eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Takım
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Başımız Sağolsun (Nejat Biyediç)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4748495051 80>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/May/2008 saat 15:36

Soru:  sizce türkiyede en iyi defans kim?

murat

Nejat Biyediç: Bence Fatih hocanın bu konuda sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. Milli takımımızın en büyük sıkıntısı defansta. Umarım ben yanılırım. Geçen sene Beşiktaş'ın defansındaki isim şimdi milli takımda, ama Beşiktaş defansa takviye yapıyor. Yani Türk oyuncular içinde çok alternatif yok. Ama ben Emre Güngör'ü başarılı buluyorum. Hem havadan hem yerden çok etkili. Yaşı çok genç daha iyi olacaktır. Ayrıcak Galatasaraylı Song da iyi bir defans oyuncusu.

Soru:  slm nejat abi ben bir eskişehir taraftarıyım sergen yalcın eskişehirde başarılı olamadımı?

yasin

Nejat Biyediç: Sergen benim çalıştığım dönemde 5 maç oynadı. 2 maçta çok etkili oldu. Sergen çok önemli bir oyuncuydu. Ondan 18 yaşındaki bir oyuncunun performansını bekleyemezsiniz. Benim dönemimde iyi oynadı. Sonra futboldan koptu bıraktı. O bıraktıktan sonra biz yine hedefimize ulaştık. Futbol bir takım oyunudur, bir oyunculya başarılı olamazsınız.

Soru:  Eskişehirspor Boluspor maçında eğer Boluspor oyunun başında 10 kişi kalmasaydı.bence Boluspor Eskişehirsporu yenerdi.sizce ne olurdu.

Kaan

Nejat Biyediç: 11'e 11 oynasaydık belke daha farklı yenebilirdik. Futbol bu herşey olabilir. Rakip 10 kişi kalınca daha fazla asıldı, bizim oyuncularımız iş bitti diye oyundan koptu. Onlar biraz aşırı motivasyonun kurbanı oldular diye düşünüyorum.

Soru:  bitirdiğiniz yada bitmek üzere olan transferler var mı?

ibrahim atay

Nejat Biyediç: Transfer için hazırlıklar yapıyoruz. Ancak önümüzde bir kongre var. Onu beklemek zorundayız.

Soru:  bu sene sizce eskişehir süper ligde başarılı olabilirmi?bir eskişehirli olarak soruyorum

yunus

Nejat Biyediç: Potansiyeli olan bir şehir. Ayrıca Süper Lig'e büyük bir özlem duyuyorlar. Başarılı bir iki transferle başarılı olacağını hatta bu yıl ilk 8'e girebileceğini düşünüyorum.

Soru:  sizce türkiyede menejerlik ve scout(sadece oyuncu izleyen teknik eleman) sistemi iyi yerleştimi..öneriniz nedir?

volkan

Nejat Biyediç: Bunları Türkiye'dte uygulamak zor ama bence her kulüp profesyonel teknik kadrosunu oluşturması gerekiyor. Türkiye'de antrenör istikrarı olmadığı için bu tür bir yapılanmanın oluşması gerektiğini düşünüyorum. Yöneticilerin ahkam keserek futbola müdahale etmeleri yanlış. Aynı şekilde bütün transferi takımların başına geçen teknik adamalara bırakmak da yanlış bence. Ö yüzden Alman sistemi gibi transfer için kulüplerin teknik bir yapı oluşturması şart. Kayserispor bunu Süleyman Hurma'yla iyi yapıyor. Bunu bir dönem Bursaspor'a yapmayı düşündük ama olmadı.

Soru:  hocam tekrar bursasporun başına geçme gibi olanagınız varmı lütfen sizi başımızda görmek istiyoruz

texas

Nejat Biyediç: Bursaspor'la benim gönül bağım var. Hem futbolcu olarak hem de hoca olarak neredeyse ömrümün 3'te biri orada geçti. Benim için yeri ayrıdır. Ama futbolda ne zaman ne olacağını bilmiyorsunuz Türkiye'de. Kendime şöyle bir söz verdim. Geçen yıl hastanedeyken Bursa taraftarınan bana çok mesaj geldi. Beni çok duygulandırdılar. Beni hayata döndürdüler. O zaman düşündüm, 2013 yılında Bursaspor'un 50. yılı. en büyük hayalim Ondan birkaç yıl önce Bursaspor'un başına geçip Bursaspor'la şampiyonluk yaşamak...

