eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKombine ve Bilet Fiyatları

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 561>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Sephodyrm Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: EStanbul
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2008 saat 00:04
Alıntı yapılan sivri74

Eğer kombine bileti her maç için geçerli olmayacaksa ben o kombineyi zaten olmam.ben orayo o 3 takımı değil ES ES için gidiyorum sakın böyle bir yanlişlık yapmayın .YÖNETİM.

Sonuna kadar katılıyorum...

Üç güdüklerin hiçbir farkı yok diğer 14 takımdan.Diğerlerine ne ise o olmalı.Yönetime sesleniyorum:"Sakın ha..!Burası Eskişehir..!
"
BKaldırıŞ - "Sensiz İstanbul'a Düşmanım !"
Yukarı
delibasozi Liste gör
Usta Yazar

Ozan Açık
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2008 saat 00:40
Hatta bir de deplasman kombinesi çıkarılsa çok güzel olur. Belediye, Ankara, Gençler, Oftaş gibi maçlarda taraftar bizzat biz oluruz. Hem deplasman beleşçiliğini de bir nebze önlemiş oluruz. Geçen seneki gibi olaylarımızla da rezil olmaktan krtuluruz belki.
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2008 saat 00:52
Alıntı yapılan delibasozi

Hatta bir de deplasman kombinesi çıkarılsa çok güzel olur. Belediye, Ankara, Gençler, Oftaş gibi maçlarda taraftar bizzat biz oluruz. Hem deplasman beleşçiliğini de bir nebze önlemiş oluruz. Geçen seneki gibi olaylarımızla da rezil olmaktan krtuluruz belki.

Delibozi hengi deplasmanda rezil olmuşuz ben sahsen bu sene esesin içerisi deplasman dahil 25 maçını seyrettim hangi deplasmanda rezil olmuşuz bizim rezil dediimiz deplasmanlara başkaları kral diyor herkezin rezillik dediğine millet imparatorluk diyor.Biz ne reziliz ne imparator sadece büyüğüz taraftar olarak camia olarak bunu da bu playoflarda kanıtladık bunu inkar eden futbol maçına gelmesin gitsin voleybol  maçı filan seyretsin.İnanın diyar ve bolu maçlarında olay çıkmadıysa bizim büyüklüğümüzden olay çıkmadı onların büyüklüğünden değil ellerinde sopayla bekleyen diyarlıların maçaları yemedi boluların hiç yemedi bizim yerimize başka takım olsaydı bakın neler oluyordu bu taraftar rezil değil büyüktür bunu bilmeyen ise cahildir.Gücüyle korkutan şanıyla tırstıran bir büyüklüktür bu öyle hayal gücü değil.
S.nalbant
Yukarı
kerlon Liste gör
Usta Yazar

ismail
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2008 saat 01:19
geçen sene başı açık bilet fiyatı 15 ytl idi bu sene kimse beklemesin açık 15 ytl olacak diye benden size söylemesi en az açık 20 ytl olur arkadaşlar imkanı olan kombine alsın külübü para kazandıralım mombine daha uygun hem kupa maçlarıda dahil:D
herzaman herde en buyuk eses
Yukarı
kerlon Liste gör
Usta Yazar

ismail
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2008 saat 01:21
deplasman kombinesi diye birşey olmaz zaten.deplasman takımı seyircisiz ceza alırsa ne yapacan o kombineyi boş boşuna para vermiş olursun deplasmandaki takıma:D
herzaman herde en buyuk eses
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2008 saat 01:31
Yönetim kesinlikle bu sezon yaptığı her maç için aynı fiyat politikasını bırakmalı. Maçına göre fiyat belirlemeli. Yoksa FB, BJK, GS maçlarında iğne atsanız yere düşmez, diğer maçlarda 5.000 kişiye oynarsınız. Bu sene taraftar gücü de çok önemli. Çünkü muhtemelen tek hedefimiz ligde tutunmak olacak. Kalkıp 3 İstanbul takımı ile oynanan maçlardaki fiyatları, Konya, Denizli gibi maçlarda da uygularsanız stadı dolduramazsınız, rakibi baskı altına alamazsınız. Rakiplerinize bedavadan puan vermiş olursunuz.

3 İstanbul takımı hariç diğer maçlarda uygulanacak açık fiyatı 10-15 lira arası olmalıdır. Süper lige çıktık diye 20 lira yaparsak stad çoğu zaman boş kalır. 15 lirayı da bu sene çoğu kişi veremedi, stad 15 liralık maçlarda çoğu zaman boş kaldı. Bu hususu da gözden kaçırmasın yöneticilerimiz. Ayrıca seneye muhtemelen iddiamız olmayacağı için fiyat insanlara daha da caydırıcı olacaktır. Bu sezon herkes hadi takım şampiyonluğa gidiyor, fedakarlığımızı yapalım diye düşündü ama seneye bunu düşünün de olmayacaktır.

Trabzon ve seneye ligde üst sıraya oynayan takımlarla yapılacak maçlar 20 lira civarı olmalıdır.

3 İstanbul takımı ile oynanacak maçlarda fiyat belirlerken (bütçede öngörülen tribün geliri-(kombine satışları+diğer maçlardan elde edilen gelirler)/stad kapasitesi)/3 olarak belirlenmelidir. Yani hedeflediğimiz geliri bu 3 maçta kapatmalıyız. Örneklemek gerekirse;

Bu sene tribünden 4 trilyon gelir hedefleyelim.
1 trilyonluk kombine satmış olalım. (ortalama 4.000 adet)
12 maç 10.000 ortalama ile 10 liradan 1.2 trilyon gelir elde edilir.
2 maç 10.000 ortalama ile 20 liradan 400 milyar elde edilir.
3 maça 1,4 trilyon kalır. Maç başına ortalama 500 milyar hasılat yapmak gerekir. Kombineden arta kalan kapasiteyi 12,500 olarak düşünürsek 40 lira da 3 İstanbul takımı ile oynanacak maçlar olması gerekir. İlk bakışta bu rakam çok gözükebilir ama bu maçlarda fiyat ne olursa olsun stad mutlaka dolar. Bize de para lazım.

Bu hesaptan giderek kombine fiyatı belirlersek
12x10=120
2x20=40
3x40=120

Maçların tamamına gelen 280 lira bilet parası ödemiş oluyor. Kombinelerin 250 lira olması gayet uygun olur. Geçen sene 200, bu sene 250 kimseye dokunmaz.

4 trilyon tribün gelirini yönetim yukarı çekmek isteyebilir. Ama Türkiye şartlarında iyi bir rakamdır bu gelir. Bilet ve kombine fiyatlarının daha yukarı çekilmesi 4 trilyona bile ulaşılamamasına sebep olabilir. Bu sene gördük 15 lira çok geldi Eskişehir'e. Üstelik şampiyonluğa giderken. Ekonominin her geçen gün bozulduğu ve halkın alım gücünün her geçen gün azaldığı da göz önüne alınırsa iddiasız bir Eskişehirspor'un 15 liralık maçlarında stadın dolmayacağını tahmin etmek güç olmaz.

Naklen yayından 6 trilyon
İddiadan 3 trilyon
Tribün gelirlerinden 4 trilyon
Forma reklamından 1 trilyon
Stad içi ve dışı reklamlardan 2 trilyon varsayarsak

20 trilyon bütçe hedeflenen bu senede toplam 16 trilyon yapar. Kalan 4 trilyonu da yönetim rahat rahat kendi arasında toplar. 20 kişilik yönetimin olduğunu varsayarsak yönetici başına 200 milyar düşer, o kadar reklamın karşılığında da 200 milyar komik bir rakam olur. Maddi açıdan sorunsuz bir lig yaşarız. İlk sene tutunmak için 20 trilyon bütçe fazlasıyla yeter bize. Lisanslı ürün satışı, benzinliklerden gelen paralar vb. gelir kalemleri ile yöneticilerin üzerine düşen payı düşürmek ya da 20 trilyonluk bütçeyi yukarı çekmek de mümkün. Hatta stad içi ve dışı reklamlarda iyi çalışılır ve iyi pazarlama yapılırsa ciddi gelirler elde edilebilir. Resmi sitede reklam fiyatları linkinde yaptığım kabaca hesaplamaya göre bu sezon yaklaşık 2,5 trilyonluk bir reklam alanımız varmış. Yine ordaki dolu yerlere bakarak yaptığım hesaba göre 1,5 trilyonun üstünde reklam alınmış. Fiyatların artacağı ve reklam vermek isteyecek firma sayısında artış olacağı varsayılırsa stad içi ve dışı reklamlardan ciddi gelir elde edebiliriz.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
hüsnü Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü
Yer: YHT hattı
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2008 saat 01:41
Önümüzdeki sezon da kombine bilet satılırsa alacağım,
ancak daha bugünden bilesinizki, ilanen söyleyeceğim şudur;
Bizim aramızda bulunan, şu üç takıma sempati duyanlar nedeniyle,
adı geçen üç Bizans takımının Eskişehirdeki maçlarına gitmeyeceğimden,
isteyen olursa kombinemi bu maçlar için karşılık beklemeden kullandıracağım.
Ne fener, ne bein kartal ne de yavşak galatasaray, kalbimizde sonsuza kadar ....

Angry
# Direnmüdavim....

Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2008 saat 01:42
 İnadına 500 de olsa alacağım o kombineyi .Bizede yakışanı budur zaten ne indirim ne forma isterim Neden mi ben karşılıksız sevdim çünkü bu renkleri.
S.nalbant
Yukarı
turkaslan Liste gör
Deneyimli Yazar

ismail
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2008 saat 01:50
müjdat bey geliri ve gideri yüzeysel olarak çok güzel özetlemişsiniz.. ancak ufakbir detay olarak şunu söyliyebilirim bence kombine satışı bu yıl mümkün değil 4000 de kalmaz..
geçenyıl kombine satışlarında yaşanan sıkıntı bu sene doğru politika uygulanırsa 10 bini bulur.. bunda enbüyük etken yeni gelecek yönetim ve basın..
açıkçası basınında biraz kamoyuna kombineler gerçekten çok ucuz, aman koşun kombinenizi alın yoksa stada girmeye bilet bulamazsınız gazını vermesi gerekir..
o kadar sağlam bir bütçe sunmuşsunuzki bu bütçeyle eğer nokta transferler yapılabilirse ve şehirden hep destek tam destek gelirse bence hedef ligte kalmaktan ziyade ha gayret uefa diyebiliriz..
Birimiz hepimiz için , Hepimiz ES-ES için...
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 26/May/2008 saat 01:53
Bu sene başında yaşanan kaos ve oluşan olaylardan dolayı kombine satışımız kötü idi.Bu sene iyi kombine satmak istiyorsak kavga gürültü ortamı bitmeli tüm camia kenetlenmeliyiz.Kombinelilere bazı jestler yapmalıyız.Stada rahatça girip çıkmamız için giriş kapısı arttırılmalı insanlar stada gelmeye tövbe etmemeli.

Hedefimiz 10.000 kombine olmalı play offlarda nasıl kenetlendiysek bu iştede böyle kenetlenmeliyiz.Gelirlerimiz kısıtlı olduğundan stad geliri bizim için çok mühim bir gelir bunu en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.Özellikle gelirleri kısıtlı olan taraftarlarımız ve öğrenci olan taraftarlarımız şimdiden para biriktirmeye başlamalılarki rahatça kombine alabilsinler.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 561>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,922 saniyede hazırlanmıştır