eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Transfer Haberleri
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

2019-2020 Transfer Dönemi

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1819202122 56>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
merhaba26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Gazi Ç.
Yer: ankara
Online Durum: Offline
  Alıntı merhaba26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Tem/2019 saat 23:52
merhaba,

yukarı da ki yazılar da M.Diri'nin açıklamalarına yer verilmiş,anlatımları yazıya dökülmüş,okuyunca hayrete düşmemek elde değil !...
   Murat Diri ;
   basından öğrendiğim kadarıyla taraftarlar birliği başkanı,geçtiğimiz ve önceki sezon da ki vefakar hizmetlerine teşekkür ederim ,
   ancak ;
   M.Diri'ye tavsiyelerim olacak;
   bak delikanlı,
   o kullandığın ifadelerin karşısın da bir toplum,yani Eskişehirspor taraftarı
ve senin boyunu aşmış cümleler var ve senin adına üzüldüm...
   hele bir kelimen var ki !....derim yani,ben de taraftarım ve (inan ki
babanın yaşı benden küçüktür) senin adına üzüldüm.
   bak evlat,ben taraftarım 1965 ruhunu bizzat-i yaşayarak Es-Es benliğimi taşıyarak bugünlere geldim,bugün bu yaşım da Es-Es sevdalısıyım ve de çok ama
çok gururluyum,
   yani demem o ki ;
   senin yaşanmışlıkların kadar benim unutmuşluklarım var.
   derin su ağır akar evlat,misyon üstlenme ve taraftarınla birlikte ol.
   boyunu aşan laflar söyleyip UKALALIK yapma.
'....aynı zamanda ahlaklısını severim.
Yukarı
furemen Liste gör
Usta Yazar

AHMET
Yer: ANKARA
  Alıntı furemen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2019 saat 00:31
Abi her kelimesine virgülüne kadar katılıyorum.Bu adam kulüpten zamanında mamalandığı gibi(Ki Halil in kankasıdır kendisi)birde taraftara ayar vermeye kalkıyor.Hadsiz...
Eskişehirspor Halkın Takımıdır
Yukarı
bilek26 Liste gör
Usta Yazar

Bilal
Yer: Turkey
  Alıntı bilek26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2019 saat 01:06
Ağzına sağlık Gazi abi.

Ayrıca kaç defa yazdım şu m.dirinin hiç bir sözünü bu sayfalara haber diye yazmayın lütfen.Bakın Kazım Kurt Eskişehirspora ihanet ediliyor diye açıklama yaptı tek kişi haber diye yazmadı.
Eskisi yenisi sonuçta yönetim -6 yı taraftardan iş dönülmez hale gelene kadar gizleyip açıkladı daha sonra da bazıları dut yemiş bülbüle döndü şimdi yeterince paslandı diye konuşmaya başladılar -6 nın esas sorumluları gerçek taraftarlara çemkirenlerdir. Kaan ay istifa diye bağırdılar malum gazetelerde destek verir gibi boy boy haber yaptılar adamı istifa ettirdiler ha tabiiki Kaan Ay da hata yaptı ama kimler yapmadı ki listesini değiştirip tekrar aday olabilirdi kendisini istifaya zorlayanları, heralde Eskişehirspor için iyi bir şey yapacak sandı bıraktı, bence aldatıldı. Şahsen başta kendisine sıcak bakmamamıza rağmen destekledik istifa etmesini istemedik ne yazık ki yine haklı çıktık.

Şu anki yönetimin yaptığı başkanlığı bu şehirde binlerce kişi yapar sat oyuncuyu iş yap bu mu yahu emre gel yoksa semihi getircem bak der gibi açıklama yapmakla yöneticilik mi yapılır. Fuat çapa ise daha resmi imzayı atmamış onu da bu gün öğrendik ilginç değil mi meğer sadece prensipte anlaşıp kampa gitmiş sizce de tuhaf değil mi?

Taraftar kombine almıyor deniyor paradan değil yönetime güvenmiyor taraftar, belli ki fuat hoca da güvenmemiş ki daha imza atmamış, esas kombine olayı bu bunu bile anlayamayan adamdan taraftar birliği başkanı mı olur. Yeniden taraftar birliği başkanı seçimi yapılsın.
Eskişehirspor taraftarinindir.
Yukarı
Furkan2696 Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı Furkan2696 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2019 saat 03:10
Ben oldum olası M.dirinin üslubunu beğenmem. Her zaman kaba tabir ile işine gelen yönetimin ona pay veren kişilerin şakşakçılığını yapmış birisidir. Ben eminim ki ondan daha fazla Eskişehirsporluyum. Öyle yönetimden alınan bedava biletler ile paylar ile atıp tutmak çok kolay. Ben yeri geldi haftalık 10 lira olan paramı harcamadım 1 hafta maç izleyebilmek için ve benim taraftar olarak ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak özgürce isteğim içeriği yazabilirim. Abime Anayasının fikir özgürlüğü maddelerini bi okumasını tavsiye ederim kendisi benden yaşça büyük ama hatalı düşünüyor.

Ne demek 500 bin Euro ya ? Esas şu haldeyiz diye bizim bu adamı satmamamız lazım. 500 bin Euro kime ne işe yarıcak ancak eldekilerin gitmemesi için verebilceğimiz 3 kuruş para ? Ki eldekilere verilecek parayı yönetim bulması lazımken biz elimizdeki en iyi oyuncuyu komedi bir paraya satıyoruz ? Kaç oyuncu 20 yaşında bu kadar iyi oynayıp ve bu kadar uzun süre forma şansı bulabilir ? Zeki 2.5 M euro ile Lille kulubüne gitti. Ben Mehmetin Yusuf Yazıcından daha kaliteli ve karakterli olduğuna inanıyorum en az 5 milyonu var. 3 m Euro çok normal bir rakamdı. Bizim bu durumumuzu kullandıran herkese yazıklar olsun. Mehmet gidicek transfer açılmayacak ve çok büyük eksiklik olacak.

Ben fuat hocayıda çok fazla beğenmiyorum bu zor dönemde bizi bırakmadı tamam ama bu kadro onun için fazla büyük daha tecrübeli ve oyuncular üzerinde ciddi hocalık yapabilcek birisi olmalı bence.

Sissoko hala göbekli 1 senede hiç mi eritemez insan kimse buna bişi demiyor anlamıyorum mesela daha çok çalışması gereken oyuncular var ama biz sadece borç para borç para ligte kalalım aman aman peşindeyiz. Burada kalırsak kulüp batar.

Ama tahtayı açıp mehmet'i iyi paraya satıp yerini doldurup bir şekilde çıkarsak borcumuz azalır çünkü playoff şampiyonu bile 100 m TL kazanıyor borç kalır 80 M e Mehmet'ten 15 M Tl gelse yayın geliri sponsor falan kimse cebe atmazsa borç 50 M kalacak ama kimse işin bu kısmına önem dahi vermiyor.
~~ ÖLÜMÜNE ES-ES ~~
Yukarı
e^3_Nicola Liste gör
Usta Yazar

Ş.EMRE
Yer: Esk / Sazova
  Alıntı e^3_Nicola Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2019 saat 08:40
Arkadaşlar bu Murat Diri denen şahıs değil miydi eski yönetimin yerine mevcut yönettimin gelmesi için zemin hazırlayan? Şimdi de Mehmet Özcan'ın 3 kuruşa satılabilmesi için zemin hazırlıyor..

Sözde "En büyük" Eskişehirsporlu olan bu karakter yoksunu yüzünden gelmedi mi herşey başımıza? Ben iddia ediyorum, son 10 senedir türübünleri çetecilik ile ele geçiren bu asalak yerine gerçekten Eskişehirspor'un menfaatlerini düşünen bir türübün liderimiz olsaydı şuan hala Süper Lig'de avrupa kupaları kovalayan bir takım olurduk.. Yaptıklarını defalarca burada yazdık tekrara düşmemek adına yazmıyorum.. Özet olarak yöneticiler ile oturup kalkan bir türübün liderinden hiçbir zaman hayır gelmeyeceğini her aklı başında taraftar bilir..

Yönetime de gelecek olursak, dün Semih Şentürk haberleri çıktı.. Haberleri görünce küplere bindim.. 37 yaşında torun sevme vakti gelmiş, futbolu bıraktığını açıklamış bir adamı utanmadan yeniden futbola kazandıracaklarmış hem de benim Eskişehirspor'umda oynayacakmış.. Ya siz kafayı mı yediniz? Nasıl bir yönetimdir bu? Hiç mi utanmayacaksınız Eskişehirsporumuzu böyle küçük düşürürken? Yazıklar olsun eğer doğruysa.. O Semih denen şahsı kapıdan içeri soksunlar ben en az 500 kişinin daha türübünlerden eksileceğine garanti veririm.. İnsanları salak yerine koymaktır bu..

Yönetim kuruldu, vay kardeşim biz dilenmeyeceğiz, başımız dik gezeceğiz vs vs söylemlerde bulunuldu.. Sonuç; daha takım kampa girmeden küt "-6", takım kampa gitti en kaliteli oyuncularını götüremedin, takıma geçmiş yıldan olan borçlarını ödeyemedin, kulüp lisansını henüz alacak düzeyde değilsin, elindeki en yetenekli genç oyuncunu 3 kuruşa veremedim diye yana döne oraya buraya haber yaptırıyorsun vs Kaç ay geçti 1 tane olumlu bir hareketi olmaz mı bir yöentimin yahu?

Umarım takımı koruyabilirler de ligde kalabiliriz.. Ama ben olacakları söyliyeyim, bu beceriksizler kulüp lisansı da alamaz "-3" daha yeriz, Emre'yi, Milinkoviç'i veya Sissoko'yu takımda tutamaz takım 1-2 gömlek aşağı düşer, Onları takımda tutsa adamlar kampa gitmedi antrenman yapmadı form tutmaları en az 8-9 hafta.. Oynasınlar diye gözünün içine bak adamların.. Sezon bir şekilde başlasa oyuncular paralarını alamaz oynamazlar, antrenmana çıkmazlar vs.. Yönetimde 5 kuruş para yok beyler.. Bunların yapacağı yöneticiliği herkes yapar..

Allah yardımcımız olsun..
İyi günde, kötü günde!
Yukarı
ESmustafa Liste gör
Usta Yazar

mustafa
  Alıntı ESmustafa Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2019 saat 09:10
Murat dirinin duruşunu, söylemlerini, yönetime yakınlığını ve hatta tribünleri idare etme şeklini çoğumuz beğenmiyoruz. son açıklamasında da ukalalık akıyor orası da doğru ama ne kadar içimize sinmese, istemesek de bu kadar parasız yönetimlerle düzlüğe çıkabilmek adına parlayan futbolcularımızı satmak bana en mantıklı hareket gibi geliyor. Mehmet bu takımı futbolu ile tekbaşına kurtaramaz ama 10 milyon TL gibi bir paraya satılırsa kulübü bu sezon düzlüğe çıkarabilir. içimiz acıyıp, kabullenmekte zorlansak da bu işe böyle. inşallah pazarlıkta başka takımlar da devreye girer ve fiyat 10-15 milyonu görür de bu iş biran önce olur. yoksa bir eksi daha yiyeceğimiz ve gidenleri döndüremeyeceğimiz kesin.
ES-ES
Yukarı
Android_26 Liste gör
Usta Yazar

Semih
Yer: Dünya
  Alıntı Android_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2019 saat 10:06
Mehmet Özcan'ın muadili topçular bu ligden 1.5 - 2 milyon arasında gidiyor. 1.5 milyonun altına satılırsa yazıklar olsun.

10-12 milyon lira bizim için bu seneyi de kurtarır. Seneye başka birini parlatıp aynı fiyatlara satmamız gerekecek.
We will make Eskişehirspor great again!
S.Ö.
Yukarı
Furkan2696 Liste gör
Deneyimli Yazar

Furkan
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı Furkan2696 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2019 saat 13:52
Şaka gibi haberler okuyorum. 2.5 Milyon TL ödeme yapmış yönetim ve bu abartılarak başlıklandıra ballandıra anlatmışlar ki daha hepsinin tam ödememesi henüz olmadı bize en az 5 Milyon TL daha para lazım. Yönetimin işi oyuncu satmadan o 2.5 Milyon ve 5 Milyonu bulmak. Övünmenin mantığı yok.

Ben yazdım daha önce arkamda 1-2 Kişi olsaydı ben Youtube sayfası açar her gün haber kovalardım her gün icraat yapar ve insanları bilinçlendirirdim. Ama kimse yanaşmadı tek başına olcak işler değildi.

Bize 10 Milyon yetmez bize en az 30-40 Milyon lazım ki bir daha başımız ağrımasın ve yasak komple kaldırılsın. 1.5 M euro (9.6 milyon TL gibi bisi yapar ) 10 Milyon TL bile değil. Şey o 400 bin TL bile bizim içi çok önemli niye mi çok önemli 25 bin euro yani 160 Bin TL olan sissoko ödemesinde ağlıyorlardı 400 bin TL 1 oyuncunun parası demek . Yani Satacaksak adam gibi fiyata satıp %25 pay koymalıyız. Ama onuda bu yönetim beceremez.

Son olarak Emre , Sissoko ve Milinkovic biz olmasak çorbacı bile olamazlardı hala formsuzlar hala sorumsuzlar hala göbekliler ki diğer aldıklarımızda öyle en gündem 3 lü bunlar. Size 3 sezonda aldıkları süreleri yazdım 1 sezonda forma giymiş Mehmet kadar olamadılar. Kimsede çıkıp yaa cezamız vardı 6 ay demesin çünkü ondan önceki senede aynılardı. Oyuncu dediğin forma giyerek form tutar bunların form tutması haftalar alır. Tabi bu şekil teknik yönetimi olursa kimse performans ile ilgilenmiyor.

Süreler :
Milinkovic - 31yaş - 2705 dk - 3 sezon kupalar dahil
Emre Güral - 30yaş - 2460 dk - 3 sezon kupalar dahil
İbrahim Sissoko - 27yaş - 2630 dk - 3 sezon kupalar dahil

Mehmet Özcan - 20yaş - 3166 - 1 sezon süresi zaten tek kupa maçımız oldu

Profesyonel Bir futbolcu 34 haftalık lig sezonunda en az 25 Maç 90 dakika oynamalı buda 2250 dakika yapar , kalan 9 hafta oyundan çıkmalar sakatlıklar vs ortalama en kötü sezonda 2500 dakika çıkması lazım. Yani 3 sezonda 9180 dakika lig oyun süresi içerisinde 7500 dakika gibi bir süre alsa en kötü ihtimali olur. Bu oyuncuların toplasan 5 sezonu bile 7500 dakika etmez kimse bana hikaye anlatmasın. Daha iyilerini alamadık imkansızlıktan belki ama hint kumaşı da değiller. Yerleri dolar. Tecrübeliler bizim takım bunları oynatabilir ama bunlar içinde ağlamamak lazım.
~~ ÖLÜMÜNE ES-ES ~~
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar

Ender
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2019 saat 14:27
Afyon kampına katılacak isimler belli olmuş. Sissoko, Milinkoviç ve Emre Güral ı göremedim.

Emre Güral halen para için gelmiyorsa bırakalım gitsin nereye istiyorsa gitsin. Düştüğümüz sezon aynı hatayı yapmıştı. Halen akıllanmamış belli ki. Onun yerine oynayacak aslanlar gibi Halil İbrahim var.

Semih dedikoduları dolaşıyor. Böyle bir hata kesinlikle yapılmamalı. Atamadığı penaltılar aklıma geldikçe deliriyorum. Adam ununu elemiş eleğini asmış. Onun yerine Metehan oynasın daha faydalı olur.

Maziyi Savura Savura ES!
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 17/Tem/2019 saat 15:07
Eskişehirspor'un 28 oyuncudan oluşan Afyon kampı kadrosu:

Melih Ağa
M. Feyzi Yıldırım
Erdal Akdari
Sezgin Coşkun
Berkay Dabanlı
Ferhat Kiraz
Ulaş Uygur
Furgan Polat
Ekrem Kılıçarslan
Bedirhan Altunbaş
Talha Erdoğan