eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2019-2020 Transfer Dönemi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2425262728 56>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Burak2626 Liste gör
Usta Yazar

Burak
Yer: İzmir
Online Durum: Offline
  Alıntı Burak2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 25/Tem/2019 saat 18:14
Eskişehirspor’da haksız fesih yapıldığı gerekçesi ile Yargıtay’ın 12 milyon TL’lik kararı bozduğu ve kulübün büyük bir yükten kurtulduğu haberleriyle ilgili konuşan konunun muhatabı Necati Ateş Muhabir26’ya önemli açıklamalarda bulundu. Eskişehirspor Süper Ligde oynarken Galatasaray’dan transfer olan ve yaklaşık 2 sezon Kırmızı Siyahlı formayı giyen Necati, haksız fesih yaptığı gerekçesi ile 12 milyon TL’lik davanın kapandığı ve o paranın ödenmeyeceği yönünde yapılan açıklamalarla ilgili cevap hakkını kullandı. Kendisinin kamuoyunun önüne yıpratılmak için atıldığını ifade eden eski golcü alacakları ve süreçle ilgili detayları aktardı. Necati Ateş, “Öncelikle böyle bir konu ile anılmak beni çok üzdü. Çok değer verdiğim ve hayatımda önemli bir yer edinen Eskişehirspor’da bana karşı saldırı yapılmasına gerçekten bir anlam veremedim. Konunun detayları hiçte anlatıldığı gibi değil.” “ALACAĞIM 12 MİLYON DEĞİL” Necati, “Eskişehirspor’da çok özel günler geçirmiştim.Sonra Kayseri Erciyesspor’a gittim. O sezon sözleşmem 1,5 milyon euroydu. Eskişehirspor’da oynadığım dönemden kalan 700 bin euroyu hak ettiğim için istedim ve kulübün daha çok maddi açıdan zorlanmaması için önünü açtım. Sonra mahkeme ve yargıtay süreci yaşandı. Yargıtay mahkemenin tekrar görülmesi için kararı bozdu. Ve yeniden bir yargı süreci yaşanacak. Ama kamuoyuna Necati’nin 12 milyon TL alacağından kurtulmuş ve dosya kapanmış gibi bir imaj verildi.
Bu arada benim alacağım da 12 milyon TL değil, 700 bin euro yani 4,5- 5 milyon TL’dir. ” “RESMİ SİTEDEN AÇIKLANSIN” Necati Ateş, “Kamuoyu önünde bana karşı bir linç ortamı yaratılmak istendi. 5 milyon alacağım, 12 milyon denildi. Dava bitti, böyle bir borç yok denildi. Dava bitmedi. Tekrar başlıyor. Ve o günkü kur ve şartlarla alacağım 700 bin euroydu. Madem öyle kulüp resmi siteden bunu yayınlayabilir. Ama öyle bir şey yok. Biz bu kulüpte paragözlük yapmadık. Hatta kulübün önünü açtık. Ayrıldığımız günden buyana da süreçleri hep yakından takip ettim. Yaptığımız şeyler görmezden geliniyor. Bugüne kadar bunların hiç birisini söylemedim.” “TRANSFER YASAĞININ KALKMASINA UĞRAŞTIM” Necati, “Şimdi ben kötüymüş gibi gösteriliyorum. O günün şartlarında param ödenebilirdi.
Bugün 2 katından bile fazla şekilde olmayan rakamlar söyleniyor. Ben im Eskişehirspor’u ne kadar sevdiğimi en iyi yakınlarım bilir. İmza vermeyen oyuncularla tek tek görüştüm. Hatta Kaan Ay Başkan zamanında devre arası yasağın kalkma sürecinde en az 30 oyuncu ile konuştum verin imza dedim ve bir çoğundan aldım. Yani 15-20 futbolcudan. Başka meselelerde başka oyuncuları ikna etmek için çabaladım. Bunları kimse ne gördü, ne bildi. Kaan Ay Eskişehir’de isteyen sorabilir. Eskişehirspor bizim kulübümüz. Her zamanda destek için yanındayım. Ama ortada bir de emek var.
Çok üzüldüm bu talihsiz açıklama için. Tekrar söylüyorum ne zaman ne gerekirse yine koşa koşa gelirim yardıma. Kendim ile ilgili konularda da yardımcı olurum. Eskişehirspor’un yeri burası değil. Tekrar eski günlere dönmesi için el birliği yapmamız gerekiyor.” “DAVAYI KAZANIRSAM İSTEMEM” Necati Ateş son olarak, “Ben Eskişehirspor’da çok özel günler yaşadım. Bu takım Avrupa’ya ilk 6’ya oynuyordu. Türkiye Kupası finali oynadık. Taş gibi takımımız vardı. Herkes bizden korkardı. Darmadağın ettiler. Neymiş dava kapanmış. Dava yeniden başlıyor. Yarın ben bu davayı yeniden kazandım dimi. Ne o parayı gelirim hemen verin diye isterim, ne kulübü sıkıntıya sokarım. Süper lige çıkana kadar beklerim. Sonra çıktımı verdin paramı yine demem. Bunu yapılandırın parça parça ödeyin derim. Bu Necati Ateş sözüdür. Başkaları gibi oynamışım bitmiş, gitmiş de diyebilirdim ama demem. Ben dostum dost. Bıraksınlar bu işleri. Benim taraftarla arama kimse giremez. Beni bilen bilir” diye konuştu.
Yukarı
Burak2626 Liste gör
Usta Yazar

Burak
  Alıntı Burak2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2019 saat 01:22
Bir türlü kampa katılmayan Sissoko’nun 28 Temmuz’u beklediği sızan haberler arasında.

3 Temmuz’da sözleşmesini fesih etmeye hazırlanan Fildişili oyuncu Sissoko için yönetim devreye girmiş ve oyuncuya 185 bin Euro alacağı için önce 10 bin daha sonra ise 25 bin Euro ödeme yapmıştı. Kalan tutar için de 28 Temmuz'da ödeme yapılacağı garantisi verilen Sissoko’nun bu tarihi beklediği ve parasının tamamını aldığı takdirde Eskişehir’e gelerek çalışmalara başlayacağı öğrenildi. Daha önce sürekli geleceği söylenen Sissoko’nun böyle bir gizli plan içinde olduğu öğrenildi. Yönetimin ise Pazartesi gününe kadar bu oyuncunun hesabına para yatırıp yatırmayacağı merakla bekleniyor.
Yukarı
Daredevil Liste gör
Deneyimli Yazar

Onur
Yer: Ankara
  Alıntı Daredevil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2019 saat 11:45
Alıntı yapılan Burak2626

Eskişehirspor’da haksız fesih yapıldığı gerekçesi ile Yargıtay’ın 12 milyon TL’lik kararı bozduğu ve kulübün büyük bir yükten kurtulduğu haberleriyle ilgili konuşan konunun muhatabı Necati Ateş Muhabir26’ya önemli açıklamalarda bulundu. Eskişehirspor Süper Ligde oynarken Galatasaray’dan transfer olan ve yaklaşık 2 sezon Kırmızı Siyahlı formayı giyen Necati, haksız fesih yaptığı gerekçesi ile 12 milyon TL’lik davanın kapandığı ve o paranın ödenmeyeceği yönünde yapılan açıklamalarla ilgili cevap hakkını kullandı. Kendisinin kamuoyunun önüne yıpratılmak için atıldığını ifade eden eski golcü alacakları ve süreçle ilgili detayları aktardı. Necati Ateş, “Öncelikle böyle bir konu ile anılmak beni çok üzdü. Çok değer verdiğim ve hayatımda önemli bir yer edinen Eskişehirspor’da bana karşı saldırı yapılmasına gerçekten bir anlam veremedim. Konunun detayları hiçte anlatıldığı gibi değil.” “ALACAĞIM 12 MİLYON DEĞİL” Necati, “Eskişehirspor’da çok özel günler geçirmiştim.Sonra Kayseri Erciyesspor’a gittim. O sezon sözleşmem 1,5 milyon euroydu. Eskişehirspor’da oynadığım dönemden kalan 700 bin euroyu hak ettiğim için istedim ve kulübün daha çok maddi açıdan zorlanmaması için önünü açtım. Sonra mahkeme ve yargıtay süreci yaşandı. Yargıtay mahkemenin tekrar görülmesi için kararı bozdu. Ve yeniden bir yargı süreci yaşanacak. Ama kamuoyuna Necati’nin 12 milyon TL alacağından kurtulmuş ve dosya kapanmış gibi bir imaj verildi.
Bu arada benim alacağım da 12 milyon TL değil, 700 bin euro yani 4,5- 5 milyon TL’dir. ” “RESMİ SİTEDEN AÇIKLANSIN” Necati Ateş, “Kamuoyu önünde bana karşı bir linç ortamı yaratılmak istendi. 5 milyon alacağım, 12 milyon denildi. Dava bitti, böyle bir borç yok denildi. Dava bitmedi. Tekrar başlıyor. Ve o günkü kur ve şartlarla alacağım 700 bin euroydu. Madem öyle kulüp resmi siteden bunu yayınlayabilir. Ama öyle bir şey yok. Biz bu kulüpte paragözlük yapmadık. Hatta kulübün önünü açtık. Ayrıldığımız günden buyana da süreçleri hep yakından takip ettim. Yaptığımız şeyler görmezden geliniyor. Bugüne kadar bunların hiç birisini söylemedim.” “TRANSFER YASAĞININ KALKMASINA UĞRAŞTIM” Necati, “Şimdi ben kötüymüş gibi gösteriliyorum. O günün şartlarında param ödenebilirdi.
Bugün 2 katından bile fazla şekilde olmayan rakamlar söyleniyor. Ben im Eskişehirspor’u ne kadar sevdiğimi en iyi yakınlarım bilir. İmza vermeyen oyuncularla tek tek görüştüm. Hatta Kaan Ay Başkan zamanında devre arası yasağın kalkma sürecinde en az 30 oyuncu ile konuştum verin imza dedim ve bir çoğundan aldım. Yani 15-20 futbolcudan. Başka meselelerde başka oyuncuları ikna etmek için çabaladım. Bunları kimse ne gördü, ne bildi. Kaan Ay Eskişehir’de isteyen sorabilir. Eskişehirspor bizim kulübümüz. Her zamanda destek için yanındayım. Ama ortada bir de emek var.
Çok üzüldüm bu talihsiz açıklama için. Tekrar söylüyorum ne zaman ne gerekirse yine koşa koşa gelirim yardıma. Kendim ile ilgili konularda da yardımcı olurum. Eskişehirspor’un yeri burası değil. Tekrar eski günlere dönmesi için el birliği yapmamız gerekiyor.” “DAVAYI KAZANIRSAM İSTEMEM” Necati Ateş son olarak, “Ben Eskişehirspor’da çok özel günler yaşadım. Bu takım Avrupa’ya ilk 6’ya oynuyordu. Türkiye Kupası finali oynadık. Taş gibi takımımız vardı. Herkes bizden korkardı. Darmadağın ettiler. Neymiş dava kapanmış. Dava yeniden başlıyor. Yarın ben bu davayı yeniden kazandım dimi. Ne o parayı gelirim hemen verin diye isterim, ne kulübü sıkıntıya sokarım. Süper lige çıkana kadar beklerim. Sonra çıktımı verdin paramı yine demem. Bunu yapılandırın parça parça ödeyin derim. Bu Necati Ateş sözüdür. Başkaları gibi oynamışım bitmiş, gitmiş de diyebilirdim ama demem. Ben dostum dost. Bıraksınlar bu işleri. Benim taraftarla arama kimse giremez. Beni bilen bilir” diye konuştu.

Doğrusu yanlışı bilmem ama gerçekten güzel açıklama yapmış Necati Ateş. Tabi birde karşı tarafı dinlemek lazım. Neden böyle şişirilmiş rakamalarla bu haberi çıkardılar.
Yukarı
Burak2626 Liste gör
Usta Yazar

Burak
  Alıntı Burak2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2019 saat 15:52
Yeni sözleşme beklentisi!
Siyah Kırmızılıların ETİ ile olan sponsorluk sözleşmesi sona erdi.

Eskişehirspor ile ETİ firması arasında 25 Temmuz 2018 tarihinde Ana Sponsorluk ve Göğüs reklamı konusunda anlaşma sağlanmış ve 1 yıllık sözleşme imzalanmıştı. Bu sözleşme dün itibariyle sona erdi. Alınan bilgilere göre Eskişehirspor yönetimi ETİ yetkilileri ile görüşmelerini devam ettiriyor ancak imza aşamasına gelen bir durum yok. Geçtiğimiz sezon sponsorluk bedeli olarak 2,5 milyon TL ödeyen ETİ’nin konuya bakış açısı şimdilik bilinmiyor. Yeni bir anlaşma sağlanırsa kulübe sıcak bir para girdisi sağlanmış olacak.
Yukarı
Daredevil Liste gör
Deneyimli Yazar

Onur
Yer: Ankara
  Alıntı Daredevil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2019 saat 17:36
Eti olmuyorsa (ki olmasını çok isterim) sponsorluk için hiç mi başka firma yok. Taraftarı olmayan, arkasında şehri olmayan takımlar bile çeşit çeşit sponsor buluyor. Biz etinin kapısında yatıyoruz. Tuhaf.
Yukarı
bilek26 Liste gör
Usta Yazar

Bilal
Yer: Turkey
  Alıntı bilek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2019 saat 19:12
Necatiyi biz biliyoruz boşuna açıklama yapmasına gerek yok biz unutmadık unuttuysa kendisi gs ye karşı oynadığı es-es maçlarını seyretsin ne yaptığına baksın.
Eskişehirspor taraftarinindir.
Yukarı
furemen Liste gör
Usta Yazar

AHMET
Yer: ANKARA
  Alıntı furemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 26/Tem/2019 saat 23:38
Alıntı yapılan Daredevil

Eti olmuyorsa (ki olmasını çok isterim) sponsorluk için hiç mi başka firma yok. Taraftarı olmayan, arkasında şehri olmayan takımlar bile çeşit çeşit sponsor buluyor. Biz etinin kapısında yatıyoruz. Tuhaf.

Tuhaf değil.Forma reklamına(dikkat çekiyorum sadece forma reklamına)anadolu kulüpleri içinde en yüksek meblayı yıllardır biz alıyoruz.Bursa Şampiyon olduğunda ve takım şampiyonlar liginde oynayacak olmasına rağmen forma reklamı alamamıştı.Verilen rakamlar çok düşüktü.Takımın isminin önüne alınan reklamlar dahi bizim aldığımız kadar değil.Bu paraları Etiden başka kimse bize vermez.Yanlış bilmiyorsam 2,5 milyon lira geçen seneki rakam.Bu az bir para değil.
Eskişehirspor Halkın Takımıdır
Yukarı
legendboy26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Uğur doğan
Yer: Turkey
  Alıntı legendboy26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2019 saat 17:28
Bu kampanyadan tahminen 1,5-2 milyon tl kazanacağız. Forma sponsorluğu işini Eti ile halledersek 2,5 milyon alsak yine oradan. Tahminen 8-9 milyon tl'ye Mehmet Özcan'ı satarız gibi duruyor. İhtiyacımız olan paranın yarısını bulmuş oluruz şimdilik, artık yeni projeler mi olur yeni oyuncular mı bir şeyler yapmamız gerekir. Bu sene başta Tolga, Talha ve Bedirhan olmak üzere parlayacağını düşündüğüm gençler var. Alperen'den de çok şeyler bekliyorum açıkcası, daha alttan gelen Metehan ve Buğra kardeşlerimiz var. 1-2 düzgün sponsorluk bulduğumuz takdirde 3-4 sene içinde düzlüğe çıkabiliriz. Olumlu düşünmeye çalışıyorum inş. yanılmam
Yukarı
Turtle Liste gör
Yazar

Kayhan Uzbil
Yer: Cuba
  Alıntı Turtle Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2019 saat 18:08
Bir kumbara muhabbeti, bir kampanya muhabbeti dönüyor ama ne yazık ki biz şehir dışında yaşayan ES-ES taraftarları kulaktan dolma bilgiler haricinde çok fazla şeye vakıf değiliz.

Olsa eskiden böylemi idi? Forum herşeyin başladığı, her ateşin ilk kıvılcım verdiği yerdi. Burada büyük heyecanlar yaşanır, herkes elinden geldiği kadar bir şeyler yapmak için uğraş verirdi.

Tabii bu forumda çok kaliteli paylaşımlar olurdu. Bence bu forumun değeri bilinmiyor. Burada yazanlar UKALALIK la suçlanıyor.

Oysa 2001 yılına geri dönüyorum. BKŞ’nin ilk başkanı olduğum dönem. 35.yıl gecesi öncesi ilk oluşumlardan olan İstanbul grubu olarak 2001 yılının rakamı ile çok kısa bir sürede 17.500 tl gibi bir rakam toplayıp (bugünkü tarihle ne kadar karşılık gelir bilemiyorumama) bu yardımı toplamayı başarmıştık. Daha bunun gibi Ankara-İzmir vs. bu forumda her türlü kampanya da birçok görev üstlenmişti. İnanın bir yardım kampanyası olduğunu şans eseri öğrendim. Forum zaten çok yavaşladı. Oysa eskiden günde en 10-15 kere girip heyecanla haber öğrendiğiniz yerdi.

Neyse, anlatmak istediğim eski birlik beraberlikler maalesef yok. Bu forumda çok insan küstürüldü. Hiçbir yönetim taraftarla iç içe olamadı. (Gerçek taraftarla) . Yanlarında gezen taraftar bozmaları yüzünden, gerçek taraftarla aralarına engel koydular. Oysa gerçek taraftarın gücünü, organzize olduğunda neler yapabildiğini bir anlasalar,birçok sorunun üstesinden daha kolay gelinir.

Ne yalan söyleyeyim, içimi dökmek için yazdım. Eski zamanlara döneceğimiz konusunda bir beklentim ya da umudum yok.

Sağlıcakla kalın

KU
Yukarı
grezores Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
  Alıntı grezores Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 27/Tem/2019 saat 22:42
Kampanya aslında çok güzel ama biraz aceleye getirdiler. Benim bile bugün haberim oldu. Daha düzenli ve daha etkili bir şekilde kampanya yapılabilir. 26 saatte 26000 formadan ziyade bu konuyu uzun vadeye yaymalıyız. 2-3 ayda güzel sayıda formalar satılabilir. Yerel tvler bir haftalık yayınlar yapmalı. Eskişehirin tüm ileri gelen iş adamları ve siyasileri yayına çıkıp kaç forma alacağını açıklamalı. Düzgün bir kenetlenmeyle güzel sayılar yakalanabilir. Bu arada umarım canlı yayında sayı verenler sonradan vazgeçmezler.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2425262728 56>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,266 saniyede hazırlanmıştır