eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Transfer Sezonu -3-

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4748495051 293>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
AhmetTarik Liste gör
Usta Yazar

Ahmet Tarık
Yer: Ankara,Eskişehi
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 20/Haz/2008 saat 03:08
Sağ açık için isim geçiyor mu?
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 20/Haz/2008 saat 03:10
Alıntı yapılan bakaa

Drknes kardeş daha sezon başlamadı bizim taraftar uçtu yaw.adam yazmışki keşke defansımız italyan oyunculardan olsa,öbürü demişki isapnyolda olabilir.zannedersin birbirlerine fıkra anlatıyo.20 tirilyonun var ve italyan yada ispanyol oyuncu alcan ha.valla fıkra gibiLOL
  öyle ilginç bi durum varki aramızda bi kısmı istanbul takımlarının tanınmışlarını istiyor bi kısmı italya ispanyadan transfer bekliyor bi kısmı ne olsa beğenmiyor bi kısmıda bank asyadaki adamları bekliyor... italya ispanyacılar zaten ütopikler daha fazla birşey demeye gerek yok, istanbuldan transfer bekleyenler 95-96 ya baksa yeter, bank asyadaki kadroyu bekleyenler süper ligi takip etmeyenler... şu lige çıktığımız ilk yıl bizim transfer anlamında diyecek çok bir lafımız yok. kaç yarli adamı tanıyoruz süper ligten yada ordaki futbol düeyi ne ne kadar biliyoruz... neye göre değerlendirme yapmak lazım bana sorarsanız... hoca kimdir, gelen oyuncular nerden gelir kaç maç oynamıştır karşılaştırma için süper ligteki yabancılar hangi ülkelerden gelmiştir zamanında nası performansla gelmişlerdir. yoksa bu yönetim işten anlamıyo böyle transfer olurmu demek çok kolay ama nasıl transfer olur karşısında anlatamıyorsanız sessiz kalmak en iyisi...
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 20/Haz/2008 saat 03:19
Bank Asya'dan adam bekleyenler Süper Lig'i takip etmiyorlar demek ne demek ? Biz diyoruzki 3-4 tane de burdan genç yetenek alalım diyoruz tüm takımı burdan kuralım demedik Cav Cav yıllardır alt liglerden oyuncu çıkartıyor bence siz at ligleri çok küçümsüyorsunuz. Mustafa Pektemek ve Emre Balak'ı aldı Gençlerbirliği'ne Beykozspor'un sağ bekini aldı. Yani aralara böyle genç yetenekler serpiştirmek kötü birşey mi ? O zaman Cav Cav da Süper Lig'i takip etmiyor anlaşılan.
Yukarı
darknESS Liste gör
Usta Yazar

Onur
Direct Link To This Post Tarih: 20/Haz/2008 saat 03:30
Alıntı yapılan ES_Kadir

Bank Asya'dan adam bekleyenler Süper Lig'i takip etmiyorlar demek ne demek ? Biz diyoruzki 3-4 tane de burdan genç yetenek alalım diyoruz tüm takımı burdan kuralım demedik Cav Cav yıllardır alt liglerden oyuncu çıkartıyor bence siz at ligleri çok küçümsüyorsunuz. Mustafa Pektemek ve Emre Balak'ı aldı Gençlerbirliği'ne Beykozspor'un sağ bekini aldı. Yani aralara böyle genç yetenekler serpiştirmek kötü birşey mi ? O zaman Cav Cav da Süper Lig'i takip etmiyor anlaşılan.
  kadir bey, orda bank asyayo bekliyor derken çıktığımız kadroyu koruyalım yanına 3-2-3 transfer yapalım diyenler aslında onlarda onu istemiyor ama vefa göstermek falan var ya hani aaa o adam bize bunları yaptı kadroda tutalımcılar... yoksa bende sizle aynı görüşteyim mutlaka bank asyadan yetenekli adamlara bakılmalı... bu sene şansımız vardı ama biz play off heycanındayken bi çoğu kapış kapış gitti. rize de bizim için bi şanssızlıktı birsürü adama talip oldular, kayseri zaten dikkat çekenlere direk göz koydu falan derken en bilindikler gitti.
dusmanlari kardes yapan ESES
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Direct Link To This Post Tarih: 20/Haz/2008 saat 03:40
QUOTE]  kadir bey, orda bank asyayo bekliyor derken çıktığımız kadroyu koruyalım yanına 3-2-3 transfer yapalım diyenler aslında onlarda onu istemiyor ama vefa göstermek falan var ya hani aaa o adam bize bunları yaptı kadroda tutalımcılar... yoksa bende sizle aynı görüşteyim mutlaka bank asyadan yetenekli adamlara bakılmalı... bu sene şansımız vardı ama biz play off heycanındayken bi çoğu kapış kapış gitti. rize de bizim için bi şanssızlıktı birsürü adama talip oldular, kayseri zaten dikkat çekenlere direk göz koydu falan derken en bilindikler gitti. [/QUOTE]

Yanlış anladığım için özür dilerim.Aynı fikirde olduğumuza sevindim.Haklısınız önemli genç yeteneklerin bazıları kapışıldı bile Yaser Yıldız GS'ye , Emrah Kol Rize'ye , Eren Güngör Kayseri'ye gittiler.Ama yine de önemli genç yetenekler var daha  aynı isimleri tekrar yazacağım ama İskender Alın gibi Sinan Turan gibi isimler var ve bunların peşinde birçok Anadolu takımı var.
Yukarı
esesim-26 Liste gör
Usta Yazar

EsesLi Onur
Direct Link To This Post Tarih: 20/Haz/2008 saat 03:52
oleyyy serdar özbayraktar ile 3 yıllık daha imza atılmış gitmiyo oleyyy Clap
ESKİSEHİRSPOR
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 20/Haz/2008 saat 03:58
Anderson ve Tayfun dışında gelen adamları tanımıyoruz. Bu ikisini de detaylı tanımıyoruz. Dolayısı ile isimler üzerinden transferi değerlendirme şansımız yok. Ben transferi genel transfer politikamız olarak değerlendirdiğimde olumlu olarak gittiğimizi görüyorum.

Korktuğumuz olmadı, yaşı uygun futbolcular transfer edildi şimdilik. Kalması istenen ve transfer edilen futbolcularla yaş ortalamamız 25,44 şu an. Geçen sezon 25,91 idi. 25-26 yaş ortalaması süper lig için genç bir ortalama.Bu sene takıma altyapıdan takviye olursa daha da düşer bu yaş ortalaması. Transferi için ismi geçen adamlara baktığımızda onlarında yaşlarının 23-26 yaş arasında olduğunu görüyoruz. Yani kadromuzun yaş ortalaması 25-26 arası olacak. Bu ne demek biliyor musunuz? Gelecek 5 yılın iskeleti kuruluyor demek. Zaten futbolcuların tamamı ile 3 yıllık anlaşıldı, 3 sene kadromuz bozulmayacak demek.

Transfer işleri değişiktir. Her futbolcu her takımda tutmaz. Bir takımdan çok iyi bir adam alırsınız ama size uyum sağlayamaz, başarılı olamaz. Transferde aldığın adamların %75'i iyi çıkarsa, takıma uyum sağlarsa transferde başarılısın demektir. %100 başarıyı dünyada hiç bir takım sağlayamaz transferde. İlla ki yanılgılar olacaktır. Yani biz yaklaşık 15 transfer yapacağız. Bu 12 olur, 13 olur, 15 olur. Bunların içinde alınan sayıya göre 9-10 tanesi iyi çıksa başarıdır. Zaten elimizde iyi olduğunu bildiğimiz 6-7 adamımız var. Biz güzel bir ilk 18 yakalayabilirsek yeterlidir bizim için. Gidişata göre de rahat rahat güzel bir ilk 18 yakalayacağız.

Rakamlar her ne kadar deklare edilmese de fısıltılardan duyduğumuza göre alınan futbolcuların maliyetleri de uygun. Bu ortalama ile gidilirse borçlanmak zorunda kalmayacağız gibi. Şunun da altını çizmek lazım. Süper ligin şimdiye kadar belkide en çok bonservisli transfer yapan takımıyızdır. Tayfun hariç aldığımız ve almayı düşündüğümüz her adam bonservisi olan adamlar. Ama öyle absürd bonservisler de ödenmiyor aldığımız duyumlara göre. Mantıklı rakamlar. İleride kar edilebilecek rakamlar. Bir futbolcuya bonservis verip alıyorsan, araştırmasını çok iyi yapmışsın demektir. Bu devirde para kıymetli, bonservisi elinde bir sürü adam var. Onlar alınmayıp bonservis ödenerek birileri alıınıyorsa içiniz rahat olsun araştırması çok iyi yapılarak alınıyordur. Yukarıda da dediğimiz gibi hepsinin başarılı olması da mümkün değil. İllaki fire vereceksiniz. Ama özellikle yabancı futbolcularda zarar etmezsiniz, aldığınız fiyata geldiği ülkeye satarsınız şayet Türkiye'ye ve takıma adapte olamazsa. En fazla 1,25'e aldıysanız 1'e satarsınız zararınız az olur.

Takımın boy ortalaması çok yükseldi. Kale, defans göbeği, forvette 1,85 altında adam yok. Türkiye'deki takımların en büyük zaafiyetlerinden birinin yan ve duran toplar olduğunu düşünürsek o açıdan bir avantajımız olacak. En son ben Tanoviç, Nejat, Erdoğan, Mücahit zamanında böyle fizikli bir kadromuz olduğunu hatırlıyorum. Sonradan takımımız hep fiziken zayıf oldu. Şimdi de fizik olarak süper ligin üstünde bir takımımız olacak bu gidişle. Günümüz futbolunda da fizik önemli bir faktör. En azından yenilmemeyi garantiliyorsun. Rakip senden fizik olarak zayıf olduğu için daha fazla mücadele etmek zorunda kalıyor, daha çabuk yoruyorsun.

