eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 sezonu Mohamed Dahmane

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4647484950 52>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
liq26 Liste gör
Deneyimli Yazar

ilker
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 12:26
yok hayır bilginin kaynağını sormak amacıyla değil o yazılan cümlenin türkçe anlamı dahmaneyi 600 bin euroya aldığımızımı ifade ediyor
Bu AlEmDe KrAl BiZiZ ES-ES lİyİz EFSANEYİZ...
Yukarı
34_26_34 Liste gör
Yazar

SERDAR
Yer: İSTANBUL
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 12:26

Çok istiyorsak bonservis ödeyip almamız gerekiyor,vazgeçersen zaten ödeyeceğin tazminat var 500.000 avro gibi yüklü bir miktar,sonuçta öyle yada böyle gelecek bu takıma DAHMANE.Burada asıl üzerinde durulması gereken olay 2011 yılına kadar sözleşmesi olan bir futbolcu ile nasıl olurda menajeri bonservisi elinde dedi diye araştırmadan MOONS kulübüne sormadan sözleşme imzalanır,hiçkimsenin Başkan dahi olsa kimsenin ES_ES imi böyle zor duruma düşürmeye hakkı yok.Eğer bu duruma düşürmüşsen klübü cebinden vereceksin parayı konuyu kapatıcaksın ne sen,nede klüp zor duruma düşmeyecek başkanlığın gereği budur.AngryAngryAngryAngryAngry

KADERİMSİN ES_ES'İM
Yukarı
gimp Liste gör
Deneyimli Yazar

Yücel
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 12:29
Alıntı yapılan 34_26_34

Çok istiyorsak bonservis ödeyip almamız gerekiyor,vazgeçersen zaten ödeyeceğin tazminat var 500.000 avro gibi yüklü bir miktar,sonuçta öyle yada böyle gelecek bu takıma DAHMANE.Burada asıl üzerinde durulması gereken olay 2011 yılına kadar sözleşmesi olan bir futbolcu ile nasıl olurda menajeri bonservisi elinde dedi diye araştırmadan MOONS kulübüne sormadan sözleşme imzalanır,hiçkimsenin Başkan dahi olsa kimsenin ES_ES imi böyle zor duruma düşürmeye hakkı yok.Eğer bu duruma düşürmüşsen klübü cebinden vereceksin parayı konuyu kapatıcaksın ne sen,nede klüp zor duruma düşmeyecek başkanlığın gereği budur.AngryAngryAngryAngryAngry

Sorunun Cevabı :

Sakarya Gazetesinden Aldım Ceylan Çalışkan bunları Söylemiş :
Mohamed Dahmane transferinde gelişmeler ne durumda?
-Dahmane, 2007 Haziran ayında 900 bin euro bedelle Belçika'nın 1'inci Lig takımı Mons'tan, Genk'e transfer oldu. Ancak 2008 Ocak ayına kadar kulübüyle bir takım sorunlar yaşayınca, sözleşmesini tek taraflı feshederek eski takımı Mons'a geri döndü. Dahmane Mons'la 6 aylık yeni mukavele imzaladı artı 3 yıl da opsiyon koydurdu. Bu şu demektir: 6 aydan sonra iki taraf anlaşırsa sözleşme 3 yıl daha uzar. Ben bu şartların tamamını bildiğim için, normal FIFA kurallarına göre bu futbolcunun bonservissiz olarak transfer edilebileceğini biliyorum. Konuyu Belçika Futbol Federasyonu ile de görüşerek Dahmane'yi Eskişehir'e getirdim ve ön anlaşmayı yaptırdım. Ancak Mons Kulübü kurallara aykırı davranarak futbolcunun sözleşmesini tek taraflı uzattı ve Belçika Futbol Federasyonu'na sundu. Burada yapılacak şey, futbolcunun FIFA'ya gitmesidir. Bu da yaklaşık 6-7 ay sürecek bir prosedürdür. Yani Dahmane'nin 6-7 ay futbol oynamaması söz konusu. Ben kendisiyle sürekli görüşüyorum. Eskişehirspor'a kesinlikle gelmek istiyor. Gidip Mons kulüp başkanıyla bizzat görüşüp sorunu en kısa zamanda halletmeye çalışacağız. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki; Dahmane Eskişehirspor'un Mons Kulübü'ne bir ödeme yapması halinde, bunu kendi alacaklarından düşmeyi de kabul etti. Bu konudaki düşüncesini başkan Halil Ünal'a çektiği faks mesajında da teyit etti. Yani Dahmane Eskişehirspor'da oynamayı işte bu kadar istiyor.
- Eskişehirspor Basın Sözcüsü Rıza Zeydan futbolcuya ve size bir ödeme yapıldığını söyledi. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?
- Bir yanlış anlama söz konusu. Futbolcuya hiçbir şekilde ödeme yapılmamıştır. Dahmane'nin Belçikalı menajeri için bir çek kesilmiştir. Bu çek de istenildiği dakikada Eskişehirspor yönetimine iade edilir.
- Mohamed Dahmane'nin özellikleri nelerdir, Eskişehirspor'a yararlı olur mu?
- Dahmane çabuk, topla direkt kaleye giden, kolay rakip ekarte edebilen çok yönlü bir futbolcu. Turkcell Süper Ligi'nden en az 5-6 kulüp kendisini istedi. Hatta 400-500 bin euro bonservis bedeli ödemeye hazır kulüpler bile vardı. Ama ben mukavelesindeki boşluğu bildiğim için Eskişehirspor'a katkı olsun diye bedava almak için çaba harcadım. İnşallah çabalarımızın karşılığını alırız.

Yukarı
sezginsecil Liste gör
Deneyimli Yazar

Sezgin Seçil
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 13:16
Alıntı yapılan es es 1973

Eskisehirspor à formulé une offre tournant autour de 600.000 € pour Dahmane.

Sanırsam Eskişehirspor , Dahmane için 600.000 € civarında bir para önerdi yazıyor.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Yukarı
34_26_34 Liste gör
Yazar

SERDAR
Yer: İSTANBUL
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 13:46
Yani Aulerıo olayındaki gibi bir senaryo var anladığım kadarı ile eğer menajer'in dediği gibi bir durum varsa;FİFA futbolcunun futbol oynamasını kısıtlamaz DAHMANE ESKİŞEHİRSPOR'da futbol oynayabilir ve bunuda geçici lisans ile sağlayabiliriz,aynı zamandada davası devam eder.Dava sonucundada MOON's kulübü futbolcu için yıllık ne ödemiş ise o kadar bonservis ücreti ödeyip ES_ES adına DAHMANE için asıl lisans çıkartılabilir.Burada eğer o yıllık ödemeyi yapmak istemeden oyuncuyu almak istiyorlarsa orası farklı bir sey ancak DAHMANE için burada futbol oynamasına engel bir sorun yoktur,çözüm geçici lisanstan geçer....
KADERİMSİN ES_ES'İM
Yukarı
burak26eses Liste gör
Yazar

burak
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 15:04
bunlar bizi oyallıyor bugün karar verilcek felan bence mohamed dahmane yerine türk santrafor alınabilir
BİR İSTANBUL MASALI BİTTİ ARTIK
Yukarı
gullit Liste gör
Yazar

necdet dandan
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 15:40
Alıntı yapılan burak26eses

bunlar bizi oyallıyor bugün karar verilcek felan bence mohamed dahmane yerine türk santrafor alınabilir

Şu Kayseri'nin kadrosunda istemediği İglesas (tam adını yazamadım) varmış.Bize yarar mı?
Nasıl olsa para verip futbolcu alamıyacaklar.Bari milletin eskisinden yama yapalım.
Yukarı
privacymanes Liste gör
Yazar

Kenan
Yer: EsKiŞeHiRSpoR
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 16:05
waLlaa yıLan hikayesine döndü resmen bune böyLe yaaa paran yetmiyosa yerLii futboLcu aL yetttii artık faLlaa..
NE BİR İNAT NE BİR HEVES HERŞEYİM SENSİN "ES ES"
Yukarı
es-metu Liste gör
Deneyimli Yazar

Ayhan
Yer: Eskisehir
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 16:18
Dahmane bientôt au Besiktas ?

Eskisehispor pourrait n'être qu'une étape

MONS Depuis deux ans, Mohamed Dahmane a pris l'habitude, bonne ou mauvaise, d'animer le mercato montois. C'est une nouvelle fois le cas cet été où on l'a annoncé dans plusieurs clubs en Turquie. Sivasspor fut le premier sur la balle, mais c'est à Eskisehispor que l'attaquant a signé un précontrat. Après des semaines de palabres, la direction turque a rencontré son homologue montois mercredi au Sheraton de Bruxelles. "D'après les dirigeants turcs, ça s'est très bien passé et une proposition a été faite (NdlR : on parle d'une somme avoisinant les 600.000 euros), explique Momo. Depuis, je n'ai pas revu le président Leone, mais une décision sera prise d'ici le week-end. C'est notamment ce que le coach souhaite."

La question est de savoir si Dominique Leone prendra le risque de perdre, après Dalmat, Nicaise et Adriano, une nouvelle valeur sûre à quatre semaines du début du championnat. "Si le président a accepté d'ouvrir les négociations, c'est qu'il ne ferme pas la porte. Il est conscient qu'il pourrait empocher un second transfert en un an de temps. "

Le joueur, lui, a fait son choix depuis belle lurette. Peut-on lui donner tort quand on sait qu'il pourra, en trois ans, se mettre à l'abri financièrement ? Car il apparaît à présent qu'Eskisehispor, promu en D1, n'est qu'une étape. Grâce à des liens étroits entre les deux clubs, Dahmane pourrait rapidement se retrouver au Besiktas. "Les Stambouliotes étaient venus visionner Jovanovic lors de Standard - Mons et je leur ai visiblement tapé dans l'oeil. En me laissant six mois à Eskisehispor, ça leur permettrait de voir comment je m'acclimate au championnat. Avouez que ça prend des proportions importantes..."

Tellement importantes qu'on peut se demander dans quel état d'esprit serait le garçon si Mons s'opposait finalement à son départ. "Je n'ai été invivable qu'une fois. C'était à Genk et les circonstances étaient différentes, car je ne jouais pas. Ici, je me sens apprécié et j'ai trop de respect pour le club, au-devant d'une mission délicate. C'est d'ailleurs pour cette raison que j'ai brossé certains entraînements. Je ne voulais pas enrayer la machine !"

Mons anasayfa da bir yazı..Cevirmeye calıstım kabaca ;

....

İki yıldan beri Dahmane iyi kötü gündemde . Son sefer konu bir kac Turk klubunun icinde de oldugu bir durum . Sivasspor bası ceken oldu fakat Eskisehirspor forvetle bir on anlasma imzaladı..Haftalardır süren gorusmelerden sonra Turk yoneticiler muhatapları ile gecen Persembe Brüksel Sharaton Otel’de buluştular .”Türk yöneticilere göre görüşme iyi geçti ve bir teklif yapıldı – (yaklaşık 600 bin EUR olduğu soyleniyor) .O zamandan beri başkan Leone ile hiç gorusemedim ,falkat bu haftasonuna kadar bir karar verilecek . Ozellikle Teknik Direktor boyle olmasını diliyor.” Diyor Momo .

Asıl akla gelen soru Leonu un Dalmat , Nicaise ve Adrianodan sonra yeni bir değeri lige 4 hafta kala kaybetmeyi  riskini alıp alamayacagıdır. Eğer baskan gorusme kapılarını aralamayı kabul ederse bu kapı bir daha kapanmaz.Bitr yıllık süre icinde ikinci transferi cebine koyabilir.

Oyuncu ise secimini coktan yaptı.Üc yıl için kendine mali acıdan bir guvence saglayabilecekken yanlıs yaptıgı soylenebilir mi?   …… Su an icin Eskisehirspor olarak gorunuyor fakar bu yolun sonu degil. İki kulup arasındaki yakın baglantılar sayesinde , Dahmane kendini yakın bir zamanda Besiktas ta bulabilir. “ İstanbullular Standard - Mons  macında Jovanovic i izlemeye gelmislerdi ve gozlerine battım .Eger bana Eskisehirspor da altı ay izin verilirse bu lige nasıl uyum saglayacagımın gorulmesine fırsat verecek.Kabul edilmeli ki bu cok onemli”

Çok önemli bir husus ta eğer klüp oyuncunun gitmesine izin vermez ise  ,oyuncu ne tür bir ruh halinde olacak.  “ Asla tahammülsüz değilim. Genk’ te durumlar farklıydı ,oynamadım . Ama burada takdir edildiğimi hissediyorum ve boyle onemli bir misyon oncesi kulubume buyuk saygım var.Bu nedenle bana belli antremanlar verildi. Makineyi karıştırıp bozmak istemem .   "

Yukarı
MarcEs Liste gör
Yazar

Göktuğ
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 16:20
aslında biraz kabak tadı verdi bu dahmane olayı.burdan çıkan sonuç şudurki yönetimin ve teknik heyetin bir b planı eksikliği aşikar.bu transfer sakata girdiğinde başka bir oyuncuyla görüşülmesi yada alternatif çözüm yolları yok bu ortada beyler.daha çok beklemeyiz umarım dahmane alınır yada vazgeçildiği açıklanır bu şekilde kendimizi alay konusu yapmayalım..
Bu arada privacymanes arkadaşım Türkçeye dikkat edelim biraz lütfen
ESKISEHIRSPOR
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4647484950 52>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır