eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı06-16-26 Projesi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 109>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
cresadur Liste gör
Usta Yazar

fatih
Yer: Çorum DSİ
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2008 saat 00:56
kimse saten kardeslik beklemiyor sadece dostluk ben ankarada formamla yada eskisehir atkimla geziyorsam yeri geldigi zaman ankarada maca gidebiliyorsam olay bundan ibaret umarim hic bir olay olmaz
DSİ Es Es
Yukarı
mocol26 Liste gör
Yazar

Aziz KILIÇ
Yer: Dominican Republic
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2008 saat 01:03
gaza gelipte burda kimse rüzgar yapmasın.06-16-16 mantıklı kendi maçımız olduğu zman gideriz deplasmanda isek(gidemiceksek) ya da maç günlei ise gideriz ankaraya bursaya..
sevmeyen sevmeyebilir ama düşmanca yaklaşmak doğru olmaz bursa da ankaragücü de buraya gelip bize destek verdiler.Ben bursaya maça gittim ES-ES kaşkolu ile misafir ettiler şaraplarını paylaştılar..bize yakışmaz rengimiz belli ama yakınımızda bellidir bizim.Tribün kültürü böyle olmalıdır derim ben
senin sevgindir bizleri yaşatan!!!!
Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2008 saat 01:21
Bizim açık tribünden bir görüntü.

Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2008 saat 01:34
burda karşı çıkanlara pek aldırılmaması gerekiyor ama istemeyenlerin genel düşüncesi şu ;
diyelimki son maç bursada yenilen küme düşecek o zaman ne olacak?
bunuda diyenler yıllarını EsEs e adayan abilerimiz babalarımız.Bu dostluğu yaşayarak gösterirse herkes o zaman rahatça kabullenir en azından karşı çıkmaz çıkamaz
yıllarca o kadar çok şey çekmiş ki insanlar hiç birşeye evet tamam iyidir mantığıyla yaklaşamıyor
amaan banane diyor çünkü yıllarca önüne gelen bu taraftara kazık atmaya çalışmış
dediğim gibi yukarıdaki görüntüler çoğalır ordaki maçlarda olaysız güzel geçerse herkes zaten sempati duymaya başlar
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
kızılcıklı_elif Liste gör
Yeni Yazar

elif
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2008 saat 01:46
ii ozman bn desteklemeyenlerdenim üstelik kimse bna buraya desteklemeyenler yorum yapmasın diyemez istediim şeyi yazarım burası herkezin görüşünü yazması için açılmış bi yer kimsede karışamaz üstelik bn düşmanlıkla bakmıyorum yine küfür etmek deil amacım onlar buraya gelince aşşalamak deil sadece böyle resmi bişeye gerek yok dedim

Türkçe yazım kurallarına uyunuz.
MOD
ThE HeLL oF KIZILCIKLI..
neyleyeyim SİYAH dediğimde KIRMIZI demeyen arkadaşıı !
Yukarı
şimşek65 Liste gör
Usta Yazar

YILDIRAY
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2008 saat 01:51
burası eskişehirspor sitesi.buraya herkesin fb lisinden çemişgezeksporlusuna kadar herkesin girmeye yorum yapmaya hakkı var hepsininde başımızın üstünde yeri var.yeterki samimi olsun ben fb liyim desin,ben çemişgezeksporluyum desin istediği yorumu yapsın.saygıyla karşılarız.

ama önceki sayfalara dönün bakın ne demiş bir arkadaş ankaragüçlülerin çok sağlam bir trübünü varmış şöyleymiş böyleymiş diye burada a.güçlüleri övüp durmuş.yav ank.gücü nün hepsi sağlam olsa ne yazar topu topu hepsini toplasan 2000 kişi ya çıkar ya çıkmaz,şimdi esesli birinin burada ve tabii doğal olarak girdiği her ortamda a.gücünün sağlam trübününden bahsetmesi doğrumu.hiç eskişehirspor trübünü görmemiş gibi 2000 kişi toplayamayan bir takımı göklere çıkarıpta burada reklamını yapmanın ne anlamı var.ha ben ankaragüçlüyüm dersin burada takımını taraftarını tanıtırsın bende okurum saygı duyarım.ama şimdi sen hem ben esesliyim deyip hemde bana ortalama 200 seyirciye top oynayan ank.gücü nün trübününü över ve bunlarla kardeş olalım dersen bende sana bir dur bakalım derim.

başka arkadaşlar ne demiş bursalılar kendi maçları varken bizi desteklemek için buraya geliyorlarmış.aferin onlara bu ne biçim taraftarlık ne biçim bursasporluluk kendi maçlarını bırakıp başkasının maçına giden taraftara taraftar denirmi.demekki bu arkadaşlar yarın atıyorum eses-ankaraspor maçı varken yine burada yazacaklar bursa-bjk maçı var bizim maçtan daha önemli bir organizasyon yapalımda bursaya kardeşimizi desteklemeye gidelim diye.şimdi ben bunlara destekmi çıkayım aferin iyi olur kardeşimizi desteklemeye gidinmi diyeyim.

bazılarıda kardeşliğe karşı çıkanları fanatizmle şiddete destek vermekle suçluyorlar.asla bu ülkede edirneden ardahana samsundan taşucuna hepimiz kardeşiz o ayrı konu.ama futbol rekabettir,saha içinde rekabet saha dışında dostluktur ama futbol saha içinde oynanır ve rekabet için oynanır.

şimdi soruyorum size ligin son haftası diyelim ve ankaragücünün son maçı bizimle  ve kümede kalması için bizi yenmesi gerekiyor.bu bizim sayın kardeşçiler inanın bana o maçta ank.gücünü destekleyecekler ve kardeşlerinin kümede kalması için rahat durumdaki esesin yenilgisini dileyeceklerdir,hatta o maçı kazanmamız halinde esesin galibiyetine üzüleceklerdir.bir esesli böyle olabilirmi.eseslilik eskişehirlilik ruhundan bahsediyoruz bu mudur.

tersini düşünelim ligin son haftasına biz düşme korkusuyla girip ank.gücünü mutlaka yenmemiz gerekiyor ama tutup ank.gücü bizi yeniyor acaba bu kardeşçi arkadaşların ank.gücü kardeşleri olmaya devam edecekmidir.yada diyelimki kardeşiz ya ank.gücü bize bir güzellik yaptı sırf kardeşliğin hatırına ve hiç haketmediğimiz halde maçı bize verdi ve kardeşimiz sayesinde ligde kaldık.bir eses linin içine sindirebileceği bir durummudur.

üçlü bir kardeşlik kurarsak daha güçlü oluruz diyen arkadaşlar sanırım bunu kastediyorlar.yani bursa atıyorum uefa kupasına oynuyorsa biz bursaya yatalım kardeşimiz uefa ya gitsin,biz küme düşüyorsak bursa bize yatsın kardeşimiz sayesinde kardeşlik gücü sayesinde ligde kalalım.bir eses li için ne kadar alçaltıcı fikirlerdir bunlar.hakediyorsak hakettiğimiz yerde oluruz haketmiyorsak kardeşlik minnetleri sayesinde orada kalmaz hakettiğimiz yere çeker gitmesini biliriz.ne kadar mide bulandırıcı durumlar değilmi.

bakın bu kardeşlik masallarıyla beyni yıkanmış arkadaşlarımızın çok büyük çoğunluğuda yaşları 15-20 civarında olan pek çoğu ilk kez esesi süper ligte izleyecek olmasına rağmen burada esesimiz süper ligte ne yapar nasıl başarılı olur diye kafa yoracaklarına 061626 forumlarında kardeşlik martavalları okuyup buradada tutup hemde ank.gücü gibi seyircisi taraftarı bizimle hiçbir şekilde kıyas kabul etmeyecek takım taraftarlarını övüyorlar.bu genç arkadaşlar 24 saatin 23 ünü esese ayıracaklarına bir kısmınıda o takıma bu takıma ayırabiliyorlar.üstelik burada bunun reklamını propagandasını yapıp kalbi sadece eses için çarpan genç kardeşlerimizinde zihnini bulandırıyorlar.ben buna katlanamam esesliliğin eses taraftarlığının sulandırılmasına her zaman karşı çıkacağım.

ben yanımda trübünde esesimiz uğruna ölecek kadar eses sevgisine sahip renkdaşlarımı istiyorum.90 dakikanın tamamını esese ayıracak taraftar istiyorum.6.dakikada ankaragücü,16.dakikada bursa,bilmem kaçıncı dakikada körfez,83.dakikada kardeş çemişgezek diye bağırılmasını istemiyorum.90 dakıkanın tamamında esesime destek istiyorum.benim şahsen eses maçı izlerken dünya ile bağlantım kopar bilmem kaçıncı dakikada bilmem ne takımı diye bağırmayı bırakın babamı bile unuturum aklıma gelmez.

ha açarım tv yi bakarım bursa-fb maçı var hadi bursa vur şunlara der gönülden desteklerim.ank.gücü-bjk maçında ank.gücü kazansın isterim.ama o kadar daha fazlası beni hiç ilgilendirmez.

kısacası arkadaşlar bu kardeşlik davası bir iki yıldır bize zarar vermeye başladı.bakın özellikle ilk defa esesi süper ligte izleyecek geleceğimiz olan genç arkadaşlar süper lig heyecanından uzak,ilk kez tanık olacakları süper lig coşkusundan uzak varsa yoksa şunla kardeş olalım bunla kanka olalım olaylarıyla ilgilenip işin özünden uzaklaşıyor ve bilmem neyle kardeş olmamız lazım diyenlere karşı çıkan bizlere saldırmaktan bile çekinmiyorlar sporda futbolda kardeşlik olmaz.rekabet vardır,fanatizm vardır,renk aşkı vardır,bir gönülde bir sevgi yatar.

genç arkadaşların özellikle bu masallara kanıp esesimin yanına başka renkler kardeşlikler sığdırmasını istemiyorum.yakın bir gelecekte bu kardeşlik furyası yüzünden trübünde maç izlerken ve esesim yenik durumdayken kulağında radyolu bir genç arkadaşımın olsun yav ne yapalım hiç olmazsa bursa yeniyor,bakın ank.gücü gol attı diye konuşmasını istemiyorum.

arkadaşlar eses sevgisi kutsaldır bu sevginin yanına bu renklerin yanına başka sevgiler renkler koyamayız.hepinizin eses sevgisini biliyorum ama sevgi birazda kıskançlık ister.ben her eseslinin yüreğindeki eses sevgisini kıskanıyor ve yüreğinizdeki bu sevginin yanına başka sevgileri bırakın yakınlaşmaları bile kıskanıyorum.onun için bu konu beni çok rahatsız ediyor.rüyalarınıza siyah-kırmızıdan başka renkler sevgiler girmesin lütfen.
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2008 saat 02:01
Şu kardeşlik olaylarına patlattığımız kafamızın yarısını neden bu sene tribün olarak daha iyi olabilirize patlatmıyoruz anlamak güç . Ben de severim Bursa'yı Kocaeli'yi ama kardeşlik falan garip geliyor moda oldu çıktı bu olay . Bursa Ankaragücü kardeşliğinden sonra tüm ülkede bir kardeşlik sevdası başladı  . Ne kimseyle düşman olalım ne de kardeş sadece örnek olalım .
Yukarı
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2008 saat 04:01
Çok yazı yazdıkta.Maçta belli oluak bunlar sanırım...
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2008 saat 04:06
Ben Bursa'yı severim,O kadar.
Ankara gücünü sevmek zorunda değilim.
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2008 saat 07:11
Alıntı yapılan şimşek65

şimdi soruyorum size ligin son haftası diyelim ve ankaragücünün son maçı bizimle  ve kümede kalması için bizi yenmesi gerekiyor.bu bizim sayın kardeşçiler inanın bana o maçta ank.gücünü destekleyecekler ve kardeşlerinin kümede kalması için rahat durumdaki esesin yenilgisini dileyeceklerdir,hatta o maçı kazanmamız halinde esesin galibiyetine üzüleceklerdir.bir esesli böyle olabilirmi.eseslilik eskişehirlilik ruhundan bahsediyoruz bu mudur.

tersini düşünelim ligin son haftasına biz düşme korkusuyla girip ank.gücünü mutlaka yenmemiz gerekiyor ama tutup ank.gücü bizi yeniyor acaba bu kardeşçi arkadaşların ank.gücü kardeşleri olmaya devam edecekmidir.yada diyelimki kardeşiz ya ank.gücü bize bir güzellik yaptı sırf kardeşliğin hatırına ve hiç haketmediğimiz halde maçı bize verdi ve kardeşimiz sayesinde ligde kaldık.bir eses linin içine sindirebileceği bir durummudur.

üçlü bir kardeşlik kurarsak daha güçlü oluruz diyen arkadaşlar sanırım bunu kastediyorlar.yani bursa atıyorum uefa kupasına oynuyorsa biz bursaya yatalım kardeşimiz uefa ya gitsin,biz küme düşüyorsak bursa bize yatsın kardeşimiz sayesinde kardeşlik gücü sayesinde ligde kalalım.bir eses li için ne kadar alçaltıcı fikirlerdir bunlar.

Şimşek65 in yazısı kardeşlik konusuna değişik bir yaklaşım.
Kardeşliğe bu açıdan bakılınca, Eskişehirsporluluğa ters bir durum.
Bizler EN ÖNCE şanlı tarihimizle çelişmeyen taraftar kitlemizi tribünlerde,
Eskişehirsporumuzu doksan dakika destekler hale getirelim, deplasmanlarda,
bindokuyüzyetmişlerde olduğu gibi ESES li görünce yüzü gülenleri bir yaratalım da.
.........................................................................................................................................
................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................

Not : Boşluk bırakılan yerlere herkes istediğini yazıp kendi okuyabilir, ESES lilik iki satırla anlatılamaz da.

Smile

# Direnmüdavim....

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4546474849 109>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır