eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Transfer Sezonu -3-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 211212213214215 293>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 22:25
Sinan Turan'a yazik olmus...cezayi mutlaka haketti ...fakat begendigim bir oyuncuydu.... doping yetenekleri artirmaz... 23 yasinda ve 2 yil sonra hala genc olacak... seneye bosa cikacagini dusunursek bence akilda tutmak lazim... herneyse biz yine bu seneye bakalim..

gecen gun Kasimpasa'nin 10 numarasi ANDRE MORITZ demistim.. tekrar hatirlatiyorum... 21 yasinda ve gercekten istenilen ofansif ortasaha ozelliklerine de sahip bir oyuncu... ucuza alinabilir...

Zelimir TERKES , Hirvatistan ligi gol krali 29 macta 21 gol atmis... 27 yasinda... Bosna hersekli...muhtemelen de sozlesmesi bitmis olmasi lazim... takimimiza golcu lazim... alin bir tane leblebi gibi gol atan adam... yoksa isimiz zor... bakin Kocaelispor gitti Jestrovic'i aldi...32 yasinda ama yillarca Belcika'da filan gol kraliydi.. gecen sene de Sirp liginde 15 gol atmis... 

SERHAT AKIN'in da sozlesmesi kulubuyle sona ermis durumda..

ELKIN SOTO, bu ismi herkesin arastirmasini istiyorum... Mainz'da oynuyordu gecen sene... sakatliklarla bogustu ama son maclarda toparlandi.. halen bir sakatligi yok..  gercekten cok iyi bir ortanin solu ve sol acik oyuncusu.... Kolombiya milli takim formasini defalarca giymis... bir donem G.Saray'in gundemine gelmis ve alamamisti... suanda bonservisi yok... 28 yasinda... sol kanat icin aranilan adam olabilir...

ZLATAN BAJRAMOVİC, bu oyuncuyu ben degil Almanya'dan yazan arkadaslar tanitsa daha iyi olur.. Adnan Erden bey ve diger gurbetci ES-ES'liler de benimle hemfikir olacaktir ki bu oyuncu ES-ES'e sinif atlatir... Schalke 04'le gecen sene pek cok onemli maca cikti... Bosna Hersek'li... 28 yasinda... defansif ortasaha pozsiyonunda oynuyor.. ligin sonuna dogru sakatlandi ama hizla iyilesiyor... sozlesmesi suanda bitti ve bosta... E.Frankfurt kendisiyle ilgileniyordu...

Mutlaka ama mutlaka bir 2. kaleci transferi yapilmali..G.Saray Itandje transferini yaparsa Orkun Usak buyuk ihtimalle takimindan ayrilacak.... uzerinde dusunulmesi lazim..ya da  Ferhat Odabasi yine yapilabilecek uygun bir transfer olabilir bu nokta icin..

Ayrica bana bir turlu anlasilmamis bir konu gibi gelen sagbek pozisyonu var... Ozgur Ocal sagbekten cok ortanin sagi oynar... bunu gecen sene ligi seyreden herkes gordu...eger Ozgur ortanin sagi ise o zaman Koray'dan baska elimizde direk sagbek olarak kimse yok demektir... Koray iyi bir oyuncu ama super lig icin biraz gelistirmeli kendini ...o nedenle FATIH SONKAYA'yi defalarca yazdim FC PORTO takimindan kiralik veya satilik almak mumkun..kadrosunda 2 yildir dusunmedigi cok acik...

her yil  Turkcell super ligine cikan 3 takimdan 1 tanesi dusuyor 2 tanesi kaliyor gibi bir istatistik var ortada..  takimi yeniden yapilandirma konusunda iyi gidiyorduk ama durduk....para bittiyse yandik demektir... 4-5 transfer daha lazim yoksa alinan bunca transfer de bosa gidecek...

buradan Teknik Direktorumuz Sayin Riza Calimbay'a bir soru yoneltmek istiyorum... neden yakin bir donem oncesine kadar milli takim ve hatta G.saray, Besiktas'in kadrosuna katmayi dusundugu Emre Toraman'a HAYIR diyorsunuz... Emre Toraman'dan ne kadar daha kaliteli oldugu bilinmeyen, bunca yildir Kayserispor'da oynamasina ragmen kimsenin farketmedigi KAMBER konusunda bu kadar israrlisiniz??? Kamber de Emre'de ilk 11 oynayamaz diyorsak o halde Emre kalsa da hic degilse Kayserispor'a bosuna bonservis odemesek daha iyi olmaz mi?

Ulas, Ferhat, Emre Toraman ve Ersin... bu adamlar pekalada yedek olarak bile bir kadro derinligi saglardi... oysa simdi Gokhan Calisal'lar, Kamber'ler filan... gercekten anlamakta zorluk cekiyorum..

suanda herkes bekleme pozisyonuna gecmis, istanbul takimlari kimleri kadrodan cikaracak onlari bekliyor... umarim biz de bunlardan biri degiliz... Eskisehir'în daha yapabilecegi mantikli transferler var... yeterki istesin.

Yukarı
larss0n26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Fuat
Yer: Eskişehir-Riga
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 22:27
Alıntı yapılan Martin_Mistre

Sinan Turan'a yazik olmus... begendigim bir oyuncuydu....23 yasinda ve 2 yil sonra hala genc olacak... seneye bosa cikacagini dusunursek bence akilda tutmak lazim... herneyse biz yine bu seneye bakalim..

gecen gun Kasimpasa'nin 10 numarasi ANDRE MORITZ demistim.. tekrar hatirlatiyorum... 21 yasinda ve gercekten istenilen ofansif ortasaha ozelliklerine de sahip bir oyuncu... ucuza alinabilir...

Zelimir TERKES , Hirvatistan ligi gol krali 29 macta 21 gol atmis... 27 yasinda... Bosna hersekli...muhtemelen de sozlesmesi bitmis olmasi lazim... takimimiza golcu lazim... alin bir tane leblebi gibi gol atan adam... yoksa isimiz zor... bakin Kocaelispor gitti Jestrovic'i aldi...32 yasinda ama yillarca Belcika'da filan gol kraliydi.. gecen sene de Sirp liginde 15 gol atmis... 

ELKIN SOTO, bu ismi herkesin arastirmasini istiyorum... Mainz'da oynuyordu gecen sene... sakatliklarla bogustu ama son maclarda toparlandi.. halen bir sakatligi yok..  gercekten cok iyi bir ortanin solu ve sol acik oyuncusu.... Kolombiya milli takim formasini defalarca giymis... bir donem G.Saray'in gundemine gelmis ve alamamisti... suanda bonservisi yok... 28 yasinda... sol kanat icin aranilan adam olabilir...

ZLATAN BAJRAMOVİC, bu oyuncuyu ben degil Almanya'dan yazan arkadaslar tanitsa daha iyi olur.. Adnan Erden bey ve diger gurbetci ES-ES'liler de benimle hemfikir olacaktir ki bu oyuncu ES-ES'e sinif atlatir... Schalke 04'le gecen sene pek cok onemli maca cikti... Bosna Hersek'li... 28 yasinda... defansif ortasaha pozsiyonunda oynuyor.. ligin sonuna dogru sakatlandi ama hizla iyilesiyor... sozlesmesi suanda bitti ve bosta... E.Frankfurt kendisiyle ilgileniyordu...

Mutlaka ama mutlaka bir 2. kaleci transferi yapilmali..G.Saray Itandje transferini yaparsa Orkun Usak buyuk ihtimalle takimindan ayrilacak.... uzerinde dusunulmesi lazim..

Ayrica bana bir turlu anlasilmamis bir konu gibi gelen sagbek pozisyonu var... Ozgur Ocal sagbekten cok ortanin sagi oynar... bunu gecen sene ligi seyreden herkes gordu...eger Ozgur ortanin sagi ise o zaman Koray'dan baska elimizde direk sagbek olarak kimse yok demektir... Koray iyi bir oyuncu ama super lig icin biraz gelistirmeli kendini ...o nedenle FATIH SONKAYA'yi defalarca yazdim FC PORTO takimindan kiralik veya satilik almak mumkun..kadrosunda 2 yildir dusunmedigi cok acik...

her yil  Turkcell super ligine cikan 3 takimdan 2 tanesi dusuyor 1 tanesi kaliyor gibi bir istatistik var ortada..  takimi yeniden yapilandirma konusunda iyi gidiyorduk ama durduk....para bittiyse yandik demektir... 4-5 transfer daha lazim yoksa alinan bunca transfer de bosa gidecek...

