eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Transfer Sezonu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8687888990 111>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esesliyiz Liste gör
Usta Yazar

Eray Hatipoğlu
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2008 saat 17:54
Alıntı yapılan karargah

Alıntı yapılan holigantatar

Alıntı yapılan karargah

Alıntı yapılan esesliyiz

Alıntı yapılan holigantatar

ümit davala ile anlaşılsa kanımca çok çok daha iyi olur ümit milli takımda yaptıkları ortada......
Şu an ümit milli takımı antrenörü Soner kardeşim

ne zaman değişti ümit davala http://www.tff.org/default.aspx?pageID=327 burdada ümit davala diye yazıyor fotoğrafı var sol altta.

o soner benim adımBig%20smileWinkLOL

pardon ya karıştırdık herhaldeTongue
ya o değil bende ümit davala dan önceki hoca ne zaman değişti gibi bir şey çıkardımSmile,ne demek bu diyordumBig%20smile,sanırım karışıklığa ben sebep oldum,LOLkusura bakmayın
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2008 saat 17:56
      Lig Tv'nin,Ceylan Çalışkan ile yaptığı röportajlardan kesitler;

"EN İYİ TRANSFERİM CAREW"
Hangi ülkelerle bağlantılarınız var?
Valla ben 25 defa Afrika'ya gittim. Orada çok iyi bağlantılarım var. Türkiye'ye de bir çok Afrikalı oyuncu getirdim. Japonya ve Çin'e oyuncu götürdüm. Güney Afrika ve Avrupa'da ortak çalıştığım menajerler var. Dünya'daki iyi antrenör ve yöneticilerin büyük bölümünü tanıyorum. Mesela yılbaşında Türklerden daha çok yabancılara tebrik mesajı atıyorum. Zaten bir menajerin kariyeri yaptığı işlerdir. Mesela bir Carew'in, Tigana'nın, Delgado'nun menajerliğini yapmak önemli bir şey. Ben Carew'in transferini yaptıktan sonra Çin basını da yazdı benim adımı, El Cezire de yazdı.

Yaptığınız en önemli transfer kimdi?
Carew'di.

Tigana dediniz, O'nu konuşalım. Nedir onun durumu?
Durumunda birşey yok. Yönetim de açıkladı sezon sonuna kadar takımda kalacağını. Sezon sonunda ne olacağını bilemem tabii ki.

Ben daha çok devre arasında yaşanan krizi kastetmiştim.
Kriz yoktu aslında. Orada küçük bir yanlış anlaşılmadan dolayı, çok abartıldı. Sonuçta Murat Aksu ile Tigana konuştular ve önemli bir sorun olmadığını açıkladılar.

---------------------------------------------------

"KULÜPLERİMİZ REZİL OLUYOR"
Peki Türkiye'de yönetici, antrenör ve futbolcular bu kadar cahil mi? Neden bunları muhatap kabul ediyorlar?

Türkiye'de sistem böyle kurulmuş. Mesela bakıyorsunuz bir kulüp, önemli paralara önemli bir transfer yapmaya kalkıyor, aradaki işini bilmeyen amatörler yüzünden hem rezil oluyor, hem para kaybediyor. Avrupa'da bir sürü kulüp beni her yıl maçlarına davet eder. Çünkü Avrupa'da kulüplerin bütün işlerini menajerler halleder. Futbolcusunu satıyorsun, para kazandırıyorsun. Zaman kazandırıyorsun. Avrupa'daki menajerlik sistemi bu.

"AVRUPA KULÜPLERİNİN KAPISINDAN GİREMEZLER"
Avrupa'da bizdeki gibi menajer geçinenler var mı?
Onlar Avrupa'dta kulüplerin kapısından giremez !.. Zaten Avrupa'da bir sürü kulüp, Türkiye'deki kulüplerin menajer olmayanlara yetki belgesi vermesine hayretler içinde bakıyorlar. Özellikle Belçika, Fransa ve Hollanda'dan bir sürü kulüp beni arıyor ve "Türkiye'den falanca kulüp, falanca kişiye yetki belgesi vermiş. Bunun lisansı yok, nasıl verir?" diyor.

Türkiye'de bunu yapmayan kulüp var mı?
Hayır yok. Hepsi yapıyor.

Avrupa'da menajerlik nasıl bir meslek?
Avrupa'da çok itibarlı bir meslek. Biz gidiyoruz Avrupa'da protokol tribününde yerimiz ayrılıyor. Başkanlarla muhattap oluyoruz, hocalarla muhattap oluyoruz. Çünkü Avrupa'da menajerler de yöneticiler, hocalar ve futbolcular kadar önemli. Ama Türkiye'de maalesef bu kapkaç düzeninden dolayı, menajerliğin bir saygınlığı yok. Ama bunun sorumlusu Türkiye'deki yönetici ve antrenörler. 

Siz Türkiye'deki tüm önemli yönetici, başkan ve hocaları tanıyorsunuz. Bu sıkıntınızı onlarla paylaşıyor musunuz?
Türkiye'de inanılmaz bir sistem var. Siz istediğiniz  kadar doğru yolu gösterin, insanlar nedense anlaşılmaz bir şekilde, artık arada ne oluyor bitiyorsa...

Bir dakika sözünüzü keseceğim. "Arada ne olup bitiyorsa" derken komisyon alındığını mı kastediyorsunuz?
Yok hayır, komisyonu kastedmiyorum. Dedikodusu olur bunun, yapanlar da vardır ama çok azdır. Türkiye'de çok yok.

Avrupa'da var mı?
Var.

"SÖZLEŞMEYLE KOMİSYON ALAN HOCALAR VAR"
Legal mi sayılıyor orada peki?
Avrupa'da genelde biliniyor. Mesela ben Avrupa'da çok iyi bilinen iki antrenörün, futbolcusunun sözleşmesine "Kulüpten giderse antrenör %10 alır" diye madde koydurduğunu biliyorum.

Kulüp de biliyor bunu yani.
Tabii ki kulüple yapılan mukavelede yazıyor zaten. Bizzat gördüm o sözleşmeleri. %100 bildiğim bir olay.

Genç futbolcular mı bunlar? Yetiştireceği için mi alıyor komisyonu?
Evet genç oyuncular. Ama Türkiye'de bundan bahsedemezsiniz bile.

Yukarı
melih_es26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Melih
Yer: Austria
Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2008 saat 18:32

Bence nejat hocanın gitmesi büyük hata yazılıyoda nejat hoca naptı diye nejat hocanın önüne bi kadro verdiler bu takımı başarılı yap diye o napsın elinden geleni yaptı

£s £s liyiz £fsaneyiz
Yukarı
ESCOBAR Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: izmir
Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2008 saat 18:35
ceylan çalışkan bey hoş geldiniz , RİVALDO yu getirinde size minnettar kalalım...
Yukarı
tcatu Liste gör
Deneyimli Yazar

ÇAĞLAR
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2008 saat 18:59
Alıntı yapılan melih_es26

Bence nejat hocanın gitmesi büyük hata yazılıyoda nejat hoca naptı diye nejat hocanın önüne bi kadro verdiler bu takımı başarılı yap diye o napsın elinden geleni yaptı

Nejat Hoca Eskişehirspor'un en önemli sorunu defans sorununu çözdü. Ve genelde yerinde oyuncu değişiklikleri ile maçtan kopmamızı engelledi. Ve en kritik 2 maçta futbolcularını çok iyi motive etti. Üstelik son maçların moral bozukluğu, Metin Hocanın gitmesi ve Sergen'in takımdan ayrılmasına rağmen..

Rıza Hoca Anadolu takımlarından iyi,genç oyuncular bulacaktır. Umarım hayırlısı olur.

EFSANE GERİ DÖNDÜ!  
Ama Açık Hala Açık......

Yukarı
oscares Liste gör
Deneyimli Yazar

serkan kararman
Yer: Raykent
Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2008 saat 19:09
Ceylan ÇALIŞKAN'ın yabancı transferınde çok başarılı bır geçmişi var ES-ES imize yakışan kaliteli oyuncuları en uygun şekilde takımımıza kazandıracağına eminim.Ayrıca kendisi de bizim kadar es-es sevdalısıdır.
tek dost efes tek aşk ES ES
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2008 saat 19:15
Carrusca yı gs satamaz Beşiktaş Delgadoyu satamaz benim bildiğim kadarıyla ancak sponsor olan Ülkerin izni gerekir.Yoksa gs tek başına hareket edemez.Zaten onuda river plate istiyormuş gazatelerde yazıldığı kadarıyla.
S.nalbant
Yukarı
jeffers Liste gör
Deneyimli Yazar

Arda Cantürk
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2008 saat 19:16
Ceylan Çalışkan Carew Delgado gibi isim yapmış topçuları Türkiyeye getirmiş Önemli bi menejerdir umarım bizede faydalı olur.
Busra,Elif,Ceren,Erol,Tarık,Özgür,Oğuzhan RUHLARINIZ ŞAD OLDUN
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2008 saat 19:17
Şu Türkiyede adam gibi 10 numara olup karekteri sağlam olan adam yok.Tümer Sergen Ceyhun hepsi iyi birer 10 numara ama karekter sıfır.
S.nalbant
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
Direct Link To This Post Tarih: 01/Haz/2008 saat 19:19
 Ceylan ÇALIŞKAN bir dönem eskişehirsporda futbol oynadı,Hasret isimli bir futbolcuyla beraber Belçikadan gelmişlerdi.Hatta sezon açılışında kapalı tribün girişinde Ceylan ve Hasret'i Eskişehire getiren menajer olduğunu söyleyen bir kişi  ESES süper transferler yaptı deyip yarım saat nutuk çekmişti.Ancak iki futbolcuda fazla tutunamadı ve çabuk gitmişti.
kalender
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 8687888990 111>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,504 saniyede hazırlanmıştır