eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Yeni Stadyumda Tribun Gruplarının Yerleşme Planı

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3031323334 58>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
kLaqE26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan ÜSBAŞ
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı kLaqE26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2016 saat 12:55
sayfalar önce iyi niyetimle uzun uzun yazdım hatta art niyetli olduğunuzu düşünmeye bile başladım dedim ve sanırım haklıyım. biri demiş nefer kendini kanıtlasın falan filan.b sen kimsin bilader de ben sana kendimi kanıtlıyacağım? biri demiş neferin planları tutmuyor? kombine satılmayınca mutlu mu oldun bilader? hangi takımlısın sen? burada herkes yazıyor nefer 100 kişi altes 50 kişi falan filan? ee sen kaç kişisin? ulan geçen sene diriliş muhabbeti yaptık o kadar yüklendik maçlara ortalaman kaç 7bin 8bin? bizlere ego muhabbeti yapmadan önce az bir kendi egolarınızdan kurtulun? hem kombine satılmaz diyorsun hem stadın her yeri açılsın diyorsun? 10 bin tane adamı stadın her yerine dağıtırsanız sorarım size kayseriden ondan bundan ne farkın kalıcak senelerdir kücücük stadda açık tribünü doldurak yürüttük adımızı. yalan konuşmanın anlamı yok gerçekler gün gibi ortada maraton üst açılırsa nolcak orayı sen 6000-7000 kişi fulleyebilecekmisin ? hayır! ee o zaman? keşke fullesen ama yok abicim yok işte. insanlar bir arada olsun stada yayılmasın boşluklar cok olmasın bunlar olmassa erir biteriz dedikçe sizler hala karalama yapma peşindesiniz. yukarıda yazan arkadaşın dediği gibi Allahtan bu forumun insanlarını tanıyorum da bedava kasmıyorum kendimi yoksa kanser olur insan her önüne gelen veriyor veriştiriyor anasını satim. senelerce açıkta bağırdın Altes mi oldun ? Efeler mi oldun ? deplasmana geldin Nefer mi oldun ? ne oldun ? kimse size gelin Nefer diye bağırın demiyor. denilen şey şu bilale anlatır gibi anlatıyorum. sayı az dağılmayalım ki güçlü olalım. sağda solda 3erli 5erli gruplar olacağına ortada birleşik 100 kişi olsun bunun amacı güdülüyor burada keşke 25binin üzerinde insan toplayabilsekte stadın heryerini açsak ama yok işte. sorarım abiler diyelim ki üst katı açtık ? 2000 tane kombine sattın oradan dağıldın sağa sola. maraton altda dolmadı ? stada girdiğin zaman hiç mi üzülmüceksin noldu senelerin efsane taraftarına ? sen varsan ben varsam tribün olur. yaşı olupta ben bağıramam diyen abilerimi ayrı tutuyorum hadi onlara hak veriyorum belki adamda bağıracak potansiyel olsa hiç caz yapmadan gelicek alıcak kombinesini. benim lafım ben hep bağıran adamımda ama zorla diretiyorlarda ben bunlara gelemem de. nefer kendini ispatlasında. karnesi zayıfta. hayırdır ? kendi taraftarına düşman gibi bakan adamlarla kombine satılmıyor diye sevinen adamlarla bizim işimiz olmaz zaten baksın dalgasına. bu eleştirdiğiniz grup içerdeki maçlarda küfür dahi etmiyor? deplasmanları boş geçmiyor? yazıyor çiziyor uğraşıyor ? sizler nasıl bir tribün grubu arıyorsunuz sorması ayıp? aramıza girmeden bizleri tanımadan etmeden bizleri yerden yere vurduğunuz yeter. edep biraz lütfen. inş. bu sene herşeye rağmen güzel günler görürüz güzel işler yaparız da belki birileri utanır.
İki lafımdan bir tanesi sensin..
Yukarı
ProblemES? Liste gör
Usta Yazar

ÇAĞIL
  Alıntı ProblemES? Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2016 saat 12:57
Maraton üst aile tribünü , koltuğunda oturup takımı desteklemek isteyenler için açılmalı ki üst çok rahat dolacak buna eminim.Ben ayakta maç izlemeyi desteklemeyi seven biri olarak alt katta olacağım herhangi bir grupla bağım olmamasına rağmen...Dortmundun sarı duvarı varsa bizimde kırmızı maraton duvarimiz olacak:) olumsuz havayı dagitmaliyiz sadece maraton üst açılsın yeterli..Büyük tehlike ise kimse gelmeyecek algısını bırakıp maraton üstü acmaliyiz.O stadın maraton kısmı çakılı olacak o kadar !!!
Yukarı
Çınar Liste gör
Deneyimli Yazar

Çınar
  Alıntı Çınar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2016 saat 13:08
Geçmiş bütün sayfaları okudum...

Öncelikle belirtmeliyim ki, tribün gruplarının her bloğa dağılmasına anlam veremiyorum.
Bütün gruplar iki kale arkasında yerlerini alsalar, hem tribün atmosferi olarak, hemde görsel bütünlük açısından çok daha etkili bir izlenim verirdik.
Ama onlarında kendilerince haklı gerekçeleri vardır, saygı duyuyorum.

Burada en önemli konu, bu süreç malesef çok amatörce yürütülüyor.
Üzülerek söylüyorum: "Pazarlama 0"

"30 bin passoligimizin olduğu bir ortamda üst katlar açılmazmış?"

Sayın renkdaşlarım;

Futbol kültürünün "F"sini bilmeyen Konya, Antalya gibi takımlar, eski stadyumlarında 5bin passoligle oynarken, yeni stadyumlarına geçince leblebi gibi passolig sattılar!

Süper Ligin en kötü, ülkenin de sayılı kötü stadyumlarından birine sahipken 30bin passolig satmış bir takımdan bahsediyoruz.

35 bin kapasiteli, harika bir stadyuma sahip olduk.
Yıllar son İNSAN GİBİ takımımızı destekleyeceğimiz, herkesin ailesiyle maça gidebileceği, giriş çıkışta rezil olmayacağı bir stadyuma sahibiz.

"AMA 30 BİN PASSOLİGİMİZ OLDUĞU İÇİN STADYUMUN HER NOKTASINI TARAFTARA AÇMIYORUZ.
HELE BİR ALTLARI SATALIM, GERİSİNE BAKARIZ!"

Tribün gruplarının her bloğa dağıldığı bir ortamda stadyumda üst katları açmamak büyük bir fiyaskodur.
Kimse "bütünlük" falan demesin!

Tribün grupları arasına girmek istemeyip, minimum 500 TL fiyatıyla Batı Maraton'dan bilet alamayacak insanlar için koca stadyumda hiçbir seçenek bırakılmamış durumda.

90 dakika boğazı patlayıncaya kadar bağıracak 35bin kişi ararsanız o stadyumu hiçbir zaman dolduramayız!

Elbette zaman zaman anlık coşkularla, anlık tepkilerle 7'den 70'e bütün stadyum tezahüratlara eşlik edecektir.
Ama böyle bir stadyuma sahipsek aileleri de, 7 yaşındakini de, 70 yaşındakini de o stadyuma çekeceğiz!
YOKSA HİÇBİR ZAMAN DOLDURAMAYIZ!

Ama şuan ne yapıyoruz?
Sayıca epey fazla olan bu kitleye, kombine aldırtmamak için çabalıyoruz.
Ne yazık ki başarılı da oluyoruz!

Ayrıca sürecin amatörce yönetildiği bir diğer durum;
Baştan denildi ki, Doğu Maraton internet üzerinden satılmayacak.
Akşamında internet üzerinden satılmaya başlandı.

Sormazlar mı?;
Baştan niye satılmadı?
5 saat sonra niye satılmaya başlandı?

SON OLARAK;
35 bin kişilik stadyuma sahibiz.
Her şeyi ben bilirim tavırlarıyla, dayatmalarla o 30 bin passolig sayısını 40bine zor çıkartırız!

Ama; her kesimden insana seçenekleri sunarsanız, iyi bir şekilde pazarlayabilirseniz;
passolig sayısını 100 binlere çıkartırız,
sezonda da 27-28 bin ortalamayı tuttururuz ve hiçbir zaman kırılamayacak PTT Ligi tarihininin tribün rekorunu kırarız.

KARAR SİZİN, SAYGIDEĞER ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİCİLERİ...
Yukarı
uLTRasLiberi Liste gör
Yazar

Efe
Yer: Magma
  Alıntı uLTRasLiberi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2016 saat 13:14
Alıntı yapılan azzuri26

3 bin kombineyi sadece kemik tayfaya sattın diyelim ki imkansiz 300 kisiydiniz gecen sene ancak bedava bilet dagitilirsa olur yoksa 200 tl veren bulamassin,kalani da yine bu 3 bin kisi gibi mac sonuna kadar bagiracak kisileri buldun mac günü tahmini 20 tl den sattın bravo sana renkdaşım.
İnşallah dedigin gibi olur biz yaniliriz. Bana problem degil vipden alacagim gibi duruyor ama bu bencillikle yillarin açık taraftarını kusturmekle ne yonetim ne nefer bir yere varamaz.

E-bilet,passo lig diye bir illetin olduğu yerde bedava bilet olacağına inanmak güzelmiş..  Nereden alırsan al,gelip burda karalama yapma, gölge etme başka ihsan istemeyiz.Eski stadla ,yeni stad  çok farklı olacaktır. Aksine bencil olan sizlersiniz keyfinize göre rahat maç izlemek adına  yorumluyorsunuz Nefer ise BİRLİK olalım diye çabalıyor BÜTÜNLÜK için uğraşıyor.

Es-Es
Yukarı
atlantis_es Liste gör
Usta Yazar

mehmet
Yer: Eskişehir
  Alıntı atlantis_es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2016 saat 13:15
Birilerinin egosunu tatmin etmek, kufur ve hakaret yemek icin maca gelemem kusura bakmayin. Kendiniz calin kendiniz oynayin madem. Yaptiklarinizla insanlari kendinizden nasil soguttuysaniz oturun bi dusunun...
Ben senin sampiyon olabilme ihtimalini sevdim....
Yukarı
uLTRasLiberi Liste gör
Yazar

Efe
Yer: Magma
  Alıntı uLTRasLiberi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2016 saat 13:20
Alıntı yapılan atlantis_es

Birilerinin egosunu tatmin etmek, kufur ve hakaret yemek icin maca gelemem kusura bakmayin. Kendiniz calin kendiniz oynayin madem. Yaptiklarinizla insanlari kendinizden nasil soguttuysaniz oturun bi dusunun...

Bana mı geliyorsun veya nefer için mi geliyorsun maçlara ? Bide tribe giriyorsunuz ya yok gelmem etmem ,gelme güzel kardeşim gelme çokta tın..
Es-Es
Yukarı
ekinoks_26 Liste gör
Usta Yazar

ahmet
Yer: eskişehir
  Alıntı ekinoks_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2016 saat 13:21
Çevremde yıllardır maç izlediğim açık tribün arkadşlarım ve birçok açık tribün taraftartı bu uygulamayla küstürüyor.
KIZIL KARA BİR SEVDA
Yukarı
kLaqE26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Hakan ÜSBAŞ
Yer: Turkey
  Alıntı kLaqE26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2016 saat 13:23
mehmet arkadaşın maça gelmeyeceğini öğrendik, 3 arkadaş oturup efkardan içiyoruz şuan. sana ne yaptılar da bu kadar soğudun?
İki lafımdan bir tanesi sensin..
Yukarı
cngzhn Liste gör
Usta Yazar

Cengizhan
Yer: EsEs
  Alıntı cngzhn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2016 saat 13:23
Nefer maratonu dolduramaz bence onun için en mantıklısı Altes bi kale arkasına Nefer bi kale arkasına geçmeliydi.. Diğer gruplarla da konuşularak kimisi Altesin kimisi Neferin yanına geçmeliydi. Maraton çekirdekçi dediğiniz o tayfaya bırakılmalıydı ki millet gelsin numarasını aldığı koltuğa otursun ailesiyle gelsin rahatça maçını izlesin gerektiğinde çokta iyi tezahurat yapardı çekirdekçi tayfa.. Üstler yine açılmasa olurdu yani sorun çıkmazdı. Ben kendim de Nefere gireceğim ama başkalarını da düşünmek gerek misal 50 yaşında adam ve farketmez 30 yaşında adam ama yanında karısı veya küçük çoçuğuyla kızıyla maça gelcek adam şimdi nereye oturacak ? Siz böyle bi durumda olsanız maratona Neferin yanına girer misiniz , kale arkasından izlemek zorunda değilim böyle modern bi stad yapılmış madem.. Kalkıp da tek kişi olsam veya eşim kızımla gelcek olsam VIPe 1000 tl vercek param yok e o zaman naparım kombine almam maçada gelmem... Başkalarını da düşünerek hareket etmeliyiz yani demek istediğim budur yoksa amacım Neferi kötülemek değil kendim de Neferde olacağım maraton kale arkası farketmez Neferdeyim ama başkalarının gözünden de görmeliyiz. Üst katlar açılmayacaksa bile Nefer kale arkasına geçmelidir o zaman sorun kalmaz..
! ! ! . . . HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK ES-ES . . . ! ! !
Yukarı
esyagızes Liste gör
Yazar

CEM
Yer: İSTANBUL
  Alıntı esyagızes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 13/Ağu/2016 saat 13:24
forumda bile saçma sapan yazan grup üyeleri stadta azıtır.millet bu zırva tiplerle muhatab olmak istemiyor.iş güç aile sahibi insanlarız.ipini koparmış bu abuklarla muhatab ediyorsun ya insanları ey yönetim ne diyelim size.bir işin tam olmasını beklemek hayal ötesi....
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3031323334 58>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır