eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

TFF 1.Lig 8.Hafta Göztepe A.Ş. - Eskişehirspor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5455565758 70>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Innuendo Liste gör
Deneyimli Yazar

Berkay
Yer: İzmir
Online Durum: Offline
  Alıntı Innuendo Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2016 saat 13:33
Alıntı yapılan matt

Mac guvenliginin ihlali icin seyircinin sahaya girmesine gerek yok, ntekim bircok macta tribunden atilan cisimler guvenligi tehdit etmistir, fotograftaki de bunun gibi bir durum:

bu olaydan sonra bu magandayı tedavi ettiler bir de sahadaki görevliler. futbolcularımız dövmeye çalıştı tekmeledi herif o sırada ne yaptıysa sakatladı kendini. İzmir polisi de Alpay hoca ve başkana göre hem futbolculara saldırmış, hem de gözlerimle gördüm bizim taraftardan bir kaç kişiye saldırdı. Kötü oynamış olsak da saha içinde en azından 1 puanla dönecekken (kaldı ki Meye'nin son pozisyonu kesin faul + kırmızı kart) saha dışında ki olaylarla birlikte 6 puandan olduk.
Yukarı
AShen Liste gör
Usta Yazar

Ali
Yer: Hatay
  Alıntı AShen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2016 saat 14:09
TRT spor ve stadyum programı; Ersin düzen bizim şuraya yazdıklarımızın yarısını yorumladı geçti. Twitter'dan bizim penaltı ile ilgili "sağ bacağına bakın" ve "Göztepe'nin ilk golü ofsayt mı?" yazdım; hem Ersin hem de stadyum Twitter hesapları bloke koydular. Ersin de kalkmış Eskişehir'de okuduğunu, maçlarımıza gittiğini falan anlatıp, şirinlik yapıyor.
- çek bakalım o çizgiyi, ofsayt mı değil mi görelim.
- penaltımızda adam topa vurdu diye, oyuncumuza teması yok mu sayılır?
- verilmeyen penaltımıza hepsi de penaltı dedi.
- Meye'nin pozisyonuna Kaya hariç hepsi faul dedi. Kaya niye orada, bilmiyorum zaten.
- hakem sahaya dönebilirdi gibi bir kaç şey mırıldandılar ama hemen geçildi o konu.
- Caner sakatlanmış, onu dinledik saatlerce.
Ekleme: kaçan penaltımızın tekrar edilmesi konusunda da hemfikirdiler.

Daha önce de söyledim yine söylüyorum.
Bu ülkede futbol > spor. Ve yine bizans > futbol.
E S E S
Yukarı
palacell Liste gör
Yazar

ömer
  Alıntı palacell Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2016 saat 14:37

Öncelikle Alpay Hocayı deplasmanda en ciddi rakiplerimizden biri karşısında (rakibimiz yok ama kağıt üzerinde)  bu kadar cesur ofansif ve doğru kadro ile çıkardığı için tebrik ediyorum.

Geçen maçtaki Murat Uçar faciasından sonra Giresun maçından sonra yazdığım yazıda da belirttiğim gibi, sağ kanatta Bruno ile bazen değişmeli olarak AXEL Meye ile oyuna başlaması çok doğruydu. Herkesin dediğinin aksine Meye maç boyunca çok etkiliydi. Goldeki kafa vuruşunda, %100 verilmeyen penaltımızda, son dakika kırmızı kart olayında, ikili mücadelelerde hep Meye vardı. Sağ kanatta Kamil’le (bu arada Kamil maçın en iyi adamı bence) çok iyi oynadılar. Meye’nin  çok teknik olmadığı konusunda ve sürekli düşmesinde herkesle aynı fikirdeyim. Zaten bunlar da olsa yıldız futbolcu olur. Ama bu adam  her pozisyonda vardı ve bu lig için çok etkili bir isim olabilir. Sürekli  sağ içeri ofansif ve sağ kanatta oynatılması gerekli. Ancak bu adamın antremanlardan sonra özel olarak yarım saat daha topla çalışması gerekli, topla dripling, topla slolom, arkası dönük top alma gibi..

Maçı analiz edecek olursak, Göztepenin aslında çok da iyi bir takım olmadığını gördük. Göztepe’de sadece etkili olarak Halil Akbunar dışında bir isim de göremedim. Ama Sağ olsun bizim iki tane beceriksiz stoperimiz Adis Johaviç’i yıldız yaptılar. O kadar kötüydüler ki bir pozisyon bile çıkardıklarını göremedim. Adam her topu aldı ve her topu aldığında tehlikeli oldu.Hele ki goldeki kafa vuruşunda bu iki beceriksiz stoper adamı seyrettiler ya tamamen komedi. Alpay Hoca’nın bu konuda yapabileceği fazla imkanı yoktu. Elindeki mevcut stoperlerden ( diğer tercih Taraftarın istemediği Berkay Dabanlı.)en doğru olanı seçmeye çalıştı. O yüzden bizim oyunu ofansif önde oynayıp rakip sahada pres yaparak  rakibin defansımızdan uzak tutmamız gereklidir.

Maçın ilk on dakikasında farklı bir sonuçla ayrılarak maçı koparabilirdik. Ancak Penaltının atılamaması ve hakemin bu penaltı kararından sonra tüm ikili mücadelelerde ve pozisyonlarda, penaltı kararının yanlış verdim düşüncesiyle takdir haklarının tamamını Göztepe’den yana kullanması maçın bu hale gelmesine neden olmuştur. Ben bu kadar hücum faul çalan bir hakem görmedim. Aslında genelde defans yapan takım faul yapar ama her nedense biz atağa başladığımız anda hakem çoğunda anlamsızca hücum faul çaldı ve atak yapamaz olduk. Tüm ikili mücadelelerde Göztepe lehine düdük çaldı. Dolayısıyla Göztepe daha baskın gözükmeye başladı. Bizi  resmen ince ince doğradı. Buna rağmen yine de çok net yüzde yüz gol pozisyonları bulduk. Rezil stoperler Jahoviçe bu kadar pozisyon vermeseydi  takım bence çok  iyiydi. Uğur  ve Semih de gününde olsalardı hem daha fazla pas yapardı hem de bu Göztepe’yi  farklı  yener gelirdik. Bugün Alpay Hocaya diyecek bir şeyimiz yok. Uğur İnceman’la başladı ama Uğur varlık gösteremeyince taraftarın çok istediği Hasan Hüseyin’aldı. O ne yaptı hiçbir şey o yüzden duygusallığa gerek yok kendi çocuğumuz olsa da. Bence Uğur İnceman’la diğer maçlarda devam edilmeli. Semih çok kötü bir oyun çıkardı, Bruno geçen maça göre biraz daha istekli ama hala söylüyorum bu adam orta sahaya daha yakın oynayıp, daha fazla pres yapmalı,  daha fazla topla buluşup insiyatif almalı.  

Artık hemen hemen tüm oyuncular  denendi, Takımın iskelet kadrosu da (stoperler hariç)taktiği anlayışıda oluştu artık. Analizlerime göre sürekli  ofansif taktik anlayışı rakip saha presi ile Sağ kanat Kamil, sol kanat Tarık, defansif geriden oyun kurucu orta saha Uğur İnceman (Hürriyet), ofansif orta saha dörtlüsü; sol iç Axel, sağ iç Erkan, merkezde Bruno  (Axel’le oyun içinde değişebilir)

ve Ofedou (Erkanla oyun içinde değişebilir), santrafor Semih şeklinde olmalıdır. Bu taktikle oyun geriden Uğurla başlatılmalı, bekler kanatta daha ilerde olacak şekilde, stoperler beklerin boşalttığa kanatlara doğru açılarak düzen alınmalı. Ofansif orta dörtlümüz bu ligin çok üstünde ve çok şeyler yapabilir ve top onlarla buluşturulmalı ataklar olgunlaştırılmalıdır. Erkan ve Axel kanatlara daha yakın değil de daha içte konuşlandırılmalı böylece beklerin önü açılmalıdır. Bu oyuncalar daha içte olunca

1.orta sahamız daha kalabalık olacak,

2.oyuncular birbirlerine daha yakın olacak  ve çok daha fazla ve rahat pas yapma imkanımız  oluşacak

3.Top kaybında kalabalık orta saha ile rakip yarı sahada pres kolaylaşacak ve topu tekrar  kısa kazanma şansımız artacak.

4. Zayıf karnımız Defansa fazla iş düşmeyecek.

Hakeme dönersek, hakemin bariz hataları ısrarla dile getirilmeli. Arkadaşlar HATALARINI yazmışlar genelde ama Gossa’nın Hürriyetin kaşını patlattığı pozisyonu da unutmayalım. Geçen sene benzer pozisyonda Emre’ye de bariz çekilerek faul yapılırken rakibine dirsek attı kırmızI görmüştü. Bu da aynı pozisyon. Burda da Hürriyet rakibini çekmekten  sarı,  Gossa’da dirsekten  kırmız görmeliydi.  Hakem Meye’ye yapılan bir şeyi görmedim diyor, Hürriyetin alnından akan kanları da mı görmedin. Kim patlattı bu adamı? Hakeme gerekirse düdük bıraktırılmalıdır. Bu hakem tüm yaptıkları tüm platformlarda anlatılmalıdır. Biz bu Tokat sülalesinden az çekmedik 30 sene öncede Talat Tokat yakmıştı bizi. O Beşiktaş maçı da yarım kalmıştı. YAZIKLAR OLSUN SİZE.

Yukarı
sem Liste gör
Yazar

Kahin Ahtapot Paul
Yer: Turkey
  Alıntı sem Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2016 saat 14:38
Sen 90 dk boyunca bu kadro ile rakibe üstünlük kurama sonra bahanelerin arkasina sığın... Geçin bu ayakları 3 puanda silinirse ozaman naparız bakalım.
Yukarı
gündüzlerli2626 Liste gör
Deneyimli Yazar

mehmet
Yer: Almanya
  Alıntı gündüzlerli2626 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2016 saat 15:20
Alıntı yapılan akahraman57

Bir hakem bu kadar rezil, kasıtlı bir hakem olabilir mi? Artık Türkiyede futboldan nefret ediyorum. Bu federasyon ve hakemler futbolu bitirdi.Maça gelince;
1. Gusso aynı pozisyonda 3 kez faul yapıyor, Hürriyetin kafasını kasti faulle yarıyor. Göztepe aleyhine faul ve kırmızı kart vermesi gerekirken, faul bile vermiyor.
.

https://www.facebook.com/sonereskisehir/videos/10210310273580709/

O SENE BU SENE
Yukarı
AShen Liste gör
Usta Yazar

Ali
Yer: Hatay
  Alıntı AShen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2016 saat 15:56
Alıntı yapılan sem

Sen 90 dk boyunca bu kadro ile rakibe üstünlük kurama sonra bahanelerin arkasina sığın... Geçin bu ayakları 3 puanda silinirse ozaman naparız bakalım.

Ahmet bey, bahane dediğiniz şeyler doğrudan sonucu etkiledi yalnız. Verilen penaltıda kalecinin kaleyi terketmesi; verilmeyen penaltımız; verilmeyen kırmızı kartlar...

Üstünlük konusunda da dediğinize katılmıyorum. Dengeli bir oyundu bana kalırsa. Bariz iyi ya da kötü olan taraf yoktu maçın genelinde (bizim stoperler çok kötüydü, buna ayrı bir parantez açmak lazım). Ztk finalinde mesela, biz üstün oynamıştık fakat maçı ve kupayı tek golle kaybettik. Barcelona-Real Madrid maçı vardı yine geçmiş yıllarda, Barça üstün oynamıştı; %70 topa sahip olma oranıyla bitirmişti hatta maçı. Fakat Real 1-0 kazanmıştı. Şanssızlık ya da kişisel becerilerden dolayı maçı verdik deseniz kabulüm fakat üstünlük konusunda aynı düşünmüyorum.
E S E S
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2016 saat 16:07
Oynadığımız maçlarda öncelikle her şey bizim elimizde, Göztepe iyi oynadı. Maç onların hakkıydı vs. bunlara katılmıyorum. Maçın genellikle kırılma bölümlerinde bir şeyler yapabilsek fark atar dönerdik. Kondüsyon eksikliğimiz tabiki var ama daha çok şanssızlık, beceriksizlikte var. Maçın ilk bölümlerinde ilk golü attık. Adamların futbolcularıda tribünleride çöktü. Penaltıyı atsak güle oynaya maçı bitirirdik. Penaltı kaçırınca bizimkilerde biraz moral bozukluğu oldu, adamlarda hırslandı. Semih'in zaten o zaman moralman çöktüğü belli oldu. Daha sonra kaçırdığı pozisyondan sonra adamlar iyice hırslandı bizimkilerde de bi moral bozukluğu oldu. Evet onlarda pozisyon kaçırdı ama öyle Semih'in kaçırdığı gol ve penaltı gibi değildi.
Her zaman her yerde
Yukarı
grezores Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
  Alıntı grezores Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2016 saat 16:42
Semih penaltiyi gole cevirse mac bitmisti. Ikinci yari meye ve ofeudu gibi hizli adamlarla farki arttirirdik. Yani her mac puan onemli kirilma anlarini iyi degerlendirmeliyiz. -3 puan cezasi gelecek muhtemelen artik işin şakası yok her maçı tıklım tıklım doldurup evimizde maç kaybetmemeliyiz.
Yukarı
sines26 Liste gör
Deneyimli Yazar

sinan
Yer: eskişehir
  Alıntı sines26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2016 saat 16:42
2 nci gol deki 26 numaralı oyuncumuz aykut akgün ü izlermisiniz.. top orta yapılmış süzülerek geliyor golü atan göztepeli oyunucunun hemen önünde topun gelişinide birlikte izliyorlar göztepeli topa vurmak için yükseliyor kafayı vuruyor, bizim aykut beyfendi yaptığı tek hareket arkasını dönüp topun nereye gittiğine bakmak.. bumudur defans oyuncusunun görevi izlemek mi????
Yukarı
x camoka x Liste gör
Deneyimli Yazar

Zekai
Yer: eskişehir
  Alıntı x camoka x Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 24/Eki/2016 saat 16:46
Serkan Tokatın yönettiği maçlarımız. 

GÖZTEPE A.Ş.  2.1 ESKİŞEHİRSPOR  23.10.2016 mağlup
KASIMPAŞA A.Ş.  2.1 ESKİŞEHİRSPOR  20.02.2016 mağlup
ESKİŞEHİRSPOR  1.1 ESKİŞEHİRSPOR  30.08.2015 beraberlik
GAZİANTEPSPOR  3.2 ESKİŞEHİRSPOR  24.05.2015 mağlup
MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK  1.1 ESKİŞEHİRSPOR  02.05.2015 beraberlik
ESKİŞEHİRSPOR  2.2 BALIKESİRSPOR  03.11.2014 beraberlik
ESKİŞEHİRSPOR  2.2 TRABZONSPOR A.Ş.  13.04.2014 beraberlik
ANTALYASPOR A.Ş.  0-0  ESKİŞEHİRSPOR  23.02.2014 beraberlik
ESKİŞEHİRSPOR  0-2  AKHİSAR BELEDİYE  14.01.2014 mağlup
KAYSERİSPOR  1.1 ESKİŞEHİRSPOR  14.12.2013 beraberlik
ESKİŞEHİRSPOR  2.2 KASIMPAŞA A.Ş.  02.12.2012 beraberlik