Soru:  fenerbahçe bırkez daha avrupa kupalarında başarılı olurmu

murat

Nejat Biyediç: Olabilir. Fenerbahçe bu noktaya yavaş yavaş geldi. Önce tesis hamlesiyle başladı ve bugünlere geldi. Geçen sene Avrupa'da başarılı oldu. Fenerbahçe'nin temeli sağlam, kadrosunun iskeletini de oluşturdu. Sabırlı olunursa Avrupa'da da başarılı olacaktır.

Soru:  Sizce tüerkiye euro2008 de şampiyon olurmu(bence kesin)

alicanseso1

Nejat Biyediç: Turnuvadaki Avusturya'nın dışında bütün takımlan şampiyon da olabilir gruptan da çıkamayabilirler. Ama bence bu turnuvaya katılmak bile başlı başına bir başarıdır. Bir çok önemli takımın başaramadığını başarmak önemli. İyi bir kadromuz var, o kapasite var.

Soru:  Sayın Biyediç. Eskişehirsporu Süper Lige çıkararak büyük bir başarıyı yakaladınız. Şimdi ki hedefiniz nedir ? Sivassorun bu sene yaptığı çıkışı Eskişehirde de görebilecek miyiz ? Başarılarınızın devamını dilerim...

Orhan Mehmet Gürfidan

Nejat Biyediç: Geçen sene Sivas'ın başarısını tekrarlayabilir. Ben geçen sene biraz Süper Lig'in kalitesine takıldım. Galatasaray dahil şampiyon almasına rağmen istikrarlı bir görüntü çizmedi diye dtüşünüyorum.

Soru:  selamlar bence siz çok farklı ve bilgili bir teknik adamsınız.Bu bilgi birikimiznizden yararlanarak sizden beşiktaş ın geçen seneki yorumunu yaparmısınız nerede eksik kalıyoruz neleri eksik yapıyoruz.çok basit denebilecek hatalar oluyor oyuncular bir maç coşuo bir maç uyuyor.sizce nedenleri ne olabilir? sevgiler.

Şerif KAHRAMAN

Nejat Biyediç: Diğer takımlar gibi Beşiktaş da istikrarsız gitti. Yabancı oyuncu tercihlerinde hem oyuncu hem mevki seçimlerinde hatalar yaptılar.

Soru:  eskişehire gelirken lige çıkamama gibi bi korkunuz varmıydı.bu sene kimler gidicek kimler kalıncak yabancı oyuncu alınnıcakmı alınırse kimler düşünülüyo

burak

Nejat Biyediç: Ben futbolcu arkadaşlara inandım. Kendi ekibime güvendim. Büyük bir özlem duyan bir camiaydı. O caminanın desteğini hissetmek bile bize büyük bir güç verdi. Özellikle Play-Off'larda inanılmaz bir destek verdiler bize, ve Süper Lig'e çıkmayı başardık.

Soru:  süper ligde genellikle play offtan gelen takımlar düşüyor siz bu konuda ne düşünüyosunuz bu yıl hangi mevkilere takviye yapacaksınız bu yılki hedefiniz nedir şimdiden teşekkürler

ibrahim atay

Nejat Biyediç: Kongreden önce transfer konuşmak erken olur. Ancak mutlaka transfer gerekiyor. 5 tane yabancı transferi etmeyi düşünüyoruz. Ama dediğim gibi bunlar kongreden sonra daha da netlik kazanacak.

Soru:  Türkiye Milli Takımının Genç Kurulması Euro 2008de Dezavantaj mıdır ? İbrahim Toromanın Alınmaması Doğrumudur ? Mehmet Aurelio Milli Takıma Alınıyor Ama Mert Nobre Alınmıyor Alınması Gerekir mi ?

Onur Gökalp

Nejat Biyediç: Kadro Fatih hocanın tercihi. Her hoca kendine göre bir kadro oluşturur ve hepsi birbirninden farklı olur. Kendisi en iyi analizi onlar yapmıştır. Gençlerle tecrübeli oyuncuların karışımında oluşacak bir kadro başarılı olacaktır.

Soru:  öncelikle iyi günler. sakaryaspordan neden ayrıldınız? bence gitmemek için şartları zorlamalıydınız. çünkü alex fegusonun manchestere geldiğinde ben ilkokula gidiyordum. şimdi benim oğlum ilkokul 4e gidiyor. sir ferguson hala orada! teşekkür ederim

abdulkadir varol

Nejat Biyediç: Yönetimle anlaşamadık. Play-offlara kaldık. Sonra başka bir yönetim geldi. Yeni gelen yönetimin bana güvenmediğini hissettim. Bir takımda yönetim ve hoca arasında bir güven ortamı oluşturulmazsa, başarılı olabileceğini düşünmüyorum. Bunu orada hissetmediğimiz için karşılıklı olarak yollarımızı ayırdık.

Soru:  Sizce Türkiyede en iyi 3 yabancı oyuncu kimdir?

Bay Manager

Nejat Biyediç: Alex, Yattara ve Delgado çok yetenekli oyuncular.

Soru:  sevgili biyedic gelecek sezon ıcın avrupa kupalarında turk takımlarının basarılı olabılmesı ıcın neler yapmaları gerekmektedır sımdıden tesekkur ederım ...

Deniz Dosemeci

Nejat Biyediç: Geçen sene Fenerbahçe oldukça başarılıydı. Beşiktaş da Liverpool maçı dışında başarılısayılabilir. Galatasaray gruplardan çıkmayı başardı. Bu sezon daha başarılı olacaklarını düşünüyorum.

Soru:  hocam öncelikle tebrikler eskişehir seyircisini nasıl buluyorsunuz diğer çalıştırdıgınız kulüplerle karşılaştırır mısınız

ali erdal

Nejat Biyediç: Çok büyük bir taraftar potansiyeli var. Süper Lig'e büyük özlemleri vardı. Play-offlarda bize inanılmaz destek oldular.

Soru:  sergen yalcini neden kadro disi biraktiniz ?

Mesut Samsa

Nejat Biyediç: Ben kadro dışı bırakmadım. Sergen başkanla anlaşamadı. Futbolu bırakmaya karar verdi. Tamamen kendi tercihi.

Soru:  iyigünler hocam kalecimiz ferhatla devam etmeyi düşünüyormusunuz? bonservisini alabilecekmiyiz?

sefa

Nejat Biyediç: Bunların hepsi kongreden sonra netleşir.

Soru:  Sizce Eskisehirspor nasil bir transfer politikasi izlemeli?

Semih Karadag

Nejat Biyediç: Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Teknik ekibimiz yurt dışında da oyuncular izledi. Ancak dediğim gibi herşey kongreden sonra daha netleşecek.

Soru:  MERHABA NEJAT BEY SİZE BİR SORUM OLACAK... SERGENİN TAKIMDAN AYRILMASI TAKIMINIZA HERHANGİ OLUMLU VEYA OLUMSUZ BİR KATKI SAĞLADIMI... ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM... SAYGILARIMLA...

Erkan

Nejat Biyediç: Oynarken biz iyi faydalandık Sergen'den. Ama gittikten sonra diğer arkadaşlar biraz daha hırslı oynadılar ve başarıya ulaştık.

Soru:  sizce türkiyede en iyi futbolcu kim hem türk hem yabancı ve takımlar ne gisi transferler yapmalııı

ekrem

Nejat Biyediç: Yerlilerden Nihat, Hamit ve son yıllarda eski performansında olmasa da Hakan Şükür Türk futboluna son yıllarda damgasını vuran önemli oyunculardan birisi.

Soru:  boluspor- eskişehir maçın 2.dakasında çıkan kırmızı kart haklımı yoksa siyaset mi??

gökhan

Nejat Biyediç: Ben de maç esnasında emin olamadım ama maçtan sonra kırmızı kart olduğunu emin oldum. Kırmızı kartın 2. dakikası 90. dakikası olmaz. Hatta o faul sonrası Sezgin'in yan bağları koptu. Oyuncumun ayağı hala dizine kadar alçıda. Sizce kırmızı kart doğrudu mu?

Soru:  hocam bizim için serdar,doğa,ferhat çok özel futbolcular. bu futbolcuların önümüzdeki sezon takımda kalıp kalmıyacağını merak ediyorum.merakımı giderirseniz sevinirim.

ÖMER

Nejat Biyediç: Dediğim gibi önümüzde bir genel kurul var. İç ve dış transferlerimizs bu kongreden sonra netlik kazanacak.

Soru:  sportif direktörlük konusunda ne düşünüyorsunuz?Bursa bunu uygularsa başarılı olur mu?

hakan

Nejat Biyediç: Türkiye'deki kulüplerde istikrar olmadığından özellikle hoca konusunda uzun süreli kontratlar yaplımadığından bu mutlaka gerekli. Camianın eski oyuncularından ya da bu işi profesyonel yapan insanların transferde yetkili olması ve uzun süreli kontratlar yapılması gerekiyor.

Soru:  serdar özbayraktar ile yollar ayrılcakmı ben şahsen bu takımı buralara onun getirdiğini düşünüyorum

mert yakut

Nejat Biyediç: Kongrenin ardından iç transfer görüşmelerimizi yapacağız. Ben bütün oyuncularımın kalmasını istiyorum.

Soru:  Eskişehirsporun bu kadrosu sizce süper ligde nereye kadar gelir?

Can

Nejat Biyediç: Bu kadroya mutlaka takviyeler yapılması gerekiyor. İyi transferlerle Eskişehir ilk 8'e oynayacaktır.

Soru:  eskişehirspor da tesislerin yenilenmesi oyuncuların yada sizin motivasyonunuzu pozitif yönde etkilermi?

doruk baned

Nejat Biyediç: Tesis tabiki çok önemli. Zaten yeni tesislerimiz de bitti. Bunun bize avantaj sağlayacağına inanıyorum.

Soru:  play off final maçı tam bir sezon boyunca takımlar buraya gelmek için uğraştı. 2. dakadaki bu kırmızı kart bence çok ağır sarıylada geçiştirilebilirdi diye düşünüyom ama o kırmızı kart olmasa hakem inanın bana en geç 10.dakada penaltı çalardı

gökhan

Nejat Biyediç: Dediğim gibi oyuncumun yan bağları koptu o faulde ve hala ayağı dizine kadar alçıda.

Soru:  ESKİŞEHİRSPORDA KALMAYI DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ.EĞER DÜŞÜNÜYORSANIZ HEDEFİ OLAN BİR TAKIMMI YARATACAKSINIZ. ES ES SEYİRCİSİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ

CEMALETTİN

Nejat Biyediç: Kongreden sonra oturup yönetimle konuşuruz. Anlaşırsak kalmak isterim. Eskişehir inanılmaz bir potansiyeli olan bir şehir. Futbol sevgisi üst düzeyde. Kalırsak hedefimiz ligde kalmaya oynayan değil, yukarıları hedefleyen bir takım yaratmak.

Soru:  merabalar hocam... öncelikle tebrik ediyorum... merak ettiğim konu gelecek yıl kesin olarak eskişehirsporun başındamısınız? çünkü bildiğim kadarıyla 8 maçlık bir kontrat imzalanmıştı.. teşekkürler...

hasan

Nejat Biyediç: Dediğim gibi benim durumum da kongreden sonra netlik kazanacak.

Soru:  Sizce de Eskişehirsporun daha modern ve kapasitesi artırılmış bir stada ihtiyacı yok mu? Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi parça parça iyileştirme yapılasa sizi ve futbolcuları daha çok havaya sokmaz mı?

Ali Osman

Nejat Biyediç: Türkiye'de birçok stadın yenilenmesi gerekiyor. Bunlar tabiki büyük projeler ve yönetimi ilgilendiren konular.

Soru:  hatipoglu belçika isveç tunustan futbolcu baktıklarını söylemişti bu transfer politikasının sebebi nedir?

hakan ırmak

Nejat Biyediç: Teknik heyetimizden bazı arkadaşlarımız yurt dışında oyuncu izliyor. Her ne kadar önümüzde kongre olsa da biz şimdiden transfer planları yapıyoruz.

