eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Süperlig için..Uğruna Ne Verirdiniz?

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 12>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
salca Liste gör
Yazar

UZAKLAŞTIRILDI

alper
Yer: Bulgaria
Online Durum: Offline
  Alıntı salca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Nis/2008 saat 16:33
Alıntı yapılan Dorylaion

Alıntı yapılan salca

ben eskişehirde değilim ama heryerde eskişehiri savunurum tutarım.. ikimizin de düşünceleri farklı saygı duyuyorum kardesim ne diyelim.. kafanızı şişirdik

Eskişehirde olmanız gerekmiyor Eskişehirspor bilincine ulaşmak için, bugün Türkiyenin ve hatta dünyanın dört bir yanında Es-Es sevdalıları inanın benden bin kat daha iyi Eskişehirsporlu belkide;yani o bilince sahipler..

Ama yazılarınızdan anladım Eskieşhirde olamadığınızı ve Eskişehirsporu pekte takip etmediğinizi...Eskişehjirsporlu olduğunuzuda sanmıyorum,belki Sergen falan geldiğinden sizde bir seneliğine Eskişehirsporlu olmuşsunuzdur..Ama lütfen siz Eskişehirsporu ne bir yerde savunun nede bir daha Eskişehirsporu ağzınıza alın.Siz ve sizin düşünceleriniz bize büyük zararlar vermektedir.
_popupControl();

benim gibi düşünen başka kimse yokmudur peki ? sergen gelene kadar eskişehirin adını kimse bilmiyodu bu sene ne oldu. benim eskişehirli oldugumu bilen herkes yanıma geliyo sergen bu hafta ne yaptı eses ne yaptı diye soruyolar bu da guzel bişey.. sen eskisehirde olduğun icin belki bilmiyosundur ama insanlar genclerbirligi oftasın adını eskişehirspordan daha iyi biliyosa burda durup bi düşünüceksin..
no signature..just for eses..
Yukarı
EsEsMania Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Turkey
  Alıntı EsEsMania Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Nis/2008 saat 16:44

Süperlig için..Uğruna Ne Verirdiniz?

Daha ne vermemizi isterlerse onu verelim
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Nis/2008 saat 17:19
Eskişehirsporluluk bilincini taşımayan mesajları nedeni ile salca forumdan uzaklaştırılmıştır. Gerçekten Eskişehirspor'lu ise, bu forumu biraz takip eder, bilincini geliştirir, ben okudum, anladım diyince bize mail atar tekrar üyeliğini açarız. Lakin mesajı ibreti alem olması amacı ile burada kalacaktır. Kimse bu mesaja cevap yazmasın.

Ama herkes şunu bilsin ki salca sadece bu düşüncelerini yüksek sesle dile getirenlerden biri. Onun gibi düşünen sürüyle adam var. Bu forumda da var. Bu aralar Sergen oynamadığı için pek sesleri çıkmıyor ama Sergen'i Eskişehirspor'un önüne geçiren bir sürü kişi oldu forumda. Yazılanlar çeşitli başlıklarda duruyor. salca o konuda haklı. Onun gibi düşünen çok kişi var. Biz sezon başından beri dilimizin döndüğünce bunun zararları hakkında yazılar yazıp yönetimi, taraftarı uyarmaya çalıştık ama başarılı olamadık. Çoğunluk bir Sergen kayığına bindi gitti. Basında Sergen vasıtası ile yer almak hoşuna gitti bazılarının. Yönetimin de gitti. Reklamın iyisi kötüsü olmaz dendi. Bunların yanlış olduğunu düşünenler hemen Sergen, dolayısı ile Eskişehirspor düşmanlığı ile suçlandı. Oysa orda vurgulanmak istenen futbolun bir takım oyunu olduğu, bir kişiyi takımın önüne geçirerek takım ruhunun oluşturulamayacağı idi. Yoksa Sergen elbette ki önemli bir futbolcu, önemli bir yetenek. Ve sonunda korktuğumuz başımıza geldi takım paramparça oldu. Şimdi de o paramparça takımı toparlamaya çalışıyoruz. Oysa zamanında bilinçli hareket edilseydi sorunlar bu noktaya gelmezdi. Ben şundan da eminim, bu noktadan sonra bir mucize olur ilk 2'den çıkarsak ve Sergen iyi bir performans gösterirse bu arkadaşlar çıkacak ne oldu Sergen'e sallıyordunuz alın takımı çıkardı ne diyeceksiniz diyecekler. Ya da playofflardan Sergen'in müthiş performansı ile çıkarsak yine aynılarını diyecekler. Şu yaşadığımız günler akıllarına bile gelmeyecek. Tıpkı 2B'den 2A'ya çıktığımız zaman gibi. O sezon direk çıkamamamızın en büyük nedenlerinden biri olan Hakan'ın baş tacı yapıldığı gibi. O sezon kalecimiz Hakan değil de başka birisi olsaydı biz direk elimizi kolumuzu sallaya sallaya çok rahat çıkardık. Playoff maçlarında Hakan'ın katkılarını elbette yadsıyamayız ama toplama baktığımızda Hakan'ın katkısı verdiği zarardan azdır. Sergen'de aynı durumda. Bundan sonra oynar belki çıkarız ama verdiği katkı yaptığı zararı karşılamaz. Ama adım gibi eminim çıkarsak birçok kişi Sergen'e sallıyordunuz ne oldu diyecek.

Sözün özü Eskişehirspor'un herşeyden önce ihtiyacı olan bilinçlenmiş ve örgütlenmiş bir taraftar topluluğudur. Bunun için önce beyinlerimizi Eskişehirspor'a verelim, kalplerimiz zaten hep onunla. Daha önceki mesajlarımda da yazmıştım. Yönetimler işlerine geldikleri gibi hareket eder, onları hizaya getirecek taraftardır. Lakin baktığımız zaman bilinçli taraftarın çok azınlıkta olduğu, çoğu taraftarın başarı gelsin de nasıl gelirse gelsin felsefesini benimsediğini görüyoruz. Sezon öncesi, sezon ortası, şimdi bunları hep gördük, okuduk, bazı yazılanlar bizi çıldırttı, bu nasıl Eskişehirsporluluk dedik kendi kendimize. salca onlardan sadece biri. Bu sayı çok fazla aslında.  Bu yüzden de olup bitene çok fazla veryansın edemiyorsun. Popüler deyiş gibi insanlar layık olduğu şekilde yönetilir. Biz taraftar olarak yaptığımız hatalarla bu yönetim tarzını hakettik, şimdi de çok fazla yakınmaya hakkımız yok. Şimdi bazı arkadaşlar diyecek ki bu taraftar daha ne yapsın, en yüksek ücretle maça geldi, yağmur çamur dinlemedi, sonuna kadar desteğini verdi. Doğrudur, hepsi yapıldı bundan sonra da yapılacak. Ama taraftarlık sadece bununla bitmiyor. Taraftarın düşünmesi, sorgulaması lazım. Başarı gelecek diye her yapılana göz yumulur tepki gösterilmezse sonuçta da böyle düştüğümüz durumdan nasıl çıkacağımızı kara kara düşünürüz. Bunlar bize hep ders olması gereken olaylar ama ben ders alacağımızı hiç sanmıyorum maalesef. Seneye de Hakan Şükür gelir film değişik bir aktörle devam eder, ama makus talih hiç değişmez.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
sy Liste gör
Yeni Yazar

ihsan hancı
  Alıntı sy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Nis/2008 saat 17:31

sevgili eskişehirsporlular....Bu sezonun nasıl geçtiğini herkes çok ii bilkiyor.Birilerinin katkılarıyla çıkacaksak çıkmayalım.Sonra ne deriz nasıl cevap veririz imalı sorulara.Adam gibi takım kurarsın tamamen emek harcarsın kimseden destek almadan çıkarsın şampiyon olursun.Böyle olmıyacaksa ben şampiyonluk istemiyorum sevgili kardeşlerim.

Yukarı
oner Liste gör
Usta Yazar

öner
Yer: Doktorlar
  Alıntı oner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Nis/2008 saat 17:33
Eline sağlık banner abi süper bir yazı yine.

Cennettir Bu Dünya Seni Sevene, Gerçek Olur Her Rüya ES-ES'liyim Diyene...
Yukarı
Kruvazman Liste gör
Deneyimli Yazar

Hüseyin
  Alıntı Kruvazman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Nis/2008 saat 17:34
Sergen Yalçın...
Banner Reis,sana bu düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyorum...
Yinede şu konuda ayrıldığımı belirtmek isterim,ben SERGEN YALÇIN'ın gelişinden değil,geliş tarzından rahatsızım...Yoksa kaliteyi ve iyiyi tabiki her takımda olduğu gibi bende isterim...SERGEN YALÇIN sessiz sedasız gelse ve işini yapsa kimse sesini çıkartmaz hatta baştacı ederdi...
Yanlız olmadı yakışmadı ESES'e...Şimdi ben bile sorguluyorum içimdeki sevgiyi...
SPARTAKÜS'lük gitti...Her yol mübah deyip en büyük olmak mı...Küçük olsun benim olsun mantığı mı...İkisinide istemiyorum açıkçası...
O kadar kafam karışık anlatamam... Unhappy
"Zafer hiç yıkılmamak değil,her yıkımdan sonra ayağa kalkabilmektir"
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Nis/2008 saat 17:47
banner abinin son paragrafında dediği gibi taraftar olarak ortak hareket etmeliyiz.Eskişehirspor'a yakışmayacak durumlara karşı çıkmalıyız ancak taraftar şu anda tribünde de dışarda da bölünmüş durumda.Birlik beraberliğin olmadığı yerlerde bu sorunlar her zaman olur.Önce biz taraftarlar kenetlenmeliyiz.Hem stadda hem dışarda.
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Nis/2008 saat 17:49
Alıntı yapılan Kruvazman

Sergen Yalçın...
banner Reis,sana bu düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyorum...
Yinede şu konuda ayrıldığımı belirtmek isterim,ben SERGEN YALÇIN'ın gelişinden değil,geliş tarzından rahatsızım...Yoksa kaliteyi ve iyiyi tabiki her takımda olduğu gibi bende isterim...SERGEN YALÇIN sessiz sedasız gelse ve işini yapsa kimse sesini çıkartmaz hatta baştacı ederdi...
Yanlız olmadı yakışmadı ESES'e...Şimdi ben bile sorguluyorum içimdeki sevgiyi...
SPARTAKÜS'lük gitti...Her yol mübah deyip en büyük olmak mı...Küçük olsun benim olsun mantığı mı...İkisinide istemiyorum açıkçası...

Kruvazman zaten sorunun özü de Sergen'in geliş tarzı. Geliş tarzı normal olsa işler bu noktaya gelmezdi. Yönetim de bu kadar kör ve aptal değildir sanırım, bazı şeylere müdahele ederdi geliş tarzı normal olsa. Aynı şeyleri diyoruz. Sergen sessiz sedasız gelip ve sadece işini yapsaydı kimse senini çıkarmaz, dediğin gibi baştacı ederdi.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
Kruvazman Liste gör
Deneyimli Yazar

Hüseyin
  Alıntı Kruvazman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Nis/2008 saat 17:56
Alıntı yapılan banner

Alıntı yapılan Kruvazman

Sergen Yalçın...
Banner Reis,sana bu düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyorum...

Kruvazman zaten sorunun özü de Sergen'in geliş tarzı. Geliş tarzı normal olsa işler bu noktaya gelmezdi. Yönetim de bu kadar kör ve aptal değildir sanırım, bazı şeylere müdahele ederdi geliş tarzı normal olsa. Aynı şeyleri diyoruz. Sergen sessiz sedasız gelip ve sadece işini yapsaydı kimse senini çıkarmaz, dediğin gibi baştacı ederdi.

Banner REİS...
Haklısın aslında aynı noktadayız...
Biz ne bir RANGERS'ız Protestan oyuncu oynatmayalım diyerek kendimizi başka gösterme çabasındayız,ne de bir ATHLETİC BİLBAO'yuz bask bölgesi harici futbolcu oynatmayalım biz özerk bir bölgeyiz diyoruz...
Bizim savunduklarımız sadece onurumuz ve gururumuz...
Yoksa bende isterim ESES'imin bir dünya kulübü olmasını,TÜRKİYE haricinden insanların benim takımıma sempati ile bakmasını...Başka illerden insanlarında taraftar olmasa bile sevgi göstermesini...
İnşallah bir,iki jenarasyon daha kurtaracağız derken kaybetmeyiz...
Tek korkum budur...
"Zafer hiç yıkılmamak değil,her yıkımdan sonra ayağa kalkabilmektir"
Yukarı
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
Yer: United States
  Alıntı anadoluyildizi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 08/Nis/2008 saat 17:56
Eskisehirspor'un bu icinde bulundugumuz zihniyetle Super Lige CIKMAMASI icin cok cabalarim. Daha ayrintili yazmaya gerek yok. Bilmeyenler Super Lige son ciktigimizda yasadiklarimizi ve ondan sonra gecen 7-8 seneye bakabilirler. Bu sezonu bu sekilde kapatalim. Herkes kendine ceki duzen versin. Takimdan gidecek 4 tane futbolcu var. Bunlarin yerine 4 tane genc transfer yapilirsa bu takimi seneye kimse tutamaz.
Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 678910 12>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır