eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Nebi Hatipoğlu'nun Basın Açıklaması

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1516171819 32>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
zawur Liste gör
Deneyimli Yazar

yasin dincar
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı zawur Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:36
bu konuyu okuyunca aklıma ilk halil ünal başkanım geldi lig b deydik playoff lara kalmıştık ama başkanım sezon başından beri bize inandı bize güvendi bizde ona inandık zaten o yüzden ankarada yaklaşık 25000 kişiydik ama nebi başkana bakıyorum bizi yanına alacagına dahada karşısına alıyor ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum herkez gider taraftar kalır bu takım amatör kümede değilse bu büyük ve yüce taraftar sayasindedir yeter artık başkan taraftarla oynama ters etki yaratırsa ummadığın şeylerle karşı karşıya kalabilirsin biz bizans takımları gibi değiliz başkanları tarafından ezilsin ve onun kuklası olsun biz eskişehirliyiz biz eskişehirsporluyuz bizi kimse ezemez vede hiçbir suçlamada bulunamaz siz yokken bu büyük taraftar vardı sizden sonrada olacak rezil ettin bizi diyor başkada hiç birşey demiyorum
Yukarı
jeffers Liste gör
Deneyimli Yazar

Arda Cantürk
Yer: Ankara
  Alıntı jeffers Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:38
Nebi Başkan kendin inanıyorsan. Bizde inanalım sana inşallah 6 hafta sonunda hepimiz güLeriz... büyük başkan diye anarız seni...
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
  Alıntı kadirgulen Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:44
sn nebi hatipoğlu, size artık başkan hatipoğlu demek içimden gelmiyor çünkü siz yaptıklarınızla ve yapamadıklarınızla bu camianın başkanlığını hak etmediğinizi ve taşıyamadığınızı gösterdiniz. olan kime oldu? ben ve benim gibi binlerce ESES sevdalısına oldu. topçular bugun var yarın yok, siz de aynı şekilde. baki olan bizleriz ve bu kulüptür. siz bizler için varsınız, biz sizler için değil. siz bizlere muhtaçsınız, biz sizlere değiliz. kimsenin kulübü kendi özel işleri için kullanmasına izin vermedik bundan sonra da allah izin verirse izin vermeyeceğiz. siz de geldiğiniz gibi gidersiniz, ama binlerce kişinin bedduasını alarak!!!

altay maçını kaybettikten sonra açıkçası şampiyon olmak yada süperlige çıkmak benim için çok büyük bir ehemmiyet arz etmiyor. siz herşeyden önce; tesişleşmeden önce, altyapıdan önce, transferden önce prensiplerimizi ve ilkelerimizi geri getirin. beceremeyecekseniz de ceketinizi alın gidin, yanınızda bi zahmet coşkunu, sergeni ve serkanı da götürün, batağa okeye dördü böyle tamamlayın. tabii giderken kimi suçlayacaksınız merak konusu? metin hoca ve taraftar opsiyonlarınızı ortadan kaldırdığınızı hatırlatayım!!!

p.s.ben bu hafta eğlence mekanlarının önünde eli sopalı nöbet tutulması yanlısıyım. biz geceleri uyuyamazken, beyefendiler de bu mekanlarda sabahlayamasın!!! nuh ve tekdir aşamalarını geçeli çok oldu artık...
KKŞ
Yukarı
ermanbey26 Liste gör
Deneyimli Yazar

erman
  Alıntı ermanbey26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:49
arkadaşlar futbolcular basın önünde tam kadro mücadele için yemin etsin.o zaman birlik beraberlik sağlanır.maçta tvden yayınlanıyor.şampiyon olamasak bile son 6 maçımızı onurlu yapalım...
mecnun bilseydi es es sevgisini,severmiydi hiç leyla zillisini.
Yukarı
eskobar Liste gör
Deneyimli Yazar

umut çil
  Alıntı eskobar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:53
Herkeze iyi akşamlar  bu  basın açıklaması yayına girdiği anda  bizlerde  tarftar  olarak başkanla ATATÜRK sıdatında (küfür) olayından sonra toplantı yaptık.(DEMEKKİ DAHA ÖNCE SAKTİRMEMİZ GEREKİYORMUŞ).KIZILCIKLI  NEFER ALTES ve tüm sözü geçen tirübün  liderlleri ile hastayı masaya yatırdık.İNANIN bana futbolcuların çok  gücüğne gitmiş edilen küfürler başkanın ısrarla anlatmak istediği konu şu:Arkadaşlar eğer bu  futbolcular samsun ve erciyes maçlarını kazanırlarsa siz onların  suratına nasıl  bakacanız o  futbolcular bunu  yapabilecek kapasitedeler diye  ısrarla  bizlere  bu  soruyu  yöneltti.Bizden  pembe tablo  çizmemizi ve protestonun  SON MAÇ   yani BOLU maçında  yapılması  gerektiğini  söyledi......Benim başkana bizzat  bu  konu  ile ilgili  söylediğim cümleyi  aktarıyorum.Biz taraftarların  sabrı  taşmiştir ,sabır taşı  çatlamıştır inşallah bu  futbolcular  dediğiniz gibi önümüzdeki maçları kazanır,o  futbolculara  bizim  bakacak  yüzümüz olmasın  dedim.İnanın bana  herkez  tututancak  bir dal  arıyor  çok  yazık  çok ESKİŞEHİRSPOR  bu  durumlara  düşmemelliğdi.Yinede tarftar olarak SAMSUN maçına 10 otobüs  gitme  kararı  aldık(İNŞALLHAH  SAMSUNDA  CENAZE NAMAZINI  KILMAYIZ) bİZLER  GÖREVİMİZİ KANIMIZIN SON DAMLASINA kadar  vermeye  devam edecez.Yılmadık  yılmıcaz...TÜM TÜRKİYEYE  DUYRULUR...
Yukarı
skinhead Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
  Alıntı skinhead Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 31/Mar/2008 saat 23:55
Sayın başkanın açıklaması göstermiştir ki, kendisinin bile süperlig umudu kalmamış, sezon sonu mazeretini şimdiden hazırladı.Kabahati taraftara atmak en kolay yoldu ve sayın başkan maalesef bu yolu seçmiştir.

En kötü ve üzücü olan şey de özellikle bu sezonun Eskişehirspor'dan çok şey alıp gittiğidir.Ve yine maalesef en yapılmayacak hareket yapılmış ve en şovmen bakana Eskişehirspor peşkeş çekilmiştir.3-4 tane kaşar topçu alınmış ve bizde daha uzun yıllar namusuyla oynayacak aslanlar gibi topçular küstürülmüştür.Bu küstürülen topçular takımın belkemiği olabilecek kapasitedeyken ve yine maalesef sezon sonu teker teker gideceklerdir.

Sayın başkan da muhtemelen sezon sonu istifa edecek ve gelecek yıllardaki gelirlere haciz koydurarak gidecektir.Eskişehirspor yine oynar, yener ya da yenilir ama Kemal Unakıtan'ın takımı diye anılmaktan kurtulamayacaktır.30-40 yıl sonra dahi bu durum Eskişehirspor camiasının karşısına daima çıkartılacaktır.Ve bu olay hepimizin aklının bir köşesinde olan, dile getirilmeyen bir düşünce olarak kalacaktır.

Son bir haftada üzülerek söylemeliyim ki hepimizin kalbinde onarılamayacak hasarlar oluşmuştur, bir sızı her zaman kalbimizin bir köşesinde kalacaktır.Sayın başkan bunu önemser mi bilinmez ama bunda kendisinin de katkısı olmuştur.

Bu hafta Samsun maçını alır mıyız?Bence oyuncular istesinler Samsun'u Türkiye'nin her yerinde evire çevire yener.Ama isteyecekler mi?Ama onlar da kolay yola sapıp taraftarı mı suçlayacaklar?Sonra Samsun'u yensek ne olacak?Diğer maçlar için ümidimiz var mı?Süperlige çıksak dahi bu yaşananlardan sonra 1 yıl sonra geri geleceğimizi hepimiz biliyoruz.

Eskişehirspor'a mecburuz.Yerine koyabileceğimiz hiç bir şey yok.Kalbimiz kırık da olsa, ölene kadar Eskişehirsporluyuz.Üstelik biz bu takımı başarı için sevmedik, Eskişehir diye sevdik, Siyah-Kırmızı diye sevdik.Tribünden, Amerika'dan, İsveç'ten, Almanya'dan, Ürdün'den, Kars'tan, Hakkari'den, Erzurum'dan sevdik.Maçın heyecanından kalp spazmı geçirecek kadar sevdik(Sevgili esmaris; geçmiş olsun).

Sayın başkanım hala olanlar düzeltilir, bunu yapacak olan da yine sizsiniz...
Yukarı
eski_ESES_li Liste gör
Yazar

İbrahim
Yer: Eskişehir
  Alıntı eski_ESES_li Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Nis/2008 saat 00:18
Sevgili Banner daha okkalı yazılar da yazardı ama bu sefer sanırım sinirinden yazamamış. Taraftarın ettiği küfür ne kadar -çocukça- olsada, bugün eder haftaya unutur. Ama Dünyanın (yürekten bağlı) en büyük taraftarına sahip olan kulübümüzün başkanı daha da -çocukça- konuşmuş. Deyim yerinde ise -velinimetine- kızmış. Vah... vah... vah... Hey başkan, bu kulübün taraftarı ölünceye kadar, senin elindeki futbolcuların ise parasını alıncaya kadar ESES'lidir.

Abi olarak benden sana nasihat...
Yukarı
ypeker Liste gör
Usta Yazar

Yüksel Peker
Yer: İstanbul
  Alıntı ypeker Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Nis/2008 saat 00:21
Sevgili Müjdat, aciklamalarin icin tesekkurler. Hepimiz bu takimi cok seviyoruz, bazen ne soyledigimizi bilmiyoruz. Boyle kriz zamanlarinda ortaligi yatistirmak herkesin harci degildir. Onumuzde kalan 6 haftada hedeflere ulasacak olan, futbol oynayacak olan yine bu takimsa, play-offa da kalinsa sonuna kadar desteklenecek olan bu takimsa, ilk once futbolcularin hakkini savunma gorevidir baskana dusen. Bence bu sekilde aciklama yapmasi yanlis degil. O futbolcularin hicbiri oyle kufurleri hakketmedi. Takim icinde ikilikler, uclukler olmus olabilir, ama hepsinde yogun bir stres de var. Boyle kriz anlarinda, eger esas mesele takim icindeki hava ise, o havayi duzeltebilecek, elini masaya vurmakla birlikte, empati ile yaklasip bu isi profesyonelce yapabilecek bir psikolog yoluyla belki takimin icinde bulundugu durumdan kurtaracak bir hava da yaratilabilirdi. Sayin Nebi Bey kulubumuzun baskanidir, simdiye dek bir cok kimsenin yapmadigi ilklere imza atmistir, siyasi alanda istismara neden olacak ortamlara firsat vermekle bir hata yapmistir, evet, bu cok buyuk bir risk idi ama onu boyle bir konuma da yine illa da basari istiyoruz diyen biz taraftarlar ittik. Benim de acizane savundugum konu, futbolcularin, teknik kadronun, yonetimin daha ligin bitmesine 6 hafta varken ve 2. ile arada yalnizca 1 puan varken bu derece agir bir sekilde kufurlerle topa tutulmamasi gerektigi. Herkes hesabini lig sonuna biraksin. Diger takimlar da yenilgiler aliyor puan kaybediyorlar. Ama hic kimse bu formayi giyen insanlara bu sekilde kufur edemez.

Belki baskanimiz da ilk etapta futbolcularin moralini duzeltmeyi onplana aldi. Onun moralini kim duzeltecek? Benim hissettigim, siyasete karsiyiz soylemleri altinda, karsi goruslerin kin kusarcasina Unakitani bahane edip baskanimizi yipratmasi. Evet, ESES uzerinden siyaset donuyor, belki bunu onceden gorememekle buyuk bir hata yapti baskanimiz, ama simdi bunlarin hesabini sorma vakti degil. 6 mac daha sabredelim, takima, Nejat Hocaya ve yonetime destek verelim. Stadlara kufuru sokmayalim. Problem olarak yalnizca bunu gordugunu sanmiyorum Nebi Beyin, ama su anda "onceligi" bu konuya verip futbolcularin moralini duzeltme yolunu secmesi, o futbolcularimizin cogunun o kufurlerdenn gercekten moralman cok fazla yikilmis oldugunun da gostergesidir. Gercek taraftar ve taraftar dernekleri bence bu kufurlerden dolayi ozur dilemek zorundalar. Cunku daha sezon bitmedi. Futbolcularin hepsi stresli, moralleri bozuk, ne oldu ne bitti, eksik kalan yerleri onaralim diye bu son haftalarda kenetlenmek varken, bir tekme de ben atayim, su siyasi partinin bir hesabini soralim, biz dememis miydik, falan gibi suclamalarin da zamani degil. Taraftarin inanca ihtiyaci oldugu dogru ama once futbolcularin ihtiyaci var. Once onlarin inancini ve moralini tamir edeceksiniz ki onlar da onumuzdeki haftalarda oyunlariyla taraftarin inancini tamir etsinler. Taraftarin inanci baskanin aciklamalariyla tamir olmaz, "a" dese "b" anliyor millet, okuz altinda buzagi arayanlar da cok. Taraftarin inancini ancak ve ancak futbolcular tamir eder, oynayacaklari oyunlarla ve kazanacaklari puanlarla.  Ornek taraftarlarin yapilan kufurlerden dolayi, butun taraftarlar adina hem yonetimden, hem de futbolculardan ozur dilemesi  gerektigine inaniyorum. Daha sezon bitmedi, herkes 6 hafta daha sabretmek zorunda.  
Çocukluktan aşkımız ESES
Yukarı
ruh_doktoru Liste gör
Yazar

Oğuzhan ÖZKAN
Yer: Çifteler
  Alıntı ruh_doktoru Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Nis/2008 saat 00:34
Alıntı yapılan ypeker

Sevgili Müjdat, aciklamalarin icin tesekkurler. Hepimiz bu takimi cok seviyoruz, bazen ne soyledigimizi bilmiyoruz. Boyle kriz zamanlarinda ortaligi yatistirmak herkesin harci degildir. Onumuzde kalan 6 haftada hedeflere ulasacak olan, futbol oynayacak olan yine bu takimsa, play-offa da kalinsa sonuna kadar desteklenecek olan bu takimsa, ilk once futbolcularin hakkini savunma gorevidir baskana dusen. Bence bu sekilde aciklama yapmasi yanlis degil. O futbolcularin hicbiri oyle kufurleri hakketmedi. Takim icinde ikilikler, uclukler olmus olabilir, ama hepsinde yogun bir stres de var. Boyle kriz anlarinda, eger esas mesele takim icindeki hava ise, o havayi duzeltebilecek, elini masaya vurmakla birlikte, empati ile yaklasip bu isi profesyonelce yapabilecek bir psikolog yoluyla belki takimin icinde bulundugu durumdan kurtaracak bir hava da yaratilabilirdi. Sayin Nebi Bey kulubumuzun baskanidir, simdiye dek bir cok kimsenin yapmadigi ilklere imza atmistir, siyasi alanda istismara neden olacak ortamlara firsat vermekle bir hata yapmistir, evet, bu cok buyuk bir risk idi ama onu boyle bir konuma da yine illa da basari istiyoruz diyen biz taraftarlar ittik. Benim de acizane savundugum konu, futbolcularin, teknik kadronun, yonetimin daha ligin bitmesine 6 hafta varken ve 2. ile arada yalnizca 1 puan varken bu derece agir bir sekilde kufurlerle topa tutulmamasi gerektigi. Herkes hesabini lig sonuna biraksin. Diger takimlar da yenilgiler aliyor puan kaybediyorlar. Ama hic kimse bu formayi giyen insanlara bu sekilde kufur edemez.

Belki baskanimiz da ilk etapta futbolcularin moralini duzeltmeyi onplana aldi. Onun moralini kim duzeltecek? Benim hissettigim, siyasete karsiyiz soylemleri altinda, karsi goruslerin kin kusarcasina Unakitani bahane edip baskanimizi yipratmasi. Evet, ESES uzerinden siyaset donuyor, belki bunu onceden gorememekle buyuk bir hata yapti baskanimiz, ama simdi bunlarin hesabini sorma vakti degil. 6 mac daha sabredelim, takima, Nejat Hocaya ve yonetime destek verelim. Stadlara kufuru sokmayalim. Problem olarak yalnizca bunu gordugunu sanmiyorum Nebi Beyin, ama su anda "onceligi" bu konuya verip futbolcularin moralini duzeltme yolunu secmesi, o futbolcularimizin cogunun o kufurlerdenn gercekten moralman cok fazla yikilmis oldugunun da gostergesidir. Gercek taraftar ve taraftar dernekleri bence bu kufurlerden dolayi ozur dilemek zorundalar. Cunku daha sezon bitmedi. Futbolcularin hepsi stresli, moralleri bozuk, ne oldu ne bitti, eksik kalan yerleri onaralim diye bu son haftalarda kenetlenmek varken, bir tekme de ben atayim, su siyasi partinin bir hesabini soralim, biz dememis miydik, falan gibi suclamalarin da zamani degil. Taraftarin inanca ihtiyaci oldugu dogru ama once futbolcularin ihtiyaci var. Once onlarin inancini ve moralini tamir edeceksiniz ki onlar da onumuzdeki haftalarda oyunlariyla taraftarin inancini tamir etsinler. Taraftarin inanci baskanin aciklamalariyla tamir olmaz, "a" dese "b" anliyor millet, okuz altinda buzagi arayanlar da cok. Taraftarin inancini ancak ve ancak futbolcular tamir eder, oynayacaklari oyunlarla ve kazanacaklari puanlarla.  Ornek taraftarlarin yapilan kufurlerden dolayi, butun taraftarlar adina hem yonetimden, hem de futbolculardan ozur dilemesi  gerektigine inaniyorum. Daha sezon bitmedi, herkes 6 hafta daha sabretmek zorunda.  

Peki bizden kim özür dileyecek klübün maskara olmasınamı yanalım milletin diline düşmüşüz unakıtanın takımı diye
 Stada gircez diye yemedsiğimiz imanımız gevriyor 3 5 tane gerizekalı polislerle bizi muhattab edeiyorlar ahıra girer gibi stada giriyoruz yetmiyor tartaklanıyoruz . her hafta 10 20 şer lira stada veriyoruz .daha bi ton şey kalkmış başkan bey hesabı taraftara kesiyor.
Bu klüb onun babasını çiftliğimi bizim söz söyleme hakkımız yokmu . Taraftarı fırçalamakta neyin nesi aslı özür dileyecek olanlar belli  yeömişim şampiyonluğunuda ilk 2 sinide 6 sınıda
Amatörede düşsen terkeden kahpe olsun...
Yukarı
Endy Liste gör
Deneyimli Yazar

Ender
  Alıntı Endy Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 01/Nis/2008 saat 00:35

Zirvedeki her takımların diğer takımlara yenilebildiği, berabere kalabildiği bu ligde

sakin olanlar, futbolcusuna sahip çıkıp onları en iyi şekilde motive edenler ipi göğüsleyecekler.

Başkanımızın açıklaması sakinleştirici moral verici olmalıydı. Fakat taraftarın futbolcusuna küfür etmesi

kabullenemez. Futbolcular bizim belli bir bedel ödediğimiz profesyonel çalışanlarımızdır. Kimse yanında çalışanlara başarısızlıkları yüzünden küfür edemez. Buna da hakkı yoktur. Başarısız olanların; futbolcuysa, iş akdini feshedersin. Yada takımdan kesersin. Yönetici ise; ilk kongrede bir daha seçmeyiverirsin.

Evet hepimiz bilet alıyoruz. Islanıyoruz, üzülüyoruz. Bu bize aileleri olan, (hatta bazı futbolcularımızın

Çocukları, eşleri babaları bu maçları izlemeye geliyorlar.) insanlara küfür etme hakkı vermiyor.

Taraftar başarısızlıkta medeni olarak protesto etme hakkına sahiptir. Protesto şekli kesinlikle kaba kuvvet

ve küfür içermemelidir. Bunların acısını geçmişte de çektik.  “Anamıza küfür mü ettireceğiz” diyerek bu

kulübün yönetimine gelmek istemeyenler oldu.

Stada büyükçe bir pankart asmışız. “Yenilsen de bazı bazı taraftarın buna razı” diyerek, maç sonrası bu sloganı çürütecek davranışlarda bulunmak, bize de olan inancı yok etmiyor mu? Kendi özeleştirimizi yapıp bu hatamızı kabul etmeliyiz. Siyah kırmızı formayla bizleri temsil eden insanlara küfür etmek, benim için maçın sonucundan daha da üzücü.

Belki de o anki üzüntü ve öfkeden dolayı çok hatalı davranıldı. Hala öfkesini bastıramayan arkadaşlarımız var. Ateşe verdiğimiz gemileri iyice yanmadan söndürmeye çalışalım. Hatta sezon sonuna kadar hiçbir futbolcumuzla ilgili olumsuz eleştiri yapmamaya çalışalım. Mantıklı davranalım. Beğeniyorsak ta  beğenmiyorsak ta bu bizim takımımız. İlk ikiden çıkamazsak, yükselme maçlarına yine bu takımın peşinden gideceğiz. Oradan da çıkamazsak; bu takımdaki futbolcuların hepsi gidecek değil. Gelecek sezon içlerinden bazılarıyla yine aynı amaç için mücadele edeceğiz.

Taraftar derneklerimizin önde gelenlerinin maç sonrası edilen küfürle ilgili olarak, ama gazete ilanlarıyla ama tesisleri ziyaret edip uygun bir dille açıklama yaparak, taraftarın üzüntülerini dile getirmelerini öneriyorum.  İnanıyorum ki; futbolcularımızda Samsun maçında alacakları galibiyetle bizden özür dileyeceklerdir.

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1516171819 32>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,672 saniyede hazırlanmıştır