Soru:  eskişehirde bulunmaktan memnunmusunuz? şehire alışabildiniz mi?

sadi cam

Nejat Biyediç: Eskişehir, sporun dışında da çok güzel bir şehir. Alışmakta hiç sorun yaşamadım. Kısa sürede elimden geldiğince sorularınızı yanıtlamaya çalıştım. Katılan herkese teşekkür ediyorum, yanıt veremediğim arkadaşlarımdan özür diliyorum... Nejat Biyediç...

Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
  Alıntı oner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/May/2008 saat 15:45
Anladığım kadarıyla Nejat hoca Eskişehir'de kalmak istiyor. Ciddi de hedefleri var. Şahsen ben de kalmasını istiyorum hocamızın.
Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
lig_a Liste gör
Usta Yazar

tuna
Yer: Turkey
  Alıntı lig_a Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/May/2008 saat 15:55
heerşey yönetim den sonra belli olacak
şu başkanlığıda bi hallettkmi tüm çalışmalar başlar
- E S K İ ş E H İ R S P O R -
|l|lllll|lll||ll||lll|ll||
²¹°³¹°³ ²²² °¹³
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
  Alıntı huso_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/May/2008 saat 15:56
   Henüz sorduğum soruya cevap alamadım.Veya ulaşmadı mı bilmiyorum.Ancak soru ve cevapların hepsini okudum.Nejat Hoca bence bu takımda kalmalıdır.Hedefleri olan bir hoca,iyi bir transfer dönemi geçirirsek ilk sekizi zorlarız demiş bir soruda.En azından birşeyler yapmak istiyor.
Yukarı
omer-es-26 Liste gör
Usta Yazar

ÖMER
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı omer-es-26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/May/2008 saat 18:24
nejat biyediç ntv sporda.
"2009 NBA   ALL-STAR İÇİN HİDAYET VE MEHMET'E BURDAN OY VEREBİLİRSİNİZ !!!!"
Yukarı
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
  Alıntı KaRa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/May/2008 saat 19:35
Hocamızın verdiği cevaplardan anladığım kadarıyla, takımda kalmak istiyor. Ayrıca yönetim ve hoca arasında bir güven ortamı oluşturulması gerektiğini düşünüyor. Şayet hocamızla devam edeceksek, O'na güvenmeliyiz, arkasında olmalıyız.
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
26-eses-26 Liste gör
Usta Yazar

Gürcan
  Alıntı 26-eses-26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/May/2008 saat 20:59

PFDK kararları!

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Mersin İdmanyurdu'na 1 maç seyircisiz oynama cezası verirken, Eskişehirspor Teknik Direktörü Nejat Biyediç'i de 1 maçtan men etti.

Ajansspor

Yukarı
holigantatar Liste gör
Usta Yazar

Soner
Yer: Estanbul
  Alıntı holigantatar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/May/2008 saat 23:24
nejat hocanın kalmasından yanayım çünkü karakterli bir teknik patron bursasporda yakaladığı bir dönem başarıyı buradada yakalaya bileceğine inanıyorum tabi ki yönetimin ve bizim yardımlarımızla
Sadece ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
enes1965 Liste gör
Usta Yazar

Enes Ak
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı enes1965 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 28/May/2008 saat 08:39
Nejat biyedic naptıda 1 maç men cezası aldı anlamadım valla...
Biyedice birsürü şişe bozuk para atıldı adam haklı olarak sinirlendi ama ben sportmenliğe aykırı bir davranışını göremedim...ayrıca aldığımız 20bin ytl cezada çok adaletsiz..bolulular ve diyarbakırlılar bizden çok daha fazla saha olaylarına karıştılar maçın gidişatını bile sahaya attıkları maddelerle etkilediler...sonuçta onlar bizden çok daha az ceza aldı..
federasyon heralde dediki bunlar şimdi şampiyonluk havasında nasıl olsa katlanırlar direk bize geçirdiler...
Bir yüreğim var benim , birde sevdam !    
Yukarı
ermanka26 Liste gör
Usta Yazar

Erman Kayışdağ
  Alıntı ermanka26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 29/May/2008 saat 15:13
Dün Espark'da Güvenç Kurtar'ı görmüşler.Umarım düşündüğümüz olmaz...
Adım+Soyadımın ilk 2 harfi+26=Nickim
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4748495051 80>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır