eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Güncel Sonuçlar ve Yorumlar
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

STSL 25.Hafta Eskişehirspor-Akhisar Belediye Spor

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4344454647 53>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
ESZAFER Liste gör
Deneyimli Yazar

ZAFER
Yer: Türkiye
Online Durum: Offline
  Alıntı ESZAFER Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2016 saat 12:51
1. Hadzice kızan suç bulan dahi olmuş. pes diyorum adamın o an ciddi bi sakatlığı yoksa bile futbolun doğasında var oyunu soğutmak için yatmak oyuncu değiştirmek oyundan çıkarken yavaş çıkmak bunlar hep maçın sonuna ek olarak ekleniyor etik olmayan hiç bi durum yok
2. Hakem senin keyfinimi bekleyecek demişler heralde bekleyecek ona ne oluyor yetişecek yerinmi var be hakem bozmasi varsa eğer varsa acil işin çıkma maça kardeş bırak sen bu işleri futbolcu gol atar sevinir 2 3 dakika futbolcu sakatlanır oyun durur herkes kenara gelip su icer yada taktik felan alabilir. Senin görevin bu şekilde duran bi oyunu geri başlatırken iki takım futbolcularınıda kontrol edip öyle başlatmak hakemlikten ziyade insani bi duygudur burda en büyük şerefsizliği hakem yapmıştır
3. Cihat Arslan akhisarlı futbolcuların yapmış olduğu centilmenlik dışı fırsatçılığa göz yumup iki arada bi derede kalmış fakat doğru kararı veremeyerek bu günahın vebali olmuştur maç sonu açıklamasında insallah Eses gol atarda yeniliriz diye düşündüğünü söyleyen bir hoca o 10 dakika süre içerisinde vijdan muhasebesi yapıp olan olayın etik olmadığı centilmenlik dışı olduğu haksız 1 puan kazandıkları gerçeğini Cihatın kendi yaptikları ve söyledikleri ortaya çikarmıştır.. Cihatın yaptıği serefsizlik olmasada basiretsizliktir...
4. Bizim futbolcularda biraz gevşek davranmışlar hatalılar fakat onlarda akhisarin ve hakemin böyle bi adilik yapabileceğini düşünemediler
5. Topu oyunun durduğu yerden değilde farlı bi yerden başlatmak hakem hatası mi kural hatası mı ? Ben hakem hatası olduğunu düşünüyorum ve oyuncu değiştirilirken oyun durmadan kendi kendine durdurmak hakem mi yoksa kural hatasımı bunuda iyi araştırmak lazım ..
6. Hakem Hadzicin pozisyonunda sanki düdük çalmadan oyunu durduruyor ben izlerken öyle gördüm sahada oynanan bir oyunun durması için hakemin düdüğünü çalması lazım aksi durum sanki bir kural hatası olabilir
Bunlar iyi incelenip araştirilip yasal yollara başvurulmalı
Yukarı
Frigyalı_26 Liste gör
Usta Yazar

Seydi
Yer: Turkey
  Alıntı Frigyalı_26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2016 saat 13:21
Alıntı yapılan ESZAFER

1. Hadzice kızan suç bulan dahi olmuş. pes diyorum adamın o an ciddi bi sakatlığı yoksa bile futbolun doğasında var oyunu soğutmak için yatmak oyuncu değiştirmek oyundan çıkarken yavaş çıkmak bunlar hep maçın sonuna ek olarak ekleniyor etik olmayan hiç bi durum yok
2. Hakem senin keyfinimi bekleyecek demişler heralde bekleyecek ona ne oluyor yetişecek yerinmi var be hakem bozmasi varsa eğer varsa acil işin çıkma maça kardeş bırak sen bu işleri futbolcu gol atar sevinir 2 3 dakika futbolcu sakatlanır oyun durur herkes kenara gelip su icer yada taktik felan alabilir. Senin görevin bu şekilde duran bi oyunu geri başlatırken iki takım futbolcularınıda kontrol edip öyle başlatmak hakemlikten ziyade insani bi duygudur burda en büyük şerefsizliği hakem yapmıştır
3. Cihat Arslan akhisarlı futbolcuların yapmış olduğu centilmenlik dışı fırsatçılığa göz yumup iki arada bi derede kalmış fakat doğru kararı veremeyerek bu günahın vebali olmuştur maç sonu açıklamasında insallah Eses gol atarda yeniliriz diye düşündüğünü söyleyen bir hoca o 10 dakika süre içerisinde vijdan muhasebesi yapıp olan olayın etik olmadığı centilmenlik dışı olduğu haksız 1 puan kazandıkları gerçeğini Cihatın kendi yaptikları ve söyledikleri ortaya çikarmıştır.. Cihatın yaptıği serefsizlik olmasada basiretsizliktir...
4. Bizim futbolcularda biraz gevşek davranmışlar hatalılar fakat onlarda akhisarin ve hakemin böyle bi adilik yapabileceğini düşünemediler
5. Topu oyunun durduğu yerden değilde farlı bi yerden başlatmak hakem hatası mi kural hatası mı ? Ben hakem hatası olduğunu düşünüyorum ve oyuncu değiştirilirken oyun durmadan kendi kendine durdurmak hakem mi yoksa kural hatasımı bunuda iyi araştırmak lazım ..
6. Hakem Hadzicin pozisyonunda sanki düdük çalmadan oyunu durduruyor ben izlerken öyle gördüm sahada oynanan bir oyunun durması için hakemin düdüğünü çalması lazım aksi durum sanki bir kural hatası olabilir
Bunlar iyi incelenip araştirilip yasal yollara başvurulmalı

ÇOK HAKLISINIZ HAKKIMIZ YASAL YOLLARDAN SONUNA KADAR ARANMALI EĞER DÜNKÜ YAŞANAN OLAY BİZE DEĞİLDE TRABZONA YAPILSAYDI BÜTÜN ANADOLU AYAĞA KALKMIŞTI.BİZE YAPILDI NEDEN BU OLAY ÖRT BAS EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR.BUNUN HARİCİNDE HAKEMİN BİZE GÖSTERMİŞ OLDUĞU SARI KARTLARIN HEPSİDE DOĞRUMU?
Yukarı
kagankayra Liste gör
Deneyimli Yazar

gürcan sezengöz
Yer: Tekirdağ
  Alıntı kagankayra Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2016 saat 14:51
Alıntı yapılan jeff lebowski

Alıntı yapılan Güray26ES

Akhisar'ın hocanın avukatı senmisin defolu git burdan sen esesli değilsin kod Nerede ayrıca cihat aslan bey çıkma birdaha sahaya haksızlık varmı defalarca izle sözünde dur

neden esesli olmayayım ki? bizanslı diyoruz adamlara, bakıyorum da fırsat verilse hepiniz birer birer bizanslı olacaksınız. sahadaki oyuncular adil olmayan gol atmıs. eyvallah da, bizim hoca neden gidip kendi kalenize gol atın diye dileniyor ki? bizanslılık budur bence. neden eses'in teknik direktörü bu duruma düşüyor? neden esesin teknik direktörü ve oyuncusu panelde bejekeliyim diyebilir. bunlar değil de bizanslılık, benim öylece birine şerefsiz diyemezsiniz demem mi? velev ki, ben de haksız olabilirim. haftaya burada haklısınız arkadaslar da diyebilirim, olayın gercek yüzü buymus diyebilirim.

ben eskişehirliyim, esesliyim. bunu da özel bir şey olarak görüyorum. kimsenin avukatı değilim, yanlı yada yancı da değilim. ben bu takımı, unakıtan'ın transferlerinin olduğu sene desteklemedim sadece.

eskişehirsporun çıkarlarının zıttına da gerekirse konusurum, benim icin eskişehirsporluluk da budur benim icin.

bana bizanslı diyenler, hakkımı yediklerini düşünmüyorlardır, ama yiyorlarsa ben de o hakkı helal etmiyorum.

Kendisine fiyakalı bir rumuz bulmuş vatandaş. Olur olmaz milleti germe istersen. Hakem sanki Akhisar oyuncusuymuş gibi davrandı, sağlık ekibinin ayağının sahadan çıkmasıyla topun yere düşmesi bir oldu. Saha içinde hakem takım arkadaşlarının yanında idi, Eskişehirsporlu futbolcular sahanın diğer tarafında kümelenmiş halde idi. Hakem topu oyunu durdurduğu yerden başlatsa yine problem olmayacak. Olan olay da tam bir yıl önce Kasımpaşa maçında yaşananla çok benzerlik taşıyor. Tek fark o maçta oyun hiç durmuyor, bizim maçta oyunu hakem kendisi durduruyor. O maçta Şota kahraman oluyor ve hiç kimse onu bu davranışından dolayı eleştirmiyor. Bu maçta Cihat Arslan basiretsizlik örneği gösteriyor ve bütün Türkiye onu haklı gösterme uğraşı içine giriyor. Şimdi Samet hoca "bundan sonraki maçlarda hakem oyunu durdurmadıkça kim yerde kalırsa kalsın oyuncularım oyuna devam edecek, tedavi için topu dışarı atmayacak. Futbolcularımla böyle bir karar aldık" dese bunu normal mi karşılayacaksınız fiyakalı rumuzlu forumdaşım? Ben baştan söyliyeyim olması gereken bu. Böyle bir açıklama gelirse -inşallah gelir-o zaman mütareke basınını siz seyreyleyin bakalım.
BAŞKA DİYENLERE İNAT/BU ŞEHİRDE SENSİN ESES/KALBİMİZDE TEKSİN ESES
Yukarı
oneman Liste gör
Usta Yazar

özgür
  Alıntı oneman Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2016 saat 15:51
http://www.istikbalgazetesi.com/detay.asp?sec=2&yazarid=284&newsid=153645

Bu yazı herşeyi özetliyor..
Her Zaman ESES
Yukarı
Güray26ES Liste gör
Usta Yazar

Güray
  Alıntı Güray26ES Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2016 saat 17:29
Eski hakemlerden Mustafa Çulcu, Eskişehirspor - Akhisar Belediyespor maçının tartışmalı pozisyonunu değerlendirdi.

Çulcu'nun Hürriyet Gazetesi'nde kaleme aldığı yazı şöyle:

Hakem atışı sırasında birkaç Eskişehirli yedek kulübesinin önündeydi. Dün Türk futbolu tarihi bir fırsat kaçırmıştır. Çünkü Akhisar takımı bilerek bir gol yiyerek, vicdanlara sığmayan bu golü telafi edebilirdi.

ESKİŞEHİR’de 3-3 sona eren Eskişehirspor-Akhisar maçında 81. dakikada Akhisarlı Onur’un golü uzun süre konuşulacak. Bence konuyla ilgili şu değerlendirmeleri yapmak mümkün.Hadzic’in yerde kalması sonrası Barış Şimşek hakem atışı ile oyun başlattığında herkes sahada ama bazı Eskişehirli oyuncular hâlâ, yedek kulübesinin önünde. Oyunun başladığının farkında değiller. O sırada gol geliyor.Şimdi... Birincisi, hakem kurallara uygun davranmıştır. Ancak burada belki insan yönetimi ve psikolojisi ile ilgili hassasiyet gösterebilir, maçın önemini de düşünür ve herkesin yerini almasını bekleyebilirdi. Ama böyle bir zorunluluğu ve görevi olmadığını yine belirtelim.

TERCİHİ ÖYLE YAPTILAR

Burada olan, Türk futbolunun marka değeri ve fair play açısından büyük bir fırsatın kaçırılmasıdır. Akhisar golü attıktan sonra belli ki Eskişehirliler golü yiyiş şekillerini kabullenemediler. Henüz yerlerini alıp kademeye giremedikleri görüşündeydiler. Ortada vicdani bir durum olduğu da açık. Dolayısıyla Akhisar Belediyesporlu oyuncular, kendileri bilerek bir gol yiyerek, attıkları o goldeki vicdani olmayan durumu ortadan kaldırabilirlerdi. Ancak bunu tercih etmediler. Sonuçta da büyük bir centilmenlik fırsatı tepildi.

RAKİBE VE OYUNA SAYGI

UEFA’nın bu konularda rakibe ve oyuna saygı unsurunu öne çıkardığını da ekleyelim. Herkesin sahaya girdiği anlarda bir çok olay yaşandı. Hakem iki sarı kart ile yetindi ancak sarı kartın çok üstünde eylemler vardı. Custodio ve Nadir Çiftçi’yi de atabilirdi ama belli ki yaşananların etkisinde kalmış.
Her Zaman Her Yerde En Büyük ESES
Yukarı
esesliyasin26 Liste gör
Usta Yazar

Yasin
Yer: eskişehir
  Alıntı esesliyasin26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2016 saat 18:56

Alıntı yapılan Güray26ES

Akhisar Belediyespor'da Teknik Direktörü Cihat Arslan, attıkları üçüncü golde Eskişehirspor’un haklı olması durumunda teknik direktörlük yapmayacağını söyledi.

Eskişehirspor beraberliğinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Cihat Arslan, attıkları üçüncü pozisyon sonrasında çok zor karar verdiğini söyledi.

Pozisyonda herkesin kendi açısından değerlendirdiği zaman haklı tarafların olduğunu belirten Arslan, “Hepsine saygı duyuyorum. Ama bugün en zor durumda olan bendim. Bir karar verilmesi gerekiyordu. Bir hata var mı? Haksız kazandığımız bir gol var mı? Bunu ben 30 saniye içinde değerlendirmem lazımdı. Biz oradaki 2-3 dakikayı şöyle değerlendirdik; takım kaptanı, pozisyonu yaşayan oyuncularıma sordum. Oyuncular da ‘Hakem biz de olan oyunu devam ettirdi, gol attık’ dediler. Yedek kulübesinden başkanımızı aradım. Son 10 dakika benim maçla bir alakam kalmadı. Samet hoca, ‘Ya kahraman olacaksın ya da puan çalan adam’ dedi. Başkanım ‘Haksız bir şey varsa siz de gördüğünüz’ dedim ardından yayıncı kuruluştan destek istedim. Yönetim kurulumuza ‘Böyle haksız bir durum varsa takıma söyleyeyim gol yesin’ dedim. Yönetim kurulumuz da ‘Haksız bir şey kazanmadık. Aksi yönde karar verirsen biz yönetim kurulu olarak biz rencide olacağız’ dediler. Yüzde yüz haklı olduğumuzu söyleyemem. Pozisyonu izleyince çokta suçlu olduğumuzu düşünmüyorum. İzleyince kalbim daha rahat oldu. Ben Eskişehir’de 20 yıl önce oynadım. Burada kan da döktüm. Benim için ağır. Yarışan başkaları da var. O zaman ben diğerleri içinde hain ve hırsız olurdum. Bugün keşke yaşanmasaydı. Ömrümde keşke bugün olmasaydı” dedi.

cihat arslan'ın bu konusmasında sizce yalan var mı? yani yönetim kurulunu aramamıs yada öğrencilerine sormamıs olabilir mi? hayır diyeceksiniz sanırım. eğer bunları yaptıysa ve sonunda gol yemeyelim kararını cıkarttıysa sanırım kendisi haklıdır. buradan kendisine şerefsiz diyen insanlara sesleniyorum, ömrünüzde gördüğünüz haksızlığa ilk kafanızı çevirdiğinizde, ilk sustuğunuzda, ilk sucu üstünüze almadığınızda şerefsiz hissetmesi gereken sizlersiniz.

mevcut düzende, hayatının kalitesi ve akısı korunması icin ses cıkarmayıp, işine geleni tercih eden sizlersiniz. Eskişehir'de, gese febe bejeke atkısı taktı diye şiddete maruz kalan insanlar hakkında o zaman takmasaydı deyip, haksızlığa hukuksuzluğa yol veren insanların hepsi şerefsizdir kendi gözünüzde.

burada bu adam ne yapmalıydı? eksik yaptığı ne vardı? yöneticilerinin, öğrencilerinin sözlerine güvenmek mi suctu? kabahat hic mi bizim tarafta yoktu? mac 2-2 olsaydı hadzic kendini yere bırakır mıydı?yoooooooooooooook bunları hic sormayın siz.. cünkü sizler icin şerefsiz ilan etmek birilerini o kadar basit.

vandallığa, bana dokunmuyorsa sorun yokturculuğa, menfaate eyvallah edenler.. şerefin dürüstlüğün ne demek olduğunu görmek istemeyenler. bir gün devran döner de, temizliğin dürüstlüğün prim yaptığı zamanları görürsek, nasıl da kücüldüğünüzü hissedebilirsiniz umarım.

sizlere vicdan, adalet duygusu diliyorum. empati yapabilme gücü diliyorum..

İnandığım bütün değerler üzerine yemin ederim ki takımım böyle şerefsizce, adice bir şekilde, rakip sahada 8 kişiyken ve o 8 kişi bile henüz sahaya yerleşmemişken bir gol atsa ve biz o golle şampiyon olsak o gol bir ömür benim içimde yara kalır. Ve tüm kalbimle inanıyorum ki Eskişehirspor taraftarı böyle bir pozisyonda kendi takımına da gerekli tepkiyi mutlaka verir.

Ayrıca konuyu inanılmaz alakasız bir şekilde formayla gezenlerin şiddet görmesi olayına getirmeniz karın ağrınızın ne olduğunu net gösteriyor. Eğer aynı olay o üzerinde formalarıyla gezdikleri için dayak yiyenlerin takımlarından birinin başına gelmiş olsaydı bugün Türkiye ayağa kalkmıştı. Siz her türlü platformda(sosyal medya, tv, radyo, hakemler, tff) güçlü olacaksınız ama Eskişehirspor taraftarının tek bir platformda ( ESKİŞEHİR CADDELERİ) güçlü olmasını hazmedemeyeceksiniz. Yok ya başka arzunuz ?
ŞAMPİYONLUK YAKIŞIR BU BÜYÜK TARAFTARA!!!
Yukarı
matt Liste gör
Usta Yazar

M. M. Altintas
Yer: United States
  Alıntı matt Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2016 saat 20:50

burada bu adam ne yapmalıydı? eksik yaptığı ne vardı? yöneticilerinin, öğrencilerinin sözlerine güvenmek mi suctu? kabahat hic mi bizim tarafta yoktu? mac 2-2 olsaydı hadzic kendini yere bırakır mıydı?yoooooooooooooook bunları hic sormayın siz.. cünkü sizler icin şerefsiz ilan etmek birilerini o kadar basit.
Hatalarla dolu bir paragraf. Neresini duzelteyim?
- Saha icinde en yetkili isim Cihat hocadir, yoneticisine sormadan karar almasi gerekirdi, yonetici orada "seyirci" pozisyonunda, senin-benim gibi, karar yetkisi olmayan seyirci. Yukarida bir arkadasimizin yazdigi gibi Cihat hocanin yaptigi basiretsizliktir. Ben daha ileri gideyim, koltuk korkusudur.
- Hadzic'in sakatlanmis olduguna inanmiyor musunuz? Ve bizden Akhisar Beldiyesporlu futbolcularin iyi niyetine inanmamizi bekliyorsunuz? Gozle gorunen bir vakaya inanmiyor ve vicdani bir olguya inaniyorsunuz. Baska bir isteginiz?
Yukarı
alyans9999 Liste gör
Deneyimli Yazar

Serkan Nalbant
  Alıntı alyans9999 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2016 saat 20:53
O kodumun hakemi maç 2-0 olduktan sonra bütün tercih haklarını Akhisardan yana kullandı.Maç 2-2 oldu bize döndü 3-2 oldu yine Akhisarlı oldu.
Yukarı
irfnzcn Liste gör
Usta Yazar

irfan
Yer: eskişehir
  Alıntı irfnzcn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2016 saat 21:17
Alıntı yapılan oneman

hırsızın hiç sucu yok değil mi
SENİ BİZİM KADAR SEVEN OLDU MU?
Yukarı
grezores Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: Eskişehir
  Alıntı grezores Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Mar/2016 saat 22:05
Alıntı yapılan irfnzcn

Alıntı yapılan oneman

hırsızın hiç sucu yok değil mi

bence 10 numara yazı tamamen katılıyorum. suçun çoğunluğu en ufak fırsatta bile su içmeye giden futbolcularda ve o sıra taktik vermeye çalışan hocamızdadır. ne olursa olsun şu durumdayken maça tam konsantre olmalıydık vakit geçirmenin cezasını çektik. suçun diğer yarısı da hakem denilen karaktersizdedir maçın başından beri bizi doğradı en sonunda katliam yaptı. cihat arslan bu olayda bence en suçsuz kişidir. çok yıkıcı bir maç oldu. tek bir pozisyon yüzünden emre ve boffin haftaya cezalı. galatasaray maçımız da seyircisiz olacak gibi.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4344454647 53>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,515 saniyede hazırlanmıştır