suanda herkes bekleme pozisyonuna gecmis, istanbul takimlari kimleri kadrodan cikaracak onlari bekliyor... umarim biz de bunlardan biri degiliz... Eskisehir'în daha yapabilecegi mantikli transferler var... yeterki istesin.
martin hepsi güzel ama sana 1 konuda katılmıyorum bu orkun usak meselesinde adam gs den yedek olmamak için ayrılacak bence bize gelmez gelse bile maliyeti çok yüksek olur

bu arada ZLATAN BAJRAMOVİC,  i okurken bir an ibrahimoviç zannettim :D
Yukarı
gimp Liste gör
Deneyimli Yazar

Yücel
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 22:28
Zelimir TERKES
Fikrine bende katılıyorum ayrıca Krita için nedersiniz arkadaşlar yaşlı ama bonservisi elinde belki bize yarırı dokunabilir ?
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 22:31
Alıntı yapılan Cumhuriyet

İyi ki Sinan Turan'ı almamışız Smile

Play-Off ta bize Karşı Oynadıgı Maçta Diyarbakırsporlu Sinan Turan Doping Madde Kullandıgı Gerekçesiyle 2 Yıl Men Cezası AldıThumbs%20Up

Olayı belgeleyelimSmile

Sinan Turan'a 2 yıl men!

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Diyarbakırsporlu futbolcu Sinan Turan'a, doping içeren madde kullandığı gerekçesiyle 2 yıl müsabakalardan men cezası verdi.

Kurul, bugün yaptığı toplantıda, 16 Mayıs'ta BJK İnönü Stadı'nda Eskişehirspor ile Diyarbakırspor takımları arasında oynanan Bank Asya 1. Lig play-off maçında, doping içeren madde kullanması nedeniyle Diyarbakırsporlu futbolcu Sinan Turan'ı cezalandırdı.

Kurul ayrıca, Diyarbakırspor'a, sporcusunun doping içeren madde kullanması nedeniyle 25 bin YTL ve doping masrafları nedeniyle 11 bin 110 YTL olmak üzere toplam 36 bin 110 YTL para cezası uyguladı.
  kaynak:http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20080710/sinan_turana_2_yil_men.html

Yukarı
nöbetçi golcü... Liste gör
Yazar

mehmet
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 22:36
Valla o gün müthiş mücadele etmişti.Demek dopingliymiş karaktersiz.
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 22:36
   Martin_Mistre ; Önerdiğiniz isimler arasında Orkun demişsiniz.Aslıdna mantıklı bir transfer olur.Galatasaray'da yabancı kaleci transferini bitirmek üzere,Orkun'u Konyaspor'da istemişti ancak Galatasaray'ın yabancı kaleci konusundaki yavaş tutumu onları Jefferson yönünde tercih etmesine neden oldu.Bu bakımdan alınırsa iyi transfer olur.
Yukarı
modifiyeli_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

aykut
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 23:06
Alıntı yapılan eses007

Yönetim sürekli 4 nokta atışı yapıcaz fln diyo ama Temmuz'un 10 u geldi bitürlü nokta atışını yapamadılar... Bu durum taraftarı endişeye sevketmekte... İnş verilen sözler yerine getirilir ne diyelim... Forvet mevkiine adam gibi bir golcü transfer edilmiş değil... Küme düşen Rize'den Anderson, Genç Abdullah, geçen sezon toplasan 7-8 maç oynayan Ömer yalçın'ını göz önünde bulundurursak şuan güvenilecek bir golcüye sahip değiliz... Alıcaklarsa alsınlar artık adam gibi bir forvet... Golü çıkıp biz taraftarlar mı atacağızzzz???
          verilen sözler yerine gelmezse bizdende bişey beklemeleri ayıp olur demi valla kombine için son 4 transferi bekliyom . Paşa gönülleri bilir döküntüleri toplayacaklarsa bu gemi yürümezConfused
BURASI ESKİŞEHİR BAŞKA SEVDALARA KAPALI
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 23:31
Bajramovic önerisi çok güzel gerçekten kaliteli bir isim takımımızda Boşnak Nadarevic'i de düşünürsek uyum sorunu da kolay olur.

Martin bey Özgür Öçal sağ açık demiş ama Kasımpaşa'lı arkadaşlar Özgür'ün genelde sağ bek oynadığını ve gerçek mevkisinin sağ bek olduğunu söylediler sağ açıkta da iyi oynuyor ama sanırım biz sağ bek için aldık çünkü sağ açıkta Serdar ve Serkan var.

Kasımpaşa'dan Erhan Küçük sol kanat için düşünülmesi gereken bir isim Mikari'yi alacaktık ama yaklaşık 3 haftadır bitiremedik transferini.O yüzden yedekte Erhan tutulabilir gerçekten çok yetenekli bir oyuncu geçen sene 28 maç yapmış 2 gol 3 asisti var. Forvete de Necati Ateş diyorum geçen sene 12 gol atmış 5 tane de asisti var ve bonservisi elinde diye biliyorum eğer öyleyse kaçırmayalım yaşıda çok değil 28 yaşında .
Yukarı
Martin_Mistre Liste gör
Usta Yazar

Mert E. YILMAZ
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 23:36
Alıntı yapılan ES_Kadir

Bajramovic önerisi çok güzel gerçekten kaliteli bir isim takımımızda Boşnak Nadarevic'i de düşünürsek uyum sorunu da kolay olur.

Martin bey Özgür Öçal sağ açık demiş ama Kasımpaşa'lı arkadaşlar Özgür'ün genelde sağ bek oynadığını ve gerçek mevkisinin sağ bek olduğunu söylediler sağ açıkta da iyi oynuyor ama sanırım biz sağ bek için aldık çünkü sağ açıkta Serdar ve Serkan var.

Kasımpaşa'dan Erhan Küçük sol kanat için düşünülmesi gereken bir isim Mikari'yi alacaktık ama yaklaşık 3 haftadır bitiremedik transferini.O yüzden yedekte Erhan tutulabilir gerçekten çok yetenekli bir oyuncu geçen sene 28 maç yapmış 2 gol 3 asisti var. Forvete de Necati Ateş diyorum geçen sene 12 gol atmış 5 tane de asisti var ve bonservisi elinde diye biliyorum eğer öyleyse kaçırmayalım yaşıda çok değil 28 yaşında .

hayir sevgili Kadir.. yaniliyorsun... Kasimpasa'lilar da Ozgur basliginda yazmis...ben de hatirlatiyorum. Özgür Ocal normalde ortanin sagi oynar... ama zorlarsan sagbekte, ofansif ortasaha da oynar.. ancak yeri ortanin sagidir... Kasimpasa'da gecen sene sagbek pozisyonunda genelde Fatih Akyel vardi.. Ozgur Ocal'in "2" numarali formayi giyiyor olmasi yaniltiyor.. .

Alıntı yapılan pasha

Alıntı yapılan erman_26

Özgür defansın göbeğinde de oynayabiliyor mu? Eğer oynayamıyorsa bir yedek stoper gerekecek gibi.

özgürün defansın göbeğinde oynadığını hiç görmedim(5 senedir bizim takımdaydı)takıma ilk geldiği yıllarda defansın sağ tarafındada oynadı,ama genelde sağ açık olarak orta sahada oynuyor,bizde oynadığı bazı maçlarda uğur hoca özgürü forvet arkasındada oynattı,buda özgürün kalitesinin bi ispatıdır!defansın sağındada oynayabilir ama özgürün asıl yeri bence orta sahanın sağında ileriye dönük oynamak,bence Esesimin bu seneki en iyi transferi!

yukarida k.pasa'li bir arkadasin Ozgur basligindaki yorumunu bulabilirsin...
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Direct Link To This Post Tarih: 10/Tem/2008 saat 23:54
Evet ama burda değil başka bir yerde ben bizzat sormuştum o kişi de sağ bek demişti her neyse 2  bölgede de oynayabiliyor sonuçta. Eğer sizin dediğiniz gibi sağ açık olarak alındıysa 3 tane sağ açığımız oluyor ve gereksiz bir şişlik oluşuyor bu bölgede ve Koray'dan başka sağ bek kalmıyor o zaman sizin de dediğiniz gibi sağ bek almak gerekir . Ancak başkan Ünal kadro yapmıştı tahtaya sağ beke Sezgin ile Koray'ın adını yazmıştı bence yetersiz olur bu ikili çünkü Koray ne yazıkki  çok iyi değil Sezgin'in de asıl mevkisi değil.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 211212213214215 293>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,625 saniyede hazırlanmıştır