Bu sene lige yeni olduğumuz için bu kadar çok futbolcu almak durumundayız. Ve de hata yapma lüksümüz yok tutunmak için. Dolayısı ile ya tutarsa mantığı ile genç futbolcular almamızı kimse beklemesin. Çok güvenilen 2-3 adam alınabilir ama daha fazlası risktir. Bunlar ilerleyen yıllarda yapılacak işler. Yukarıda da dediğim gibi şayet biz bu sene transferlerden 10 tane iyi adam yakalarsak, seneye transfer edeceğimiz adam sayısı 3-5 tane olur. Takımın iskeleti oturmuş olur. İşte ondan sonra alt liglerden 5-6 genç toplayabilirsin. Nasıl olsa garanti bir kadron vardır, düşme riskin yoktur, ya tutarsa diye gençleri alabilirsin. İskeletini koruduğun müddetçe sonraki yıllarda alacağın adam sayısı zaten çok sınırlı olur. Süper lig takımlarına bakın, kadrosunu oturtamayanlar hariç çoğu çok az transfer yapıyorlar. Az adam alıyorlar öz adam alıyorlar. Bizim de ilerleyen yıllarda öyle olacak. Belki isim olarak 2-3 tane alacağız ama sağlam adam alacağız. Bunun yanı sıra alt liglerden de inandığımız gençleri toparlayacağız. Kendi yıldızlarımızı çıkaracağız.

Özetle isimleri yakından tanımadığımız için isim bazında değerlendirme şansım yok transferleri. Ama genel transfer politikası anlamında gidişatı olumlu buluyorum. Mantıklı işler yapılıyor.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
eses7 Liste gör
Yazar

Esalettin ÖZTÜRK
Direct Link To This Post Tarih: 20/Haz/2008 saat 09:22
Müjdat yazılarını okumak büyük zevk.
Dediğin gibi boy ortalaması baya yüksek. Ben daha önce ortaya atılan isimleri duyunca EYVAH demiştim. Fakat görüyorum ki , Rıza Hoca hakikaten iyi  ve mütevazi bir transfer politikası izliyor.

Tanoviç, Nejat, Erdoğan, Mücahit zamanında nekadar zevk alırdım ESES i izlemekten. İnşallah ilk sene için böyle bir dörtlü oluşturulur...

Zannederin 2 tanede söyle tecrübeli ve kaşar topcu alabilirler... Buda lazım gibi geliyor bana.

Bu sene az borç ve ligi üst sıralarda bitirebilirsek  Kulübün geleceği için çok iyi olacak.
Artık güçlü takımla birlikte , borcu az olan kulüp maça 1-0 galip başlıyor.

Zannederim hoca bu sene Kupaya asılacak gibi geliyor bana. Bu da kadro zengiliği lazım demektir.

Ve bu sene hem kulüpler birliğinde hem de Federasyon bünyesinde baya güçlü olmamız ve lobi yapmamız lazım gelmekte...

Yukarı
34mck26 Liste gör
Deneyimli Yazar

mustafa cenker koçak
Direct Link To This Post Tarih: 20/Haz/2008 saat 09:40
sn darkness cevabınıza tesekkür edrim.

gerci biraz sinirli olmuş ama genede tesekkürler.
Ben size maalesef katılmıyorum menejer futbolcusunu pazarlar. ii görüntülerini verir tüm maclar bizim ligimizde bile yayınlanmıyor alınan futbolcular kötü demedim hatta ii olacakları konusunda bir beklentimde var.

benim kızdığım bizi hafife alıp salak yerine koymaları. 3 macını seyretmek izlemek demek olmuyor bomba transfer deyip andersonu getirseniz ben sahsen kızarım. Eskişehir seyircisi bilinçlidir kimse onlardan bomba falan istemedi. Kimlerin niye neden ve nasıl alınabilecdeğini zaten biliyoruz.

Kombine konusunda haklısınız herkes iyi bir gelecek için sartları zorlamalı ama yk da kendi şartlarını zorlamalı açık tirbün hem geseden hemde bejekeden pahalı kısacası Türkiyedeki her sey gibi bunlarda yaparız ederizle geliyorlar göreve bizde kaderinize boyun eğmek zorunda kalıyoruz.

ben duruma razı deilim her konuda mücadele etmek geretiğine innıyor ve salak yerine kınmaktan hoslanmıyorum.

EsEs için kim iyi niyetle calışıyorsa Allah ondan razı olsun.
mck
Yukarı
blackandred Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Direct Link To This Post Tarih: 20/Haz/2008 saat 09:56
Alıntı yapılan 34mck26

ben en cok sunu merak ediyorum rıza hoca 1 yıldır oyuncu izlediğini açıkladı

transfer edilen futbolcular bosna liginden , hırvat liginden ve fransa liginden bu futbolcuları nasıl ve ne zaman seyretti merak ediyorum? bilen veya mantıklı acıklaması olan varsa acıklayabilirmi?

Rıza Hoca'nın sağ kolu olan kaleci hocası Cengiz Hoca (resimlerde beyaz saçlı olan) Boşnak.
Rıza Hoca ile yurt dışında birlikte pek çok maç seyretmişler.Özellikle Bosna ve Hırvat liglerinden.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4748495051 293>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır