eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Yeni Stadyumda Tribun Gruplarının Yerleşme Planı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3738394041 58>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ProblemES? Liste gör
Usta Yazar

ÇAĞIL
Online Durum: Offline
  Alıntı ProblemES? Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 15:32
Burada yapılacak oylamanin pek etkisi olmaz .Çoğu kişi bu sayfadan bi haber ve Neferliler buraya 2010 dan buyana girmiyor .Kırmızı şimşekler sayfası gibi genis katilimin olacagi yerlerden anket actirilabilirse alt ve ya üst den kaç kişi alacak bir ön yoklama yapılabilir.
Yukarı
kaan_26 Liste gör
Yazar

Kann CAN
Yer: Turkey
  Alıntı kaan_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 15:36
malesef ki sosyal medyada taraftarlarımızca yogun olarak takip edilen bir cok sayfa Yeni Stadyumumuzda Nefer Grubu tarafından maraton tribününde uygulanmak istenen parsellenme olayına karşı sağır ve dilsizler... Yerel medyamızda bile bugün ilk defa istikbal gazetesiyazarı Sedat akdoğan konuyu kösesine tasıdı...

Şu unutulmamalıdır ki Eskişehirspor taraftarı asla Vesayet kabul etmedi...Etmezde
Yukarı
EsBigEs Liste gör
Deneyimli Yazar

Yağız
Yer: İSTANBUL
  Alıntı EsBigEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 15:53
Bırakın alt,üst tribünü,kimse hayal kurmasın.Yok 15 bin kombine yok 26 bin kombine bunların hepsi hayal, biraz gerçekçi olmak lazım bize Rize nin stadı kadar 15 bin kişilik hadi bilemedin 20 bin civarı bir stad yeterdi.Bu stadda çoğu maçlarda çok boşluklar olacak bunu hepimiz göreceğiz.
.............!!!!!
Yukarı
Eduardo Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: İstanbul
  Alıntı Eduardo Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 22:33
Nefer yayınladığı manifestosunun 5. maddesiyle bir çuval inciri mahvetmiş. Diğer maddeler ne güzel gidiyordu oysa ki.. Ne yalan söyleyeyim ben kendimde sürekli bağırma potansiyeli görmüyorum. Ne zaman tezahurata katılacağıma ben kendim maç içinde anlık karar vermek istiyorum. O yüzden o maddeye göre benim maraton altta yerim yok. E kale arkalarında da gruplar var benzer kuralların oraya da hakim olacağını sanıyorum. İlla normal kombine fiyatlarının 2.5 katı para verip mi almam gerekiyor kombinemi?
Yukarı
azzuri26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Azzuri
Yer: Eskişehir
  Alıntı azzuri26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 22:45
Alıntı yapılan Eduardo

Nefer yayınladığı manifestosunun 5. maddesiyle bir çuval inciri berbat etmiş. Diğer maddeler ne güzel gidiyordu oysa ki.. Ne yalan söyleyeyim ben kendimde sürekli bağırma potansiyeli görmüyorum. Ne zaman tezahurata katılacağıma ben kendim maç içinde anlık karar vermek istiyorum. O yüzden o maddeye göre benim maraton altta yerim yok. E kale arkalarında da gruplar var benzer kuralların oraya da hakim olacağını sanıyorum. İlla normal kombine fiyatlarının 2.5 katı para verip mi almam gerekiyor kombinemi?

Diger Tribun gruplarinin da, Nefer böyle yapiyorsa bizim ne eksigimiz var diyip gelenlere eziyet olabilme ihtimalleri var evet.
Nasıl olsa Yonetim kulağını tıkamış
Yukarı
ArmaSevdası Liste gör
Yazar

Soner
Yer: Eskişehir
  Alıntı ArmaSevdası Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 23:05
Benim yaşım 26 bugüne kadar şu forumda kimseye saygısızlığım olmadı olmazda yalnız bazı arkadaşlar ( forum üyelikleri açıldıktan sonra türeyen) ismi cismi belli olmayan çoğunun yaşına bile inanmadığım kısacası klavye delikanlıları son zamanlarda çok atıp tutmaya başladı evet bazı kesimler haklı bazı kesimlerde haksızsınız herkesin bundan bir pay edinmesi gerekir
Diyorsunuz ki ben bağırmam,ben o tribüne girmem,ben onlarla maça gitmem,açmazlarsa evden izlerim daha iyi,çocuğum yaşındakiler küfür ediyor vs. ben 10 yıldır açıkta görmediğim insan kalmadı karısının yanında önündekine söveni mi ararsın,kızının yanında topçuya ana avrat söven mi dersin?,içip içip maça gelen mi dersin hepsini tek tek sayamam, bunlara sabrettiniz yıllardır da içine girip görmediğiniz NEFER'in ALTES'in çocuklarına buradan sallamak size mi kaldı? O tribündekilerde senin benim çocuğum değil mi? bu sevdanın peşinden seninle beraber yürüyen değil mi? lafa gelince biz büyüğüz,en iyi taraftar bizde,bu maç güzel tribün oldu vs. siz büyük falan değilsiniz kusura bakmayın siz sadece tribünü güzelleştiren insanların sırtından geçinmeyi huy edinmişsiniz kendinize.
Bu mu Eskişehirspor kimliğiniz?
Alt katlar dolmadan üst katın açılmamasının nesi mantıksız? siz kendinizi dortmund taraftarı falan mı zannediyorsunuz 35 bin kişilik stadı doldurmak kolay mı? size göre herşey kolay zaten.
Diyelim ki stad komple satışa sundu ne yapacaksınız 10 kişi üstten 100 kisi alttan 50 kişi sağdan 100 kişi soldan kombine aldıktan sonra büyük taraftar mı olacaksınız? nerede kaldı diriliş mücadelesi neredesiniz geçen yılın direniş taraftarları yoksa sizler o deplasmanlara gitmediniz mi? belli ki gitmemişsiniz gitseydiniz bu yıl ki diriliş'e ortak olurdunuz ama sizler her zaman ki gibi en kolayını seçip klavye başından sallamaya devam ediyorsunuz.
Kalkıp NEFER şöyle ALTES böyle falan zırvalayıp duruyorsunuz (klavye başında) gidin kardeşim o tribün liderlerinin de normal günlük hayatında çalıştığı işyerleri var yaptığı işler var iletişim kurun boş günün de gidin ziyaret edin görüşün bu sistemin sebeplerini sorun çok mu zor? sizler için bu da çok zor çünkü buradan sallayıp insanları zan altında bırakmakla yükümlüsünüz.korkaksınız o insanlara gidip sebep soramayacak kadar.
NOT: Hiçbir tribün grubuna bağlı değilim 10 yıldır açık tribünde takılırdım artık maraton alt üst farketmez hepsi bizim deyip gireceğim ALLAH'ın izniyle.
(Susayım diyorum ama biryere kadar maalesef.)
ESKİŞEHİRSPOR.!
Yukarı
Takkalı Liste gör
Yazar

ibrahim
Yer: eskişehir
  Alıntı Takkalı Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ağu/2016 saat 00:03
Alıntı yapılan ArmaSevdası

Benim yaşım 26 bugüne kadar şu forumda kimseye saygısızlığım olmadı olmazda yalnız bazı arkadaşlar ( forum üyelikleri açıldıktan sonra türeyen) ismi cismi belli olmayan çoğunun yaşına bile inanmadığım kısacası klavye delikanlıları son zamanlarda çok atıp tutmaya başladı evet bazı kesimler haklı bazı kesimlerde haksızsınız herkesin bundan bir pay edinmesi gerekir
Diyorsunuz ki ben bağırmam,ben o tribüne girmem,ben onlarla maça gitmem,açmazlarsa evden izlerim daha iyi,çocuğum yaşındakiler küfür ediyor vs. ben 10 yıldır açıkta görmediğim insan kalmadı karısının yanında önündekine söveni mi ararsın,kızının yanında topçuya ana avrat söven mi dersin?,içip içip maça gelen mi dersin hepsini tek tek sayamam, bunlara sabrettiniz yıllardır da içine girip görmediğiniz NEFER'in ALTES'in çocuklarına buradan sallamak size mi kaldı? O tribündekilerde senin benim çocuğum değil mi? bu sevdanın peşinden seninle beraber yürüyen değil mi? lafa gelince biz büyüğüz,en iyi taraftar bizde,bu maç güzel tribün oldu vs. siz büyük falan değilsiniz kusura bakmayın siz sadece tribünü güzelleştiren insanların sırtından geçinmeyi huy edinmişsiniz kendinize.
Bu mu Eskişehirspor kimliğiniz?
Alt katlar dolmadan üst katın açılmamasının nesi mantıksız? siz kendinizi dortmund taraftarı falan mı zannediyorsunuz 35 bin kişilik stadı doldurmak kolay mı? size göre herşey kolay zaten.
Diyelim ki stad komple satışa sundu ne yapacaksınız 10 kişi üstten 100 kisi alttan 50 kişi sağdan 100 kişi soldan kombine aldıktan sonra büyük taraftar mı olacaksınız? nerede kaldı diriliş mücadelesi neredesiniz geçen yılın direniş taraftarları yoksa sizler o deplasmanlara gitmediniz mi? belli ki gitmemişsiniz gitseydiniz bu yıl ki diriliş'e ortak olurdunuz ama sizler her zaman ki gibi en kolayını seçip klavye başından sallamaya devam ediyorsunuz.
Kalkıp NEFER şöyle ALTES böyle falan zırvalayıp duruyorsunuz (klavye başında) gidin kardeşim o tribün liderlerinin de normal günlük hayatında çalıştığı işyerleri var yaptığı işler var iletişim kurun boş günün de gidin ziyaret edin görüşün bu sistemin sebeplerini sorun çok mu zor? sizler için bu da çok zor çünkü buradan sallayıp insanları zan altında bırakmakla yükümlüsünüz.korkaksınız o insanlara gidip sebep soramayacak kadar.
NOT: Hiçbir tribün grubuna bağlı değilim 10 yıldır açık tribünde takılırdım artık maraton alt üst farketmez hepsi bizim deyip gireceğim ALLAH'ın izniyle.
(Susayım diyorum ama biryere kadar maalesef.)

Bir defa değil, bin defa ES ES ES Kİ Kİ Kİ
Yukarı
skipper Liste gör
Deneyimli Yazar

ömer
Yer: istanbul
  Alıntı skipper Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ağu/2016 saat 00:57
Alıntı yapılan Eduardo

Nefer yayınladığı manifestosunun 5. maddesiyle bir çuval inciri mahvetmiş. Diğer maddeler ne güzel gidiyordu oysa ki.. Ne yalan söyleyeyim ben kendimde sürekli bağırma potansiyeli görmüyorum. Ne zaman tezahurata katılacağıma ben kendim maç içinde anlık karar vermek istiyorum. O yüzden o maddeye göre benim maraton altta yerim yok. E kale arkalarında da gruplar var benzer kuralların oraya da hakim olacağını sanıyorum. İlla normal kombine fiyatlarının 2.5 katı para verip mi almam gerekiyor kombinemi?

Valla tribün grubunun maratonda olmasına karşıyım ama yayınlanan manifesto gayet yapıcı olmuş.
Özellikle yaş hiyerarşisi ve saygı kelimeleri dikkat çeken nokta.
Yaşı itibari ile gücü yettiğince diye bir ifade var.
Yani itici değil çekici ve dürüst bir açıklama olarak görüyorum.
Benim tek eleştrim 90 dakka aynı tempo ile bagırmanın çok imkanı olmadığı yani sesi ve gücü etkili kullanmak. Yavaş ve uzun besteleri 90 dakka söylemektense ateşleyici ve kısa tezahüratlar uygun zamanda çok daha mantıklı ve takıma faydalı olabilir. 90 dakka uzun yavaş ve yüksek sesle bagırmanın imkanı olmayan besteler söylemektense toplamda 30-40 dakika ateşleyici şekilde bağırmak daha verimli olabilir. Bunun vurgulanması lazımdı bence.
Ve de son olarak zaten tribünün % 70 inin katıldığı ateşleyici tezahüratlarda bagırmak için gelmeyen ve yaşı ilerleyen amcalarımız bile ayağa kalkıp desteğini veriyor.bence kafa yorulması gereken nokta artık neferin orda olması şunun gelmesi bunun gitmesi değil de maraton tribününü alt üst diye ayırmadan bir bütün olarak düşünmek lazım ve nasıl aşağı ve yukarıdaki taraftardan verim alırız nasıl takıma desteği,takıma ateşleyici gücü sağlarız üzerine olmalı.
Ne kadar sürtüşürsek kaybeden yine biz taraftarlar olacağız.
Ben hiçbir tribün grubuna dahil olmadım ama her taraftar elinden geleni yaptığı sürece herkes kapasitesinin limitlerini zorladığı sürece grupta olup ya da olmamak çok bir farkettirmeyecek. O sebeple neferin içinde yer almışım veya almamışım çok önemli değil.
Grupları kötülemenin tükaka gibi göstermenin de anlamı yok çünkü etrafındaki 100-200 kişiden kimsenin bagırmadığı bir yerde tek başına bağırmanın anlamı yok, neferin veya diğer grupların sağlamak istediği bagırmak isteyen ve bu şekilde destek olmak isteyenlerin bir arada olması bence. Zaten tribün gruplarının olmadığını düşünsek bile bağırmak için insanlar aralarında 10-20 kişilik grupcuklar oluşturmak zorunda. Tribünde grupçuluğu bir çeteleşme olarak görmemek lazım. Çünkü bizim gidemediğimiz izleyemediğimiz destek olamadığımız maçta Eskişehirspor armasını bizim adımıza türkiyenin her köşesine götüren ve bizi izlerken gururlandıran arkadaşlar var. Ve bu gururu yaşatırken kendi grup isimlerini duyurmak istemek egodan ziyade bence hakları diye düşünüyorum.Tabiki Eskişehirsporun önüne geçmediği sürece.
Grup-münferit ayrımı yapmadan birbirimize git gelme-sen ordan git , vs tartışmalarından sıyrılıp artık kenetlenme ve yapıcı olma zamanı olduğunu düşünüyorum.
Tapmadık Asla Paraya Pula
Ne De Kahpe Bizans'a...
Yukarı
okankaramese Liste gör
Usta Yazar

OKAN KARAMEŞE
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı okankaramese Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ağu/2016 saat 09:16
Alıntı yapılan Güray26ES

Alıntı yapılan kekillist

facebook u olan bir arkadaş bi sayfa açsın. maraton üstten kombine alacaklar diye. bakalım kaç kişi bekliyor maraton üstü. sayı fazla olursa ne tribün liderleri ses çıkarabilir ne de yönetim göz ardı edebilir.

burdqn bir başlık açın yazalım kımler ust den alacak

2 Tane Maraton Üst Teyitini Nasıl Sağlanıyorsa Buradan Teyitini Veririm Slip Çıktısını da Buradan Göstereceğim .....
Yukarı
radres26 Liste gör
Usta Yazar

serdar
  Alıntı radres26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/Ağu/2016 saat 09:32
6500 seyirci ortalamasıyla neyin tartışmasını yapıyoruz ki ? Ayrıca herkes kendine göre haklı, kendimden örnek versem 7-8 sene önce tribün gruplarımıza hak verirdim şu an ise istediğim yerde maç izlemek istiyorum. Bu tersi de olabilirdi, göreceli bir kavram. Tribünden yerini ayıran değerli gruplarımız zaten oraları dolduramaz bu mümkün değil, bana göre insanlar bir kaç maç gözlemleyip buna göre hareket edecekler. Şöyle bir şey öngörüyorum. Bizim resmi maçtan önce bir hafta içi gösteri maçı gibi bir maç yapmamız lazım ki insanlar stada gidiş geliş oturma izleme dönüş trafik vsvs gibi sorunları önceden görebilsin. Bu şekilde birbirimizi kırmadan daha net davranabiliriz.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3738394041 58>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,516 saniyede hazırlanmıştır