eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı06-16-26 Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5152535455 109>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
genc_simsek_kerem Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir!!
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2008 saat 21:02

Aşağıdaki Skarya gazetesinin 23.03.2005 tarihli haberini okuyunca o zamanlar aklıma geldi birden. 3 yılda olan değişim gözümün önünden geçti. Fakat ne yazıkki hala aynı kafada giden abilerimiz mevcut.. Eğer 3 yılda bu kadar gelişme kaydedildiyse neden daha fazlası olmasın da Anadolu birliği için diğer takımlara ön-ayak olmayalım?

Bir tribün liderinin açıklamalarını yayınladık dünkü gazetemizde.Tribün lideri 40 kişilik hapçı, gaspçı bir grup yüzünden Es-Es taraftarının imajının bozulduğunu, gerçek Eskişehirspor taraftarının bunlarla aynı görüşte olmamasına rağmen değişik nedenlerle bu insanlara karşı çıkamadıklarını söylemişti.Taraftarlar son Kartal maçından sonra hemen bir form oluşturmuşlar.Kendi özeleştirilerini yaparak, geleceğe bakma, taraftar profilini yenileme konusunda ilk adamı atmışlar.Bir taraftarın tespiti ise sanki tüm çabayı özetler gibi.“İyiler de kötüler kadar cesur olabilseydi.” Sorunun özü de bu zaten. Hepimiz sorumluluklarımızdan ötürü yeterince cesur olamıyoruz. İşte formdan bazı taraftar görüşleri.
KARTAL’DA OLANLAR..
Eskişehirspor bir deplasmandan daha boynu bükük ayrıldı, kaçan iki puan ümitleri iyice azalttı. lakin daha önemli şeyler var değinilmesi gereken, iki puanlar, üç puanlar telafi edilir, olmazsa da seneye sıfırdan başlanır.
Ama Eskişehirsporumuz öyle bir taraftar profili çiziyor ki artık ipin ucu kaçmış durumda.
Bu güne kadar her gittiğimiz deplasmanda olay çıkıyor, kafamıza taşlar yiyoruz ama sebepsiz sonuç olmaz, bu taşların bu olayların nedenini sorgularken testereyi hep kendimize yontuyoruz, bir hafta Zonguldak suçlu oluyor, bir hafta Kırıkkale, bir hafta Yalova, hep rakibin tahriklerinden bahsediliyor. böylece kendimizi temize çıkartıyoruz.
Ancak aklı başında herkes biliyor ki suçlu olan biziz aslında.
işte Kartal maçından olaylar.
otobüslerden inen yüzlerce genç, hepsinin gözleri kıpkırmızı önlerini göremiyorlar, Eskişehir taraftarı da ateşli olur zaten bu kırmızı gözler hep Es-Es sevgisinden başka neden olacak ki..? yolda gelirken girdikleri yeri yağmalayarak geliyorlar, Gebze’de polis durduruyor otobüsleri, sonra veryansın küfürler bütün emniyete, öyle ya ne yapmış ki Es-Es taraftarı? adam gibi gelmişler, durup dururken de polis çeviriyor otobüsleri bu emniyet hep böyle zaten. Es-Es düşmanı(!) di mi..?
Otobüsten inen bir taraftar belinde satırla iniyor direk ve doğru polisin üstüne, burada da ağır tahrik var arkadaşlar pardon. Neyse stada girmek için bekleyen taraftarlar arasında bir hareketlenme beliriyor, 10 kişilik bir grup aralarına aldıkları bir genci döverek caddenin ortasına geliyor, yerde yatan adamı tekmelemeye devam tabi, neyse araya giriliyor ayrılıyorlar sonradan öğreniyoruz ki dayak atanlar da Es-Es'li yerdeki zavallı da. Ama bir bildikleri olmalı zira büyük Es-Es taraftarının yaptığından sual olunmaz değil mi. kolay değil büyük taraftar olmak.
Devre arasında işler pek iyi gitmediğinden olsa gerek bir kaç gence bir emir geliyor "dalın sahaya". Emri veren büyük taraftar bu cümlenin ardından ortalıktan kayboluyor hemen. bir iki derken 5-6 genç dalıyorlar sahaya, bir kaç arbededen sonra emeline ulaşıyor büyük Es-Es taraftarı ve kartal stadına Es-Es’imizin bayrağını dikmeyi başarıyorlar, ne büyük bir iş çıkarttılar öyle değil mi..? Bütün bu olan bitende herkesin kabahati var arkadaşlar. En başta yönetimin sonra tribünlerden çekilip meydanı serserilere bırakan bütün sağduyulu Es-Es'lilerin.
işte burada yönetim dahil herkesi suçluyorum, bu forumu okuyan herkesi, kimse ben suçsuzum diyemez, maçlara gelmeyen de suçludur.
TOPU TOPU 20 ÇAPULCU
Forumdaki bir Başta taraftar şöyle diyor;
“Dediklerine tamamen katılıyorum. Bundan sonra deplasmanlara gitmeme kararı aldım. Kendini taraftar sanan, ne yaptığını bilmeyen bu adamlar varsa ben yokum.
Kaldır Başkanım beleş otobüsleri, koy çapulcuların ceplerine parayı. Aman onlarla iyi geçin. Eskişehirspor taraftarını topu topu 20 çapulcuya feda ettiniz ya helal olsun size.
KÜFÜRÜ MAHARET SAYIYORLAR
Dediklerine katılmamak mümkün değil ...
5-10 kişi toplayan 15-18 yaş arası adamlar taraftar grubu kuruyor. rakip takıma küfretmeyi marifet sayıyor.
küfürlerine karşı çıkan, durun yapmayın etmeyin diyen, babaları yaşları adamlara da küfür ediyorlar, üstlerine yürüyorlar.
gerçek Eskişehirspor taraftarı kimdir nedir haberleri yok...
asıl marifet olan onların küfreden rakibin seviyesine düşmeyerek büyüklük göstermektir ama bundan da haberleri yok...
Suç ne hakemde, ne poliste, ne başkasında ...
Aklımızı ne zaman başımıza toplayacağız acaba ? ...
Bu tribün liderleri ve bu taraftar mantığıyla bunlardan fazlasını beklemek hata olurdu zaten.
Geçen hafta Ünye maçında da aynı şeyler hakimdi tribünlere.
Küfüre karşı çıkan ve küfür ettiği için ikaz eden orta yaş üstü bir taraftara çok değerli tribün lideri ana avrat küfürle cevap veriyor ve inatla gruba tekrar aynı küfürleri tekrarlatıyor.
YAŞIN YANINDA KURU..
Sahaya girip bayrak dikmek neyin göstergesi,yani resmen diyor ki ben senin ananı.... bu insanlar kavgadan, pislikten hoşlanan kişiler ama yaşın yanında kuruda yanmasın kazanan iyiler olsun
HEP AYNI KİŞİLER..
Görüşlere tamamen katılıyorum. Hasta annemi bırakıp İstanbul’a maça gittim. Ama dün hem taraftar olarak hem takım olarak çok kötü bir sınav verdik. Eğer dikkat edilirse Yalova maçında sahaya atlayanlarla dün sahaya atlayanların aynı kişiler olduğunu herkes görecektir. 10-15 kişilik bir serseri grubu var içimizde bunlardan bazıları M…li Es-Esliler diyor kendilerine ve sezon başından beri çapulcular her maçta olay çıkarmaya hazır maça gelirken esrar çeken alkol alan kişilerden başka ne beklersin. Maalesef bu 10-15 kişi hakkında ne bizim emniyetimiz ne yönetimimiz nede kendine tribün lideri deyip ortalıkta gezen insanlar hiçbir şey yapmıyor. Beni dün daha çok üzen olay ise yıllardır maçlarda görüp aklı başında insanlar diye tanıdığım kişilerin bu 10-15 kişilik serseri grubuna destekçi çıkması oldu. Maalesef bu insanlar yüzünden yakında Türkiye’de anti-Es-Es hareketi başlayacak. Artık her yerde bir düşmanımız var. Çok yazık. Bu insanlar yüzünden ben ve benim gibi bir çok suçsuz insan polisin sıktığı biber gazına maruz kaldık.Benim gözlerim hala yanıyor.
ADIMIZ ÇAPULCUYA ÇIKTI
Adımız Türkiye’de Anadolu’nun kültür kenti olarak geçerken böyle birkaç serseri yüzünden çapulcu kentine çıkacak.Ben bu insanların Eskişehirspor maçlarından uzaklaştırılmaları için emniyeti ve yönetimi göreve davet ediyorum bende bunun için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Maçlara gitmeme kararını bende yol boyunca çok düşündüm ama bizim gibi aklı başında insanlar maçlara gitmeyi bırakırsa ortalık tamamen bu çapulculara kalacak bu yüzden Es-Es’imi onlara harcatmamaya karar verdim. inşallah aklı başında tüm insanlar benim gibi düşünür ve bu çapulculara meydanı bırakmaz.
ÜZÜCÜ DURUM
Maalesef yazılanları üzüntü ile okudum.Anadolu’da efsane olmuş,tüm şehirlerde sempati kazanmış Es Es taraftarının düştüğü bu durum üzüntü verici ama bu sadece sizin için değil her takım için geçerli. her takımda bu 10-15 kişilik gruplardan mevcut ve amaçları takımı desteklemek değil köstek olmak, amaçları egolarını tatmin etmek. alınan cezaları ise tüm camia ödüyor
NEREDESİNİZ..
Pekala arkadaşlar bu başlık altında konuyu açan arkadaş haricinde tüm yorum yapanlara soruyorum..?
madem ki söylenenlere katılıyorsunuz nerdesiniz..?
Yanlış anlamayın bu soruyu kendime de soruyorum...
Neden elimizi taşın altına koymuyoruz..?
Yani demek istediğim bizim gibi düşünen insanlarla bir araya gelerek yeni bir kitle oluşturabiliriz.
Bize öncülük edecek ağabeylerimiz de çıkacaktır mutlaka.
Yeni bir akım başlatıp geleceğin Eskişehirspor taraftarını yaratabiliriz.
ES-ES ÇEKEMİYORUZ..
Söylenen her şeye aynen katılıyorum. Vakit daha da geç olmadan bir şeyler yapmalı bence de. Tribün grupları;Tribün liderleri; Ayder; Kızılcıklı; Altes; Nefer...... Eskişehirspor sevdası; Taraftarlık; Amigoluk; Siyah-Kırmızı;Terbiye; Edep; Adab-ı Muaşeret .... Bz bunları gördük bunları öğrendik ve bunları bizden örnek aldılar ve bunları statlarına taşıdılar. Eskişehirspor yanlızca Eskişehirle büyük olmadı tüm memleket bizi kucakladı. Es Es Es Ki Ki Ki; insanlarlar bunları söylemek istedi ve yürekleri ısındı.
Fakat şimdi biz tam tersini yapıyoruz nerede rezillik onu örnek alıyoruz nerede provokasyon onu örnek alıyoruz nerede ben-merkezcilik onu yapıyoruz. İstanbul ne yapsa ertesinde bizde...Tribün Grubuymuş, Tribün Lideriymiş, ne kaldı ise geride hepsi... bunlar bize ait değil.. (Doğru dürüst Es-Es bile çekemiyoruz maçlarda içimde patlıyor inanın)
Kızıyorsunuz ancak lütfen düşünmeye çalışın ve unutmayın hepimiz Eskişehiriz, Eskişehir hepimiz..kalmadı başkası...kendi kendimizi yakmayalım
DUR DENİLMELİ..
Ben haftalardır aynı şeyleri yazıyorum,bu çirkinlikleri yapan kesimler belli yönetim olsun,emniyet olsun bu kişileri biliyorlar ama neden dur demiyorlar bir türlü anlamıyorum... En kısa zamanda misyon sahibi kişiler çıkarak bu olanlara dur demeli, tüm gruplarla toplantı yapmalı.
KONUNUN ÖZETİ GİBİ.
İyiler de kötüler kadar cesur olabilseydi... Sorunun özü de bu zaten. Hepimiz sorumluluklarımızdan ötürü yeterince cesur olamıyoruz.
KoreoESES
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Yer: EStanbul:)
Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2008 saat 21:16
ClapClapClap
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
leventizm Liste gör
Yazar

Levent NAMAZ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 18/Tem/2008 saat 23:18
Alıntı yapılan Sarpery26

Alıntı yapılan leventizm

Ben dost takımlarla yapılan maçlara gitmek istemiyorum ve de gitmiyorum.
Geçen sene Kocaeli maçlarının hiç birine gitmedim mesela.

Benim gibi hissedenler eminim ki vardır.

Maçı güzel yapan şeylerden biri rakip taraftarın taraftarı olması ve onlarca maç boyunca atışmak.Ne olucak Kocaeli maçında biz Kocaeli onlar EsEs diye bağıracaklar ve beraberce keyifle maç izleyeceğiz öylemi?Ben böyle maçlardan keyif almıyorum.

Zaten !7 rakibimiz var 3 tanesi dost takım.6 maç güme gitti benim için.

Yanlış anlamayın ama ben daha fazla dost istemiyorum...

Yani senin anladığın her maçta deplasman takımına küfür edilmesi, kavga çıkması. Dostça maç izlemek sana batıyo demekki.Nasıl bi mantığın var anlamak mümkün değil, senin maçlara gelmedeki amacın ne?!
Biraz efendi konuşsanız...Ne o batıyo falan.
Sen bu yazdıklarından böyle anlıyorsan başka.
Sende dost olmadığımız takımlara bunları yapalım demek istiyorsun herhalde.Bunları yapmamak için dostmu olmamız lazım.
Atışmak kelimesini anlayanlar olmuş sağolsunlar.
Eskiden Ayder rakip takım taraftarı ile atışırken öyle güzel besteler bulurdu ki
rakip seyircileri bile gülümsetirdi...

Yukarı
essmrah Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

emrah
Yer: izmir
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 20:27
Başka sitelerden bu foruma mesaj aktarmak yasaktır...Özelliklede ortamı provake edici mesajları aktarmak dahada yasaktır...Devamı halinde üyeliğiniz askıya alınır...

Mod.
Semt-i Mukaddes Örnekköy (İZMİR-ESES)----   CaDDe-i KıZıLCıKLı!!!   ----EMRAH !!!
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 20:39
Sevgili Emrah, bizim içimizde sadece Ankaragücü değil; Anadolu kulüplerine küfreden yok mu? Elbet de var. Bolu maçı sonrası İnönü'den çıkarken on binlerin bir Anadolu kulübüne hep bir ağızdan küfretmesi çok mu haklı bir şeydi. Biz nasıl hata yaptıysak, bu aklınca bize hakaret ettiğini düşünen bıyıkları terlememiş delikanlı kardeşimiz de hata yapmış.
Bu sayfalara düşen o güzel kareyi hatırla lütfen sevgili Emrah...
Yer: Atatürk Stadyumu... Tribün: Maraton... Bursalı ve Ankaragüçlü gençler kalkıp memleketlerinden sevdamızı görmeye gelmişler. Ve içlerinde bir de bayan Ankaragücülü gelmiş. Bazen bayanların, erkeklerden daha erkek olduğunu doğrularcasına gelmiş. Bence erkek gibi tribüne gelen o kardeşimizi unutmamak; bıyıkları terlememiş delikanlıyı dikkate bile almamak lazım. Değer vermemiz gereken boynunda Ankaragücü atkısı olan ve bizim maratona gelip sevdamızı paylaşan bacımızdır.
EStanbul'dan sevgilerle
KIZIL bir pıhtı vardı doğduğunda göbeğinde ve KARA bir toprak olacak öldüğünde üzerinde. (VİVA ESES).... protEStler...
Yukarı
Baba Liste gör
Usta Yazar

Alper Uruş
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 21:30
Anadolu Birliği ESKİŞEHİR'DEN geçer...
Yukarı
MarcEs Liste gör
Yazar

Göktuğ
Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2008 saat 22:45
şimdilerde bu oluşuma gaziantepsporlular da 27 olarak dahil olmak istiyolar 06162627 yani.Bence anadolu takımlarının istanbul takımlarına karşı birlik oluşturması güzel.Bu tür oluşumların takımlara yarar sağladığı kesinlikle gerçek; yani genç yaştaki çocukları kendi şehrinin takımlarını tutmasını özendireceği aşikardır.Zaten bu 3 takımla yarışmanın en önemli yolu burdan geçiyo diyebiliriz.Bilmem anlatabildim mi?
ESKISEHIRSPOR
Yukarı
FoRZa 26 Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2008 saat 00:06
Alıntı yapılan MarcEs

şimdilerde bu oluşuma gaziantepsporlular da 27 olarak dahil olmak istiyolar 06162627 yani

Ajansspora fazla takılmayın Wink 061626 yeter.Anadolu kluplerinede saygımız var tabi
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2008 saat 00:11
Valla ben Eskişehir'e adabıyla gelen ortam germeden gelen ANADOLU KLÜPLERini maçtan önce alkışlamaktan yanayım...Çok onurlu bir davranış olacaktır bence...Belediye ve istanbul takımlarına ise her türlü...!!!

ENDÜSTRİYEL FUTBOLA KARŞI,TRİBÜN KÜLTÜRÜ...!!!
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
MarcEs Liste gör
Yazar

Göktuğ
Direct Link To This Post Tarih: 20/Tem/2008 saat 00:13

ajansspor meselesi değil o sitedeki yorumlara kalırsak zaten ya tüm alemle kanlı bıçaklı olmak lazım yada alaylıyla akraba, dost.Ben antep'in taraftar forumlarındada geçmekte.Yani kendi aralarında böyle bişeye nasıl bakacaklarını yokluyor ve çoğu orandada destekliyorlar.Bence 061626 da çok yeni bi olay ankaragüçlüler daha sindirmeye çalışıyolar bizi.Zaten herşeyde sezon açılışında tamamen netlik kazanacak.

ESKISEHIRSPOR
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5152535455 109>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,480 saniyede hazırlanmıştır