eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu Kapalı2008-2009 Transfer Sezonu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 111>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ozi_es26 Liste gör
Yazar

Ozan Biçer
Yer: İstanbul
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 18:57

Şu anda ki kadromuzdan bence sadece Ferhat,Doğa,Ulaş belki Sezgin  Süper Lig de İlk 11 oynayabilecek kapasitedeler.Serdar Play-Off'lar da ki gibi oynarsa pek bi verim alamayız çok koşuyor,mücadele ediyor ama teknik yönden sıfır,zor pozisyonda çalıp yapıp topu kaptırıyor kendini geliştirmesi lazım.Sağ ve sol kanatlarla,defansın ortasına,sağ açık sol açık,ön libero ve forvete 1 veya 2 golcü almamız lazım.Süper Lig'i ilk senemizi iyi bir konumda bitirebilmek istiyorsak bu transferler şart.(Uzun boylu bi kalecide hiç fena olmaz=)

Ne Bir İnat Ne Bir Heves Herşeyimiz Sensin ES-ES
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 19:15
Alıntı yapılan ES_Kadir

Mirel Matei Radoi

- Steaua Bukarest Liga%201 Liga 1
Geburtsdatum: 22.03.1981
Größe: 1,77
Nationalität: - Rumänien  
Fuss: beidfüßig
Verein (RN): Steaua Bukarest 6
Position: Mittelfeld -
Positionsdetails: defensives Mittelfeld
Länderspiele: 40 Spiele für Rumänien
Länderspieltore: 1 Tor für Rumänien
Vertrag bis: 2008
Marktwert: 2.600.000 €
Spielerberater: ISC International Sports Consulting Ltd.
defensives%20Mittelfeld
- Steaua Bukarest Liga%201 Liga 1 Aktueller Nationalspieler: - Rumänien
Geburtsdatum: 09.05.1980
Größe: 1,81
Nationalität: - Rumänien  
Fuss: beidfüßig

Verein (RN): Steaua Bukarest 10
Position: Sturm
Positionsdetails: Offensiv-Allrounder
Länderspiele: 22 Spiele für Rumänien
Länderspieltore: 6 Tore für Rumänien
Vertrag bis: 30.06.2008
Marktwert: 3.200.000 €
Spielerberater: Becali, Ioan
Offensiv-Allrounder

Romanya Milli takımının ön liberosu Radoi ve oyun kurucusu Dica'nın sözleşmeleri bitiyor bunlar az maaş istemezler ama çok önemli isimler şartlar zorlanıp alınsa çok iş yaparlar.

Bu transferler imkansız.Steau takımı Şampiyonlar liginde oynuyor.İki futbolcuda Avrupa kulüpleri tarafından izlenilen isimler.
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 19:57
Bazı arkadaşlar Bank Asya 1.ligdeki oyuncuları küçümsemişler asla katılmıyorum.Bu ligde ilerde çok iyi yerlere gelmeye aday oyuncular var geçen sene FB 'nin aldığı ve patlama yapan Gökhan Gönül,Ankaragücü'nün Boluspor'dan aldığı Gökhan Emreciksin geçen yıl bu ligde oynuyorlardı.Bank Asya 1.ligden 4-5 tane transfer yapılabilir ve bence yapılmalıda bu sayede tasarruf yapmış oluruz ve daha iyi yerli ve yabancı oyunculara mali kaynak yaratmış oluruz.Yılda 400-500 milyara oynayacak kaliteli oyuncular var bu ligde.Örneğin;

Kartalspor'dan Yaser Yıldız ve İskender Alın,Giresunspor'dan Emre Karaman ve Emrah Kol,Diyarbakırspor'dan Sinan Turan,Altay'dan Eren Güngör,Adem Büyük ve İsa Akgöl,Karşıyaka'dan Cihan Yılmaz,Samsunspor'dan Sercan Temizyürek.

Bunlar ilk aklıma gelen isimler bunlarda Doğa gibi Serdar gibi oyuncular hatta çoğu daha genç.Yaser'in peşinde GS ve TS var bonservisi hazır elinde iken çabuk davranıp kapmak lazım.Diyarbakırspor'un parlayan yıldızı Sinan'ın peşinde Bursaspor var.Keza Giresunspor'un stoperi Emre'yi Ankaragücü hocası Hakan Kutlu ısrarla istiyordu.Emrah Kol'un peşinde bir sürü klüp var.İskender Alın'ın adı Kayserispor ile geçiyordu.Bu isimler ilerde çok iyi yerlere gelmesi muhtemel isimler elimizi çabuk tutup bir kaç tenesini kapmak lazım.Bu sayede hem ilerde iyi paraya satabileceğimiz oyuncuları almış olacağız hem gençlik aşısı yapacağız hem de kaliteli yerli ve yabancı transferi için tasarruf yapmış olacağız.

Ayrıca başta Almanya olmak üzere bir çok ülkede gurbetçi gençlerimiz var bunları da takip etmek lazım.Mesela Basel'in  88 doğumlu 1.90'lık forveti Eren Derdiyok var peşinde bazı Avrupa klüpleri ve TS var.Küme düşen Hansa Rostock'un 86 doğumlu oyun kurucusu Zafer Yelen,Rapid Wien'in 88 doğumlu orta saha oyuncusu  Veli Kavlak var peşinde Herta Berlin ve birçok klüp var.

http://www.youtube.com/watch?v=UnBfi_CegsQ   Veli Kavlak'ın videosu

Böyle oyuncular alıp yanlarında 4-5 tane bir defansa,bir orta sahaya bir de forvete en az 1 tane takımı sırtlayacak tecrübeli isim alırsak çok önemli bir kadro kurabiliriz.Nacizane fikirlerim bu şekilde.
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 20:12
Alıntı yapılan ES_Kadir

Bazı arkadaşlar Bank Asya 1.ligdeki oyuncuları küçümsemişler asla katılmıyorum.Bu ligde ilerde çok iyi yerlere gelmeye aday oyuncular var geçen sene FB 'nin aldığı ve patlama yapan Gökhan Gönül,Ankaragücü'nün Boluspor'dan aldığı Gökhan Emreciksin geçen yıl bu ligde oynuyorlardı.Bank Asya 1.ligden 4-5 tane transfer yapılabilir ve bence yapılmalıda bu sayede tasarruf yapmış oluruz ve daha iyi yerli ve yabancı oyunculara mali kaynak yaratmış oluruz.Yılda 400-500 milyara oynayacak kaliteli oyuncular var bu ligde.Örneğin;

Kartalspor'dan Yaser Yıldız ve İskender Alın,Giresunspor'dan Emre Karaman ve Emrah Kol,Diyarbakırspor'dan Sinan Turan,Altay'dan Eren Güngör,Adem Büyük ve İsa Akgöl,Karşıyaka'dan Cihan Yılmaz,Samsunspor'dan Sercan Temizyürek.

Bunlar ilk aklıma gelen isimler bunlarda Doğa gibi Serdar gibi oyuncular hatta çoğu daha genç.Yaser'in peşinde GS ve TS var bonservisi hazır elinde iken çabuk davranıp kapmak lazım.Diyarbakırspor'un parlayan yıldızı Sinan'ın peşinde Bursaspor var.Keza Giresunspor'un stoperi Emre'yi Ankaragücü hocası Hakan Kutlu ısrarla istiyordu.Emrah Kol'un peşinde bir sürü klüp var.İskender Alın'ın adı Kayserispor ile geçiyordu.Bu isimler ilerde çok iyi yerlere gelmesi muhtemel isimler elimizi çabuk tutup bir kaç tenesini kapmak lazım.Bu sayede hem ilerde iyi paraya satabileceğimiz oyuncuları almış olacağız hem gençlik aşısı yapacağız hem de kaliteli yerli ve yabancı transferi için tasarruf yapmış olacağız.

Ayrıca başta Almanya olmak üzere bir çok ülkede gurbetçi gençlerimiz var bunları da takip etmek lazım.Mesela Basel'in  88 doğumlu 1.90'lık forveti Eren Derdiyok var peşinde bazı Avrupa klüpleri ve TS var.Küme düşen Hansa Rostock'un 86 doğumlu oyun kurucusu Zafer Yelen,Rapid Wien'in 88 doğumlu orta saha oyuncusu  Veli Kavlak var peşinde Herta Berlin ve birçok klüp var.

Böyle oyuncular alıp yanlarında 4-5 tane bir defansa,bir orta sahaya bir de forvete en az 1 tane takımı sırtlayacak tecrübeli isim alırsak çok önemli bir kadro kurabiliriz.Nacizane fikirlerim bu şekilde.

Çok haklısınız tamami ile katılıyorum.Sanırım sizde benim gibi Football Manager kurdusunuz LOL 
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 20:24
Eskiden çok oynardım hala oynarım ama ara sıra Big%20smile FM deyip geçmemek lazım NTV'nin beğenilen yorumcusu Murat Kosova'dan tutun Alex Ferguson,Mustafa Denizli ve Ersun Yanal gibi ünlü isimlerin bu oyunu oynadığı söylenir.Çok gerçekçi bir oyun geleceğin yıldızlarını çok iyi tespit ediyorlar.
Yukarı
Boraes Liste gör
Usta Yazar

Bora
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 21:19
Sercan Temizyürek hakkında biraz daha bilgi almak için google da araştırmaya başlamıştım.Karşıma scoutgs diye bir site çıktı.Anadolu klüpleri için yabancı transfer önerilerinde bulunmuşlar.Ayrıca Galatasaray'da görmek istedikleri genç Türk yıldızlarınıda sıralamışlar.Sercan'da bu listede.
Pek çok kişiyle farklı yerlerde çok iyi araştırmalar yapmışlar.
Öncelikle Anadolu klüpleri için yaptıkları önerileri buraya aktarıyorum.
Arka arkaya mevkilere göre yaptıkları araştırmaları link olarak buraya ekliyorum.merak edenler bakabilir.Diğer türlü çok uzun oluyor,direk link vermek daha iyi.Smile

http://www.scoutgs.com/news/136/ARTICLE/1216/2008-05-21.html
Dikkate alınacak bir çalışma yapmışlar.

Bu linktede Galatasaray'a alınmasını istedikleri genç Türk yetenekleri incelemişler.
http://www.scoutgs.com/news/136/ARTICLE/1217/2008-05-21.html

ÜNİESES...Kırmızı Şimşekler
Yukarı
Nowhere Liste gör
Yazar

Ramazan
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 21:54
Alıntı yapılan darknESS

h.şükür normal bi adam olsa belki isterdim yaşına rağmen ama adamın siyasetle cemaatlerle ilişkisini artık herkes biliyor. bu kadar dilimiz yanmışken şükür falan demek heveten başka birşey değil gibi. şükür gelip 25 gol atsa ama arkasında unakıtan size bu adamı aldı cemaatçiler sayesinde ligde kaldiniz derlerse kaldırabilirmisiniz.

Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım. Gönlümden geçtiğini söyledim. Destekleyenler destek vermeyenler oldu. Ama olayı siyasi boyuta taşımanın manası yok. Şuan kayserisporda Hakan Şükürle ilgileniyormuş. Bu da çok normal her takım bir hakan şüküre sahip olmak ister. Buna milli takım da dahil..  Ayrıca ben Eskişehirsporda şuan olanları kaldıramıyorum.. Şuan olanlar ise bu söylediklerinin aynen ta kendisi...Kaldırabilir misiniz diye sormuşsun ya, unakıtan size adamlar aldı, onun sayesinde lige çıktınız diyorlar şimdi bile, takıma kim alınırsa alınsın artık etiketlendik.  Bu sadece hakan şükür için geçerli bir durum değil. Artık adımız hep böyle anılacak çok büyük bir tepki olmazsa.. O yüzden olayı çarpıtmayalım...

Cemaatci bir adammış, yok bilmem neymiş, bunları polemik konusu bile yapmak saçma. bu yüzyılda insanların inançlarını yargılıyor olmak saçma aslında.. Ben alınan, ya da alınacak bir yabancı oyuncuya hristiyan/ katolik diye karşı çıkıyor muyum? Misal aşırı milliyetci ve dinci kezman fnerbahceye gelirken bu tartışıldı mı hiç?
yahudi Balili hem de Aziz nesini yakmak isteyen bir şehrin takımında oynarken, ve insanlar olaya hoşgörü ile bakabilirken bizim bu tip düşüncelerden sıyrılmamız gerekir..

Hani devlette her siyasi parti yoğun bir kadrolaşma sürecine girer iktidar olunca.. Bunu hep eleştiririz yıllardır. İşte senin dediğin tam budur..  Kadrolaşma beyinde başlar.. Sen takımında seninle aynı görüşleri taşıyan, ya da sevmediğin bir görüşü taşıyan futbolcu için bunları söylüyorsan yakışı kalmaz.. Kaldı ki Hakan Şükür bir markadadır.. Futboluyla kendini dünyaya ispatlamış bir markadır.. İçinde futbol sevgisi olan ve futbolu bilen insanlar Hakan Şükürü bu tartışmaların dışında tutmalıdırlar.. Hakan şükür düşmanlığı yapan ve kamuoyunu sürekli kışkırtan yazarların gazına gelmeyin..

Futbol sadece futboldur..  

Etiket ise arkamızda Hakanlı ya da hakansız forma numarası gibi yapışmıştır artık.. Hakanla bunun bir alakası yoktur olmaz da...
Yukarı
huso_26 Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 22:02
    Dün akşam yine bu saatlerde Kanal 1'deki Türkiye-İtalya hazırlık maçını izledim.Gerçekten de ümit milli takımımızdaki oyuncuları düşünebiliriz.Gelecek vadeden yetenekli oyuncular bulunuyor.Misal Aydın..Tamam adam Gsli olabilir ya da Gs onu pişsin diye takımlara kiralayabilir ancak bu tip oyuncuların bize faydası olur.Hem yetenekli hemde koşan oyuncular.Her ne kadar kiralıkta alınsa yine de yararımıza olur.Bu veya buna benzer oyuncular bize çok katkı sağlar.Yoksa 30'lu yaşlardaki kaşar diye tabir edilen oyuncularla ha düştük, ha kaldık der dururuz.
Yukarı
sezginsecil Liste gör
Deneyimli Yazar

Sezgin Seçil
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 22:04
Alıntı yapılan ES_Kadir

Eren Derdiyok gerçekten çok iyi bir çıkış yakaladı ve İsviçre Ligi'nin en çok gelecek vaadeden futbolcusu seçildi , aynı şekilde Zafer Yelen de Almanya basınından sürekli övgüler aldı ve dediğiniz gibi bu futbolcuların peşinden Avrupa kulüpleri koşuyor , ben bu kulüplerin elinden bu futbolcuları kapma gibi bir ihtimalimiz olacağını düşünmüyorum ancak dediğiniz gibi bunların dışında da bir çok gurbetçi futbolcumuz var , bunların araştırılması , peşinden gidilmesi iyi olur.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Yukarı
kiraz26 Liste gör
Yazar

Serkan Kiraz
Direct Link To This Post Tarih: 24/May/2008 saat 22:16

ES ES İçin Karınca!
GÖRÜŞLER
ES ES İÇİN KARINCA!
Şu manşete bakın:
“Hakan Şükür’e büyük onur...”
Ankaraspor, Kral’a “oyuncu+ teknik direktör”lük teklif etti...
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Ekibini kur, oyuncu antrenör ol. Hem takımı yönet, hem futbolunu oyna” teklifini yaptı... Buyurun,
“Futbolun siyasetle mezesinin değil, kavurmasının yapıldığı bir olay!...”
Kimdir Melih Gökçek?
“Büyükşehir Belediye Başkanı...”
Yok efendim, yasalar belediye başkanlarının futbol kulüplerine el atmasını izin vermiyormuş!...
Bunu kim söylüyor?
“Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen...”
Görüyorsunuz...
“Nasıl bal gibi oluyor!”
.........
Erman Toroğlu yazmış:
“Maliye Bakanı nasıl kupa verir?”
Radikal’de de “Erkan Goloğlu”:
“Eskişehirspor özür dilemeli...”
Neden?
“Efendim, futbola siyaseti bulaştırmış...”
Şimdi anlatabildik mi farkı!...
Unakıtan, Eskişehirspor’un transfer yapmasına yardımcı oldu diye...
“Koca şehre dil uzatılıyor!...”
Ama, Melih Gökçek, Hakan Efendi’ye kutlu bir teklif yapınca, manşetler,
“Büyük onur oluyor!...”
Aziz Yıldırım, Adnan Polat, Yıldırım Demirören “Tayyip Bey”in neredeyse eteklerini öpüyorlar, çıt yok!...
Bu olayın bir tek hedefi vardır:
“Korkulan Eskişehirspor...”
Öyle ya...
“Ankaraspor Hakan’ı alsa ne yazar!”
Ama Eskişehirspor, eski günlerine bir dönerse yandı ortalık!...
Dikkat edelim...
“Sakın bu oyuna gelmeyelim..”
Bilboordları şampiyonluk fotoğrafları ile donatıp, “Efsane geri döndü” demek güzel...
Ne olur sanki...
“Biraz da ES ES için karınca olabilsek!...”

TEŞEKKÜRLER NEBİ
Kulakları çınlasın...
Yolda karşılaşmıştık Amigo Orhan’la...
Kısa sohbetimizde uyarmıştı:
“Nebi’ye destek olun, çok genç ama yapmak istedikleri Eskişehirspor’un geleceği açısından önemli...”
Bu sözleri kaleme almış ve Orhan Abi’yi dinlemiştik...
Haklıymış...
Geldiği günden beri hedef belirlemişti Hebi Hatipoğlu:
“Bu takımı şampiyon yapacağım...”
Şimdilik, diğer kalıcı yatırımlarını bir kenara bırakıyoruz...
Sözünde durdu...
“Eskişehirsopr’u şampiyon yaptı...”
Ama daha bir gün geçmeden eleştiri yağmuru başladı:
“Futbola siyaset bulaştırmış...”
Yapmayın...
Sanki suç işlemiş!
Herkesin yan gelip yattığı günlerde, çaresiz kalmasına karşın büyük çaba vermiş...
Maliye Bakanı’na karşı mı çıkacaktı?
“Hayır efendim, bize Sergen falan lazım değil, işinize bakın!...”
Böyle mi diyecekti?
.........
Yaşına bakılırsa, misyonunu tamamladığı söylenemez...
Vatan görevini yap, çık gel Hatipoğlu...
Seninle iki sözümüz yok, daha tanışmadık bile...
Ama bu kadar kısa zamanda verdiğin hizmet için,
“Teşekkürler sevgili Nebi...”

23.05.2008  Sakarya Gazetesi      Önder Baloğlu

CANIMSIN ES ES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3435363738 111>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,539 saniyede hazırlanmıştır