eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı06-16-26 Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6061626364 109>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2008 saat 22:35
Alıntı yapılan Baba

Sana katılmıyorum Sevgili Akın(Bozüyük26)...
Bu sayfalara dökülen 60'ı aşkın sayfaya baktığımızda Ankara ve Bursa ile dostane ilişkiler kurmaktan yana olan hiç de azımsanmayacak bir kitle var. Daha ötesi Anadolu Birliği için "sahada rakip ama tribünde dost" olmak için Sakarya ve Karşıya ile de sıcak ilişkiler kurulması gerektiğini bile ifade ediyoruz. Deplasman kültürünü, girdikleri Tekel bayiini yağmalayıp, aç karna içtiği 3-4 şişe birayla gittiği yeri terör alanına çevirmek zannedenlerin aksine burada bence hem akıl hem yürek hem de 1965 ruhunun gereğiyle Anadolu'da yüzbinlerce sempatizanı olan bir kulübün taraftarı olarak "Bize yakışan ve düşen adımı" konuşuyoruz. Ligler başlayınca her şey belli olur demişsin, evet haklısın; ancak bizim buradaki yaklaşımımız belirleyici olmayacak mı? Bence bir nebze de olsa olacak.
Biraz önce Karşıyakaspor'un sinkaf.org'una ve Sakaryaspor'un tatanga.org isimli sitelerine bir Es Esli olarak başarı dileklerimi yazdım. Ötesi her iki takımın taraftarlarıyla buz gibi olan ilişkiler biraz harlansın boynumda kırmızı-siyah atkıyla İstanbul'daki maçlarına da gideceğim. (Paşa maçları hariç) Bu iki takım da Anadolu takımı ve bizim geçen yıl yaşadığımız kaderi onlar bu yıl yaşıyor. Ben üç taraftar derneğimize de, tribün gruplarımıza da, bu forumu okuyanlara da çok basit bir şey söylüyorum:
Anadolu kulüplerine karşı güdülecek "düşmanlık" bizim varoluş nedenimiz olmadığı gibi varlığımızı beslemez, sadece bizi ve karşı tarafı yıpratır. Düşmanlık varlık nedeni olmamalıdır benim gönlümdeki takımın taraftarının.
Onun varlık nedeni bellidir. İstanbul'un üç dükası mı üç kakası mı ne derseniz onlara baş kaldırmaktır. Bizim varoluş felsefemiz budur kısaca... İnönü çıkışı Sakarya'ya sövmek ya da Atatürk Caddesi'nde Karşıyakalı taşlamak bana haz vermiyor, benim aradığım önce şehrimde dernek ve grupların birliğini sağlaması, akabinde Anadolu'da bu birliğin sağlanması için temel adımı atmasıdır. Biz en büyüğüz Sevgili Akın bunu yapması gereken de biziz, başkası değil.
Bu yazıyı ne seni incitmek ne de polemik yaratmak için yazdım, bunu yürekten söylüyorum.
Sağlıcakla kal...
EStanbul'dan sevgilerWink

Sevgili Baba Abi;

İnönü çıkışı Sakarya'ya sövmek ya da Atatürk Caddesi'nde Karşıyakalı taşlamak banada haz vermiyor ama biz Kocaelinden dönerken onlarla ilgili olmayan bir maçın dönüşünde bile onlar bizi taşlayabiliyor.Sakarya ve Kafsinkaç deyince dururum.

BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2008 saat 23:24
Ne yapalım pekiyi sevgili Mehmedim?
Biz de onları mı taşlıyalım... Kaldı ki şu anki durum zaten bundan farklı değil maalesef...
Böyle oldu böyle mi gitsin, gittiği yere kadar? Anadolu'da birlik olmalı Mehmet ve bence bunu bizim taraftarımız oluşturmalı... Sevgiyle...
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
Sessiz Liste gör
Usta Yazar

Polat
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2008 saat 23:34
Güzel yazmışsın Alper abi.Bu sakarya ve karşıyaka konusunda kesinlikle sana katılıyorum.Keşke bizim Tribünlerimizde birlik sağlansa,Keşke Anadolu takımlarında birlik sağlansa Ah ahh
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2008 saat 23:47
Anadolu'da birlik sağlandıktan sonra ne olacak peki ?
Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2008 saat 23:50
Anadoluda birliği için illaki bütün Anadolu takımlarıyla kardeş olmamız şartsa o iş birazcık yaş...
Bizim hepsine yetecek gücümüz varken bu işler benim canımı sıkıyo...Lig başlasa zaten herşey belli olucak...Ankaragüçlüler'in büyük çogunlugu bizi istemiyo..Bursalıların içindede bu işin kardeşlik seviyesine ulaşmasını istemeyen önemli bi kitle var...Ama biz inat etmişiz bi kere illaki anadolu birliğini kuracaz galiba Smile ...Hayırlısı...

Yukarı
emrESES_26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: Ankara-Eskşehir
Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2008 saat 23:52
Alıntı yapılan iLkaSKimeSeSim

Anadolu'da birlik sağlandıktan sonra ne olacak peki ?

Bak bak bak şekillere bak sen  Big%20smile
Namazdan Sonraki Duamsın EsEs'im..

Kızılcıklı - ankaraESES
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 29/Tem/2008 saat 23:56
Alıntı yapılan kraleses

Anadoluda birliği için illaki bütün Anadolu takımlarıyla kardeş olmamız şartsa o iş birazcık yaş...
Bizim hepsine yetecek gücümüz varken bu işler benim canımı sıkıyo...Lig başlasa zaten herşey belli olucak...Ankaragüçlüler'in büyük çogunlugu bizi istemiyo..Bursalıların içindede bu işin kardeşlik seviyesine ulaşmasını istemeyen önemli bi kitle var...Ama biz inat etmişiz bi kere illaki anadolu birliğini kuracaz galiba Smile ...Hayırlısı...

Anadolu birliği değilde ilk önce Eskişehirspor Taraftarları Birliğini kursak daha iyi olmaz mı sizce ?

Taraftar profilimiz geçen seneki gibi bu senede devam ederse bütün Anadolu Klüpleriyle birbirimize gireriz..Anadolu'da kaç tane takım taraftarı Eskişehirspor'u seviyor acaba ? En son Kocaeli maçından sonra bile Kocaelilerde büyük çoğunluk bize karşı soğumaya başladı..Türkiye'nin her bölgesinde Eskişehirspor'u düşman olarak gören bir çok takım var. Aynı şekilde bir çok Eskişehirsporluda bu takımları kendine düşman olarak görüyor...Bu böylede devam edecektir..Ben Karşıyaka'nın İzmirdeki bir çok maçına gittim. Bir çoğuda EsESLi olduğumu biliyorlardı ama ben orada EsES'i temsil etmedim edememde zaten etmemde..İsteyen istediği takımın maçına gitsin..Orada Eskişehirspor'u temsil edemez..
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2008 saat 00:03
iLkaSKimeSeSim'e katılıyorum düşünün Kocaeli'yi bile kendimizden soğuttuk . Hiç kendimizi sorgulamıyoruz suçu hep karşı tarafa atıyoruz bence Ordu ve Sakarya dışındaki düşmanlıklarımız çok saçma . Önce kendimiz birlik olalım ; taraftar olarak gidişimiz pekte iç açıcı değil . Ama işte birçok grup ve dernek olduğu için bu sorunlar iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor ve çözülemiyor .
Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2008 saat 00:15
Ya ben şimdi biraz eleştiri alıcam ama kendi fikrim söylemek istiyorum...
1-2 sezondur deplasmanda kendi aramızda çıkan kavgalardan yakınıyoruz...Herkez sebebini kafasına göre üretiyor..Ama bence bu karşıdaki takımla kardeş olmamızdan kaynaklanıyor...
2 sezon önce kocaelide çıkan kavgayı biliyosunuz..Daha sonra geçen sezon antalyada çıkan kavgayı...Bu iki kavganın ortak özelliğini düşündünüzmü bilmiyorum...Ben düşündüm...
İki takımda kardeş..Antalya'da öyleydi o zamanlarda...Yani karşıda bulaşıcak kavga edicek küfür edicek adam olmayınca bizim taraftarımızın içindeki serseri kısım maalesefki tribünü karıştırıyor...Bence bunun sebebi bu..Bu işleri birazdan bundan çekindiğim için desteklemiyorum...O yüzden her zaman kendi takımımızı destekleSek yeter diyorum... Wink

Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 30/Tem/2008 saat 00:24
Sevgili Özer(KralEsEs), yaklaşımın beni inan bitirdiBig%20smile
"Deplasmanda taraftarımız karşıdaki takımın taraftarıyla dostsa, tribünde birbirini yiyor; birbirimizi yemektense karşıdakıni yiyelim" nasıl bir bakıştır Özer, nemli bir EStanbul gecesinde buharlaşırken, beni titreterek hayata döndürdün, sağol-varol...Wink

KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 6061626364 109>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır