muhtelif yazılar.Bir takımla dostluk kardeşlik derken ,birlik olup bir başka takıma veya takımlara saldırılacak anlamı çıkaran arkadaşlar var.Dostluk ve kardeşliği önce kendimiz için istemeliyiz.Keyifle maçizlemek,yeniyeni arkadaşlar edinmek,misafir gittiğiniz şehirlerde hoş bir şekilde karşılanmak,saygı ve sevgi görmek,işte bu.Eğer ittifak yapıp FB lilere,BJK lilere saldıralım,TÜRKİYEMİZİN en eski ve en güzel şehrini yunanlılar gibi bizans diye tabir ederek,o şehrin takımlarının taraftarlarını biyerlerde azınlıkta yakalayıp dövmek içinse boşverin gitsin.

Ben uzun yıllar Ankarada yaşamış ve Ankaragücü türübünlerini çok iyi tanıyan biri olarak,şunu söyleyebilirim.BURSANKARA dedikleri bambaşka bir oluşum.Tamamen kardeşlik diyebileceğimiz bir yaklaşım.Birbirlerini çok seviyorlar.Güneydoğudaki Şehit taraftarlarının anısına iyice pekişti dostlukları.Kimse onlar gibi olamayacaktır.Ne Antlaya-kocaeli,ne manisa-sakarya,ne kasımpaşa- eskişehir.Hatta ne de70 li yıllardaki GS  ve BJK.
Kendi şehirlerinin takımlarına sahip çıkan tüm taraftarlara sonsuz saygımız olmalıdır.
Ne mutlu kendi şehirinin takımına sahip çıkana,ne mutlu dostluk ve kardeşliği içine sindirebilene.

Bursa ve Ankaraguclu taraftarının bırbırlerını nasıl sattıklarını da bılen bılıyor,

Antalya-Kocaeli örneği vermıssın ama bende sana gecen sene 0.0 bıten mactan sonra ızlenımlerı yazacağım:Bir Kocaelili kardesımızın ve Antalyalı kardesımızın yazıları benı duygulandırdı eğer mesele kardeslık sevgı saygı ıse bu yazılarda her sey mevcuttur:

Kocaelili kardesımın yazısı:

Ne bursa ankara ne sakarya göztepe ne de bir baska iki kulüp böyle bir kardeslik ben daha görmedim isitmedim tanik olmadim...Bunu sadece deprem senesinde yasananlardan ibaret olarak söylemiyorum.Elbetteki o zamanlarda tüyleri diken diken eden olaylari hep isitirdim gözlerim dolu dolu anardim tüm antalyayi ama bugünküleri bizzat yasayanlardan duymak, kardeslik tablosuna ait resimleri görmek ve bunu her iki kulübün taraftarlarinin sayesinde tv araciligiyla tüm türkiyeye gövde gösterisi seklinde göstermek, Bu iki kulübün tek yumruk oldugunun apaçik göstergesidir...

Yesilçamin unutulmaz isimlerinden Antalyali Çoskunun maçtan önce çiçekle Kocaelispor taraftarini karsilamasi, Antalyali gruplarin maçtan önce bizleri lokallerinde agirlayip ancak bu kadar birileri misafirperver olur dercesine bize eslik etmeleri, yine maçtan önce elekolkola çarsida turlar atilmasi, sokaklarda dikkat çeken Kocaelispor bayraklari, 60 yasindaki teyzemin pamuk gibi elleriyle yaptigi pogaçayi bize ikram etmesi, tribünün her noktasinda mutlaka yesil siyah formali birinin olmasi ve daha daha neler neler... Bunu bugün orada bulunan Kocaelisporlulara yasatan Antalyali kardeslerimizin teyzelerimizin dedelerimizin alinlarindan öpüyoruz... Hepsi sagolsunlar varolsunlar...

Bugün; 1997 yilinda Kocaelispor taraftarinin Antalyaspor dernegini ziyaretiyle baslayan dostlugun nerelere geldini tüm Türkiye gördü...Ligin belkide en kritik maçi denilen bu maçta kimse skoru önemsemeksizin tribünlerde sevgi gösterisinde bulundu birbirlerine...Bundan sonra zaten bu kardesligi yikmaya ne bir sampiyonluk maçi ne söylemler dedikodular ne de baska bir sey yetebilir...

Yarin bütün Türkiye bu kardesligi konussun...Tüm gazetelerde bu yazilsin...Tüm televizyonlar bugün sokaklardaki görüntüleri göstersin...Ölümlü dünyada böyle güzel baglarin kurulmasindan baska daha iyi bir sey olamayacagini anlatan bu iki kulüp taraftarinin büyüklügü konusulsun...Çünkü bugün orada menfaat,küfür,yalan dolan unutulmustu var olan tek sey kardeslikti...Bunu bize yasatan varligindan dolayi mutlulugumuzu her defasinda dile getirdigimiz Tüm ANTALYASPOR taraftarina tesekkür ediyorum..Hepiniz saolun varolun...

Antalyalı Kardesımın yazısı:

Iki zirveye oynayan takim Antalya Atatürk Stadinda karsi karsiya geldi.Bazi maclar vardir ki taktikler futbolcularin motivasyonu kendi takimina destek vermek unutulur.Bu öylesine bir maçti sanki bir dostluk maçiydi.Maçtan önce stada geldigimde sanki Izmit Ismetpasa Stadindaydim yesil siyah atkilar ile Kirmizi Beyaz atkilar iç içe girmisti Karaoglan parkindan iki takimin taraftari el ele kol kola beraber kendi tribünlerine yöneldiler.Herkes atki takasi yapiyor birbirine sariliyordu yani duygular ortakti

Stada girdigimizde kardeslerimize ayrilan yer dolmustu onlari kendi yanimiza aldik ve aramizda sadece çok az polis memuru vardi.Her iki takim taraftarida karsilikli iki takimi yanina cagiriyor beraber sevgi gösterisinde bulunuyordu maçin sonlarinda bile tempo arttiginda her iki takim taraftari karsiklikli bagiriyor Yesil Siyah ile Kirmizi Beyaz birbirine karisiyordu.Antalyadan ilik bir Körfez firtinasi geçti ve içimizi isitti.

Hiç bir üç puanin kardeslikten öte olmayacagini dün Akdeniz insani Antalya insani gösterdi.Depremle baslayan kardeslik gelecek nesillere kadar ivme kazanarak devam edecektir.Depremin vurdugu o gün Kocaeliden gelen cadirlarda barinmak zorunda kalan renkdaslarimin ettigi yardim kadar dun gururlandim depremin yaralarini saramadigi için Denizliye gidemeyen ve onun yerine bir otobus giden Kocaelimizi destekleyen Antalyasporlu renkdaslarim kadar dün gururlandim.

Süper lig yolunda sanada Antalyam kadar sonsuz basarilar KocaeliSporum...

Eğer bunlar mevcutsa bız KOCAELİ VE KOCAELİSPOR taraftarlarıyla gercekden kardesiz..
Bu şehirde ask 7 harflidr
A N T A L Y A
Yukarı
cresadur Liste gör
Usta Yazar

fatih
Yer: Çorum DSİ
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2008 saat 19:55
Süper lig yolunda sanada Antalyam kadar sonsuz basarilar KocaeliSporum...

Eğer bunlar mevcutsa bız KOCAELİ VE KOCAELİSPOR taraftarlarıyla gercekden kardesiz..

kopyaladigin yaziyla senin yazdiklarini alakasi ne biz kimin ne oldugunu kora halinde edilen kufrleride biliyoruz ortami germek icin girme kimse sizin deplasman hikayelerinizi  dinlemek istemez eskisehir Anadolunun  yikilmayan tek  kalesi...
DSİ Es Es
Yukarı
hanci ve yolcu Liste gör
Yeni Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 02/Ağu/2008 saat 20:11
bence kardeşleşme çabası önemlidir. ama bu çaba birilerini ötekileştirmekten geçmez. ötekilşetirerek kardeşlik de olmaz. hele kendini güçsüz görüp sırf bir düşmanlık adına da ortaklık olmaz. tarih ortak düşman yüzünden bir araya gelenlerin, düşman bir biçimiyle gündemden kalktıktan sonra kanlı mücadelelerine tanıklık yapmıştır. demem odur ki kardeslerim, karşıdaki cehpe istanbul oligarşisi olsa da, sırf düşmanlıktan kardeşlik olmaz. güzsüzlükten hiç olmaz. şanlı ESES tarihine uygun düşen kimseyle ittifaka, kumpasa, işbirliğne girmeden, kimseye de düşman olmadan ESES şarkılarıyla coşmaktır. kentimize geleh herkes, haddini bilmek sağa sola saldırmamak koşuluyla elbet bizim misafirimizdir. başkaca da bir garip duruma gerek yoktur. maçın altıncı dakikası ankara diye bağırmaya onaltıcı dakkası bursa diye bağırmaya da gerek yoktur. anlamsızdır, bütün takımlar rakiptir. çocukca ittifaklara hiç mi hiç gerek yoktur. ESES herkese tek başına yeter, bizi meşru müdafaa koşullarında bırakmamak kaydıyla da herkes bize kardeştir.
"Gerçekçi ol imkânsızı iste"
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6364656667 109>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır