eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Yeni Stadyumda Tribun Gruplarının Yerleşme Planı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3536373839 58>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
cerkanc Liste gör
Yeni Yazar

SERKAN
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
  Alıntı cerkanc Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 11:47
BU SENE BABAMA VE KARDEŞİMEDE KOMBİNE ALACAĞIM. ANCAK BU BASKICI TUTUM YÜZÜNDEN ÜST TRÜBÜNÜN AÇILMASINI BEKLİYORUM. HALA KOMBİNE ALAMADIM.
Yukarı
Adnan26 Liste gör
Usta Yazar

Adnan Erden
Yer: Germany
  Alıntı Adnan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 11:57
Bende 3 tane alacagim bekliyorum. benim icin sahanin neresinde oturmam önemli degil, asagidanda alirim. AMA diretmek beni huzursuz ediyor, baska türlüde bu sorun cözülebilirdi, diyalog eksikligi var. Niyet iyi olabilir ama uygulamada bir hata var.
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yoktu.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yoktu.
Yukarı
Yeniden Büyük EsEs Liste gör
Yeni Yazar

Orhan Gül
Yer: Eskişehir
  Alıntı Yeniden Büyük EsEs Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 11:58
Değerli Eskişehirsporlular,
1- Hiç bir şey kombine almamanın gerekçesi olamaz. Bir şekilde alacağız. Burada sıkıntı yok.
2- Sıkıntı yaratan şey 300 kişilik Tribün grubunun 10 000 kişilik tribünü, 50'şer kişilik 2 tane tribün grubunun 5'er bin kişilik 2 tane tribünü zaptetmesi.
3- 2'deki yazılanları anlayamayan kişilerin genel yaklaşımı şunlar (onların zihninden yazıyorum);
      a- Bunlar bağırıyor, deplasman yapıyor, taşın altına elini sokuyor o yüzden bu yaptıklarına hakkı var.
      b- Aman canım zaptediversin, bunun ne zararı var.
4-3'teki düşüncelere benim (ve yanılmıyorsam bizim) cevabımız.
      a- Onların yaptığı deplasmana bu meseleye itiraz edenlerin çoğu deplasman bile demez. Kayserispor tribünleri ile ilgilenmiyorsunuz. Eskişehirspor tribünleri ile ilgileniyorsunuz. Şurada yazan çoğu kişinin bir çok kere Ayder, Kızılcıklı vb. tribün ile 1000'lerce km yapmışlığı vardır. Kendi saygınlığınız için bu tribünde bulunan siması tanıdık olmayan ihtiyara-büyüğe saygı göstermeyi öğrenin. İmkanlar böyle değilken Alanya'ya, İzmir'e, Doğuya, Karadeniz'e deplasman yapan adamlara saygı gösterin. Sizin veya sizin abinizin onları tanımaması onların var olmadığının göstergesi değildir. Bağırma meselesine gelince açık ortalama olarak Nefer'den daha yüksek performans sergiliyor. Nefer yıllardır 300 kişi ile 100 kişilik bağırıyor. Buna açık tribünde maç izleyen herkes şahittir. Ortalamanın üstünde gelen bütün isimli gruplar Nefer'i bastırıyor, şartlar eşit olmasına rağmen.
       b- Öyle kaydadeğer değil, bir adet renktaşımız bile bu işe tepkiliyse gruplar kendini gözden geçirmeli. Bunların yaptığı şey benim tanıdığım onun üzerindeki kişiyi hareketsizliğe itiyor. Ne yapacağımıza karar veremedik. Oysa ki heyecanla kombineye saldırmamız gerekirdi.Bunun nedeni de grupların tutumu. Zarar vermeyin işte. Gölge etmeyin ne gereği var. (Amacınızın Eskişehirspor'a katkı sağlamak olduğu ön koşulu ile yazılmıştır.)
5- Yönetim eski hatalarını yapmamalı. Taraftar ile eski usule göre ilişki kuracağa benziyor. Bu yanlıştır. Geriye götürür. Bu sene çıkmamanın telafisi çok zor. O yüzden yönetim ne yaparsa yapsın, gruplar ne yaparsa yapsın, 1. maddeye geri dönüp kombinemizi alıp o stadı dolduracağız. Başka yol, yöntem yok.
Saygılarımla.
Yeniden Büyük Eskişehirspor'u Kuracağız.
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 12:28
Alıntı yapılan Adnan26

Bende 3 tane alacagim bekliyorum. benim icin sahanin neresinde oturmam önemli degil, asagidanda alirim. AMA diretmek beni huzursuz ediyor, baska türlüde bu sorun cözülebilirdi, diyalog eksikligi var. Niyet iyi olabilir ama uygulamada bir hata var.

Yanlış olan bir şey elbette vardır. Ama bu şekilde düşünülmesinin de iyi yönleri var. Yani kimisine göre iyi kimisine göre kötü diyelim. Bahsedilen yer 5 bin kişilik, geçen sene tribün ortalamamız belki 5 bin yoktur. Bunu dememde ki amaç geçen sene de herkes bağırmıyordu. Yani maraton altta da bağırmayan illaki olacak. Benim için sıkıntı yok, tabi huzursuz olanları da anlıyorum ama ben almıcam ben TRT'de izleyeceğim diyenler komik :) Bana göre üst tarafta açılsın. Alt taraf 200 lira mı üst taraf 300'den başlasın. Görüş açısına göre değişsin. Üst taraf orta 400 olsun kenarları 300 olsun. Sanırım o zaman TRT'de izleyim diyenler alttan alırlar yada alcam almıcam diye blöf de yapıyor olabilirler :)
Her zaman her yerde
Yukarı
Çınar Liste gör
Deneyimli Yazar

Çınar
  Alıntı Çınar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 12:58
Alıntı yapılan RyL

Alıntı yapılan Adnan26

Yanlış olan bir şey elbette vardır. Ama bu şekilde düşünülmesinin de iyi yönleri var. Yani kimisine göre iyi kimisine göre kötü diyelim. Bahsedilen yer 5 bin kişilik, geçen sene tribün ortalamamız belki 5 bin yoktur. Bunu dememde ki amaç geçen sene de herkes bağırmıyordu. Yani maraton altta da bağırmayan illaki olacak. Benim için sıkıntı yok, tabi huzursuz olanları da anlıyorum ama ben almıcam ben TRT'de izleyeceğim diyenler komik :) Bana göre üst tarafta açılsın. Alt taraf 200 lira mı üst taraf 300'den başlasın. Görüş açısına göre değişsin. Üst taraf orta 400 olsun kenarları 300 olsun. Sanırım o zaman TRT'de izleyim diyenler alttan alırlar yada alcam almıcam diye blöf de yapıyor olabilirler :)

Bundan önceki senelerle nasıl karşılaştırabiliriz ki?!?

Eskişehirspor yıllardır 35bin kişilik, UEFA standartlarında bir stadyuma sahiptide bizim mi haberimiz yoktu acaba?

Konyaspor kendini bundan önceki seneleriyle karşılaştırsaydı, ne 42bin kişilik stadyum yapardı, ne de bu 42bin kişilik yeni stadyumunun değil ikinci katlarını açmak, stadyumun dörtte üçünü açmazlardı!

Daha önce böyle bir imkana sahiptikte mi stadyum boş kaldı?

Bir dene, bir pazarla, bir sezon oyna...

DOLMUYOR MU?

Seneye kombine satışlarında 2.katları açma!

AMA DENEMEDEN, GÖRMEDEN, PAZARLAMADAN;
DOLDURAMAYIZ DEYİP BÖYLE BİR TAVIR TAKINMAYI ESKİŞEHİRSPOR CAMİASINA YAKIŞTIRANLARA DAHA DA SÖYLENECEK SÖZ YOK SANIRIM!

Ayrıca üst katlar daha ucuz olur, alt katlar pahalı olur.
Yukarı
RyL Liste gör
Usta Yazar

Murat
  Alıntı RyL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 13:11
Ya sen daha ne yazdığımı anlamamışsın. Bana 2 soru işareti bir ünlem işareti yapmışsın birde :) Maraton alta giren herkes 90 dakika zıplayıp, bağıracak değil diyorum. Misal Eskişehir Atatürk Stadyumunun kapalısı toplam 4 bin kişi falandır. Bütün kapalı 90 dakika ayakta bağırıyor muydu. Açık tribünün geçen sene ortalaması 3-4 bindir. Ayrıca iki tane tribün grubu vardı. 90 dakika ayakta bağırılıyor muydu ? Sen üst kat en orta tribünde maç izlemek istiyorum diyorsan istikamet'in vip olabilir. Bana kalsa üstte açılsın, açılmasın demiyorum ama 200 liraya da olmasın. En az 300 den başlasın. Tamam diğer eleştiren abilerimiz var. Eşiyle, çocuğuyla gelipte rahatça izlemek istiyorlar ona eyvallah ama kimse kusura bakmasın da çoğu kişi de 200 liraya üst tarafta ortanın ortasında maç izlemek istiyor. Gerçi onu da yapsan stadyuma evinden servis bile isteyen çıkabilir
Her zaman her yerde
Yukarı
ender_26esk Liste gör
Usta Yazar

Ender
  Alıntı ender_26esk Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 13:12
az önce kombinemi aldım. bu sene herşeyin bir kenara bırakılarak stat a koşarak gitmemiz gereken bir sene.

bu sene mutlaka süper lig e geri dönmemiz gerekiyor. türlü bahanelerin arkasına sığınmadan KOŞULSUZ kombine almalıyız. aldırmalıyız.

Yukarı
oldcity__ Liste gör
Usta Yazar

Serhat YENİ
Yer: İstanbul
  Alıntı oldcity__ Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 13:22
Arkadaşlar hepimiz goruslerimizi belirttim.Yapilan yanlış uygulamalar olabilir.Ancak şunu unutmayalım.Nefer tribünü maraton alt katında yer alacaktır.Oranin sahibi hiçbir grup ya da kişi değildir.Evet eleştirilerimizi ilgili yerlere iletelim ancak herkes kombinesini alsın.Gosterelim hadi Eskişehirspor taraftarının kalıplara sigamayacagini.Maraton alt kalt Nefer grubuna aitmiş gibi bir algı oluşuyor.Oyle birşey yok arkadaşlar.Birde bu siz biz işlerini bırakalım artık.Hepimizin sevdası birse gereğini yapalım.Bu sezon cok önemli.Hicbir bahane kabul edilemez.Saygilarimla...
__oldcity__
Yukarı
Çınar Liste gör
Deneyimli Yazar

Çınar
  Alıntı Çınar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 13:27
Alıntı yapılan RyL

Ya sen daha ne yazdığımı anlamamışsın. Bana 2 soru işareti bir ünlem işareti yapmışsın birde :) Maraton alta giren herkes 90 dakika zıplayıp, bağıracak değil diyorum. Misal Eskişehir Atatürk Stadyumunun kapalısı toplam 4 bin kişi falandır. Bütün kapalı 90 dakika ayakta bağırıyor muydu. Açık tribünün geçen sene ortalaması 3-4 bindir. Ayrıca iki tane tribün grubu vardı. 90 dakika ayakta bağırılıyor muydu ? Sen üst kat en orta tribünde maç izlemek istiyorum diyorsan istikamet'in vip olabilir. Bana kalsa üstte açılsın, açılmasın demiyorum ama 200 liraya da olmasın. En az 300 den başlasın. Tamam diğer eleştiren abilerimiz var. Eşiyle, çocuğuyla gelipte rahatça izlemek istiyorlar ona eyvallah ama kimse kusura bakmasın da çoğu kişi de 200 liraya üst tarafta ortanın ortasında maç izlemek istiyor. Gerçi onu da yapsan stadyuma evinden servis bile isteyen çıkabilir

Atatürk Stadyumunda bütün kapalı dediğin; şuan ki batı maraton. Hani kombine fiyatlarının 515 TL ile 2.025.000 TL arasında olduğu.

Üst kat açılırsa, alt kattan nniye pahalı oluyor acaba?!?
Oyunculara daha uzak olduğun için mi pahalı?
Dünyanın hangi stadyumunda üst kat, alt kata göre pahalı?!?

Üst kat ve alt katlar ya aynı fiyat olmalı ya da tüm dünyada olduğu gibi üst katlar, alt katlara göre ucuz olmalı.
Yukarı
kekillist Liste gör
Yazar

bulut yılmaz
Yer: istanbul
  Alıntı kekillist Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 15/Ağu/2016 saat 13:30
facebook u olan bir arkadaş bi sayfa açsın. maraton üstten kombine alacaklar diye. bakalım kaç kişi bekliyor maraton üstü. sayı fazla olursa ne tribün liderleri ses çıkarabilir ne de yönetim göz ardı edebilir.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3536373839 58>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,500 saniyede hazırlanmıştır